کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
خخخخخخخ چی بحثی شده آقا ای لاناریا کی تموم می شن ما ازدواجیا تو نوبتیم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-08-28 ساعت 08:50)shayan_yg نوشته:  خخخخخخخ چی بحثی شده آقا ای لاناریا کی تموم می شن ما ازدواجیا تو نوبتیم

دوست عزیز لاتاری که تموم نمیشه لاتاری 2017 وقتی 31 سپتامبر تموم شد به امید خدا از فرداش 1 اکتبر لاتاری 2018 شروع میشه،
خارج از نوبت بیا جلو صف یه کاریش بکن Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، farrokh33
مدتها بود که توی مهاجرسرا بحث به این زیبایی ، عمق و البته همراه با حفظ احترام متقابل ندیده بودم
ازتون ممنونم آقا فرخ و یامی عزیز
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: melon ، shahin61 ، limbo ، bhb32 ، yami ، farrokh33 ، soruosh
(2017-08-28 ساعت 10:09)moonwalk نوشته:  
(2017-08-28 ساعت 08:50)shayan_yg نوشته:  خخخخخخخ چی بحثی شده آقا ای لاناریا کی تموم می شن ما ازدواجیا تو نوبتیم

دوست عزیز لاتاری که تموم نمیشه لاتاری 2017 وقتی 31 سپتامبر تموم شد به امید خدا از فرداش 1 اکتبر لاتاری 2018 شروع میشه،
خارج از نوبت بیا جلو صف یه کاریش بکن  Big Grin

Never ending story
پاسخ
امروز ٦ شهريور ٩٦ تعداد ٦ كيس لاتاري در ارمنستان كلير شدن
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: mosa10dei ، dv2017 ، mulan1979 ، farrokh33 ، soruosh
(2017-08-27 ساعت 23:26)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 10:35)yami نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 00:09)farrokh33 نوشته:  درمقایسه ما با آنها میتوان حدود 100سال پیش را مقایسه کرد که درآنجا روابط بین انسانها بسیار تاسف آور بود زیرا نظام برده داری نظام غالب برتفکر وجامعه بودودر آن زمان درایران نظام مشروطه ومردمسالاری برقرار بود(البته باکاستی های مخصوص جهان سوم)

زمانی بود که ایران سرزمین آمال وآرزوهای سایر مردمان دنیا بود ومهد علم ودانش بطوری که برای کسب علم ومعرفت مردمان سرزمین های دیگر سعی میکردند فارسی یاد بگیرند تا بتوانند به ایران سفر کنند ودانستن زبان پارسی افتخار ومباهاتی بود برای روشنفکران

در این پست شما هم من اختلاف نظر دارم...

بنظرم روابط انسانها در ان زمان آمریکا تاسف اور نبود یا بهتر بگم به نسبت بقیه کشورهای دنیا تاسف اور نبود. در حالیکه از سال ۱۸۶۵ بره داری در آمریکا ممنوع شده بود،  در کمتر از صد سال پیش در ایران هنوز غلام و کنیز و کاکا سیاه داشتن رواج داشت.
انچه مد نظر شماست،  تبعیض نژادی در آمریکا بود که لغت صحیح ان تفکیک نژادی بوده که در ایالات جنوبی و بصورت قانونی اعمال میشد. در هر حال سیاهان مختار بودند که بین رفتن به ایالات شمالی و یا ماندن در ایالات جنوبی و محدود بودن به امکانات مختص خودشان انتخاب کنند.
با اینکه سالهاست هر گونه تبعیض و تفکیک بر اساس رنگ و مذهب و... در آمریکا حداقل بر اساس سیستم ریاکاری ممنوع شده (ولی کماکان بصورت استفاده از منافذ قانونی اعمال میشود) ما در ایران هنوز در یکسان دانستن زن و مرد درگیر هستیم چه برسد فاکتورهای اعتقادی و ظاهر و... با این اوصاف کیفیت مشروطه صد سال پیش ایران هم کاملا قابل تجسم مردن است!!
البته ناگفته نماند که به گواه سالمندان آمریکایی و به دقت در فیلمای سینمایی قدیمی آمریکایی  متاسفانه جانعه آمریکا در دو برهه بشدت پسرفت اخلاقی داشته.
یکی در زمان لغو تفکیک نژادی که فرهنگ نه چندان متمدن سیاهان طبقه پایین سفید پوست آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و کماکان تاثیرات منفی اش در جامعه مشاهده نیشود (از نحوه صحبت کردن تا لباس پوشیدن و...) و دیگری بعد از همه گیر شدن اینترنت/شبکه های اجتماعی/و اینترنت موبایل.
یک بار با دقت فیلمهای بسیار قدیمی آمریکایی و اداب و رسوم انزمان انها را مشاهده کنید و با حال حاضر مقایسه کنید.

شما چند تا دانشمند اروپایی و اسیایی میشناسید که در قدیم به ایران برای کسب معرفت و دانش سفر مردند؟
متاسفانه این خود بزرگ بینی ایرانی واقعیت ندارد. بغیر چهارتا شاعر شهیر واقعا چیز خاصی برای دنیا نداشته ایم و مصرف کننده بودیم.
در واقع این غربیها هستند که از نظر اجتماعی پسرفت میکنند و این ما هستیم که در در این چند ساله کمی بخودمان تکان داده ایم و کمی متمدن تر شده ایم ولی بدبختانه چون از خودمان همچین چیزی نداشته ام و همه چیزمان وارداتی هست، همین پسرفت فرهنگی اجتماعی حال حاضر غرب را هم وارد کرده ایم و نتیجه این شده که کمی پیشرفته تر ولی از غربیها سرد تر و بی احساس تر و بی معرفتر شده ایم.

با سپاس از پاسختون
این بزرگ بینی ما ایرانیان که میفرمایید برمیگردد به گذشته تاریخ مان زمان داریوش وکورش بزرگ هخامنشی که ایران ابر قدرت بزرگ دنیا بود (فقط با مطالعه منشور کوروش میتوان به آزادگی وعظمت افکار این ایرانی پی برد

فرخ جان
در قرن بیست یکم، با اینهمه تکنولوژی از کاغذ و قلم و چاپ گرفته تا اینترنت و کامپیوتر و رسانه ها و سیستمهای ثبت و ضبط صدا و تصویر، سیاستمداران و حتی عامه مردم خیلی راحت یک چیزی میگویند و بعد میزنن زیرش و اصلا در عمل بگونه دیگر عمل میکنند!!
حالا به من حق بده، من چطور یک لوح گلی مال ۲۵۰۰ سال پیش رو باور کنم Shy Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: farhhad ، farrokh33 ، bhb32
(2017-08-28 ساعت 23:13)yami نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 23:26)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 10:35)yami نوشته:  در این پست شما هم من اختلاف نظر دارم...

بنظرم روابط انسانها در ان زمان آمریکا تاسف اور نبود یا بهتر بگم به نسبت بقیه کشورهای دنیا تاسف اور نبود. در حالیکه از سال ۱۸۶۵ بره داری در آمریکا ممنوع شده بود،  در کمتر از صد سال پیش در ایران هنوز غلام و کنیز و کاکا سیاه داشتن رواج داشت.
انچه مد نظر شماست،  تبعیض نژادی در آمریکا بود که لغت صحیح ان تفکیک نژادی بوده که در ایالات جنوبی و بصورت قانونی اعمال میشد. در هر حال سیاهان مختار بودند که بین رفتن به ایالات شمالی و یا ماندن در ایالات جنوبی و محدود بودن به امکانات مختص خودشان انتخاب کنند.
با اینکه سالهاست هر گونه تبعیض و تفکیک بر اساس رنگ و مذهب و... در آمریکا حداقل بر اساس سیستم ریاکاری ممنوع شده (ولی کماکان بصورت استفاده از منافذ قانونی اعمال میشود) ما در ایران هنوز در یکسان دانستن زن و مرد درگیر هستیم چه برسد فاکتورهای اعتقادی و ظاهر و... با این اوصاف کیفیت مشروطه صد سال پیش ایران هم کاملا قابل تجسم مردن است!!
البته ناگفته نماند که به گواه سالمندان آمریکایی و به دقت در فیلمای سینمایی قدیمی آمریکایی  متاسفانه جانعه آمریکا در دو برهه بشدت پسرفت اخلاقی داشته.
یکی در زمان لغو تفکیک نژادی که فرهنگ نه چندان متمدن سیاهان طبقه پایین سفید پوست آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و کماکان تاثیرات منفی اش در جامعه مشاهده نیشود (از نحوه صحبت کردن تا لباس پوشیدن و...) و دیگری بعد از همه گیر شدن اینترنت/شبکه های اجتماعی/و اینترنت موبایل.
یک بار با دقت فیلمهای بسیار قدیمی آمریکایی و اداب و رسوم انزمان انها را مشاهده کنید و با حال حاضر مقایسه کنید.

شما چند تا دانشمند اروپایی و اسیایی میشناسید که در قدیم به ایران برای کسب معرفت و دانش سفر مردند؟
متاسفانه این خود بزرگ بینی ایرانی واقعیت ندارد. بغیر چهارتا شاعر شهیر واقعا چیز خاصی برای دنیا نداشته ایم و مصرف کننده بودیم.
در واقع این غربیها هستند که از نظر اجتماعی پسرفت میکنند و این ما هستیم که در در این چند ساله کمی بخودمان تکان داده ایم و کمی متمدن تر شده ایم ولی بدبختانه چون از خودمان همچین چیزی نداشته ام و همه چیزمان وارداتی هست، همین پسرفت فرهنگی اجتماعی حال حاضر غرب را هم وارد کرده ایم و نتیجه این شده که کمی پیشرفته تر ولی از غربیها سرد تر و بی احساس تر و بی معرفتر شده ایم.

با سپاس از پاسختون
این بزرگ بینی ما ایرانیان که میفرمایید برمیگردد به گذشته تاریخ مان زمان داریوش وکورش بزرگ هخامنشی که ایران ابر قدرت بزرگ دنیا بود (فقط با مطالعه منشور کوروش میتوان به آزادگی وعظمت افکار این ایرانی پی برد

فرخ جان
در قرن بیست یکم، با اینهمه تکنولوژی از کاغذ و قلم و چاپ گرفته تا اینترنت و کامپیوتر و رسانه ها و سیستمهای ثبت و ضبط صدا و تصویر، سیاستمداران و حتی عامه مردم خیلی راحت یک چیزی میگویند و بعد میزنن زیرش و اصلا در عمل بگونه دیگر عمل میکنند!!
حالا به من حق بده، من چطور یک لوح گلی مال ۲۵۰۰ سال پیش رو باور کنم  Shy  Sad  Sad  Sad

سلام دوست عزیز من به شما حق میدم که به همه چیز شک کنی وهمه چیز رو زیر سوال ببری نمیدونم الان درچه رده سنی هستید اگر زیر 30 سال باشید ودارای تحصیلات دانشگاهی وتقریبا بیکار وبدون پشتوانه . من هم جای شما بودم دیدگاهم شاید از شما بدبینانه تربود وبه همه چیز حتی تاریخ مدون با دیده شک وتردید نگاه میکردم آرزو میکنم درسالهای پیش رو به واقعیت ها برسیم .از صمیم قلب آینده بسیارزیبا وهمراه با موفقیتهای روزافزون برایتان آرزو میکنم.تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-08-29 ساعت 00:29)farrokh33 نوشته:  
(2017-08-28 ساعت 23:13)yami نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 23:26)farrokh33 نوشته:  با سپاس از پاسختون

فرخ جان
حالا به من حق بده، من چطور یک لوح گلی مال ۲۵۰۰ سال پیش رو باور کنم  Shy  Sad  Sad  Sad

سلام دوست عزیز من به شما حق میدم که به همه چیز شک کنی وهمه چیز رو زیر سوال ببری نمیدونم الان درچه رده سنی هستید اگر زیر 30 سال باشید ودارای تحصیلات دانشگاهی وتقریبا بیکار وبدون پشتوانه . من هم جای شما بودم دیدگاهم شاید از شما بدبینانه تربود وبه همه چیز حتی تاریخ مدون با دیده شک وتردید نگاه میکردم آرزو میکنم درسالهای پیش رو به واقعیت ها برسیم .از صمیم قلب آینده بسیارزیبا وهمراه با موفقیتهای روزافزون برایتان آرزو میکنم.تندرست وشاد باشید

بیشتر فاکتورهای شما در مورد من صدق نمیکند ولی کماکان به critical thinking واقعا معتقدم.
یا بزبان دیگر اگر یک بیگانه از من بپرسد که علیرغم اینهمه تضاد ثبت و ضبط شده در گفتار و کردار در تاریخ چندین صد ساله جامعه ایرانی (و ایضا جامعه جهانی) چطور و چرا باید به اصالت و اعمال شدن قوانین منشور کوروش در ۲۵۰۰ سال پیش که اطلاعات فعلی ما در موردش به نسبت بسیار کم و گاها امیخته با اغراق و افسانه هست، باور دارم، پاسخی برایش نخواهم داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، bhb32 ، soruosh
دوستان بعد از این همه مباحث مرتبط یکم هم به اصل موضوع تاپیک برگردیم Big Grin
گویا دیروز 28 آگوست در دادگاه شعبه نهم استیناف در خصوص شکایت دولت از اضافه شدن فامیل درجه 2 به موارد مورد قبول بونافاید، دادگاهی برگذار شده
کسی اطلاعی از نتیجه دادگاه داره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، bhb32 ، dv2017
امروز 7 شهريور ٩٦ تعداد 1 كيس لاتاري در ارمنستان كلير شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33 ، tamoko89 ، mulan1979 ، soruosh
امروز 8شهريور ٩٦ تعداد 3 كيس در ارمنستان كلير شدن
2 كيس لاتاري و بلاخره بعد از اين همه مدت يك كيس غير لاتاري
2017AS6250
2017AS3135
YRV2016543003
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، dv2017 ، soruosh ، farrokh33
بچه ها همونطور كه اكثر شما مي دونيد اگر كيسي بيش از يك سال در مرحله AP بمونه اين كيس تبديل مي شه به Expire soon‌ و طي تماسي كه ميگيره با سفارت يا NVC ضمن اينكه دوباره به حالت AP برمي گرده فرم DS-260 رو هم براش باز مي كنن.
بعضي از كيس ها هم همون Ap باقي مي مونن و تبديل به Expire soon‌ نمي شن. اما وقتي زمان كلير شدنشون ميشه سفارت بهشون ميگه فرم DS-260 رو آپ ديت كنيد و بياييد براي دريافت ويزا.
در رابطه با خودم، هنوز كيسم AP هست اما ديروز كه خانمم چك كرد متوجه شديم فرم DS-260 براي ما Re-Open شده بدون اينكه به ما اطلاع بدن. حالا از كِي باز شده نمي دونيم.
1.آيا اين موضوع براي كسي اتفاق افتاده؟؟
2. الان من بايد آپديت كنم يا بايد صبر كنيم ببينيم چي مي گن؟ البته من ايميل زدم به سفارت اما جواب ندادن فعلا
ممنون مي شم بچه هاي مطلع به هر دو سوالم جواب بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361
(2017-08-31 ساعت 12:53)bhb32 نوشته:  بچه ها همونطور كه اكثر شما مي دونيد اگر كيسي بيش از يك سال در مرحله AP بمونه اين كيس تبديل مي شه به Expire soon‌ و طي تماسي كه ميگيره با سفارت يا NVC ضمن اينكه دوباره به حالت AP برمي گرده فرم DS-260  رو هم براش باز مي كنن.
بعضي از كيس ها هم همون Ap باقي مي مونن و تبديل به Expire soon‌  نمي شن. اما وقتي زمان كلير شدنشون ميشه سفارت بهشون ميگه فرم DS-260  رو آپ ديت كنيد و بياييد براي دريافت ويزا.
در رابطه با خودم، هنوز كيسم AP  هست اما ديروز كه خانمم چك كرد متوجه شديم فرم DS-260 براي ما Re-Open شده بدون اينكه به ما اطلاع بدن. حالا از كِي باز شده نمي دونيم.
1.آيا اين موضوع براي كسي اتفاق افتاده؟؟
2. الان من بايد آپديت كنم يا بايد صبر كنيم ببينيم چي مي گن؟ البته من ايميل زدم به سفارت اما جواب ندادن فعلا
ممنون مي شم بچه هاي مطلع به هر دو سوالم جواب بدن.

سلام
دوست عزيز براي من هم هيچوقت expire soon نشد تا زماني كه ويزا رو صادر كردن همچنان ap بود ولي ds_260 باز شده شد.به نظرمن بهتره كه فرم ds_260 رو آپديت كنيد و قبل از كلير شدنتون هيچ ضرري نداره.
Category : IR1
Priority Date : 13Nov2014
Embessy : Yerevan
Interveiw : 17May2016
UP : 17,18,19 May_9,10 Nov_17,18 Jan
آپدیت دوخطی : 2017 May 11
clearance & or : May 12
Issued: 26 May
ورود به آمريكا : 2017 JUL 13
دريافت گرين كارت : 2017 AUG 26
سیتیزن شدن : 2022 22 APR
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، shahin61 ، farrokh33 ، khatarnak ، mulan1979
بچه ها ديروز كه هيچي اما امروز ١٠ شهريور ٩٦ تعداد ٦ كيس در ارمنستان كلير شدن كه ٢ تا غير لاتاري بودن
2017AS4450
2017AS6325
2017AS5141
2017AS443
YRV2016562001
YRV2014824009
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017 ، khatarnak ، mulan1979 ، tamoko89
Wink 
سلام من زیاد اینجا فعالیتی نمی کنم که خدایی نکرده بحث و جدلی بین من و سایر دوستان نشه مثل گذشته چون من طرفدار سیاست های ترامب بودم و هستم

در صفحه ی قبل عده ای از دوستان نام دانشمندان بزرگ ایران را نام بردن گرچه من قصدم تایید و تکذیب نظریات ان دوستان نیست اما من یک ایرانیم

و بر روی دانشمندان ایرانی تاریخ و فرهنگ 7000 ساله ایرانی افتخار می کنم شاید من در کشور خودم یک نژاد پرست هم باشم چرا که نژاد آریاییم را

با هیچ نژاد دیگر سیاه و سفید تقسیم نمی کنم و همیشه خواستار آزادی و عشق به وطن بودم و هستم

ما مشکلی که داریم این است که متاسفانه بر روی دانشمندانمون سرمایه گذاری نکردیم بخشی از اموزنده های ایشان مانند ابن سینا به تصرف بیگانگان درامده است

وخیلی از این عزیزان حتی من نام نمی برم از همسایگان فارسی زبان شاید عضو این انجمن مهاجر سرا باشند اما فلان دانشمند شاعر و اسطوره ی مارا قصد تصاحب دارند

به هر حال در کشور امریکا هرساله یادبود اندیشمندانشان را گرامی میدارن مثل جرج واشنگتون و ابراهام لینکُن و .... و از آموزنده های ایشان برای نسل های اینده در دانشگاهها بهره می برند

این سیاست درست آن کشور بود که به این وسیله و با احساسات ملی توانست

به اوج شکوه و قدرت برسه اما متاسفانه کشور عزیز ما ایران سیاست ملی گرایانه ی خودش را جایگزین سیاست های دیگر کرده است که باعث افت مسایل اقتصادی و مهاجرت و متاسفانه دانشگاههای

معتبر دس خوش فروباشی شوند . ایران که در کل بیشترین سهم مهاجرتی به امریکا و دیگر نقاط دنیا را از آن خودش داره و بیشترین خواسته مهاجرین ایرانی مسایل اقتصادی است نه جنگ نه

پناهدگی بلکه بیشرین خواسته انها فرار از بی کاری و در یافتن شغل و درامد بهتر و نتیجه ی ان زندگی بهتر است می باشند امروز این سیاست های اشتباه باعث سلب امتیاز ویزای مهاجرین و عدم

ویزا به انها شده است ای کاش که یک قانونی بود که سیاست را از مهاجرت دور می کرد را می داشتیم اما همه چیز به هم گره خورده از جنگ تا اقتصاد .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان