کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
ببخشید اگه کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم من اسمو فامیلم تا سال 79 مریم حسینی بود بعد از این تاریخ پدرم اسمو فامیلمو به مریم سادات حسینی تغییر داد چون مادرمم سید هستند توی شناسنامه جدیدم صفحه اخر این تغییر قید شده من توی سوالی که پرسیده بود ایا شما اسم دوم دارید جواب رو نه زدم حالا نمی دونم جوابم درست بوده یا نه و ایا باید درخواست انلاک بدم یا نه چون توی پاسپورتم اسممو مریم سادات زده و قبل سال 79 مریم بود اگه دوستان مطلع راهنمایی کنن خیلی خیلی ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-05 ساعت 16:34)s_miran2001 نوشته:  سلام و خسته نباشید

ممنون میشم که راهنمائی کنید

من موقع شرکت در لاتاری امسال اسم همسر و فرزندم رو هم زیر مجموع خودم زدم الان که برنده شدم به دلایل کاری همسرم نمیتونه همراهمون باشه و میگه من و فرزندمون اقدام کنیم بعدها به ما ملحق می‌شه ،حالا سوال من اینه که آیا امکانش هست که از زیرمجموعه که موقع ثبت نام داشتیم کسی‌ حذف بشه برای برنده و بقیه زیرمجموعه مشکلی‌ پیش نمیاد فقط می‌شه فرم ۲۶۰ رو برای خودم و فرزندم پر کنم .

سلام ـ شما برای همسرتان هم اقدام نمایید ، بعد می توانند پاس سفید بگیرند و حداقل تا سه سال آینده می توانند در ایران باشند ـ
اگر این کار را انجام ندهید بعداً چطور می توانند همسرتان به شما ملحق شود مگر ویزا یا گرین کارت دارند که بتوانند به آمریکا سفر کنند و الان این فرصت را به هیچ وچه از دست ندهید . چرا بعداً دچار مشکلات زیادی برای گرفتن گرین کارت برای همسرتان خواهید شد
باز هم مشورت نمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-09 ساعت 13:01)رادینا نوشته:  ببخشید اگه کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم من اسمو فامیلم تا سال 79 مریم حسینی بود بعد از این تاریخ پدرم اسمو فامیلمو به مریم سادات حسینی تغییر داد چون مادرمم سید هستند توی شناسنامه جدیدم صفحه اخر این تغییر قید شده من توی سوالی که پرسیده بود ایا شما اسم دوم دارید جواب رو نه زدم حالا نمی دونم جوابم درست بوده یا نه و ایا باید درخواست انلاک بدم یا نه چون توی پاسپورتم اسممو مریم سادات زده و قبل سال 79 مریم بود اگه دوستان مطلع راهنمایی کنن خیلی خیلی ممنون میشم

توی فرم 260 یک قسمت است که اگر فامیل شما تغییر نموده باید آنرا ذکر کنید .
اگر مدارکی که می خواهید بعداً به سفارت تحویل بدهید ( همانند تصویر مدرک تحصیلی ، سوابق کاری و .... با اسم گذشته شما است نه اسم جدید شما) احتمالا افسری که اقدام به محاصبه می کند اگر متوجه بشود تا رفع نقص مدارک مستقیماً ویزا صادر نمی کند و وارد پروسه چند ماهه بعدی می شوید . (البته اکثر ایرانی ها خصوصاً آقایان که سربازی رفتند و مدرک تحصیلی بالایی دارند و یا کارمند دولتی هستند) ap می خورند .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-10 ساعت 00:06)dadyar نوشته:  

من موقع شرکت در لاتاری امسال اسم همسر و فرزندم رو هم زیر مجموع خودم زدم الان که برنده شدم به دلایل کاری همسرم نمیتونه همراهمون باشه و میگه من و فرزندمون اقدام کنیم بعدها به ما ملحق می‌شه ،حالا سوال من اینه که آیا امکانش هست که از زیرمجموعه که موقع ثبت نام داشتیم کسی‌ حذف بشه برای برنده و بقیه زیرمجموعه مشکلی‌ پیش نمیاد فقط می‌شه فرم ۲۶۰ رو برای خودم و فرزندم پر کنم .

سلام ـ شما برای همسرتان هم اقدام نمایید ، بعد می توانند پاس سفید بگیرند و حداقل تا سه سال آینده می توانند در ایران باشند ـ
اگر این کار را انجام ندهید بعداً چطور می توانند همسرتان به شما ملحق شود مگر ویزا یا گرین کارت دارند که بتوانند به آمریکا سفر کنند و الان این فرصت را به هیچ وچه از دست ندهید . چرا بعداً دچار مشکلات زیادی برای گرفتن گرین کارت برای همسرتان خواهید شد
باز هم مشورت نمایید .

mamnoonam az komaketon

shad bashid
پاسخ
تشکر کنندگان: hzhrk
(2017-06-04 ساعت 01:20)alemohamad نوشته:  با سلام،ترجمه مدارک با مهر دارالترجمه کافیه یا وزارت امور خارجه باید تایید کنه؟ممنون

ظاهرا کافیه جایی ننوشته مهر وزارت امورخارجه ، سال های گذشته هم کسی نگفته با مهر وزارت خارجه ترجمه شه ولی اگه وضع مالیت خوبه ترجمه کن Big Grin
CaseNo.:2018AS27XX
ارسال DS260: May
درحال تکمیل مدارک و مستندات  
وضعیت: منتظر ویزای یک ضرب  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: alemohamad
(2017-06-11 ساعت 14:35)hzhrk نوشته:  
(2017-06-04 ساعت 01:20)alemohamad نوشته:  با سلام،ترجمه مدارک با مهر دارالترجمه کافیه یا وزارت امور خارجه باید تایید کنه؟ممنون

ظاهرا کافیه جایی ننوشته مهر وزارت امورخارجه ، سال های گذشته هم کسی نگفته با مهر وزارت خارجه ترجمه شه ولی اگه وضع مالیت خوبه ترجمه کن Big Grin

در وب سایتی که مدارک مورد نیاز را اعلام کرده ، نوشته به همراه ترجمه های تایید شدهcertified translation . به نظر من ترجمه ها رو وزارت امور خارجه تایید کند ، بهتر است.
پاسخ
(2017-06-12 ساعت 07:16)narges1395 نوشته:  
(2017-06-11 ساعت 14:35)hzhrk نوشته:  

در وب سایتی که مدارک مورد نیاز را اعلام کرده ، نوشته به همراه ترجمه های تایید شدهcertified translation . به نظر من ترجمه ها رو وزارت امور خارجه تایید کند ، بهتر است.

بله دقیقا نوشته ترجمه رسمی و اصل مدرک ولی در خصوص وزارت امور خارجه حرفی نزده(البته مهر وزارت امور خترجه بیشتر به درد کسانی میخوره که میخان ادامه تحصیل بدن)
من متن سال های گذشته لاتاری نخوندم ولی امسال که میخوندم خیلی شفاف نوشته بود پس اگه میخواست اشاره میگرد برای مثال در خصوص مدارک شناسایی جایی نگفته کارت ملی همش فینگلیش نوشته shenasname . به هر حال میخواهی مهر بزنی بزن دوندگی و هزینش خیلی زیاده مخصوصا برای خانواده ها یادت نره افیسری که مدارک چک میکنه ایرانیه
پاسخ
(2017-06-12 ساعت 09:55)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 07:16)narges1395 نوشته:  
(2017-06-11 ساعت 14:35)hzhrk نوشته:  ظاهرا کافیه جایی ننوشته مهر وزارت امورخارجه ، سال های گذشته هم کسی نگفته با مهر وزارت خارجه ترجمه شه ولی اگه وضع مالیت خوبه ترجمه کن Big Grin

بله دقیقا نوشته ترجمه رسمی و اصل مدرک ولی در خصوص وزارت امور خارجه حرفی نزده(البته مهر وزارت امور خترجه بیشتر به درد کسانی میخوره که میخان ادامه تحصیل بدن)
من متن سال های گذشته لاتاری نخوندم ولی امسال که میخوندم خیلی شفاف نوشته بود پس اگه میخواست اشاره میگرد برای مثال در خصوص مدارک شناسایی جایی نگفته کارت ملی همش فینگلیش نوشته shenasname . به هر حال میخواهی مهر بزنی بزن دوندگی و هزینش خیلی زیاده مخصوصا برای خانواده ها یادت نره افیسری که مدارک چک میکنه ایرانیه
واقعا افیسر ایرانیه؟؟؟ من فکر میکردم آمریکایی که ایرانی صحبت میکنه،،،،،
پاسخ
(2017-06-12 ساعت 09:59)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 09:55)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 07:16)narges1395 نوشته:  در وب سایتی که مدارک مورد نیاز را اعلام کرده ، نوشته به همراه ترجمه های تایید شدهcertified translation . به نظر من ترجمه ها رو وزارت امور خارجه تایید کند ، بهتر است.

بله تو هر سه سفارت فقط کسی که با شما مصاحبه میکنه ایرانی و یا دو رگه هستش البته قبلش از شما میپرسن با چه زبانی میخواهید صحبت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: narges1395
(2017-06-10 ساعت 00:06)dadyar نوشته:  

باز هم مشورت نمایید .

دوست عزیز مگه به همین راحتی که بعدها به شما ملحق میشوند من هم با دوستمون موافقم این فرصت رو از دست ندهید مشکلات زیادی همراه داره
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 10:14)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 09:59)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 09:55)hzhrk نوشته:  بله دقیقا نوشته ترجمه رسمی و اصل مدرک ولی در خصوص وزارت امور خارجه حرفی نزده(البته مهر وزارت امور خترجه بیشتر به درد کسانی میخوره که میخان ادامه تحصیل بدن)

بله تو هر سه سفارت فقط کسی که با شما مصاحبه میکنه ایرانی و یا دو رگه هستش البته قبلش از شما میپرسن با چه زبانی میخواهید صحبت کنید
خیلی ممنوون بابت راهنمایی تون،،،،، من و همسرم کارمند بانک هستیم،،، به نظر شما برای اثبات اینکه در فرم 260 نوشتیم که کارمند بانک هستیم باید گواهی اشتغال به کار بگیریم ؟؟؟؟ هر چند فعلا تمایل نداریم که بانک از برنامه مان خبر دار بشه تا انشالله بعد از اخذ ویزا ، مرخصی بگیریم و در نهایت انصراف از کتر بدیم،،،،،،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 13:33)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 09:59)narges1395 نوشته:  واقعا افیسر ایرانیه؟؟؟ من فکر میکردم آمریکایی که ایرانی صحبت میکنه،،،،،

خیلی ممنوون بابت راهنمایی تون،،،،، من و همسرم کارمند بانک هستیم،،،   به نظر شما برای اثبات اینکه در فرم 260 نوشتیم که کارمند بانک هستیم باید گواهی اشتغال به کار بگیریم ؟؟؟؟ هر چند فعلا تمایل نداریم که بانک از برنامه مان خبر دار بشه تا انشالله بعد از اخذ ویزا ، مرخصی بگیریم و در نهایت انصراف از کتر بدیم،،،،،،

خیر نیازی به گواهی اشتغال نیستش

اگر مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله دارید
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 09:59)narges1395 نوشته:  واقعا افیسر ایرانیه؟؟؟ من فکر میکردم آمریکایی که ایرانی صحبت میکنه،،،،،

خیلی ممنوون بابت راهنمایی تون،،،،، من و همسرم کارمند بانک هستیم،،،   به نظر شما برای اثبات اینکه در فرم 260 نوشتیم که کارمند بانک هستیم باید گواهی اشتغال به کار بگیریم ؟؟؟؟ هر چند فعلا تمایل نداریم که بانک از برنامه مان خبر دار بشه تا انشالله بعد از اخذ ویزا ، مرخصی بگیریم و در نهایت انصراف از کتر بدیم،،،،،،

خوب شما یه گواهی اشتغال به کار بگیرید بگید برای ویزای شینگن میخاین در هر صورت گواهی اشتغال به کار مهمه ضمنا دقت بفرمایید که اگه بانکتون دولتی باشه شاید کارتون سخت بشه اینو دقیقشو نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 15:16)javadth نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 10:14)hzhrk نوشته:  بله تو هر سه سفارت فقط کسی که با شما مصاحبه میکنه ایرانی و یا دو رگه هستش البته قبلش از شما میپرسن با چه زبانی میخواهید صحبت کنید

چون تو مدارک خواسته شده یکی رو اشاره کرده یعنی سابقه کاری و یا تحصیل شاید قدیما مهم نباشه ولی از ائنجایی که ازتون خواستن که بگید کجا کار کار کردید خوب چی میخایین بنویسین میخایین بگید بیکار بودید یا دروغ بگید (میل خودتونه) ضمنا تو سال اخیر شنیدم حتی از بعضی ها CV میخان اونوقت چیکار میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 15:54)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 15:16)javadth نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 13:33)narges1395 نوشته:  خیلی ممنوون بابت راهنمایی تون،،،،، من و همسرم کارمند بانک هستیم،،،   به نظر شما برای اثبات اینکه در فرم 260 نوشتیم که کارمند بانک هستیم باید گواهی اشتغال به کار بگیریم ؟؟؟؟ هر چند فعلا تمایل نداریم که بانک از برنامه مان خبر دار بشه تا انشالله بعد از اخذ ویزا ، مرخصی بگیریم و در نهایت انصراف از کتر بدیم،،،،،،

چون تو مدارک خواسته شده یکی رو اشاره کرده یعنی سابقه کاری و یا تحصیل شاید قدیما مهم نباشه ولی از ائنجایی که ازتون خواستن که بگید کجا کار کار کردید خوب چی میخایین بنویسین میخایین بگید بیکار بودید یا دروغ بگید (میل خودتونه) ضمنا تو سال اخیر شنیدم حتی از بعضی ها CV میخان اونوقت چیکار میکنید؟

ببخشيد ميشه راجع به CV كمي توضيح بدهيد ؟
من و همسرم فوق ليسانس هستيم . فقط چون پروسه اخذ گواهي اشتغال به كار در بانك مون سخته ميخواستم مطمئن بشم اگر نيازي نيست ديگه اقدام نكنيم. البته جهت اثبات كارمند بودمون ميتوانيم كارت شناسايي و حكم استخدامي بانك را ترجمه كنيم.... به نظر شما خوبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان