کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
از سال 2027 ؟؟

نظرم اینه که امسال با وضع این دستورات، منصفانش این بود که شرایط مهارت کاری و یا زبان رو هم به قانون داشتن فامیل اضافه میکردند،
حتما دوستان زیادی هستند که مهارت و زبان میدونند ولی بدلیل نداشتن فامیل نمیتونن ویزا بگیرند Sad
حداقل این قانون وجه تصمیم ترامپ مسخره رو بهتر میکرد ومیتونستن ادعا کنند ما ملاکمون شایسته سالاری هست نه کشور نه مذهب نه قومیت نه داشتن فامیل تو امریکا.
آخه داشتن فامیل الان چه سازگاری با دموکراسی یا شایسته سالاری و یا انصاف داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، fn_glor ، farrokh33
(2017-08-03 ساعت 12:52)moonwalk نوشته:  از سال 2027 ؟؟

نظرم اینه که امسال با وضع این دستورات، منصفانش این بود که شرایط مهارت کاری و یا زبان رو هم به قانون داشتن فامیل اضافه میکردند،
حتما دوستان زیادی هستند که مهارت و زبان میدونند ولی بدلیل نداشتن فامیل نمیتونن ویزا بگیرند Sad
حداقل این قانون وجه تصمیم ترامپ مسخره رو بهتر میکرد ومیتونستن ادعا کنند ما ملاکمون شایسته سالاری هست نه کشور نه مذهب نه قومیت نه داشتن فامیل تو آمریکا.
آخه داشتن فامیل الان چه سازگاری با مردم سالاری یا شایسته سالاری و یا انصاف داره؟

البته تا سال 2027
یعنی مثلا اگه تصویب شه میخواد سالی 5% از ظرفیتها کم کنه تا 10 سال تا بشه 50 % الان
لاتاری رو میپیچونه Sad
اگه تصویب کنه Cool
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، farrokh33 ، mulan1979
(2017-08-03 ساعت 12:52)moonwalk نوشته:  از سال 2027 ؟؟

حداقل این قانون وجه تصمیم ترامپ مسخره رو بهتر میکرد ومیتونستن ادعا کنند ما ملاکمون شایسته سالاری هست نه کشور نه مذهب نه قومیت نه داشتن فامیل تو آمریکا.
آخه داشتن فامیل الان چه سازگاری با مردم سالاری یا شایسته سالاری و یا انصاف داره؟

الان ویزایی که من اقدام کردم دقیقا همون ویزاییه که گفتن... ویزا برای افراد با تواناییهای فوق العاده ... فوق العاده نه حتی فقط مهارت.... ولی ما هم دنبال جمع کردن مدارک اثبات فامیل هستیم که در روز مصاحبه مشکلی نداشته باشیم... چون احتمال داره که از ماهم مدارک خویشاوندی بخواهند.. جالبه من کلی مدرک برای اداره مهاجرت ارسال کردم تا اثبات کنم که دارای شرایط گرفتن این ویزا هستم..ولی خب زمان مصاحبه ما دقیقا افتاد تو این قانون... تازه قسمت نگران کننده اش اینه که ما نمیدونیم که مدارک دایی همسر فرد اصلی میتونه خویشاوند محسوب شود یا خیر!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
وزارت خارجه آمریکا: مسافران ایرانی ملزم شدند در صورت سفر به آمریکا زندگی‌نامه ۱۵ ساله و سوابق فعالیت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را اظهار کنند!/باشگاه خبرنگاران
@AkhbareFori
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، farrokh33
(2017-08-03 ساعت 11:08)bhb32 نوشته:  امروز ١٢ مرداد هم يك كيس در ارمنستان كلير شد
YRV2013773009

از آنکارا هیچ خبری نیست؟
شما اطلاعاتی از کلیریای آنکارا ندارین؟
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-08-04 ساعت 11:55)Sudeh نوشته:  از آنکارا هیچ خبری نیست؟
شما اطلاعاتی از کلیریای آنکارا ندارین؟

نه فقط ارمنستان رو ميتونيم چك كنيم
امروز ١٣ مرداد هم ٢ مورد كيس لاتاري در ارمنستان كلير شدن
2017AS2327
2017AS7096
كلا اين هفته هم در مجموع ٩ كيس كلير شدن
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، mulan1979 ، soruosh ، Sudeh
(2017-08-04 ساعت 09:19)bhb32 نوشته:  وزارت خارجه آمریکا: مسافران ایرانی ملزم شدند در صورت سفر به آمریکا زندگی‌نامه ۱۵ ساله و سوابق فعالیت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را اظهار کنند!/باشگاه خبرنگاران
@AkhbareFori

15 سال؟ من یادم نیست 15 سال پیش چیکار کردم باسه من روز مصاحبه رزومه کاری خواستن دادم بهشون
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، farrokh33
الزامات جدید برای ایرانیانی که خواستار ورود به آمریکا هستند

?دولت ترامپ اقدام به دائمی کردن پرسش‌هایی از قبیل زندگی اجتماعی،‌ شرح زندگی‌نامه و سابقه سفرهای انجام شده از افرادی که خواستار ورود به آمریکا هستند کرده است.
?این طرح از ماه می اجرایی شد و در آن از مسافرانی که وارد آمریکا شده‌اند، در مورد ۵ سال گذشته زندگی افراد، آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و شرح ۱۵ سال اخیر زندگی خود از جمله ‌آدرس ها، شغل و سوابق سفر سوالاتی در قالب یک فرم پرسشنامه مطرح می شد.
?وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که به دنبال آن است تا این طرح برای سه سال آینده اجرایی شود.
?در این اعلامیه آمده است که هدف این پرسشنامه ها ارزیابی موضوعات مربوط به تروریسم و امنیت ملی درخواست کنندگان ویزا است.
www.isna.ir/news/96051307881

@isna94
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
مهاجرت به آمریکا ،امتیاز‌ها و شرایط جدید

http://fa.euronews.com/2017/08/03/how-to...ation-plan

http://www.cnn.com/2017/08/02/politics/c...index.html
پاسخ
اعطای گرین‌ کارت آمریکا لغو می‌ شود
رئیس‌جمهوری آمریکا با صدور فرمان اجرایی جدیدی دستور به لغو اعطای گرین‌کارت»و همچنین تغییر قوانین دریافت اقامت کرده است.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا فرامین اجرایی جدیدی صادر کرده است که بر اساس آن اعطای «گرین‌کارت» آمریکا لغو می‌شود.

همچنین براساس این فرامین، قوانین دریافت اقامت ایالات متحده آمریکا تغییر خواهد کرد.

وبسایت رسمی کاخ سفید با اعلام این خبر، تصریح کرد «دیوید پردیو» و «تام کاتون» سناتورهای حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنا این طرح را ارائه کرده بودند.

همچنین قرعه‌کشی «لاتاری» که بر اساس آن هر ساله ۵۰ هزار نفر امکان مهاجرت به آمریکا را پیدا می‌کنند نیز لغو خواهد شد.

منبع : یک مقام ارشد در کاخ سفید

سایت های معتبر و سیاسی که بنده نمی تونم اینجا قرار بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، soruosh ، farrokh33
(2017-08-04 ساعت 18:14)khatarnak نوشته:  اعطای گرین‌ کارت آمریکا لغو می‌ شود
رئیس‌جمهوری آمریکا با صدور فرمان اجرایی جدیدی دستور به لغو اعطای گرین‌کارت»و همچنین تغییر قوانین دریافت اقامت کرده است.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا فرامین اجرایی جدیدی صادر کرده است که بر اساس آن اعطای «گرین‌کارت» آمریکا لغو می‌شود.

همچنین براساس این فرامین، قوانین دریافت اقامت ایالات متحده آمریکا تغییر خواهد کرد.

وبسایت رسمی کاخ سفید با اعلام این خبر، تصریح کرد «دیوید پردیو» و «تام کاتون» سناتورهای حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنا این طرح را ارائه کرده بودند.

همچنین قرعه‌کشی «لاتاری» که بر اساس آن هر ساله ۵۰ هزار نفر امکان مهاجرت به آمریکا را پیدا می‌کنند نیز لغو خواهد شد.

منبع :  یک مقام  ارشد در  کاخ سفید  

سایت های معتبر و  سیاسی  که بنده  نمی تونم اینجا قرار  بدم

سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
دوست عزیز من یه سوال داشتم، ما که سال ۲۰۱۵ گرین کارد گرفتیم و الان ایران هستیم، من و همسرم حدودا ۱ سال دیگه خدابخاد بر می گردیم، با این وضعیت و این خبرهای عجیب و غریب، يعني ممکنه موقع برگشت به عمه ریکا، مثلا حدود ۱ سال دیگه، تو فرودگاه، به ما بگن ما دیگه گرین کارد رو قبول نداریم ؟!!! و برمون گردونن؟؟!! یعنی ممکنه این جوری بشه ؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-08-04 ساعت 19:34)ziziii نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
دوست عزیز من یه سوال داشتم، ما که سال ۲۰۱۵ گرین کارد گرفتیم و الان ایران هستیم، من و همسرم حدودا ۱ سال دیگه خدابخاد بر می گردیم، با این وضعیت و این خبرهای عجیب و غریب، يعني ممکنه موقع برگشت به عمه ریکا، مثلا حدود ۱ سال دیگه، تو فرودگاه، به ما بگن ما دیگه گرین کارد رو قبول نداریم ؟!!! و برمون گردونن؟؟!! یعنی ممکنه این جوری بشه ؟

دوست عزیز من تازه گرین کارت گرفتم و توی یک برگه که ضمیمه کرده بودن نوشته :اگر قصد خروج از آمریکا بیشتر از یک سال رو دارین حتما باید یسری فرم پرکنید و درخواست reenrty کنید، اگر شما قبلا اینکارو کردین پس احتمالا مشکلی نیست.
جمله زیر هستش:
if you are going to travel and beleive you may be outside of the United State for a year or more, you should apply for a reentry permit, you must be physically present in the United States when you file the reentry  permit application and complete the biometrics services requirement.
[/quote]

ممنون دوست عزیز از پاسختون، بله، ما reentry permit رو گرفتیم، من منظورم این که ممکنه گرین کارد ها رو باطل کنن ؟! آیا کار ی مطابق با قوانین هس ؟ اصلا شدنی؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
(2017-08-04 ساعت 19:42)samirakn نوشته:  
(2017-08-04 ساعت 19:34)ziziii نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان

دوست عزیز من تازه گرین کارت گرفتم و توی یک برگه که ضمیمه کرده بودن نوشته :اگر قصد خروج از آمریکا بیشتر از یک سال رو دارین حتما باید یسری فرم پرکنید و درخواست reenrty کنید، اگر شما قبلا اینکارو کردین پس احتمالا مشکلی نیست.
جمله زیر هستش:
if you are going to travel and beleive you may be outside of the United State for a year or more, you should apply for a reentry permit, you must be physically present in the United States when you file the reentry  permit application and complete the biometrics services requirement.

ممنون دوست عزیز از پاسختون، بله، ما reentry permit رو گرفتیم، من منظورم این که ممکنه گرین کارد ها رو باطل کنن ؟! آیا کار ی مطابق با قوانین هس ؟ اصلا شدنی؟
[/quote]

فکر نمیکنم، چون من تازه گرین کارت گرفتم و همینطور که میبینین قوانین تغییر نکرده و مشکلی برای ورود و خروج نیست. شماهم که قانونی عمل کردین پس نگران نباشید.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: samirakn ، bhb32 ، farrokh33
سرانجام با پیگیری گروه خانواده ایران-امریکا و کمک وکلای امریکایی، اولین دادخواست برندگان لاتاری تقدیم دادگاه شد. خبرهای تکمیلی تا دقایقی دیگر.....

دوستان یک دادخواست 17 صفحه ای هست و ترجمه اون زمان بر. خلاصه اون رو میذارم تا بعد از مطالعه جزئیات، بقیه رو هم اطلاع رسانی کنیم:

این شکایت بوسیله  ADC و بقیه گروههای زیر به نمایندگی از ایران و یمن به دادگاه ارائه شد:

Jenner & Block LLP
the American Civil Liberties Union
the ACLU of the District of Columbia
the American-Arab Anti-Discrimination Committee, and
the National Immigration Law Center

آدرس کانال تلگرام گروه خانواده ایران-امریکا
https://t.me/joinchat/AjPuEEDij8Wwo0rVfOv2xw
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Kami R ، farrokh33 ، mulan1979 ، farhhad
واکنش برخی اعضای کنگره آمریکا به لایحه ترامپ برای محدودیت اعطای گرین کارت
طرح اصلاح در قوانین مهاجرتی آمریکا که این هفته توسط پرزیدنت ترامپ رو نمایی شد، با واکنشهای مخالف بعضی از دموکراتها و جمهوریخواهان روبرو شد.
واکنش برخی اعضای کنگره آمریکا به لایحه ترامپ برای محدودیت اعطای گرین کارتواکنش برخی اعضای کنگره آمریکا به لایحه ترامپ برای محدودیت اعطای گرین کارت
پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه از پیش‌نویس قانون اصلاح نظام مهاجرت آمریکا خبر داد که براساس آن در صورت تصویب، اعطای گرین کارت یا کارت اقامت آمریکا، به جای روابط خانوادگی، براساس مهارت کاری خواهد بود.

وی گفت این پیشنویس توسط تام کاتن و دیوید پردو دو سناتور جمهوریخواه تدوین شده است.

در واکنش به این پیشنویس، سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام، تام کاتن و دیوید پردو را شدیدا مورد انتقاد قرار داد و گفت: اگر این طرح قانون شود، برای اقتصاد ما فاجعه بار خواهد بود که بر نیروی کار مهاجر تکیه دارد.

از سوی دیگر، سناتور دموکرات دایان فاینستاین نیز ضمن ابراز مخالفت گفت:ما بزرگترین تولید کننده کشاورزی هستیم، یک صنعت ۵۰ میلیارد دلاری. ما دهها هزار کارگر کشاورزی استخدام میکنیم که این طرح آنها را شامل میشود و کشاورزی ما را فلج خواهد کرد.

در حالی که محافظه کاران جمهوریخواه خواستار اصلاح فوری قانون مهاجرت هستند، چندین طرح فراحزبی مهاجرتی دیگر نیز در سنا مورد ارزیابی است که هیچ یک محدودیتهای سخت و اخراج مهاجران غیر قانونی و کارگران مهاجر را مد نظر ندارد.

سناتورجمهوریخواه ران جانسون نیز این طرح را بسیار بد توصیف کرد و افزود کشاورزان وصنف لبنیات به کارگران مهاجر نیاز دارند و ما واقعا لازم است به واقعیت شرایط توجه کنیم.
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، bhb32 ، alo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان