کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد
.
لطفاً برای بحث آزاد (موارد مرتبط یا غیر مرتبط)، نظرات شخصی و ... فقط از این تاپیک استفاده کنید.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی ، Saeed rezaee ، mrticoen
سلام

هرکی هر چیزی بگه ، هر دید سیاسی ای داشته باشه محترمه و بی احترامی بهش بهیچ وجه پذیرفته نیست.

اتفاقا کسانی که از این پروسه رد شدند و هنوز اینجا میان و به سایرین کمک می کندد خیلی خیلی احترامشون واجب تره چون صرفا از سر انسان دوستی هستش.

من از یامی و همه دوستای عزیز وقدیمی که بهشون بی احترامی شده عذر می خوام.

نهایتا امیدوارم همه به آرامش برسیم.....هرجا که هستیم

یا علی
March.22 entered
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، خوش لحن ، mrticoen ، mulan1979 ، عدلی ، yami ، zamini1975 ، copol ، aazitaa ، melon ، alireza_guitar ، BAFFLE ، leader-m ، Mahboy ، j@vad
میگن توی جهنم برای هر ملتی یه چاه عذاب گذاشته بودن و همه چاه ها یه نگه بان داشتن تا کسی ازش بیرون نیاد به جز چاه ایران

میپرسن چرا ایرانیا نگهبان ندارن ؟

جواب میاد :‌ ایرانی ها خودشون هر کسی رو که بخواد خودش رو بالا بکشه میکشن پایین نیازی به نگه بان نیست
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: mrticoen ، yami ، Sepidehsalehi ، aazitaa ، limbo ، Kian.zamani ، j@vad
(2017-02-20 ساعت 15:18)victor2017 نوشته:  سلام

هرکی هر چیزی بگه ، هر دید سیاسی ای داشته باشه محترمه و  بی احترامی بهش بهیچ وجه پذیرفته نیست.

اتفاقا کسانی که از این پروسه رد شدند و هنوز اینجا میان و به سایرین کمک می کندد خیلی خیلی احترامشون واجب تره چون صرفا از سر انسان دوستی هستش.

من از یامی  و  همه دوستای عزیز وقدیمی که بهشون بی احترامی شده عذر می خوام.

یا علی

آقا چوب کاری میفرمایید!! من کوچکیک همه بچه هام اینجا. همین دو سه تا دوست صمیمی ام هم در امریکا از صدقه سر مهاجرا دارم.
اقا ما دیروز زمینی برگشتیم از مکزیک. تا کارت پاسپورت رو گذاشتم و کلمه ایران رو دید برد اتاق بازرسی و چمدان رو گفت بذار رو میز و خودت منتظر باش رو صندلی.
اخرش که دید چیزی نیست گفت برای چی رفته بودی (معمولا دفعات قبل هم پرسیده. اما از بچه های سن دیه گو نمیپرسن چون زود زود میرن یا احتمالا چون میبینن نزدیکن). منم یه جواب سر بالا بهش دادم (که نمیتونم بنویسم اینجا خخخخ). طرف قهوه ای شد و بربر نگاه میکرد!! گفتم پریز هست اینجا گوشیمو شارژ کنم؟ دید نه بابا انگار از مهاجرسرا هستم و با کل کل مچکلی ندارم، گفت خوش امدی بفرما برو Big Grin Big Grin Big Grin
خلاصه اوضاع زیاد جالب به نظر نمیاد در مورد مسائل مهاجرتی و رفت و امدی.
پاسخ
تشکر کنندگان: خوش لحن ، mulan1979 ، copol ، mrticoen ، aazitaa ، victor2017 ، gbtm ، limbo ، alireza_guitar ، leader-m ، j@vad
من یه سوال دارم دوستان....
الان ما که اومدیم ارمنستان و پنجشنبه مصاحبه داریم تکلیفمون چیه؟
Case number:2017as3XXX
تاریخ رویت: 15 می
تاریخ تکمیل فرم: 28 می
تاریخ کارنت: 12 دسامبر
تاریخ نامه دوم: 20 دسامبر
تاریخ سفارت: 23 فوریه
سفارت : آنکارا تغییر به ایروان توسط kcc
تاریخ دریافت ویزا:من و دخترم یکضرب شوهرم ap
تاریخ ورود به آمریکا:من و دخترم 1 مارچ برای اکتیو کردن گرین کارت..... ورود بدون دردسر
ایالت ویرجینیا  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-21 ساعت 01:45)mrticoen نوشته:  بیش از صد کارگر مهاجر به دلیل اعتصاب در آمریکا اخراج شدند

به گزارش رسانه های آمریکا، بیش از صد کارگر مهاجر در این کشور به دلیل شرکت در اعتصاب "روز بدون مهاجر" در آمریکا کار خود را از دست داده اند.

این افراد، پس از اینکه روز پنجشنبه در سر کار خود حاضر نشدند توسط کارفرماهای خود اخراج شدند.

هدف از این حرکت اعتراضی، برجسته کردن نقش کارگران مهاجر در جامعه آمریکا و اعتراض به سخت گیری های جدید دولت دونالد ترامپ در مورد مهاجران بود.

یک کارفرما در مصاحبه با سی ان ان تاکید کرد که کارکنان اعتصابی باید "بهای" حرکت اعتراضی خود را بپردازند.

جیم سروسکی مدیر یک شرکت ساختمانی جی وی سی در کلرادو، که حدود ۳۰ کارگر خود را اخراج کرده، گفت که به هیچ وجه به خاطر انجام این کار متاسف نیست.

آقای سروسکی افزود: "به آنها هشدار داده بودیم که اگر اعتصاب کنند به شرکت آسیب می زنند و اگر علیه تیم‌شان اقدام کنند نمی توانند عضوی از آن باقی بمانند."

تعداد دقیق کارگرانی که در پی اعتصاب های پنجشنبه اخراج شده اند مشخص نیست. با وجود این، رسانه های آمریکا گزارش هایی را در مورد اخراج ده ها نفر در ایالت های مختلف منتشر کرده اند.

در میان اخراجی ها، از جمله ۱۲ نفر از کارگران یک رستوران در اوکلاهاما وجود دارند. که با شبکه فاکس نیوز صحبت کرده اند.

همچنین، شبکه ان بی سی هم از اخراج ۱۸ کارگر یک شرکت نقاشی صنعتی در تنسی خبر داده است.

منبع: http://www.bbc.com/persian/world-39034214

دو نکته مهم در مورد این قضیه باید توجه بشه...

اول اینکه چون طرف حساب این اعتصاب کارگران، کارفرما نبوده حداقل اخلاقا باید رضایت کارفرما را برای اعتصاب جلب میکردند.
کارفرمایی هست قبول نمیکنه. کارفرمایی هست قبول میکنه. کارفرمایی هم مثل بعضی فروشگاههای مکزیکی اصلا خودشم قاطی ماجرا میشه و اونروز فروشگاه رو تعطیل میکنه.

دوم هم اینکه برای حرکت‌های سیاسی و اجتماعی باید هزینه داد. اینجوری اولا قضیه لوث نمیشه و دوم حرکت در بین حرکتهای بدون هزینه دیگه گم نمیشه.
حرکت سیاسی و اجتماعی که هزینه نداشته باشه، عمه جان منم از خونه میتونه بزنه و البته اون حرکت هیچوقت توجه جامعه ملی با جهانی رو به خودش جلب نمیکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، mulan1979 ، mrticoen ، limbo ، j@vad
(2017-02-20 ساعت 19:22)yami نوشته:  
(2017-02-20 ساعت 15:18)victor2017 نوشته:  سلام

هرکی هر چیزی بگه ، هر دید سیاسی ای داشته باشه محترمه و  بی احترامی بهش بهیچ وجه پذیرفته نیست.

من از یامی  و  همه دوستای عزیز وقدیمی که بهشون بی احترامی شده عذر می خوام.

یا علی

آقا چوب کاری میفرمایید!! من کوچکیک همه بچه هام اینجا. همین دو سه تا دوست صمیمی ام هم در آمریکا از صدقه سر مهاجرا دارم.
اقا ما دیروز زمینی برگشتیم از مکزیک. تا کارت پاسپورت رو گذاشتم و کلمه ایران رو دید برد اتاق بازرسی و چمدان رو گفت بذار رو میز و خودت منتظر باش رو صندلی.
اخرش که دید چیزی نیست گفت برای چی رفته بودی (معمولا دفعات قبل هم پرسیده. اما از بچه های سن دیه گو نمیپرسن چون زود زود میرن یا احتمالا چون میبینن نزدیکن). منم یه جواب سر بالا بهش دادم (که نمیتونم بنویسم اینجا خخخخ). طرف قهوه ای شد و بربر نگاه میکرد!! گفتم پریز هست اینجا گوشیمو شارژ کنم؟ دید نه بابا انگار از مهاجرسرا هستم و با کل کل مچکلی ندارم، گفت خوش امدی بفرما برو  Big Grin  Big Grin  Big Grin
خلاصه اوضاع زیاد جالب به نظر نمیاد در مورد مسائل مهاجرتی و رفت و امدی.

دقیقا با شما موافقم. د وستانی که اینجا از سر حوصله و انسان دوستی کمک میکنن واقعا باید دستشون و بوسید. ولی من بی احترامی ندیدم که به شخصی به شخص دیکه کرده باشه.  من خودم بجه های این سایت و خیلی دوست دارم و به شخصه خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم. در ضمن جناب ویکتور من تو جدول منتظران که اسم شما رو بالای اسم خودم میبینم که 20 روزه کلیر شدین یه امیدی میگیرم که حد نداره.  امیدوارم منم مثل شما زود ی کلیر بشم و برم پیش همسرم که بدجوری داره بهم سخت میگذره از هر لحاظ. گاهی حس میکنم دچار ضعف اعصاب شدم و از خودم خیلی فاصله گرفتم. انشالا که دنیا به کامتون باشه. به کام همه دوستان مهاجرسرایی عزیزم. منم دلم میخواد انشالا بعد از اینکه کارم درست شد بازم ارتباطم و نگه دارم و شاید دوستایی تونستم پیدا کنم که تو امریکا از تنهایی در بیام . چون جایی که من دارم میرم حتی یه ایرانی هم وجود نداره و از الان غصه میخورم که با تنهایی و دوری چیکار کنم
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، victor2017 ، yami ، j@vad
دوستانی که زبان خیلی قوی دارند ، لطفا متن زیر رو بخونند و به بقیه دوستان بگن
که چه چیزی نوشته ‎.....‎

تو این متن گفته شده که این ۵ مورد در پیش نویس دیده شده :

1. What’s ‎the length of phase-in period?‎

‎The tumultuous rollout of‎ Trump’s ‎travel ban last month‎ — ‎chaos at airports, lack of guidance to front-line employees, no congressional understanding of the executive order‎ — ‎did not go unnoticed by the federal judiciary.‎

‎As US District Court Judge Leonie Brinkema remarked at a hearing in Virginia earlier this month:‎ “It’s ‎quite clear that‎ … ‎not all the thought went into it that should have gone into it. As a result, there has been‎ chaos.”

‎The 9th Circuit Court of Appeals further explained that the Justice Department failed to show that the executive order‎ “provides ‎what due process requires, such as notice and a hearing prior to restricting an‎ individual’s ‎ability to‎ travel.”

‎Kelly said this time around, the Department of Homeland Security would ensure that‎ “there’s ‎no one, in a sense, caught in the system of moving from overseas to our airports, which happened on the first‎ release,” ‎and‎ “short ‎phase-in period to make sure that people on the other end‎ don’t ‎get on‎ airplanes.”

‎But how‎ “short” ‎is too short for the process that is due under the Constitution?‎

‎2. Is there any new evidence on those seven Muslim-majority countries?‎

‎The original executive order suspended citizens from Iran, Sudan, Libya, Somalia, Syria, Iraq and Yemen from entering the US for 90 days and barred refugees from Syria indefinitely.‎

‎But the 9th Circuit noted that the Trump administration‎ “pointed ‎to no evidence that any alien from any of the countries named in the order has perpetrated a terrorist attack in the United‎ States.”

“The ‎defendants have responded with no evidence other than the (executive‎ order),” ‎Brinkema similarly noted in her opinion last week.‎

‎Will the Justice Department attempt to bolster the record about the threat posed by terrorist organizations operating in particular nations this time around?‎

‎3. Is there any preference for religious minorities?‎

‎Section 5(b) of the current executive order arguably prioritizes the refugee claims of certain religious minorities.‎

‎The states that have challenged the travel ban say this provision‎ — ‎among others‎ — ‎violates the Constitution because it is mere pretext for religious discrimination against Muslims, pointing to‎ Trump’s ‎rhetoric of a‎ “Muslim ban” ‎from the campaign trail.‎

‎Courts have noted that the Trump administration‎ hasn’t ‎denied these statements and evidence of a discriminatory purpose‎ “beyond ‎the‎ face” ‎of an executive action may be examined‎ — ‎so if the new executive order strikes all or part of section 5, does that help the‎ administration’s ‎case?‎

‎4. What happens to student visa-holders?‎

‎Kelly said‎ it’s a “good assumption” ‎to believe legal permanent residents or green card holders will be formally exempted from the executive order.‎

‎But the current lawsuits involve many more diverse categories of foreign travelers.‎

‎For instance, the Virginia attorney‎ general’s ‎office successfully argued that the travel ban was hurting student enrollment and faculty recruitment at its public universities.‎

‎So if visa holders are not protected like green card holders‎ — ‎how does the government avoid more litigation?‎

‎5. Will existing visas be revoked again?‎

‎The 9th Circuit noted that even if legal permanent residents were protected under the executive order,‎ “the ‎States would continue to have potential claims regarding possible due process rights of‎ … ‎non-immigrant visa holders who have been in the United States but temporarily departed or wish to temporarily‎ depart,” ‎and those‎ “who ‎have a relationship with a US resident or an institution that might have rights of its own to‎ assert.”
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان: BAFFLE
این پنج مورد اینجا ترجمه شده: (کیفیت ترجمه را دقت نکردم)

http://www.tabnak.ir/fa/news/669959/پنج-...-دانشجویان
پاسخ
تشکر کنندگان: farzadmohajer ، copol ، mrticoen
(2017-02-21 ساعت 19:37)yami نوشته:  این پنج مورد اینجا ترجمه شده: (کیفیت ترجمه را دقت نکردم)

مرسی ... ولی باید بازم صبر کرد ... با اینکه حکم های ترامپ لبخندی به روی مردم نمیاره
اما باید دید که عمق فاجعه تا چقدر هست ...

بدون کار دولتی و خصوصی

دریافت ویزا  May 31

پاسخ
تشکر کنندگان: j@vad
(2017-02-21 ساعت 20:39)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-21 ساعت 19:37)yami نوشته:  این پنج مورد اینجا ترجمه شده: (کیفیت ترجمه را دقت نکردم)

مرسی ... ولی باید بازم صبر کرد ... با اینکه حکم های ترامپ لبخندی به روی مردم نمیاره

فرزاد با قاطعیت گفتی نگران نباشید!! الان تا آخرش باید رو حرفت وایستی!! Big Grin
بقول آذری ها:
Oldu var, dondu yoxdi
مرگ هست اما کوتاه آمدن در کار نیست!!

پانوشت : واقعیت این هست که در بدترین شرایط ممکن اگر در نظر گرفته بشه، کمترین خسارت رو منتظر ویزاهای خانوادگی خواهند دید و بیشترین را لاتاری ها بخاطر وقت سوزی سر این کل کل کردن دولت و قضات اکثرا دمکرات. تنها کاری که الان میشه کرد امیدواری و تصمیم عجولانه نگرفتن برای استعفا از کار یا فروختن خونه زندگیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، copol ، sce ، mrticoen ، limbo ، aazitaa ، j@vad
(2017-02-21 ساعت 20:56)yami نوشته:  

فرزاد با قاطعیت گفتی نگران نباشید!! الان تا آخرش باید رو حرفت وایستی!! Big Grin
بقول آذری ها:
Oldu var, dondu yoxdi
مرگ هست اما کوتاه آمدن در کار نیست!!

پانوشت : واقعیت این هست که در بدترین شرایط ممکن اگر در نظر گرفته بشه، کمترین خسارت رو منتظر ویزاهای خانوادگی خواهند دید و بیشترین را لاتاری ها بخاطر وقت سوزی سر این کل کل کردن دولت و قضات اکثرا دمکرات. تنها کاری که الان میشه کرد امیدواری و تصمیم عجولانه نگرفتن برای استعفا از کار یا فروختن خونه زندگیه.
نه ... نگران نیستم ...
چون اگه حکمش باعث لغو صدور ویزا بشه ، دادگاه دوباره متوقفش میکنه ...
بار قبل هم اشخاص دارای ویزا و گرین کارت رو از اجرای حکم معاف کرد ولی
دو روز بعدش کل حکمش لغو شد ... چون هنوز ویزا صادر نمیشد ...
خیلی باید حکم جدیدش رو تغییر داده باشه ... مثلا مدت زمان ۹۰ روز به ۳۰ روز کاهش داده باشه
ولی در آخر دلم روشنه که به خوبی و خوشی ویزا گرفتن ما تموم میشه ...
فقط تو این مدت کلی اعصاب خورد کنی برامون هست ...

بدون کار دولتی و خصوصی

دریافت ویزا  May 31

پاسخ
تشکر کنندگان: yami
به گزارش جام‌جم، روزهای پایانی هفته گذشته ماموران پلیس شیراز هنگام رصد در فضای مجازی متوجه فعالیت یک کانال تلگرامی با نام mohajeratnews شدند که برای مهاجرت ثبت‌نام می‌کرد.
در ادامه ماموران متوجه شدند افرادی نیز به عضویت این کانال تلگرامی درآمده‌اند تا اقدام به رفتن از کشور به صورت غیر قانونی نمایند.
جست‌وجو در این باره ادامه یافت تا این‌که ماموران با کشف سرنخ‌هایی متوجه شدند مردی 35 ساله به نام مهدی این کانال تلگرامی را راه‌اندازی کرده و آن را اداره می‌کند. این مرد تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفت و چند روز پیش در خانه‌اش در یکی از محله‌های شیراز دستگیر شد.
متهم با انتقال به پلیس شهرستان شیراز به افسر بازجو گفت: من چهار سال است که در زمینه مهاجرت غیرقانونی فعالیت دارم. خودم چند بار غیر قانونی به عراق و ترکیه سفر کرده ام و افراد را هم تشویق می‌کردم برای مهاجرت اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: شرایط به‌گونه‌ای شده بود که متقاضیان مهاجرت در این کانال و سایت شرکت مرا به عنوان دکتر می‌شناختند.. با انواع ترفند آنها مجبور میکردیم مبالغی برای پیش پرداخت جهت مهاجرت به حسابم واریز کنند که از این طریق توانستم مبالغی کلان از آنها کلاهبرداری کنم.
در ادامه برای این‌که ماجرا لو نرود شرکتهای قبلی را تعطیل و محل جدیدی را برای شروع انتخاب می‌کردم و به کلاهبرداری‌هایم ادامه می‌دادم. حتی کانال تلگرامی هم برای فریب و عضویت افراد راه‌اندازی کرده بودم.
کارشناسان پس از بررسی شماره ثبت شرکت که در سایت آن درج شده بود متوجه شدند که شماره فوق جعلی بوده و به هیچ وجه ثبت نگردیده است.

[عکس: est-sA07zKjy.1487766370.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، mulan1979 ، atefe1992

!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید. ما کیسمون f4 هست، آوریل ۲۰۱۶ مصاحبه مون ایروان بود که ap خوردیم، حالا بعد از حدود یک سال ap بودن، کیس نامبرمون اومده توی سایت ایروان. سوال من اینه:

آیا واسه رفتن دوباره واسه ویزا، پاسپورت و مدیکال جدید رو باید ببریم سفارت ؟ یا باید تو سایت ‎ais-usvisa.info ثبت قرار کنیم و تحویل پست CSC بدیم؟ روندش چطوریه؟

چقدر باید ایروان بمونیم تا ویزا رو پست تحویل بده؟

موقعه مصاحبه، جزو مدارک مالی، tax return ۲۰۱۵ اسپانسر که برادرم هست رو دادیم، الان که یک سال منتظر کلیرنس بودیم آیا tax return جدید ۲۰۱۶ رو میخوان یا نه احتیاجی نیست؟

مرسی‌ از کمک و راهنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان