کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
همراهان عزیز

نگران نباشید. همان طور که اطلاع دارین دولت به دادگاه عالی شکایت کرد و درخواست کرد که سریعن دستور منع ورود اجرایی بشه. برای اینکه این دستور قدم اول رو در دادگاه عالی برداره نیازمنده اینه که اول 5 قاضی از9 قاضی موافقت خودشونو با شنیدن پرونده در دادگاه اعلام کنن. یعنی یک دادگاه تشکیل میشه و اونجا شکات و وکلای مدافع نظر خودشونو میگن و سپس مراحل بعدی.
اما
احتمال این که حتا در این مرحله هم قضات با شنیدن پرونده در دادگاه عالی موافقت نکنند بسیار زیاد هست. چون تاکنون همه نتایج دادگاه اولیه و دادگاههای استیناف بر ضد دولت بوده و تفاوتی در نظرات قضات رخ نداه. وقتی این اتفاق بیوفته و قضات دادگاه عالی ببینند که تفاوتی در احکام صادره نیست، پس دلیلی هم حتا برای شنیدن پرونده نخواهند داشت و خود به خود این پرونده به بایگانی تاریخ خواهد پیوست. اینجاست که همگی باید دعا کنیم/انرژی مثبت بفرستیم که دادگاه استیناف ناحیه 9 هم به نفع ما رای بده، اون وقته که خیالمون تا حدود 95% راحت میشه.

پس نگران نباشید و همچنان امیدوارانه و پرانرژِی از نوع مثبت، به حوادث پیشرو نگاه کنیم. حدس شخصی من اینه دادگاه استیناف ناحیه 9 تا آخر روز جمعه (امروز) و یا نهایتن اوایل هفته آینده (دوشنبه/سه شنبه) نظر خودشو اعلام کنه.

در پیوست این پست هم نظر دادستان کل واشنگتن، باب فرگوسن رو میبینید که در همین ارتباط گفته:
قضات دادگاههای فدرال در همه مراحل (دادگاههای اولیه و استیناف) به صورت مکرر و مداوم، با نظر من موافق بوده اند که دستور اجرایی غیر قانونی و مغایر با قانون اساسی رئیس جمهور ترامپ اجرایی نخواهد شد. من مطمئن هستم که دادگاه عالی هم با این نظر موافقت خواهد کرد.

پس دلهره و نگرانی بیش از حد (حداقل نگرانی داشتن رو هممون داریم که طبیعی هستش) به خودتون راه ندید و توکلتون به خدا باشه و ببینیم سرنوشت چه نقشه ای برای ما ترسیم کرده است.

برای اینکه بدونین اگر قرار بر رفتنتون باشه بالاخره خواهید رفت هم لازم میبینم نظر شما رو به امضای سروش عزیز جلب کنم. ایشون لاتاری 2013 و 2015 برنده شدند و هر دوبار هم موفق به دریافت ویزا نشدند. اما، اینبار و در 2017 اعضای خانواده اش موفق شدند که ویزای خودشونو دریافت کنند و خودشم به زودی انشالله کلیر خواهد شد.
سروش

پس، ما کارهای لازم رو انجام دادیم، شواهد رو هم میبینیم و از این به بعد باید ببینیم دست سرنوشت ما رو به کجا خواهد برد.
منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره
[عکس: o1gc5.jpg]
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
(2017-06-02 ساعت 08:58)mehdi.f نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 08:27)Samirshim نوشته:  ترامپ برای ابقای فرمان ضد مهاجرتی خود برای منع ورود 6 کشور به دیوان عالیشکایت کرد.

حالا چی میشه؟ دادگاه عالی که فوریت نگذاشته براش؟ یکماه که دیگه دیوان عالی به مدت سه ماه تعطیل میباشد . ایا می تواند قبل تعطیلات اجرایی کنه حکم را؟
و اینکه هنوز از دادگاه دوم خبری نیست چجوری شکایت کرده؟ و چند درصد احتمال قبولی حکمش در دیوان عالی میباشد؟ خدایی نکرده البته

دولت درخواست توقف اضطراری کرده و این یعنی دادگاه موظفه ظرف دو هفته رای بده که آیا توقف اضطراری رای دادگاه پایین تر رو بده یا نه... معنی اضطراری اینه که فعلا بدون اینکه پرونده بررسی بشه قانون ترامپ برگرده سر جاش تا بعد سر فرصت بیان بررسی کنند پرونده رو. افتادن این اتفاق 5 رای نیاز داره از 9 تا . و در حالتی ممکنه رخ بده که دادگاه حق رو با ریییس جمهور بدونه در کل.
اگه درخواست فوریت و اضطرار رای نیاره پرونده برای اکتبر بررسی میشه یه اتفاق دیگه هم ممکنه بیوفته که تعطیلات بین سال دادگاه عالی برقرار نشه برای این کیس که میگن تاحالا همچین چیزی اتفاق نیوفتاده ولی اگر اضطرار ایجاد شه قانون راهو برای برگزاری دادگاه عالی در تعطیلات باز گذاشته. ممکن هم هست دادگاه عالی کلا پرونده رو قبول نکنه که به نظر بعیده با این همه جنجال.
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، فافافا ، hsh85 ، mulan1979 ، fn_glor
(2017-06-02 ساعت 11:23)minaz00 نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 08:58)mehdi.f نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 08:27)Samirshim نوشته:  ترامپ برای ابقای فرمان ضد مهاجرتی خود برای منع ورود 6 کشور به دیوان عالیشکایت کرد.

حالا چی میشه؟ دادگاه عالی که فوریت نگذاشته براش؟ یکماه که دیگه دیوان عالی به مدت سه ماه تعطیل میباشد . ایا می تواند قبل تعطیلات اجرایی کنه حکم را؟
و اینکه هنوز از دادگاه دوم خبری نیست چجوری شکایت کرده؟ و چند درصد احتمال قبولی حکمش در دیوان عالی میباشد؟ خدایی نکرده البته

دولت درخواست توقف اضطراری کرده و این یعنی دادگاه موظفه ظرف دو هفته رای بده که آیا توقف اضطراری رای دادگاه پایین تر رو بده یا نه... معنی اضطراری اینه که فعلا بدون اینکه پرونده بررسی بشه قانون ترامپ برگرده سر جاش تا بعد سر فرصت بیان بررسی کنند پرونده رو. افتادن این اتفاق 5 رای نیاز داره از 9 تا . و در حالتی ممکنه رخ بده که دادگاه حق رو با ریییس جمهور بدونه در کل.
اگه درخواست فوریت و اضطرار رای نیاره پرونده برای اکتبر بررسی میشه یه اتفاق دیگه هم ممکنه بیوفته که تعطیلات بین سال دادگاه عالی برقرار نشه برای این کیس که میگن تاحالا همچین چیزی اتفاق نیوفتاده ولی اگر اضطرار ایجاد شه قانون راهو برای برگزاری دادگاه عالی در تعطیلات باز گذاشته. ممکن هم هست دادگاه عالی کلا پرونده رو قبول نکنه که به نظر بعیده با این همه جنجال.

ممنون از پست. اما ذکر این نکته هم مهمه که دولت باید ثابت کنه اهمیت این محدودیت رو و اینکه چرا باید دادگاه بصورت اضطراری دستور اجرایی کردن حکم رو صادر کنه. آیا دولت مدرکی داره که این اضطرار رو ثابت کنه؟ اگه داره که باید به دادگاه ارائه بده که اگر داشت به دادگهای قبلی ارائه میکرد. تنها چیز وبه قول خودشوت محکمترین دلیل و مدرکی که در دستش داره و همش به اون استناد میکنه عطف به قانون قبلی دولت اوباماست که ایران و چند کشور دیگه رو گفته دولتشون از ت ر ساپورت میکنند و نه چیز دیگه. از حکم اون دستور هم 1-2 سالی میگذره و اگه اضطراری هم بود تو این مدت باید به دادگاه ارائه میشد که نشده چون نیست. (حالا بماند که تو اون دستور هم فقط اعلام شده که متقاضیان سفر به امریکا از اون کشورها بیشتر مورد بررسی قرار میگیرن حتا دوتابعیتها). پس به نظر نمیاد دولت برگ برنده ای هم در دادگاه عالی حتا در همین اولین مرحله هم داشته باشه. با این حساب من به سرانجام این دوهفته خوش بین هستم.

انرژی مثبت یادتون نره
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، Ali--usa ، شهرادلیلا ، bsbali ، hsh85 ، س.ح ، onasiss ، mulan1979 ، fn_glor
(2017-06-02 ساعت 09:58)mostafa2017 نوشته:  همراهان عزیز

نگران نباشید. همان طور که اطلاع دارین دولت به دادگاه عالی شکایت کرد و درخواست کرد که سریعن دستور منع ورود اجرایی بشه. برای اینکه این دستور قدم اول رو در دادگاه عالی برداره نیازمنده اینه که اول 5 قاضی از9 قاضی موافقت خودشونو با شنیدن پرونده در دادگاه اعلام کنن. یعنی یک دادگاه تشکیل میشه و اونجا شکات و وکلای مدافع نظر خودشونو میگن و سپس مراحل بعدی.
اما
احتمال این که حتا در این مرحله هم قضات با شنیدن پرونده در دادگاه عالی موافقت نکنند بسیار زیاد هست. چون تاکنون همه نتایج دادگاه اولیه و دادگاههای استیناف بر ضد دولت بوده و تفاوتی در نظرات قضات رخ نداه. وقتی این اتفاق بیوفته و قضات دادگاه عالی ببینند که تفاوتی در احکام صادره نیست، پس دلیلی هم حتا برای شنیدن پرونده نخواهند داشت و خود به خود این پرونده به بایگانی تاریخ خواهد پیوست. اینجاست که همگی باید دعا کنیم/انرژی مثبت بفرستیم که دادگاه استیناف ناحیه 9 هم به نفع ما رای بده، اون وقته که خیالمون تا حدود 95% راحت میشه.

پس نگران نباشید و همچنان امیدوارانه و پرانرژِی از نوع مثبت، به حوادث پیشرو نگاه کنیم. حدس شخصی من اینه دادگاه استیناف ناحیه 9 تا آخر روز جمعه (امروز) و یا نهایتن اوایل هفته آینده (دوشنبه/سه شنبه) نظر خودشو اعلام کنه.

در پیوست این پست هم نظر دادستان کل واشنگتن، باب فرگوسن رو میبینید که در همین ارتباط گفته:
قضات دادگاههای فدرال در همه مراحل (دادگاههای اولیه و استیناف) به صورت مکرر و مداوم، با نظر من موافق بوده اند که دستور اجرایی غیر قانونی و مغایر با قانون اساسی رئیس جمهور ترامپ اجرایی نخواهد شد. من مطمئن هستم که دادگاه عالی هم با این نظر موافقت خواهد کرد.

پس دلهره و نگرانی بیش از حد (حداقل نگرانی داشتن رو هممون داریم که طبیعی هستش) به خودتون راه ندید و توکلتون به خدا باشه و ببینیم سرنوشت چه نقشه ای برای ما ترسیم کرده است.

برای اینکه بدونین اگر قرار بر رفتنتون باشه بالاخره خواهید رفت هم لازم میبینم نظر شما رو به امضای سروش عزیز جلب کنم. ایشون لاتاری 2013 و 2015 برنده شدند و هر دوبار هم موفق به دریافت ویزا نشدند. اما، اینبار و در 2017 اعضای خانواده اش موفق شدند که ویزای خودشونو دریافت کنند و خودشم به زودی انشالله کلیر خواهد شد.
سروش

پس، ما کارهای لازم رو انجام دادیم، شواهد رو هم میبینیم و از این به بعد باید ببینیم دست سرنوشت ما رو به کجا خواهد برد.
منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره

ظاهرا از دیوان عالی خواسته شده موقتا ممنوعیت به اجرا در بیاد بعد از رسیدگی نتیجه مشخص بشه . البته اینطور که من فهمیدم . اگر اینطور باشه یعنی با به اجرا در اومدن ممنوعیت باید تا اکتبر باید صبر کنیم . که خوب این یعنی لاتری 2017 تموم. آیا واقعا اینطور هست؟ مرجع http://bit.ly/2sv1KEe?cc=84a455e0c9dd80b...cc588e6960 لطفا نظراتتون رو بگید. Sad
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
محل مصاحبه: ارمنستان----تاریخ کارنت: JAN 12----تاریخ نامه دوم: 20 JAN
تاریخ مصاحبه: MAR 23- AP
تاریخ update کیس اصلی: 28-27-24 MAR و  2 MAY و 25,28 AUG
تاریخ update بقیه اعضاء: 27-24 MAR و AUG 28
تاریخ کلییرنس:   AUG 28 بدون بنافاید
دریافت ویزا:  *
ورود به آمریکا:  *
مقصد:  *
تاریخ دریافت گرین کارت:  *   <<انتظار>>
پاسخ
تشکر کنندگان:
جريان اين همه ريجكتي كه دوستمون فرزاد مهاجر گفتن به چي ربط داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 12:03)فافافا نوشته:  

اما

سروش

منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره

ظاهرا از دیوان عالی خواسته شده موقتا ممنوعیت به اجرا در بیاد بعد از رسیدگی نتیجه مشخص بشه . البته اینطور که من فهمیدم . اگر اینطور باشه یعنی با به اجرا در اومدن ممنوعیت باید تا اکتبر باید صبر کنیم . که خوب این یعنی لاتری 2017 تموم. آیا واقعا اینطور هست؟ مرجع http://bit.ly/2sv1KEe?cc=84a455e0c9dd80b...cc588e6960 لطفا نظراتتون رو بگید. Sad

نگران نباشید دوست عزیز. به اونجا نمیرسه. کمی هم مثبت فکر کنیم.

انرژی مثبت یادتون نره
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، جواد حبيبي
زمانی که اوباما قانون سختگیری های بیشتر برای کسایی که به بعضی کشورها از جمله ایران رو امضا کرد باید منتظر همچین روزی هم بودیم

حالا 4 سال دولت می افته دست یه دیوونه که به جای شعار های اصلیش گیر داده به چیز نامعلوم

اینهمه شعار اقتصادی داده به هیچ کدوم هم عمل نکرده

اینم میزان محبوبیتش
https://projects.fivethirtyeight.com/tru...l-ratings/
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 12:03)فافافا نوشته:  

اما

سروش

منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره

همانطور که تو مقاله هم گفته شده دولت باید دلیل قانع کننده بیاره که چرا باید به صورت اضطراری حکم اجرا بشه تا دادگاه برقرار بشه. اگه اون دلیل قانع کننده رو دولت داشت که تا حالا این قضیه طول نمیکشید. از طرف دیگه، بازم هم دولت باید دلیل قانع کننده بیاره که مجاب بکنه قضات رو که این پرونده در دادگاه شنیده بشه. در هر صورت امیدوارم هرچه سریعتر هم نتیجه دادگاه استیناف 9 مشخص بشه (البته که به نفع ما) و هم این قضیه دادگاه عالی هم قضات نظر دولت رو رد بکنند و همچنان دستور اجرایی بلاک باقی بموه تا اکتبر که انشالله اون موقع هم تو دادگاه عالی به کل رد بشه.

انرژی مثبت یادتون نره
پاسخ
دوستان ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بپرسم برای ماه جولای تا الان کسی وقت مصاحبه گرفته از کتگوری F2A لطفاجواب بدید ، اخه اینماه یکماه بولتن بره جلو منم باید وقت مصاحبه بگیرم که تا الان خبری نشده ، لطفا جواب بدید، ممنون ،
اگر هم تاپیک در این مورد دارین ادرسشو بگذارید برای من ممنون
f2a
pd: 10 sep 2015
اپروو: 13.1 2016
ارسال مدارک:  sep   2016
کامپلیت :45 روز بعد
نامه مصاحبه: منتظر
مکان مصاحبه : ایروان
تاریخ مصاحبه:
سربازی : معافیت
نتیجه : به امید خدا یکضرب

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 15:12)mehdi.f نوشته:  دوستان ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بپرسم برای ماه جولای تا الان کسی وقت مصاحبه گرفته لطفاجواب بدید ، اخه اینماه یکماه بولتن بره جلو منم باید وقت مصاحبه بگیرم که تا الان خبری نشده ، لطفا جواب بدید، ممنون ،

سلام
اینجا میتونین سوالتونو بپرسین.

موفق باشید

انرژی مثبت یادتون نره
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='farzadm

نکته چهارم :

وقتی آفیسره برگه رو داد امضا کنم ، بعد از مصاحبه فهمیدم که چی رو امضا کردم ...
اون برگه برای پسرهای زیر ۲۷ ساله که منم شاملش میشم ( سربازی نرفته ها )
کسی اون برگه رو امضا کنه ، در ارتش آمریکا اسمش ثبت میشه ...
یعنی اگه جنگی بشه ، با لباس ارتش آمریکا باید برم جنگ ...
مثلا اومدیم از سربازی ایران راحت بشیم بدتر شد ?
هرکی خواست آدرس خونش رو برام بفرسته که اگه جنگی شد با ایران ، اونجا رو
بمبارون نکنم ... یکم پارتی بازی کنم براتون ? اینم از این ...

[/quote]

دوست عزیز، ضمن عرض تبریک بابت ویزا، ادبیّات شما در مورد بمباران ایران را( حتا به صورت شوخی‌ ) نپسندیدم. آدم بهتره هر کلمه‌ای رو قبل از به زبان آوردن خوب مزه مزه کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: fatimaaaaa
(2017-06-02 ساعت 15:30)gbtm نوشته:  [quote='farzadm

نکته چهارم :

دوست عزیز، ضمن عرض تبریک بابت ویزا، ادبیّات شما در مورد بمباران ایران را( حتا به صورت شوخی‌ ) نپسندیدم. آدم بهتره هر کلمه‌ای رو قبل از به زبان آوردن خوب مزه مزه کنه.
[/quote]

ضمن تشکر از شما دوست عزیز ، من واقعا موندم چرا جنبه شوخی کردن در حد یک نانو هم
اینجا امکان پذیر نیست ... یعنی واقعا همچین حرفی که زدم برای شما باور پذیر بود ؟؟؟

اگر بفهمم یک ترقه هم تو ایران بترکه ، با آخرین سرعت خودمو میرسونم و با تمام جون و دل
دفاع میکنم ... یکم بالا پایین کنید جمله بنده رو بد نیست عزیز ...

من همیشه و هر ثانیه میگم که ایرانی هستم و ایرانی از دنیا میرم ... زنده باد کوروش کبیر
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 16:00)farzadmohajer نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 15:30)gbtm نوشته:  [quote='farzadm

نکته چهارم :

ضمن تشکر از شما دوست عزیز ، من واقعا موندم چرا جنبه شوخی کردن در حد یک نانو هم
اینجا امکان پذیر نیست ... یعنی واقعا همچین حرفی که زدم برای شما باور پذیر بود ؟؟؟

اگر بفهمم یک ترقه هم تو ایران بترکه ، با آخرین سرعت خودمو میرسونم و با تمام جون و دل
دفاع میکنم ... یکم بالا پایین کنید جمله بنده رو بد نیست عزیز ...

من همیشه و هر ثانیه میگم که ایرانی هستم و ایرانی از دنیا میرم ... زنده باد کوروش کبیر
[/quote]

عزیز، متوجه شدم که شوخیه ولی‌ با هر چیزی نمی‌شه شوخی کرد، وطن مثل مادر می‌‌مونه. تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: farzadmohajer
(2017-06-02 ساعت 15:12)mehdi.f نوشته:  دوستان ببخشید یک سوال داشتم میخواستم بپرسم برای ماه جولای تا الان کسی وقت مصاحبه گرفته لطفاجواب بدید ، اخه اینماه یکماه بولتن بره جلو منم باید وقت مصاحبه بگیرم که تا الان خبری نشده ، لطفا جواب بدید، ممنون ،

بله ما اواسط جولاييم
کيس نامبر: ‎2017AS7###‎
تعداد افراد: 2
سفارت: Abudhabi
مشاهده قبولی: 2 Oct
ارسال فرم: 18 Oct
نامه دوم: 24 May
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرزاد عزيز سلام
ضمن تبريك به شما،ممكنه راجع به رنگ برگه هايي  كه تو سفارت ميدن يه كم توضيح بدين؟
يكضرب چه رنگيه و ap و ...؟

با تشکر Smile
کيس نامبر: ‎2017AS7###‎
تعداد افراد: 2
سفارت: Abudhabi
مشاهده قبولی: 2 Oct
ارسال فرم: 18 Oct
نامه دوم: 24 May
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان