کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
(2017-06-12 ساعت 15:51)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 13:33)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 10:14)hzhrk نوشته:  بله تو هر سه سفارت فقط کسی که با شما مصاحبه میکنه ایرانی و یا دو رگه هستش البته قبلش از شما میپرسن با چه زبانی میخواهید صحبت کنید
خیلی ممنوون بابت راهنمایی تون،،،،، من و همسرم کارمند بانک هستیم،،،   به نظر شما برای اثبات اینکه در فرم 260 نوشتیم که کارمند بانک هستیم باید گواهی اشتغال به کار بگیریم ؟؟؟؟ هر چند فعلا تمایل نداریم که بانک از برنامه مان خبر دار بشه تا انشالله بعد از اخذ ویزا ، مرخصی بگیریم و در نهایت انصراف از کتر بدیم،،،،،،

خوب شما یه گواهی اشتغال به کار بگیرید بگید برای ویزای شینگن میخاین در هر صورت گواهی اشتغال به کار مهمه ضمنا دقت بفرمایید که اگه بانکتون دولتی باشه شاید کارتون سخت بشه اینو دقیقشو نمیدونم

مگه نبايد گواهي اشتغال به كار خطاب به سفارت آمريكا صادر شود؟ بانك ملت هستيم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 16:16)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 15:51)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 13:33)narges1395 نوشته:  خیلی ممنوون بابت راهنمایی تون،،،،، من و همسرم کارمند بانک هستیم،،،   به نظر شما برای اثبات اینکه در فرم 260 نوشتیم که کارمند بانک هستیم باید گواهی اشتغال به کار بگیریم ؟؟؟؟ هر چند فعلا تمایل نداریم که بانک از برنامه مان خبر دار بشه تا انشالله بعد از اخذ ویزا ، مرخصی بگیریم و در نهایت انصراف از کتر بدیم،،،،،،

خوب شما یه گواهی اشتغال به کار بگیرید بگید برای ویزای شینگن میخاین در هر صورت گواهی اشتغال به کار مهمه ضمنا دقت بفرمایید که اگه بانکتون دولتی باشه شاید کارتون سخت بشه اینو دقیقشو نمیدونم

مگه نبايد گواهي اشتغال به كار خطاب به سفارت آمريكا صادر شود؟ بانك ملت هستيم

نمیدونم بانک ملت دولتی به حساب میاد یا نه ولی در خصوص اورگان های دولتی یکم گیر هستن اینو تو سال های گذشته یا دوستان دیگه چک کنید ولی اصلا مهم نیست فقط یه گواهی کار هستش که تایید میکنه که یه مدت اونجا بودید لزومی نداره خطاب به کسی باشه
ضمنا سعی کنید حقیقت بگید چون ممکنه مدارک جدید بخاد ازتون
CaseNo.:2018AS27XX
ارسال DS260: May
درحال تکمیل مدارک و مستندات  
وضعیت: منتظر ویزای یک ضرب  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 16:13)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 15:54)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 15:16)javadth نوشته:  خیر نیازی به گواهی اشتغال نیستش

اگر مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله دارید

چون تو مدارک خواسته شده یکی رو اشاره کرده یعنی سابقه کاری و یا تحصیل شاید قدیما مهم نباشه ولی از ائنجایی که ازتون خواستن که بگید کجا کار کار کردید خوب چی میخایین بنویسین میخایین بگید بیکار بودید یا دروغ بگید (میل خودتونه) ضمنا تو سال اخیر شنیدم حتی از بعضی ها CV میخان اونوقت چیکار میکنید؟

ببخشيد ميشه راجع به CV  كمي توضيح بدهيد ؟
من و همسرم فوق ليسانس هستيم . فقط چون پروسه اخذ گواهي اشتغال به كار در بانك مون سخته ميخواستم مطمئن بشم اگر نيازي نيست ديگه اقدام نكنيم. البته جهت اثبات كارمند بودمون ميتوانيم كارت شناسايي و حكم استخدامي بانك را ترجمه كنيم.... به نظر شما خوبه؟

CV همون رزومه کاری و تحصیلی شماست شما مگه فرم DS260 پر نکردید اونجا که کارتون باید بگید
در خصوص نبردن گواهی اشتغال هیچ نظری ندارم چون مستقیم اشاره به این موضوع ندیدم که بشه ولی دوستام که تو بانک بودن گرفتن و الانم تو نیوزلند هستن فکرم نکنم اگر بگید برای ویزای شینگن میخاین زیاد گیر خاصی باشده اگر هیچ کدوم نشد حتما سابقه کاریتون از بیمه تامین اجتماعی بگیرید (برای برنده مهم تر) به همراه مدارک و مستندات دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما که ندیدیم برای لاتاری بگیرن گواهی اشتغال رو

CV هم فکر کنم بیشتر برای دانشجویان فوق لیسانس و بالاتر میخوان
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-05 ساعت 11:52)Samin1234// نوشته:  سلام دوستان - فوري
در قسمتي كه پرسيده آيا اين فرزند بعدا براي مهاجرت به شما مي پيوندد؟ بهتر است بله بزنيم يا خير؟
با توجه به اينكه دو فرزند متاهل در خارج از ايران و يك فرزند مجرد بالاي ٢١ سال در ايران زندگي ميكند(اين فرزند مجرد جداگانه در لاتاري شركت كرده كه قبول نشده).
ممنون ميشوم كمك كنيد

????????????????
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-12 ساعت 17:18)hzhrk نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 16:13)narges1395 نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 15:54)hzhrk نوشته:  چون تو مدارک خواسته شده یکی رو اشاره کرده یعنی سابقه کاری و یا تحصیل شاید قدیما مهم نباشه ولی از ائنجایی که ازتون خواستن که بگید کجا کار کار کردید خوب چی میخایین بنویسین میخایین بگید بیکار بودید یا دروغ بگید (میل خودتونه) ضمنا تو سال اخیر شنیدم حتی از بعضی ها CV میخان اونوقت چیکار میکنید؟

ببخشيد ميشه راجع به CV  كمي توضيح بدهيد ؟
من و همسرم فوق ليسانس هستيم . فقط چون پروسه اخذ گواهي اشتغال به كار در بانك مون سخته ميخواستم مطمئن بشم اگر نيازي نيست ديگه اقدام نكنيم. البته جهت اثبات كارمند بودمون ميتوانيم كارت شناسايي و حكم استخدامي بانك را ترجمه كنيم.... به نظر شما خوبه؟

CV همون رزومه کاری و تحصیلی شماست شما مگه فرم DS260 پر نکردید اونجا که کارتون باید بگید
در خصوص نبردن گواهی اشتغال هیچ نظری ندارم چون مستقیم اشاره به این موضوع ندیدم که بشه ولی دوستام که تو بانک بودن گرفتن و الانم تو نیوزلند هستن فکرم نکنم اگر بگید برای ویزای شینگن میخاین زیاد گیر خاصی باشده اگر هیچ کدوم نشد حتما سابقه کاریتون از بیمه تامین اجتماعی بگیرید (برای برنده مهم تر) به همراه مدارک و مستندات دیگه

سلام
تا اینجا که من تو فروم ها مطالعه کردم هیچ جا دوستان ذکر نکردن سابقه تامین اجتماعی میخوان!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-13 ساعت 10:44)sh.parsa نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 16:13)narges1395 نوشته:  ببخشيد ميشه راجع به CV  كمي توضيح بدهيد ؟

سلام
تا اینجا که من تو فروم ها مطالعه کردم هیچ جا دوستان ذکر نکردن سابقه تامین اجتماعی میخوان!

بله جایی ننوشته حتی تو سایت مربوطه هم نگفته ولی برای کسی که میخاد سوابقش اثبات کنه راه دیگه ای بلدید بفرمایید من چیز دیگه ای به ذهنم نرسید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-13 ساعت 10:44)sh.parsa نوشته:  
(2017-06-12 ساعت 16:13)narges1395 نوشته:  ببخشيد ميشه راجع به CV  كمي توضيح بدهيد ؟

سلام

سلام سابقه کار و یاتامین اجتماعی نمیخوان و جز مدارک نیست .دوستان با کمی تحقیق میشه در مورد مدارک اطلاع کسب کرد.اگر نیاز به مدارک بیشتر باشه زمان مصاحبه افیسر بهتون میگه که برا سفارت ایمیل کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 02:46)Kaveh نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 01:43)eblis_67 نوشته:  
(2017-05-04 ساعت 22:41)Kaveh نوشته:  نیاز نیز هر چند ساعت یکبار چک کنید، یک هفته بعد و یک ماه بعد مجدداً چک کنید و بعدا هر چند ماه یکبار تا آخر سپتامبر 2018
البته هر چقدر به پایان دوره نزدیک شود، "شانس" دریافت ویزا کاهش می یابد.

سلام از کجا میشه فهمید که سری اول قبول شدیم؟ من لاتاری ۲۰۱۷ قبول شدم

دراصل ۶ ماه بعد از اعلام قبولی چک کردم دیدم قبول شدم ولی سری اول که چک کردم قبول نشده بودم.قبولی رو زده بود ۳ می ولی زمانی که دوباره برای تکمیل ظرفیت شماره اعلام کردن باتعجب دیدم قبول شدم با شماره کیس بالا من فکر کردم که از سری دومم ولی باحرفی که زدید به شک افتادم نکنه نکنه مشکل از خود سایت بوده و روزهای اول not selected میزده ممکنه از اول قبول شده بودم؟ نامه زده 3 می کسانی که سری دوم قبول شدن نامه سوم می نیست؟

کیس نامبر انتخاب‌شدگان دور دوم 2017، بالای 7000-7500 هست

تاریخ نامه قبولی دور دوم 2017، مثل دور اول، 3 می بود که در پایین این پست توضیح داده شد:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid723849

منم تو ذخیره ها قبول شدم و تاریخ نامه ام هم همان 3 می هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و وقت بخیر،
دوستان من در لاتاری 2018 با کیس نامبر 10xx برنده شدم، درحال حاضر هم فرم 260 رو ارسال کردم،
چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید؛
1- اگر تو اطلاعات اولیه ثبت نام اشتباه کرده باشم و الان تو 260 اصلاحش کرده باشم مشکلی پیش میاد؟؟!! (یک روز تاریخ تولد رو جابه جا زدم) به نظرتون لازمه که با ایمیل به کنسولگری اطلاع بدم؟
2- در خصوص بخشی از فرم 260 که اطلاعات کاری رو وارد میکردیم، سوالی که کرده بود در خصوص دوسال تجربه میخواد من زدم بله و وظیفه های کاریم رو نوشتم چون نمیدونستم اون قسمت برای اشخاصیه که مدرک تحصیلی ندارن Sad
3- در خصوص مدرک تحصیلی من آخرین مدرکم که لیسانس مهندسی مکانیک هست رو فقط نوشتم، آیا لازم بوده که دیپلمم رو هم ثبت میکردم؟؟!!! به نظرتون به خاطر مورد 2 و 3 نیازی به آنلاک کردن فرمم هست؟
4- من اقدام به تزریق واکسن هایی کردم که لازم بود و قبلا دریافت نکرده بودم و یا نیاز به تمدید داشت... انستیتو بهم گفت که باید واکسن گارداسیل رو هم تزریق کنم و سفارت جدیدا میخواد، میخواستم بدونم کسی در این خصوص اطلاعی داره؟؟ که آیا این واکسن نیاز هست؟ چون هزینش زیاده و سه نوبت هم هست.
کیس نامبر: 2018AS10XX
تاریخ رؤیت: 25 May
تاریخ ارسال فرم260: 26 May
تاریخ کارنت شدن: سپتامبر 2017
تاریخ مصاحبه: November 01
مکان مصاحبه: آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP (مجرد و فاقد کار دولتی)
آپدیت ها: 3 نوامبر
وضعیت: منتظر کلییری و دریافت ویزا Smile  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-14 ساعت 11:31)mona.i نوشته:  سلام و وقت بخیر،
دوستان من در لاتاری 2018 با کیس نامبر 10xx برنده شدم، درحال حاضر هم فرم 260 رو ارسال کردم،
1- اگر تو اطلاعات اولیه ثبت نام اشتباه کرده باشم و الان تو 260 اصلاحش کرده باشم مشکلی پیش میاد؟؟!! (یک روز تاریخ تولد رو جابه جا زدم) به نظرتون لازمه که با ایمیل به کنسولگری اطلاع بدم؟
2- در خصوص بخشی از فرم 260 که اطلاعات کاری رو وارد میکردیم، سوالی که کرده بود در خصوص دوسال تجربه میخواد من زدم بله و وظیفه های کاریم رو نوشتم چون نمیدونستم اون قسمت برای اشخاصیه که مدرک تحصیلی ندارن   Sad
3- در خصوص مدرک تحصیلی من آخرین مدرکم که لیسانس مهندسی مکانیک هست رو فقط نوشتم، آیا لازم بوده که دیپلمم رو هم ثبت میکردم؟؟!!! به نظرتون به خاطر مورد 2 و 3 نیازی به آنلاک کردن فرمم هست؟
4- من اقدام به تزریق واکسن هایی کردم که لازم بود و قبلا دریافت نکرده بودم و یا نیاز به تمدید داشت... انستیتو بهم گفت که باید واکسن گارداسیل رو هم تزریق کنم و سفارت جدیدا میخواد، میخواستم بدونم کسی در این خصوص اطلاعی داره؟؟ که آیا این واکسن نیاز هست؟ چون هزینش زیاده و سه نوبت هم هست.

سلام و تبریک

1- نه مشکلی نیست اگر اصلاحش کردین
2- بعید میدونم این مورد هم مشکلی داشته باشه
3-من هم این نقص رو در تکمیل فرمم داشتم که با راهنکمایی دوستان سایت متوجه شدم باید از حداقل از دوران راهنمایی به بالا رو وارد کنیم در فرم 260 و درخواست آنلاک کردم و اصلاح کردم اطلاعاتم رو به نظرم شما هم اصلاح کنید بهتره
4-در مورد این واکسن من ندیدم کسی چیزی گفته باشه احتمالا همونطور که گفتین جدیدا اضافه شده دوستان دیگه اگه اطلاعاتی در این مورد دارن لطفاً اطلاع رسانی کنن.
موفق باشین
2018AS37** : case number
2017may05 :  seen  
تعداد: 1 نفر
ارسال فرم  2017may18 :  DS-260
پاسخ
تشکر کنندگان: mona.i
سلام.
برنده اصلی خودم هستم و خانومم تو کیس بنده هست.
یه مقدار اختلاف داریم که تا بعد از شهریور منجر به طلاق رسمی خواهد شد. یعنی بعد از مهلت مقرر برای فرم 260.
الان بنظرتون اطلاعات اش رو بزنم و سابمیت کنم و تو روز مصاحبه بهشون بگم که طلاق گرفتیم؟ یا راه حل دیگه این داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-20 ساعت 12:19)mehraj نوشته:  سلام.
برنده اصلی خودم هستم و خانومم تو کیس بنده هست.
یه مقدار اختلاف داریم که تا بعد از شهریور منجر به طلاق رسمی خواهد شد. یعنی بعد از مهلت مقرر برای فرم 260.
الان بنظرتون اطلاعات اش رو بزنم و سابمیت کنم و تو روز مصاحبه بهشون بگم که طلاق گرفتیم؟ یا راه حل دیگه این داره؟

https://www.mohajersara.org/forum/thread-6462.html

https://www.mohajersara.org/forum/thread-7155.html
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-14 ساعت 11:31)mona.i نوشته:  سلام و وقت بخیر،
2- در خصوص بخشی از فرم 260 که اطلاعات کاری رو وارد میکردیم، سوالی که کرده بود در خصوص دوسال تجربه میخواد من زدم بله و وظیفه های کاریم رو نوشتم چون نمیدونستم اون قسمت برای اشخاصیه که مدرک تحصیلی ندارن   Sad

من در خاطرات لاتاری های 2010 تا 2012 خودندم که در دبی واکسن گارداسیل رو بهشون تزریق کردن

و این واکسن در اون زمان در ایران تزریق نمیشد
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان: mona.i
سلام با این قانون جدید ترامپ چه کنیم؟؟
??
کیس نامبر:    2018AS00005xxx  
رویت قبولی:    3 May ‎
اعضای کیس:   2 نفر
ارسال فرم: 11 May‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير میدم  به ارمنستان
کارنتی:
وقت مصاحبه :