کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-02-20 ساعت 22:25)hilla26 نوشته:  بی بی سی کانال تلگرام نداره تا جایی که من میدونم. البته من منکر نمیشم ممکنه این چیزی که این کانال گذاشته اجرا بشه ولی تا الان هیچ اطلاعاتی درز نکرده بیرون

درود
کانال تلگرام بی بی سی، کاملا رسمی و مربوط به همون خبر گزاری هست
بالای 700 هزار نفر عضو داره.
من سخنگوی اونا نیستم ولی این خبر رو خودم هم دیدم، چون موج منفی داشت و هنوز قطعی نبود، اینجا نذاشتمش. ولی این بنده خدا که خبر گذاشته رو نباید بکوبیم که Wink
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: mrticoen ، armehraboon ، onasiss ، aazitaa ، daeialborz
درسته من اشتباه کردم این کانال تلگرام رسمی بی بی سی هست ولی به نظرم بهمن کلباسی خیلی منبع موثقی نیست به نظرم بهترین کار صبر کردنه واقعا کاری نمیشه کرد الان
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
New Trump travel ban order nearing completion

Washington (CNN)The Trump administration is planning to roll out as early as this week a revised executive order on immigration that the President says will "protect our people" while at the same time pass muster with courts that halted an earlier version.

Sources said the new order will clarify a point that caused confusion the first time around: The executive order will not impact green card holders.
"The President is contemplating releasing a tighter, more streamlined version of the first executive order," Homeland Security Secretary John Kelly said at the Munich Security Conference over the weekend. Acknowledging the rushed rollout of the previous order that caused chaos in airports across the country and widespread demonstrations, Kelly said that officials are working on a "phase in" period for parts of the order to take effect.

The new order is also expected to address concerns of the 9th Circuit federal appeals court, which blocked the original order, that travelers' due process rights were not being respected by giving detailed notice of restrictions for those with current or pending visas. Kelly said the goal was "to make sure that there's no one, in a sense, caught in the system of moving from overseas to our airports, which happened on the first release" of the order.

Trump's original order, issued a week into his presidency, barred citizens of seven Muslim-majority countries -- Iraq, Syria, Iran, Libya, Somalia, Sudan and Yemen -- from entering the US for 90 days, all refugees for 120 days and refugees from Syria indefinitely.

"The new order is going to be very much tailored to what I consider to be a very bad decision," Trump said during his White House news conference Thursday, referring to the courts' blocking of its implementation.

Asked for comment on the possible order, White House spokesman Michael Short said, "The only thing that matters is what the President signs. When we have something final to announce on that front we will let you know."

Scope of new order

A source familiar with the process said that the new order was still being drafted over the weekend. The source said that it was also likely to address religious discrimination issues by modifying or removing one section of the original order. That section, 5 (b), said that the Secretary of Homeland Security, "is further directed to make changes, to the extent permitted by law, to prioritize refugee claims made by individuals on the basis of religious-based persecution, provided that the religion of the individual is a minority religion in the individual's country of nationality."

One sticking point remained whether existing non-immigrant visas would be revoked. A source familiar with the discussions said the Justice Department preferred to not revoke existing non-immigrant visas, while the White House and Department of Homeland Security were considering doing so.

"[I]f they're on an airplane and inbound, they will be allowed to enter the country," Kelly said. "And this, again, is just a pause until we look at a number of countries -- seven in particular -- and look at their vetting processes, how reliable they are -- and I will tell you right now they're not very reliable."

Another area of concern for critics remains special immigrant visas, a class of visas given to Afghans and Iraqis who helped the US military in the wars there, including interpreters.
Rep. Adam Kinzinger, a Republican from Illinois who served in Iraq and Afghanistan, told CNN's "New Day" on Monday that he fears that the new order would ban even those individuals from entering if they're not green card holders.

"I hope they're not on the new executive order, but it sounds like they may be," Kinzinger said.
Still up in the air, over the weekend, was a different section that suspended the entry of nationals of Syria as refugees. According to the source, there are opposing views on whether to exclude or modify the provision.

Lawsuits expected

Challengers to the original executive order are anxiously awaiting the new one.

Immigration attorney David Leopold argued that the very fact that a new order is being drafted "is a clear admission by the Trump administration that the President directly violated immigration law and the Constitution when he ordered a sweeping ban on Muslims and Syrian refugees in late January."

Lee Gelernt, an attorney with the ACLU who is challenging the order in New York courts, said he expects the new order will exempt green card holders, but warned that he expected other aspects of the new order to present legal problems. "If the only real change is to exempt green card holders, than the legal challenges will continue full force," he said.

"This debate is critical both legally and policy-wise," said Leon Fresco, an immigration attorney and former Obama administration Justice official. "Obviously, it is important not to run afoul of existing court orders precluding cancellation of visas. But even more importantly, it sends a disconcerting signal to all potential foreign visitors when the US cancels visas for entire groups on short notice rather than canceling visas due to the actions of individual visa holders."

Consulting Congress?

One of lawmakers' major concerns with the initial rollout of the order was that they were not consulted. When Kelly testified in front of the House Homeland Security Committee, he faced repeated requests for assurances that members of Congress would be considered when drafting further executive orders.

"You have an extreme vetting proposal that didn't get the vetting it should have had," Republican Sen. Rob Portman of Ohio told CNN's Jake Tapper on Sunday's "State of the Union" last month. "As the result, in the implementation, we've seen some problems."

But despite a pledge from the White House to consult legislators in crafting policies, multiple Hill sources said they remained out of the loop on the order as of Monday morning.

منبع خبر: http://edition.cnn.com/2017/02/20/politi...index.html
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
تو سایت های ایرانی پر شده افرادی که گذرنامه امریکایی استفاده نشده دارن از فرمان مستثنی شدن . زحمت ترجمه درست هم نمیدن به خودشون . یکی اشتباه ترجمه میکنه و بقیه هم کپی پیست میکنن تو سایتاشون. اینم خبرگزاری های معتبر کشور. جای ویزای معتبر استفاده نشده مینویسن پاسپورت امریکایی و همه خبرگزاری ها همونو میچسبونن تو سایتاشون بدون اینکه خبر اصلی رو بخونن.
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، farzadmohajer
(2017-02-21 ساعت 01:58)mrticoen نوشته:  اونایی که میگن بی بی سی تلگرام نداره و فقط بلدن حرف بزنن

http://www.bbc.com/persian

گوشه سمت چپ کانال بی بی سی فارسی هست

https://www.telegram.me/bbcpersian

درضمن این تایپیک گفتگوی آزاد نیست

https://www.mohajersara.org/forum/thread...tpost.html
دوست عزیز بالارو اگه خونده باشی من عذر خواهی کردم چون اطلاع نداشتم بعدش شما چرا ناراحت شدی؟ اگه واقعا این چیزی که دوستان مینویسن واقعیت داشته باشه و خدای نکرده دوباره ban کنه خود شما با کیس نامبری که داری 100 درصد نمیتونی تا 30 سپتامبر کارت درست شه پس دعا کن که شایعه باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_yari5 ، mrticoen
(2017-02-21 ساعت 02:05)hilla26 نوشته:  
(2017-02-21 ساعت 01:58)mrticoen نوشته:  اونایی که میگن بی بی سی تلگرام نداره و فقط بلدن حرف بزنن

http://www.bbc.com/persian

گوشه سمت چپ کانال بی بی سی فارسی هست

https://www.telegram.me/bbcpersian

درضمن این تایپیک گفتگوی آزاد نیست

https://www.mohajersara.org/forum/thread...tpost.html
دوست عزیز بالارو اگه خونده باشی من عذر خواهی کردم چون اطلاع نداشتم بعدش شما چرا ناراحت شدی؟ اگه واقعا این چیزی که دوستان مینویسن واقعیت داشته باشه و خدای نکرده دوباره ban کنه خود شما با کیس نامبری که داری 100 درصد نمیتونی تا 30 سپتامبر کارت درست شه پس دعا کن که شایعه باشه

خانم منم كه اين خبرو گذاشتم نگم از شما بيشتر كمترم نيست ناراحتيم همسرم اونور دنيا خودم اينور...

فكر نكنين قصدم شايعه پراكني بوده ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mrticoen
من الان سایت BBC رو نگاه کردم و فهمیدم تلگرام هم داره ...
ولی بیشتر خبر های احتمالی درونش قرار میگیره و تایید نهایی نیست .
خبر های رسمی و تایید شده میره رو سایتش . البته اینم بگم که به BBC هم زیاد اعتماد نکنید .
سابقه ی جالبی در گذشته نداشته و همش دنبال ایجاد استرس در ملت ایران هست .
من فقط و فقط به رویترز اعتقاد دارم . تا خبری تایید نهایی نشه ، نمیزاره رو سایتش ...
البته منظورم این نیست که بگم خبر منتشر شده BBC کلا اشتباهه ...
اما برام حکم چوپان دروغگو رو پیدا کرده ... شاید داره راست میگه .. اما کسی باورش نداره ..
بنظر من فقط باید صبر کرد ...
ولی فکرش رو میکنم ، اگر هم تعلیق بشه ، در ماه تیر یا مرداد به ما نوبت میرسه ...
چون تو این مدت پرونده هارو بررسی میکنن و با شماره کارنت بیشتری نامه دوم میاد ...
اما خیلی حول حولی میشه کارهامون ... اینطوری خوشم نمیاد ...

بنظر من تا چهارشنبه باید صبر کرد ... الان بازار شایعات خیلی داغه ... به هر خبری باید شک کرد .

فقط یک سوال : تا الان سایت معتبری از لغو صدور ویزا صحبت کرده ؟؟؟
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-02-20 ساعت 20:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-02-20 ساعت 18:13)ali3875 نوشته:  امروز یکی از دوستان من ویزای خودش رو از ابوظبی گرفت B1/B2  با تاریخ اکسپایر 11 می 2017

سلام دوست عزیز اگر منظورتون از ویزای B1/B2ویزای توریستی است مگر ابوظبی ویزای توریستی میده ؟تا اونجایی که میدونم کنسولگری دبی ویزای توریستی وابوظبی برای ویزای مهاجرتی است .لطفا اطلاعات منو تصحیح کنید

بله شما درست میفرمایید من اشتباه تایپ کردم الان روی ویزا رو دیدم دقیقا دوبی نوشته
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-02-20 ساعت 23:05)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-20 ساعت 22:58)amirhoseinc نوشته:  
(2017-02-20 ساعت 22:39)farzadmohajer نوشته:  فایل پیوست شمارو مشاهده کردم عزیز :
متن بالاییش که مربوط به توییتر نمیشه و یک شخص دیگری نوشته ...
متن پایینش هم مربوط به کلباسی هست که داره به اشتباه از ممنوعیت بجای محدودیت صحبت میکنه
منبع ما کلباسی نیست ، فقط رویترز یا از این دسته خبرگزاری های معتبر ملاکه ...
اگر موضوع جدی بود ، الان همه جا پخش میشد ...
من تو سایت آسوشیتد پرس هم یه گشتی زدم ، هیچ خبری فعلا نبود ...
البته از ترامپ هر کاری بعیده ، اما فعلا همچین خبری صحت نداره ...

من يه لينك هم از فاكس گذاشتم براي امروز هست اونم همينو ميگه.
لینک رو هم دیدم عزیز ... نوشته بود که :
افراد دارای گریین کارت و ویزا میتوانند وارد خاک آمریکا شوند ، حتی اگر بار اولشان باشد .

جایی نزده بود که صدور ویزا متوقف شده ...
فقط در رابطه با رد صدور ویزا برای پناهندگان سوری گفته شده بود .

اما بازم میگم ، هر اتفاقی ممکنه بیوفته ...

اگر دوباره غیر مقبول باشه ، مجدد توسط دادگاه لغو خواهد شد .
چون ده ها هزار متقاضیه ویزا ، تو صف هستند ...

شما چه گیری دادی ها هم یه ضرب!! کلا می خواد ۳ ماه صدور ویزا رو متوقف کنه که قوانین درست کنن صفت و سخت تر کنن حالا شما هی بگو نه جایی نگفته من ندیدم من رفتم گشتم چیزی نبود ۳ ماه می خواد کسی راه نده !! حالا اگر کسی خوش شانس بوده و ویزا داره می تونه بره ولی تو این ۳ ماه برای هیچ کس ویزا صادر نمی شه! می گی نه حالا ببین
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من یک سوالی برام پیش اومده
کاری به اینکه پیش نویس ها شایعه هستند و یا دقیقا حکم ترامپ فردا همین خواهد بود ندارم
شاید حقوقدان هم در بین اعضای مهاجرسرا باشه که ایشون پاسخ دقیق به من بدهند
سوال:
دوستان مگه میشه یه حکمی داده بشود و بعد یک قاضی و همچنین دادگاه استیناف بگه که خلاف قانونه و دوباره همون حکم رو با یک تغییر کوچک اعلام کنن
وقتی که 27 ژانویه حکم داده شد 3 روز بعد بحث گرین کارتی و ویزا داران حل شد ولی باز جمعه هفته بعدش 3 فوریه جیز روبارت قاضی واشنگتن حکم رو لغو کرد
خب ایندفعه هم که از اول گرین کارتی ها و ویزاداران عزیز را میخواد مستثنی کنه ، که میشه همون حکمی که جیمز روبارت لغو کرده!
حالا بگیم ترامپ لج بازه یعنی مشاورین حقوقی ایشون هم مطلع نیستند؟ که بگن جناب آقای رییس جمهور آمریکا مستر ترامپ ، حکمت 3 روز هم دوام نمیاره!
لطفا افراد مطلع پاسخ این سوال من رو بدهند
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-21 ساعت 10:29)Ali--usa نوشته:  سلام دوستان
کاری به اینکه پیش نویس ها شایعه هستند و یا دقیقا حکم ترامپ فردا همین خواهد بود ندارم
سوال:
دوستان مگه میشه یه حکمی داده بشود و بعد یک قاضی و همچنین دادگاه استیناف بگه که خلاف قانونه و دوباره همون حکم رو با یک تغییر کوچک اعلام کنن
وقتی که 27 ژانویه حکم داده شد 3 روز بعد بحث گرین کارتی و ویزا داران حل شد ولی باز جمعه هفته بعدش 3 فوریه جیز روبارت قاضی واشنگتن حکم رو لغو کرد
خب ایندفعه هم که از اول گرین کارتی ها و ویزاداران عزیز را میخواد مستثنی کنه ، که میشه همون حکمی که جیمز روبارت لغو کرده!
حالا بگیم ترامپ لج بازه یعنی مشاورین حقوقی ایشون هم مطلع نیستند؟ که بگن جناب آقای رییس جمهور آمریکا مستر ترامپ ، حکمت 3 روز هم دوام نمیاره!
ممنون

ی اصطلاحی داریم به اسم خر تو خر در چنین مواقعی که اوضاع خر تو خر هست مثل شرایط الان در امریکا دیگه امکان همه اتفاقی هست دیگه مگه میشه؟ مگه داریم ؟ ازین جملات نداریم ! اتفاقا تو شرایط خر تو خر همه چی داریم . این قسمت اول ماجرا . اما این ماجرا ی قسمت دوم داره و اون این هست که ترامپ اینجا اشتباه کرد چون ی بازی لجبازی رو شروع کرد با قوه قضاییه و رسانه ها و اکثریت مردم که اینجا حتی اگه حکمی بده که مخالف قانون نباشه چون قوه قضاییه میدونه نیت لجبازی هست اونا هم ی دلیل موافق قانون پیدا میکنن که کلا از ریاست جمهوری عزلش کنن چون میدونن این لجبازه هردفه حکمشو تعلیق کنن این ی حکم دیگه داره پس راحترین راه اینه اگه حکمو نتونن تعلیق کنن خودشو تعلیق کنن پس دیر یا زود به معنی این بیت سعدی که میگه :
سر چشمه شاید گرفتن به بیل

چو پر شد نشاید گذشتن به پیل

میرسن و کلا ترامپ استیضاح میشه پیش بینی من اینه که کمتر از ۶ ماه حتی احتمال میدم در سه ماه اینده این اتفاق بیفته . اینو بهتون قول میدم شرط هم میبندم سرش پس اصلا به خودتون نگرانی راه ندیدن صبر کنید و نگاه کنین فقط نهایتا ۶ ماه تاخیر رو تو روند کاراتون در نظر بگیرین که زیاد تو ذوقتون نخوره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-21 ساعت 10:51)tabangigs نوشته:  
سوال:
ممنون

ی اصطلاحی داریم به اسم خر تو خر در چنین مواقعی که اوضاع خر تو خر هست مثل شرایط الان در آمریکا دیگه امکان همه اتفاقی هست دیگه مگه میشه؟ مگه داریم ؟ ازین جملات نداریم ! اتفاقا تو شرایط خر تو خر همه چی داریم . این قسمت اول ماجرا . اما این ماجرا ی قسمت دوم داره و اون این هست که ترامپ اینجا اشتباه کرد چون ی بازی لجبازی رو شروع کرد با قوه قضاییه و رسانه ها و اکثریت مردم که اینجا حتی اگه حکمی بده که مخالف قانون نباشه چون قوه قضاییه میدونه نیت لجبازی هست اونا هم ی دلیل موافق قانون پیدا میکنن که کلا از ریاست جمهوری عزلش کنن چون میدونن این لجبازه هردفه حکمشو تعلیق کنن این ی حکم دیگه داره پس راحترین راه اینه اگه حکمو نتونن تعلیق کنن خودشو تعلیق کنن پس دیر یا زود به معنی این بیت سعدی که میگه :

میرسن و کلا ترامپ استیضاح میشه پیش بینی من اینه که کمتر از ۶ ماه حتی احتمال میدم در سه ماه اینده این اتفاق بیفته . اینو بهتون قول میدم شرط هم میبندم سرش پس اصلا به خودتون نگرانی راه ندیدن صبر کنید و نگاه کنین فقط نهایتا ۶ ماه تاخیر رو تو روند کاراتون در نظر بگیرین که زیاد تو ذوقتون نخوره

خدا خیرت بده رفیق 6 ماه دیگه پرونده لاتاری 2017 بسته میشه
بشینیم چی رو نگاه کنیم؟
البته این تقدیر ماست
چاره ای هم نداریم
برای برندگان لاتاری این لج و لج بازی بدتر هم شد الان حداقل یک ماه از حکم قبلیش گذشته بود اینجوری اگر 23 فوریه حکم بده میره تا خرداد سال دیگه!

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، yami
سوال:
ممنون
اتفاقا یکی , دو روزی هست که برای من هم این سوال پیش آمده و خیلی دوست دارم که کسی از موضع حقوقی به آن پاسخ دهد ولی موضوعی که بیشتر ذهن من را درگیر کرده سخن رانی وزیر امورخارجه عربستان , ترکیه و اسرائیل در کنفرانس امنیتی مونیخ بود که گفته بود برای فشار به ایران باید رفت و آمدهای ایرانی ها محدود شود و من فکر می کنم تمام این حرف ها و حکم مهاجرتی جزئی از سیاست های منطقه ای باشد که ترامپ برای مقابله با سیاست های ایران از آن حمایت می کند و چیزی که من را نگران می کند این است که شاید پشت پرده توافق هایی با قوه قضایی آمریکا صورت گرفته باشد چون کنگره آمریکا هم حرف از سیاست های مشابه ترامپ گفته است و اگر اینگونه باشد کمی نگران کننده است. خوشحال می شوم نظر دوستان را هم در این مورد بدانم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-21 ساعت 10:59)Ali--usa نوشته:  
(2017-02-21 ساعت 10:51)tabangigs نوشته:  
سوال:
ممنون

ی اصطلاحی داریم به اسم خر تو خر در چنین مواقعی که اوضاع خر تو خر هست مثل شرایط الان در آمریکا دیگه امکان همه اتفاقی هست دیگه مگه میشه؟ مگه داریم ؟ ازین جملات نداریم ! اتفاقا تو شرایط خر تو خر همه چی داریم . این قسمت اول ماجرا . اما این ماجرا ی قسمت دوم داره و اون این هست که ترامپ اینجا اشتباه کرد چون ی بازی لجبازی رو شروع کرد با قوه قضاییه و رسانه ها و اکثریت مردم که اینجا حتی اگه حکمی بده که مخالف قانون نباشه چون قوه قضاییه میدونه نیت لجبازی هست اونا هم ی دلیل موافق قانون پیدا میکنن که کلا از ریاست جمهوری عزلش کنن چون میدونن این لجبازه هردفه حکمشو تعلیق کنن این ی حکم دیگه داره پس راحترین راه اینه اگه حکمو نتونن تعلیق کنن خودشو تعلیق کنن پس دیر یا زود به معنی این بیت سعدی که میگه :

خدا خیرت بده رفیق 6 ماه دیگه پرونده لاتاری 2017 بسته میشه
بشینیم چی رو نگاه کنیم؟
البته این تقدیر ماست
چاره ای هم نداریم
برای برندگان لاتاری این لج و لج بازی بدتر هم شد الان حداقل یک ماه از حکم قبلیش گذشته بود اینجوری اگر 23 فوریه حکم بده میره تا خرداد سال دیگه!

معمولا تو این شرایط پیش بینی نشده ی راهکار میزارن مثلا ممکنه بگن افرادی که متضرر شدن تو این بازه زمانی ی فرصت دوباره بهشون میدیم برا مصاحبه و ویزا نگران نباش اصلا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزيز علي آقاي گل
چون تحليل حكم ترامپ رو از جنبه حقوقي خواسته بودي، بخشي از تحليل آقاي رضا نصری، حقوقدان بین المللی، موسسه عالی مطالعات بین المللی ژنو رو ارائه مي كنم اميدوارم شرايط به نفع هممون پيش بره

در آمریکا، مرسوم است که هر رئیس جمهور، با آغاز کار، یک سری «راهنما» یا فرمان اجرایی در مورد «امنیت ملی» امضاء می کند. هدف این فرمان ها این است که ترکیب «شورای امنیت ملی» و کارکرد آن را مطابق رویکرد رئیس جمهور و برنامه های او - به ویژه در حوزه سیاست خارجه - بازتعریف کنند. این فرمان ها معمولاً قالب و فرمت های از پیش تعیین شده ای دارند که در طی زمان با توجه به رویکرد کلی هر دو حزب شکل گرفته اند. مرسوم است که روسای جمهور جمهوریخواه این فرمان ها را با پیش وند National نامگذاری می کنند (مانند National Security Policy Directive)؛ و روسای دموکرات روی فرمان های خود را با پیش وند Presidential را قرار می دهند (مانندPresidential Policy Directive). البته محتوای این فرمان ها متفاوت است و تابع برنامه ها، سلیقه و رویکرد رئیس جمهور است؛ اما به هر حال، می توان در این فرمان ها نوعی وحدت رویه حزبی نیز استنباط کرد، به نحوی که  یک متخصص حقوق سیاسی آمریکا یا یک تاریخ دان با ضریب احتمال بالا قادر خواهد بود با خواندن محتوای فرمان تشخیص دهد که نگارندهٔ متن یک رئیس جمهور «دموکرات» بوده یا " جمهوریخواه".

معمولاً عنصر «ایدئولوژی» خواه ناخواه در عملکرد شورای امنیت ملی - دست ِکم در قیاس با وزارت امور خارجه - نقش قابل ملاحظه ای دارد. اما از آن جا که طبق «قانون شورای امنیت ملی ۱۹۴۷»، وظیفهٔ این شورا ارائهٔ مشورت به رئیس جمهور در جهت «هم خوان سازی سیاست های داخلی، خارجی و نظامی» تعریف شده، و از آن جا که ارائهٔ تحلیل ها و داده های واقعی در این راستا امری ضروری است، روسای جمهور متوالی غالباً تلاش کرده اند از ورود عناصر سیاست زده، «جناحی» و «جهت دار» در ترکیب این شورا خوداری کنند. اخیراً دستیار یکی از اعضای شورای امنیت ملی در زمان جورج بوش اول در خاطره ای نقل کرده که در یکی از نشست های این شورا، وقتی او به تاثیرِ تصمیمِ اتخاذ شده بر «انتخابات پیش رو» اشاره کرده، به شدت مورد مواخذهٔ رئیس خود قرار گرفته و از ادامهٔ حضور در جلسه منع شده است.

حال، با توجه به این حساسیت ها، فرمان اجرایی دونالد ترامپ - که حاوی چند «ابتکار» و «بدعت گذاری» جدید بود - از هم اکنون با مقاومت های داخلی از جانب بدنهٔ تکنوکرات و فراجناحی دستگاه امنیتی آمریکا روبه رو شده است. یکی از مهم ترین و و مسئله سازترین این «ابتکارات»، انتصاب «استیو بنن» - استراتژیست ارشد کاخ سفید و از اعضای اصلی ستاد انتخاباتی ترامپ - به یک کرسی دائمی در شورای امنیت ملی بوده است که با کارشکنی و مقاومت ساختاری مواجه شد. این مقاومت ها و کارشکنی ها، در ابتدای کار، با امتنای دستگاه امنیتی در ارائهٔ دسترسی به اطلاعت طبقه بندی شده (Security clearance) به برخی از معاونین مایکل فلین نمایان شد؛ و سپس با درز اخبار و اطلاعات محرمانه از تماس های فلین با «روس ها» به اوج رسید.

اگر رئیس جمهور و تیم تازه واردش مصمم به ادامهٔ نزاع و پیش بُرد پروژه های ایدئولوژیک و ساختارشکنانهٔ خود باشند، روزهاي سختي را در پيش خواهند داشت.

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان