کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
بچه ها یه سول مهم،،من تو فرم محل خدمت رو نوشتم army و درجه رو نوشتم second ostovar
اما من تو سپاه خدمت کردم ،تو کارت پایان خدمتم هیچی ننوشته فقط تو قسمت درجه نوشته رزم دار دوم،،رزم دار فقط تو سپاه است،اینکه تو فرم اینو ننوشتم میتونه مشکل ساز باشه؟بنظرتون واقعیت رو بگم یا همون army موقع مصاحبه؟
بنظرتون به اینکه کجا خدمت کردی گیر میدن؟
ایا لازمه میل بزنم تا فرمو برای اصلاح باز کنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 04:03)Ramintn نوشته:  سلام
من لاتاری 2018 قبول شدم
اول اینکه این دو تا گزینه ۲۰۱۷  و ۲۰۱۸ چه فرقی دارن؟
ثانیا چقدر سرمایه لازمه کلا که بتونی بری یعنی حداقل سرمایه برای سال ۲۰۱۸ چقدره؟ من نهایت بتونم ۳۰۰۰۰ دلار جور کنم دیگه بیشتر نمیتونم و اینکه ایا واقعا اونجا از نظر شغلی تو چه وضعیه؟ ایا میشه یه شغل مناسب اونجا پیدا کرد؟ خانوادم همش میگن میری اونجا بیکار میمونی هر چیم پول داری از دست میدی بر میگردی،من اینجا شغل و موقعیت بدی ندارم اما اگه برم اینارو از دست میدم و بعد برگشتن هم دیگه موقعیت قبلیمو نخواهم داشت،ضمنا رشته دانشگاهیم کامپیپتر یا همون لیسانس فناوری اطلاعات هست،تو انگلیسی هم هیچ مشکلی ندارم چون تافل داشتم که اکسپایر شده ولی بازم میتونم بگیرم
بعد حرفای خانواده خیلی می ترسم و دودل شدم
لطفا دوستان راهنمایی کنن ایا واقعا ارزش داره که همه چیزمو بردارم برم؟ایا میتونم با این قدر پول موفق شم؟یا میتونم یه شغل مناسب پیدا کنم؟
ممنون از همه دوستان
ضمنا کیس نامبرم از سری ۷۰۰۰ هستش

ضمنا یادم رفت بگم بنده مجرد هستم،،،

هم رشته خوبی داری هم موقعیت خوب اگه یکم به خودت زحمت بدی میتونی یه شغل خوب با درامد خوب توی امریکا پیدا کنی اما اینجوری هم نیست که بخور و بخاب باشه و راحتی باید زحمت بکشی
حدودا 120 تا هم که داری که این خودش عالیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 01:18)Ramintn نوشته:  اساتید محترم لطفا یه لیست و راهنما از کارهایی که بعد پر کردن فرم ۲۶۰ باید انجام بشه و نحوه انجام مثل واکسیناسیون و چک پزشکی و غیره رو اینجا بزارن،،
ایا برای سالهای قبل همچین تاپیکی هست که مراحلو بگه بریم نگاه کنیم؟

به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid709107

راهنمای جدید در حال آماده سازی هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 07:27)moghadam10 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 22:23)Kaveh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 20:50)moghadam10 نوشته:  سلام من ی سوال داشتم. فوق لیسانسم تموم شده ولی چون هنوز دنبال مدرکم نرفتم فک میکنم 6 ماه دیگه حاضر باشه.
در فرم قسمت تحصیلی چون سال پایان فوق روو میخواد من نمیدونم که چی بزنم؟ چون هنوز مدرکمو نگرفتم
به نظرتون ی تاریخ حدودی از خودم بزنم یا کلا تا مدرک لیسانس تکمیل کنم و فوقو اصلا ذکر نکنم؟

در مدرک موقت یا برگه هایی که به امور فارغ التحصیلان دادید نوشته میشه معمولا، از خود دانشگاه هم میتونید بپرسید ولی اگه پیدا نکردید حدودی بزنید بعدا اصلاح میکنید.
فوق رو حتما بنویسید (البته با فرض اینکه منظور شما از تموم کردن، "فارغ التحصیل" شدن باشه)

ممنون از راهنماییتون، فارغ التحصیل شدم ولی نرفتم دنبال مدرکم به خاطر همین برگه ای به امور فارغ التحصیلی ندادم. فک میکنم حدودی باید بزنم  تازیخ فارغ التحصیلیمو درسته؟

بله حدودی بزنید مشکلی نیست ولی بعداً اطلاع بدید تا اصلاح بشه (ترجیحاً روز مصاحبه)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 22:36)Ramintn نوشته:  بچه ها یه سول مهم،،من تو فرم محل خدمت رو نوشتم army و درجه رو نوشتم second ostovar
اما من تو سپاه خدمت کردم ،تو کارت پایان خدمتم هیچی ننوشته فقط تو قسمت درجه نوشته رزم دار دوم،،رزم دار فقط تو سپاه است،اینکه تو فرم اینو ننوشتم میتونه مشکل ساز باشه؟بنظرتون واقعیت رو بگم یا همون army موقع مصاحبه؟

جناب کاوه میشه در این مورد راهنمایی کنی؟ فرمو اصلاح کنم؟واقعیتو بگ؟نگم؟به ضررم هست یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 11:40)Matterhorn نوشته:  جناب کاوه با تشکر از راهنمایی ها و کمکتون.
من 10 سال قبل به مدت 2 سال تو یک شرکت دولتی کار کردم. ولی در حقیقت من توسط یک شرکت خصوصی که کارش "تامین نیروی انسانی" بود به این شرکت دولتی معرفی شده بودم و همه سوابق کاری و بیمه مدت کاریم هم مربوط به همون شرکت خصوصی میشه. الان من باید کدوم شرکت رو اعلام کنم؟  
ممنون از پاسختون

زمینه کاریتون و نوع فعالیت رو دقیق نمیدونم ولی ترجیحاً همون شرکت خصوصی رو در فرم بنویسید و موضوع رو پیچیده نکنید، روز مصاحبه اگه آفیسر خواست، توضیح مختصر میدید. چون حداقل روی اسناد، کارفرمای شما این شرکت خصوصی بوده و چیزی خلاف حقیقت ننوشتید.
روز مصاحبه آفیسر از شما مثلاً میپرسه که این شرکت خصوصی هست یا دولتی؟ در چه زمینه فعالیت میکنه و ... که اگه پرسید واقعیت رو توضیح میدید که این شرکت خصوصی ما رو برای انجام کار به شرکتهای دیگه معرفی میکرد و ...

البته باز خودتون بهتر به سوابق و شرایط شغلیتون حاکم هستید و تصمیم نهایی با شماست
پاسخ
تشکر کنندگان: Matterhorn
(2017-05-07 ساعت 12:24)payam67 نوشته:  سلام به همه دوستان.
من لاتاری 2018 قبول شدم اما من مدرک فنی حرفهای 11 ساله دارم . البته الان لیسانس کانمپیوتر هستم.
میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد که دیپلم 11 ساله دارم ؟؟؟
و اینکه اسم دیپلمم چی میشه برای پر کردن فرم 260 ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

اگه لیسانس هستید (دانشجو یا فارغ التحصلی) مشکلی نیست، شرط حداقل تخصیلات رو دارید، نگران نباشید.
بهتره مدرک رو High School Diploma و رشته رو هم همون رشته فنی رو بنویسد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 13:11)nasa2018 نوشته:  سلام وقت به خیر... کیس نامبر من حدود 3600_3700 تا کی مهلت دارم تا برای فرم 260اقدام کنم؟

بهتره تا آخر ماه May (نهایتاً تا اواسط June) فرم رو تکمیل و ثبت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: nasa2018
(2017-05-07 ساعت 18:59)MOSTAFANETY نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 17:16)koooshyar نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 16:44)MOSTAFANETY نوشته:  سلام
سوال 2 سکیوریتی که درمورد واکسن ها سوال میکنه رو همه میگن yes بزنیم.خوب الان که دارم yes میزنم که کارت ندارم! این دروغ بحساب نمیاد؟
کارت انستیتو پاستور تاریخ نداره و مشخص نمیکنه چه زمانی واکسیناسیون انجام شده؟

دوست عزیز مشکلی نداره
من بیشتر صفحات و مطالعه کردم همه همینو زدن Wink

همه همینو میگن ولی این که دروغه!
اگه کارت واکسیناسیون تادیخ داشته باشه مشخص میشه دروغ گفتی

پست زیر رو مطالعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756589
پاسخ
تشکر کنندگان: MOSTAFANETY
(2017-05-07 ساعت 22:36)Ramintn نوشته:  بچه ها یه سول مهم،،من تو فرم محل خدمت رو نوشتم army و درجه رو نوشتم second ostovar

نگران نباشید، هر چی پرسیدن واقعیت رو بگید.

به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756529
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 23:25)Kaveh نوشته:  

نگران نباشید، واقعیت رو بگید.
به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid756529

خیلی ممنون پس واقعیتو میگم پس لازم نیست درخواست انلاک بدم؟؟؟
ممنون از اینکه وقت میذارید و به سوالات بچه ها جواب می دید!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 23:29)Ramintn نوشته:  خیلی ممنون پس واقعیتو میگم پس لازم نیست درخواست انلاک بدم؟؟؟
ممنون از اینکه وقت میذارید و به سوالات بچه ها جواب می دید!!

اگه اصلاحات فرم زیاد بود آنلاک کنید وگرنه بخاطر 1-2 مورد جزیی نیاز نیست آنلاک نکنید و روز مصاحبه اطلاع بدید کافیه
البته با توجه به کیس نامبر شما، اگه درخواست آنلاک بدید هم، تاثیری در تاریخ مصاحبه‌تون نداره و به موقغ مصاحبه میشید.

نگران نباشید صرفا مورد سربازی مدت کلیرنس رو تعیین نمیکنه و در سالهای گذشته هم افراد زیادی در شرایط شما بودند که ویزا گرفتند و الان در آمریکا هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 18:07)koooshyar نوشته:  سلام برای دیپلم سه ساله ،  من دو سال در شهرستان بودم بعدش اومدم تهران دیپلم گرفتم تو مشخصات محل زندگی  نوشتم .
الان تو تاریخ دیپلم چجوری بنویسم دو سال شهرستان بودم و یه سال تهران؟
اگه بزنم کل سه سال مدرسه تهران بودم که با آدرس های محل زندگی مغایرت داره که!!!
البته تو پست های قبلی گفته بودند لیسانس مهمتره و برای دیپلم کلشو بزنیم تو مدرسه آخر
مشکلی پیش نمیاد؟
یه جا دیگه گفته بودند اون 2 سال و بزنیم no degree بعدش اون دوباره برای دیپلم  پر کنیم!!
چیکار کنیم؟؟؟

کسی نبود ؟؟??
کیس نامبر:    2018AS00005xxx  
رویت قبولی:    3 May ‎
اعضای کیس:   2 نفر
ارسال فرم: 11 May‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير میدم  به ارمنستان
کارنتی:
وقت مصاحبه :
نتیجه مصاحبه :
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 23:38)koooshyar نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 18:07)koooshyar نوشته:  سلام برای دیپلم سه ساله ،  من دو سال در شهرستان بودم بعدش اومدم تهران دیپلم گرفتم تو مشخصات محل زندگی  نوشتم .
الان تو تاریخ دیپلم چجوری بنویسم دو سال شهرستان بودم و یه سال تهران؟
اگه بزنم کل سه سال مدرسه تهران بودم که با آدرس های محل زندگی مغایرت داره که!!!
البته تو پست های قبلی گفته بودند لیسانس مهمتره و برای دیپلم کلشو بزنیم تو مدرسه آخر
مشکلی پیش نمیاد؟
یه جا دیگه گفته بودند اون 2 سال و بزنیم no degree بعدش اون دوباره برای دیپلم  پر کنیم!!
چیکار کنیم؟؟؟

کسی نبود ؟؟??

اگه به اطلاعت محل تحصیل این 2 سال دسترسی دارید و زیاد پیچیده نیست، این دو سال رو High School - No Degree بزنید با اطلاعات محل تحصیل شهرستان و سال آخر رو High School Diploma با اطلاعات محل تحصیل تهران
مورد "برای دیپلم کلشو بزنیم تو مدرسه آخر" بیشتر برای افرادی که خیلی وقت پیش دیپلم گرفتند و مدارک و ... سالهای میانی نمونده یا تحت شرایط خاص دیپلم گرفتند کاربرد داره
پاسخ
تشکر کنندگان: koooshyar
جناب کاوه ممنون از وقتی که میگذارید.
مدرک لیسانس من مربوط به 14 سال قبل میشه. من سال اول رو تو یک دانشگاه تو شهرستان خوندم و بعد انتقالی گرفتم به یک دانشگاه دیگه توی تهران. الان که میخواستم آدرس دانشگاه سال اول رو وارد کنم، متوجه شدم که اون دانشگاه که تو شهرستان بود جاش عوض شده رفته به یک آدرس دیگه.
- به نظر شما من آدرسی رو که تو اونجا درس می خوندم رو باید بنویسم، یا آدرس جدیدی که الان دانشگاه به اونجا منتقل شده؟
- سوال دوم هم اینه که من آدرس دقیق اونجایی که تو آون شهرستان سکونت داشتم رو ندارم. فقط در حد خیابان و کوچه. این موضوع مهمه؟

باز هم ممنون و متشکر از راهنمایی هاتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: