کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
سلام دوستان
یه مطلب خیلی مهم دوستان
من یه اشتباهی کردم سفارت انکارا رو انتخاب کردم
دوستانی که پارسال رفتن خیلی جای سخت گیر و افتضاحیه و به همه چی گیر میده،خیلی هم شلوغه،برای همین اگه انتخاب نکردین ارمنستان ، ایروان رو انتخاب کنید،دوستانی که تجربه دارن بم گفتن اونجا خیلی راحته،اما متاسفانه من فرم رو سابمیت کردم الانم میترسم درخواست ویرایش بدم شک کنن،من عجله کردم ،شما تو انتخاب سفارت دقت کنید سعی کنین انکارا نرین،ایروان یا دوبی یا استانبول،،
تو انکارا یکی از دوستای منو بدون هیچ دلیلی دو بار رد کردن اما تو ایروان یکضرب ویزا گرفت،،
من متاسفانه عجله کردم تو سابمیت فرم شما با دقت و حوصله پر کنید،،،
پاسخ
تشکر کنندگان: Solmaz.m
(2017-05-06 ساعت 22:56)Ramintn نوشته:  سلام دوستان
یه مطلب خیلی مهم دوستان
دوستانی که پارسال رفتن خیلی جای سخت گیر و افتضاحیه و به همه چی گیر میده،خیلی هم شلوغه،برای همین اگه انتخاب نکردین ارمنستان ، ایروان رو انتخاب کنید،دوستانی که تجربه دارن بم گفتن اونجا خیلی راحته،اما متاسفانه من فرم رو سابمیت کردم الانم میترسم درخواست ویرایش بدم شک کنن،من عجله کردم ،شما تو انتخاب سفارت دقت کنید سعی کنین انکارا نرین،ایروان یا دوبی یا استانبول،،
تو انکارا یکی از دوستای منو بدون هیچ دلیلی دو بار رد کردن اما تو ایروان یکضرب ویزا گرفت،،

فرقی نمی کنه کدوم سفارت باشید دوست عزیز
فقط تو مدیکال ی خورده سلیقه ای اقدام میشه
مدیکال دبی بنظر من راحت ترینه
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 22:20)arad نوشته:  سلام دوستان-برای چک کردن نتیجه فقط باید نام خانوادگی را وارد کنیم یا اینکه طبق برگه ثبت نام همه اطلاعات مربوطه در قسمت
Entrant Name را وارد کنیم.چون تو این برگه  ثبت نام ،ابتدا نام خانوادگی و بعدش نام نوشته شده است.ضمنا برای چک کردن مجدد  نتیجه
سال 2017 وقتی اطلاعات خودم رو دقیقا مطابق برگ ثبت نام وارد می کنم ،پیام میده که اطلاعات نادرسته .چکار میشه کرد؟متشکرم

بله فقط "نام خانوادگی" وارد کنید (که با ویرگول از نام و میان‌نام جدا شده)
برای رفع مشکل پست زیر رو مطالعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid755052
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 23:01)babak12 نوشته:  
یه مطلب خیلی مهم دوستان

کاش واقعا اینجوری باشه،،چون دیگه برای من تموم شد کاش آنکارا هم خوب باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 04:03)Ramintn نوشته:  سلام
من لاتاری 2018 قبول شدم
اول اینکه این دو تا گزینه ۲۰۱۷  و ۲۰۱۸ چه فرقی دارن؟
ثانیا چقدر سرمایه لازمه کلا که بتونی بری یعنی حداقل سرمایه برای سال ۲۰۱۸ چقدره؟ من نهایت بتونم ۳۰۰۰۰ دلار جور کنم دیگه بیشتر نمیتونم و اینکه ایا واقعا اونجا از نظر شغلی تو چه وضعیه؟ ایا میشه یه شغل مناسب اونجا پیدا کرد؟ خانوادم همش میگن میری اونجا بیکار میمونی هر چیم پول داری از دست میدی بر میگردی،من اینجا شغل و موقعیت بدی ندارم اما اگه برم اینارو از دست میدم و بعد برگشتن هم دیگه موقعیت قبلیمو نخواهم داشت،ضمنا رشته دانشگاهیم کامپیپتر یا همون لیسانس فناوری اطلاعات هست،تو انگلیسی هم هیچ مشکلی ندارم چون تافل داشتم که اکسپایر شده ولی بازم میتونم بگیرم
بعد حرفای خانواده خیلی می ترسم و دودل شدم
لطفا دوستان راهنمایی کنن ایا واقعا ارزش داره که همه چیزمو بردارم برم؟ایا میتونم با این قدر پول موفق شم؟یا میتونم یه شغل مناسب پیدا کنم؟
ممنون از اهمه دوستان
ضمنا کیس نامبرم از سری ۷۰۰۰ هستش

ضمنا یادم رفت بگم بنده مجرد هستم،،،

بستگي داره به چه نيتي ثبت نام كرده باشين، و اين بر ميگرده كه ايا زبانتون فولِ يا واسه اينجا از قبل برنامه ريزي كرده باشين، وگرنه بي برنامه بودن واسه مهاجرت كاملا با بن بست مواجه ميشين . اگه واسه اينده بهتر نيت كرده باشين موفق ميشين وگرنه اصلا موقعيت زندگي رو تغيير ندين، اينجا فقط درگير مشكلات روزمره ميشين و اخرش با مشكلات روحي و تنهايي مواجه ميشين، كل امريكا يك طرف كاليفرنيا هم يك طرف، هيچجاي امريكا قابل سكونت و كار نيست مثل اينجا، لاتاري اصلي مال اينجاس كه اومديت شانس بيارين كار پيدا كنين ، با افراد سودجو مواجه نشين، خونه بتونين اجاره كنين چون خونه اجاره نميدن به تازه واردين و كلي مشكلات زياد ديگه. واقعا بدون برنامه اومدن ريسك بزرگيه، گول تبليغات و اسم امريكا رو نخورين. در ضمن ببخشيد كه ميگم اين حرفو اصلا اميدوار نباشين حتي به رفتن مصاحبه با اين كيس نامبر .
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوباره و سپاس فراوان . يه سوال ? ، من كارم تدريس خصوصي كامپيوتر هستش و به صورتي هست كه ادرس واسه محل كارم نيست ، چون خونه شاگردام ميرم واسه تدريس ، و كارفرما هم ندارم . تو فرم ds-260 ، قسمت ادرس و كارفرما چي بزنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 23:39)babisondes نوشته:  
من لاتاری 2018 قبول شدم
ثانیا چقدر سرمایه لازمه کلا که بتونی بری یعنی حداقل سرمایه برای سال ۲۰۱۸ چقدره؟ من نهایت بتونم ۳۰۰۰۰ دلار جور کنم دیگه بیشتر نمیتونم و اینکه ایا واقعا اونجا از نظر شغلی تو چه وضعیه؟ ایا میشه یه شغل مناسب اونجا پیدا کرد؟ خانوادم همش میگن میری اونجا بیکار میمونی هر چیم پول داری از دست میدی بر میگردی،من اینجا شغل و موقعیت بدی ندارم اما اگه برم اینارو از دست میدم و بعد برگشتن هم دیگه موقعیت قبلیمو نخواهم داشت،ضمنا رشته دانشگاهیم کامپیپتر یا همون لیسانس فناوری اطلاعات هست،تو انگلیسی هم هیچ مشکلی ندارم چون تافل داشتم که اکسپایر شده ولی بازم میتونم بگیرم
لطفا دوستان راهنمایی کنن ایا واقعا ارزش داره که همه چیزمو بردارم برم؟ایا میتونم با این قدر پول موفق شم؟یا میتونم یه شغل مناسب پیدا کنم؟
ممنون از  اهمه دوستان

بستگي داره به چه نيتي ثبت نام كرده باشين، و اين بر ميگرده كه ايا زبانتون فولِ يا واسه اينجا از قبل برنامه ريزي كرده باشين، وگرنه بي برنامه بودن واسه مهاجرت كاملا با بن بست مواجه ميشين . اگه واسه اينده بهتر نيت كرده باشين موفق ميشين وگرنه اصلا موقعيت زندگي رو تغيير ندين، اينجا فقط درگير مشكلات روزمره ميشين و اخرش با مشكلات روحي و تنهايي مواجه ميشين، كل امريكا يك طرف كاليفرنيا هم يك طرف، هيچجاي امريكا قابل سكونت و كار نيست مثل اينجا، لاتاري اصلي مال اينجاس كه اومديت شانس بيارين كار پيدا كنين ، با افراد سودجو مواجه نشين، خونه بتونين اجاره كنين چون خونه اجاره نميدن به تازه واردين و كلي مشكلات زياد ديگه. واقعا بدون برنامه اومدن ريسك بزرگيه، گول تبليغات و اسم امريكا رو نخورين. در ضمن ببخشيد كه ميگم اين حرفو اصلا اميدوار نباشين حتي به رفتن مصاحبه با اين كيس نامبر .

در مورده اون 30 هزار دلار اگر منظورت تمکن مالی هست

بستگی به شهر و ایالت انتخابی شما داره

و هم بستگی به نفرات قبولی شما داره

معمولا تا 15 هزار دلار برای 1 نفر کفایت می کنه

بازم بسته به میزان فقر در شهرهای مختلف امریکاست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 00:14)khatarnak نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 23:39)babisondes نوشته:  
من لاتاری 2018 قبول شدم
ممنون از  اهمه دوستان

در  مورده  اون  30  هزار  دلار اگر منظورت  تمکن  مالی  هست  

بستگی  به شهر  و ایالت  انتخابی  شما  داره  

و هم  بستگی  به نفرات  قبولی  شما  داره

معمولا  تا  15  هزار  دلار  برای  1 نفر  کفایت  می کنه

بازم  بسته  به میزان  فقر  در  شهرهای  مختلف  آمریکاست

اینم نکته را هم اضاف کنم در کلام شما

وقتی می رید امریکا باید با فرهنگ و مردمان اون جا خودتو وفق بدی تا نکنی گوشه گیر می شی و زندگی تو کلا در مخاطره می اندازی

برای این کار باید زبان تو قوی کنی که الحمدلله در امریکا کالج زبان هست و هم قبل رفتن هم از کالج زبان در ایران هم می تونی استفاده کنی

اون شغل و سمتی هم که در ایران داری هم می تونی در امریکا شاید بهتر از ایران دارا باشی که کلا به همت و تلاش شما و ارتقای زبان شما بستگی دارد
پاسخ
تشکر کنندگان: babisondes
(2017-05-06 ساعت 23:51)miladdolatyar نوشته:  سلام دوباره و سپاس فراوان . يه سوال ? ، من كارم تدريس خصوصي كامپيوتر هستش و به صورتي هست كه ادرس واسه محل كارم نيست ، چون خونه شاگردام ميرم واسه تدريس  ، و كارفرما هم ندارم . تو فرم ds-260 ، قسمت ادرس و كارفرما چي بزنم؟

بجای آدرس کارفرما، آدرس منزل و بجای نام کارفرما، اسم خودتون رو بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان: miladdolatyar
اساتید محترم لطفا یه لیست و راهنما از کارهایی که بعد پر کردن فرم ۲۶۰ باید انجام بشه و نحوه انجام مثل واکسیناسیون و چک پزشکی و غیره رو اینجا بزارن،،
ایا برای سالهای قبل همچین تاپیکی هست که مراحلو بگه بریم نگاه کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 22:23)Kaveh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 20:50)moghadam10 نوشته:  سلام من ی سوال داشتم. فوق لیسانسم تموم شده ولی چون هنوز دنبال مدرکم نرفتم فک میکنم 6 ماه دیگه حاضر باشه.
در فرم قسمت تحصیلی چون سال پایان فوق روو میخواد من نمیدونم که چی بزنم؟ چون هنوز مدرکمو نگرفتم
به نظرتون ی تاریخ حدودی از خودم بزنم یا کلا تا مدرک لیسانس تکمیل کنم و فوقو اصلا ذکر نکنم؟

در مدرک موقت یا برگه هایی که به امور فارغ التحصیلان دادید نوشته میشه معمولا، از خود دانشگاه هم میتونید بپرسید ولی اگه پیدا نکردید حدودی بزنید بعدا اصلاح میکنید.
فوق رو حتما بنویسید (البته با فرض اینکه منظور شما از تموم کردن، "فارغ التحصیل" شدن باشه)

ممنون از راهنماییتون، فارغ التحصیل شدم ولی نرفتم دنبال مدرکم به خاطر همین برگه ای به امور فارغ التحصیلی ندادم. فک میکنم حدودی باید بزنم تازیخ فارغ التحصیلیمو درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
منهم امسال انتخاب شدم همراه همسرم و دوتا دختر يكساله و سه ساله دارم
ميشه لطف كنيد من رو راهنمايي كنيد كه بعد از پر كردن فرم چه كارهايي رو بايد تا زمان مصاحبه انجام بدم
منظورم واكس ها و نامه هايي كه بايد اونجا دستمون باشه
٢ براي زندگي در هوستون تگزاس حدودن چقدر تمكين مالي كافيه ؟
٣ و قسمت راهنمايي پر كردن فرم تقريبا كي مياد رو سايت ???
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 00:18)khatarnak نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 00:14)khatarnak نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 23:39)babisondes نوشته:  بستگي داره به چه نيتي ثبت نام كرده باشين، و اين بر ميگرده كه ايا زبانتون فولِ يا واسه اينجا از قبل برنامه ريزي كرده باشين، وگرنه بي برنامه بودن واسه مهاجرت كاملا با بن بست مواجه ميشين . اگه واسه اينده بهتر نيت كرده باشين موفق ميشين وگرنه اصلا موقعيت زندگي رو تغيير ندين، اينجا فقط درگير مشكلات روزمره ميشين و اخرش با مشكلات روحي و تنهايي مواجه ميشين، كل امريكا يك طرف كاليفرنيا هم يك طرف، هيچجاي امريكا قابل سكونت و كار نيست مثل اينجا، لاتاري اصلي مال اينجاس كه اومديت شانس بيارين كار پيدا كنين ، با افراد سودجو مواجه نشين، خونه بتونين اجاره كنين چون خونه اجاره نميدن به تازه واردين و كلي مشكلات زياد ديگه. واقعا بدون برنامه اومدن ريسك بزرگيه، گول تبليغات و اسم امريكا رو نخورين. در ضمن ببخشيد كه ميگم اين حرفو اصلا اميدوار نباشين حتي به رفتن مصاحبه با اين كيس نامبر .

در  مورده  اون  30  هزار  دلار اگر منظورت  تمکن  مالی  هست  

بستگی  به شهر  و ایالت  انتخابی  شما  داره  

و هم  بستگی  به نفرات  قبولی  شما  داره

معمولا  تا  15  هزار  دلار  برای  1 نفر  کفایت  می کنه

بازم  بسته  به میزان  فقر  در  شهرهای  مختلف  آمریکاست

اینم نکته را هم اضاف کنم در کلام شما

وقتی  می رید آمریکا  باید با فرهنگ  و  مردمان اون جا  خودتو وفق  بدی  تا  نکنی  گوشه گیر  می شی  و زندگی تو  کلا در مخاطره می اندازی

برای  این کار باید زبان تو قوی کنی که  الحمدلله  در آمریکا  کالج زبان  هست  و  هم  قبل رفتن هم  از کالج زبان در ایران هم  می تونی استفاده کنی  

اون  شغل و سمتی هم که در ایران داری  هم می تونی در  آمریکا  شاید بهتر از ایران  دارا  باشی  که کلا به  همت و تلاش شما  و ارتقای زبان شما بستگی دارد

دوست عزیز پس امیدوار نباشیم یعنی اصلا به مصاحبه هم دعوت نمیشیم،،خوب سه دفعه میگفت انتخاب نشدی که تکلیفمون بیشتر مشخص بود،الان بیایم اینقدر هزینه کنیم بریم سفارت بگن ظرفیت پر شده که خیلی بده،اگه اینجوری باشه که بهتره از الان بی خیالش بشیم اینطور نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 23:14)Ramintn نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 23:01)babak12 نوشته:  
یه مطلب خیلی مهم دوستان

دوست عزیز در ویزای لاتاری هیچ فرقی نمیکنه خیالت راحت باشه همه طبق قانوننشون عمل مکینند (البته ممکنه در ویزای توریستی فرق کنه)فقط هزینه مدیکال در ارمنستان نسبتا کمتره . ما هم اول آنکارا بودیم بعد خودشون عوض کردن به ارمنستان ، امکان تغییر سفارت توسط خودشون زیاده.به نظر من شما الان فقط برنامه ریزی برای تکمیل واکسناتونو انجام بده
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 11:09)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 23:14)Ramintn نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 23:01)babak12 نوشته:  فرقی نمی کنه کدوم سفارت باشید دوست عزیز

دوست عزیز در ویزای لاتاری هیچ فرقی نمیکنه خیالت راحت باشه همه طبق قانوننشون عمل مکینند (البته ممکنه در ویزای توریستی فرق کنه)فقط هزینه مدیکال در ارمنستان نسبتا کمتره . ما هم اول آنکارا بودیم بعد خودشون عوض کردن به ارمنستان ، امکان تغییر سفارت توسط خودشون زیاده.به نظر من شما الان فقط برنامه ریزی برای تکمیل واکسناتونو انجام بده

ببخشید واکسنارو کجا باید بزنم و چجوری و چه موقع؟
اگه الان بزنم که چون مصاحبه احتمال داذه با این کیس نامبر من یه سال بکشه تا اون موقع اعتبارش تموم میشه دیگه
ضمنا میگن سفارتا ایرانو قبول ندارن باید بری همونجا خود سفارت بگه کجا باید بزنی ، درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان