کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
جناب کاوه با تشکر از راهنمایی ها و کمکتون.
من 10 سال قبل به مدت 2 سال تو یک شرکت دولتی کار کردم. ولی در حقیقت من توسط یک شرکت خصوصی که کارش "تامین نیروی انسانی" بود به این شرکت دولتی معرفی شده بودم و همه سوابق کاری و بیمه مدت کاریم هم مربوط به همون شرکت خصوصی میشه. الان من باید کدوم شرکت رو اعلام کنم؟
ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 11:28)Ramintn نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 11:09)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 23:14)Ramintn نوشته:  کاش واقعا اینجوری باشه،،چون دیگه برای من تموم شد کاش آنکارا هم خوب باشه

دوست عزیز در ویزای لاتاری هیچ فرقی نمیکنه خیالت راحت باشه همه طبق قانوننشون عمل مکینند (البته ممکنه در ویزای توریستی فرق کنه)فقط هزینه مدیکال در ارمنستان نسبتا کمتره . ما هم اول آنکارا بودیم بعد خودشون عوض کردن به ارمنستان ، امکان تغییر سفارت توسط خودشون زیاده.به نظر من شما الان فقط برنامه ریزی برای تکمیل واکسناتونو انجام بده

ببخشید واکسنارو کجا باید بزنم و چجوری و چه موقع؟
اگه الان بزنم که چون مصاحبه احتمال داذه با این کیس نامبر من یه سال بکشه تا اون موقع اعتبارش تموم میشه دیگه
ضمنا میگن سفارتا ایرانو قبول ندارن باید بری همونجا خود سفارت بگه کجا باید بزنی ، درسته؟
واکنسها رو از انسیتو پاستور بپرسی بهت میگن . زودتر هم بزنی ایرادی نداره مثلا واکسن هپاتیت 6 ماه طول میکشه تا کامل بشه (3 نوبت) با اینکه انسیتو پاستور گفت برای ما اجباری نیست مازدیم واکسنها با توجه به سن متقاضی مشخص میشه و فصل مصاحبه فکر میکنم در فصل زمستان باید واکسن انفولانزا هم بزنی از انسیتو پاستور بخش صدور کارت بین الملل بپرسی میگن ولی توصیه من اینه که حتما اینجا واکسنها را بزن بعد برو مصاحبه چون در اونجا واکسن خیلی گرونه ممکنه هزینه ات را چند میلیون تومن بالا ببره ضمن اینکه اونها پزشک معتمد دارن و کارت واکسن بین المللی انسیتو پاستورو قبول میکنن
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان.
من لاتاری 2018 قبول شدم اما من مدرک فنی حرفهای 11 ساله دارم . البته الان لیسانس کانمپیوتر هستم.
میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد که دیپلم 11 ساله دارم ؟؟؟
و اینکه اسم دیپلمم چی میشه برای پر کردن فرم 260 ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
(2017-05-03 ساعت 04:13)Kaveh نوشته:  .
نامه قبولی و اطلاعات کیس

در صورت انتخاب شدن در لاتاری، نامه‌ای مشابه تصویر زیر دریافت خواهید کرد که بعنوان نامه قبولی یا نامه اول شناخته می شود:

• نام درج شده در متن نامه را کنترل کنید. ممکن است در لحظه بررسی نتایج (در ساعات اولیه اعلام نتایج)، به دلیل اختلالات فنی نامه‌ها جابجا شده باشند.

• در انتهای نامه و در مقابل Case Number (شماره پرونده) کدی 14 رقمی نوشته شده است که برای ایرانیان معمولاً با 2018AS0000 شروع می شود.
    چهار رقم اول، دوره لاتاری و دو حرف بعدی، منطقه و 8 رقم آخر نیز اولویت کیس (پرونده) شما را در منطقه نشان می‌دهد که
    در اکثر موارد بدون صفرهای اضافی استفاده می شود. (مثلاً 2018AS00001234 بصورت 2018AS1234 نوشته می‌شود.)
    کیسهایی که از سهمیه ایران استفاده می کنند، در منطقه آسیا (AS) قرار گرفته‌اند.
    سایر مناطق عبارتند از آفریقا (AF)، اروپا (EU)، آمریکای شمالی (NA)، آمریکای جنوبی (SA) و اقیانوسیه (OC)
    کیس نامبر خود را بخاطر بسپارید، چون در تمام مراحل از آن استفاده خواهید کرد.

• سطر پایین کیس نامبر، نام متقاضی اصلی نوشته شده است.
    اگر نام متقاضی اشتباه جزیی یا کلی دارد، نگران نباشید در مراحل بعدی قابل اصلاح است.

• دو سطر پایینتر از کیس نامبر، نوع ویزای درخواستی، DV DIVERSITY نوشته شده است. DV مخفف DIVERSITY VISA و به معنی ویزای گوناگونی (تنوع فرهنگی) می‌باشد.

• سطر بعد (Foreign State Chargeability) کشوری را که در لاتاری از سهمیه آن استفاده کردید، نمایش می‌دهد.
    در مواردی ممکن است هنگام فرم ثبت نام، کشور سهمیه اشتباه انتخاب شده باشد و کشور انتخاب شده در خارج از منطقه سهمیه باشد، در این حالت متاسفانه طبق قوانین امکان صدور ویزا وجود ندارد اما در صورتی که کشور سهمیه اشتباه بوده ولی منطقه صحیح باشد (طبق توضیحات بند قبل)، صدور ویزا به نظر آفیسر مصاحبه‌کننده بستگی خواهد داشت.

• سطر آخر (Post) محل مصاحبه نوشته شده که با توجه به کشور محل سکونت متقاضی انتخاب شده است و معمولاً برای ساکنان ایران، ANKARA انتخاب می‌شود.
    در مراحل بعد می‌توانید محل سفارت را براحتی تغییر دهید.

• بهتر است نسخه PDF از نامه قبولی تهیه کنید چون در مراحل بعدی، به این نامه دسترسی نخواهید داشت!

• هشدار: کیس نامبر، کانفرمیشن نامبر، نام کامل، تاریخ تولد را به هیچ وجه به صورت یکجا و دقیق در اختیار اشخاص ناشناس قرار ندهید.
    در مواردی که محدوده کیس نامبر نیاز است، دو رقم آخر کیس نامبر خود را مخدوش کنید. مثلا بجای 2018AS00001234 بنوسیسد 2018AS12**

• هشدار: انتخاب شدن در لاتاری به مفهوم دریافت قطعی ویزای مهاجرتی و گرین کارت نیست. بنابرین تا لحظه دریافت ویزا و ورود به آمریکا، از ایجاد تغییرات اساسی و غیر قابل برگشت در زندگی خود خودداری کنید.

• توصیه: بهتر است تا لحظه دریافت ویزا و ورود به آمریکا، برنده شدن در لاتاری و مهاجرت به آمریکا را با هر کسی در میان نگذارید.

• توصیه: بر خلاف سالهای گذشته، اکنون اطلاعات کاملتری در منابع رسمی قرار داده شده است که می‌توانید با استناد به این اطلاعات و همچنین مرور تجربیات و گزارش‌های سایر دوستان در مهاجرسرا، شخصاً مراحل پروسه را انجام دهید.
    .

سلام وقت به خیر... کیس نامبر من حدود 3600_3700 تا کی مهلت دارم تا برای فرم 260اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 11:46)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 11:28)Ramintn نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 11:09)farbal_sh نوشته:  دوست عزیز در ویزای لاتاری هیچ فرقی نمیکنه خیالت راحت باشه همه طبق قانوننشون عمل مکینند (البته ممکنه در ویزای توریستی فرق کنه)فقط هزینه مدیکال در ارمنستان نسبتا کمتره . ما هم اول آنکارا بودیم بعد خودشون عوض کردن به ارمنستان ، امکان تغییر سفارت توسط خودشون زیاده.به نظر من شما الان فقط برنامه ریزی برای تکمیل واکسناتونو انجام بده

ببخشید واکسنارو کجا باید بزنم و چجوری و چه موقع؟
اگه الان بزنم که چون مصاحبه احتمال داذه با این کیس نامبر من یه سال بکشه تا اون موقع اعتبارش تموم میشه دیگه
ضمنا میگن سفارتا ایرانو قبول ندارن باید بری همونجا خود سفارت بگه کجا باید بزنی ، درسته؟
واکنسها رو از انسیتو پاستور بپرسی بهت میگن . زودتر هم بزنی ایرادی نداره مثلا واکسن هپاتیت 6 ماه طول میکشه تا کامل بشه (3 نوبت) با اینکه انسیتو پاستور گفت برای ما اجباری نیست مازدیم واکسنها با توجه به سن متقاضی مشخص میشه و فصل مصاحبه فکر میکنم در فصل زمستان باید واکسن انفولانزا هم بزنی از انسیتو پاستور بخش صدور کارت بین الملل بپرسی میگن ولی توصیه من اینه که حتما اینجا واکسنها را بزن بعد برو مصاحبه چون در اونجا واکسن خیلی گرونه ممکنه هزینه ات را چند میلیون تومن بالا ببره ضمن اینکه اونها پزشک معتمد دارن و کارت واکسن بین المللی انسیتو پاستورو قبول میکنن

خیلی ممنون از راهنماییاتون
با توجه به اینکه کیس نامبر من حدود 70xx هستش،من کی برای واکسن اقدام کنم؟ چند پست بالا یکی از دوستان گفت با این کیس نامبر ممکنه اصلا برای مصاحبه دعوت نشی؟
الان بنظرتون اصلا اقدام به واکسن بکنم یا از کی بکنم با توجه به کیس نامبرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 13:58)Ramintn نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 11:46)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 11:28)Ramintn نوشته:  ببخشید واکسنارو کجا باید بزنم و چجوری و چه موقع؟

خیلی ممنون از راهنماییاتون
با توجه به اینکه کیس نامبر من حدود 70xx هستش،من کی برای واکسن اقدام کنم؟ چند پست بالا یکی از دوستان گفت با این کیس نامبر ممکنه اصلا برای مصاحبه دعوت نشی؟
الان بنظرتون اصلا اقدام به واکسن بکنم یا از کی بکنم با توجه به کیس نامبرم؟
احتمالا مصاحبه شما اواسط یا اواخر بهار سال آینده خواهد بود فکر میکنم اگر واکسن هپاتیت هم میخواهید بزنید از 7 یا 8 ماه قبلش شروع کنید
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh
(2017-05-07 ساعت 13:11)nasa2018 نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 04:13)Kaveh نوشته:  .
نامه قبولی و اطلاعات کیس

در صورت انتخاب شدن در لاتاری، نامه‌ای مشابه تصویر زیر دریافت خواهید کرد که بعنوان نامه قبولی یا نامه اول شناخته می شود:

• نام درج شده در متن نامه را کنترل کنید. ممکن است در لحظه بررسی نتایج (در ساعات اولیه اعلام نتایج)، به دلیل اختلالات فنی نامه‌ها جابجا شده باشند.

• در انتهای نامه و در مقابل Case Number (شماره پرونده) کدی 14 رقمی نوشته شده است که برای ایرانیان معمولاً با 2018AS0000 شروع می شود.
    چهار رقم اول، دوره لاتاری و دو حرف بعدی، منطقه و 8 رقم آخر نیز اولویت کیس (پرونده) شما را در منطقه نشان می‌دهد که
    در اکثر موارد بدون صفرهای اضافی استفاده می شود. (مثلاً 2018AS00001234 بصورت 2018AS1234 نوشته می‌شود.)
    کیسهایی که از سهمیه ایران استفاده می کنند، در منطقه آسیا (AS) قرار گرفته‌اند.
    سایر مناطق عبارتند از آفریقا (AF)، اروپا (EU)، آمریکای شمالی (NA)، آمریکای جنوبی (SA) و اقیانوسیه (OC)
    کیس نامبر خود را بخاطر بسپارید، چون در تمام مراحل از آن استفاده خواهید کرد.

• سطر پایین کیس نامبر، نام متقاضی اصلی نوشته شده است.
    اگر نام متقاضی اشتباه جزیی یا کلی دارد، نگران نباشید در مراحل بعدی قابل اصلاح است.

• دو سطر پایینتر از کیس نامبر، نوع ویزای درخواستی، DV DIVERSITY نوشته شده است. DV مخفف DIVERSITY VISA و به معنی ویزای گوناگونی (تنوع فرهنگی) می‌باشد.

• سطر بعد (Foreign State Chargeability) کشوری را که در لاتاری از سهمیه آن استفاده کردید، نمایش می‌دهد.
    در مواردی ممکن است هنگام فرم ثبت نام، کشور سهمیه اشتباه انتخاب شده باشد و کشور انتخاب شده در خارج از منطقه سهمیه باشد، در این حالت متاسفانه طبق قوانین امکان صدور ویزا وجود ندارد اما در صورتی که کشور سهمیه اشتباه بوده ولی منطقه صحیح باشد (طبق توضیحات بند قبل)، صدور ویزا به نظر آفیسر مصاحبه‌کننده بستگی خواهد داشت.

• سطر آخر (Post) محل مصاحبه نوشته شده که با توجه به کشور محل سکونت متقاضی انتخاب شده است و معمولاً برای ساکنان ایران، ANKARA انتخاب می‌شود.
    در مراحل بعد می‌توانید محل سفارت را براحتی تغییر دهید.

• بهتر است نسخه PDF از نامه قبولی تهیه کنید چون در مراحل بعدی، به این نامه دسترسی نخواهید داشت!

• هشدار: کیس نامبر، کانفرمیشن نامبر، نام کامل، تاریخ تولد را به هیچ وجه به صورت یکجا و دقیق در اختیار اشخاص ناشناس قرار ندهید.
    در مواردی که محدوده کیس نامبر نیاز است، دو رقم آخر کیس نامبر خود را مخدوش کنید. مثلا بجای 2018AS00001234 بنوسیسد 2018AS12**

• هشدار: انتخاب شدن در لاتاری به مفهوم دریافت قطعی ویزای مهاجرتی و گرین کارت نیست. بنابرین تا لحظه دریافت ویزا و ورود به آمریکا، از ایجاد تغییرات اساسی و غیر قابل برگشت در زندگی خود خودداری کنید.

• توصیه: بهتر است تا لحظه دریافت ویزا و ورود به آمریکا، برنده شدن در لاتاری و مهاجرت به آمریکا را با هر کسی در میان نگذارید.

• توصیه: بر خلاف سالهای گذشته، اکنون اطلاعات کاملتری در منابع رسمی قرار داده شده است که می‌توانید با استناد به این اطلاعات و همچنین مرور تجربیات و گزارش‌های سایر دوستان در مهاجرسرا، شخصاً مراحل پروسه را انجام دهید.
    .
  • سلام وقت به خیر... کیس نامبر من حدود 3600_3700 تا کی مهلت دارم تا برای فرم 260اقدام کنم؟
  • تا جایی که اطلاع دارم برای پر کردن فرم 260 مهلت مشخصی داده نشده و تا پایان مهلت لاتاری 2018 وقت هست ولی وقت مصاحبه بعد از بررسی فرم داده میشود پس هر چه دیر تر فرمو بفرستی مصاحبه بیشتر به تاخیر میخوره . با توجه به شماره کیست پیشنهاد میکنم تا 15 یا حداکثر 25 می فرمتو بفرستی
    پاسخ
    تشکر کنندگان: Kaveh
    با سلام دوستان ايا بايد براي بچه دو ساله هم واكس ها رو انجام داد يا فرق ميكنه؟
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    سلام
    سوال 2 سکیوریتی که درمورد واکسن ها سوال میکنه رو همه میگن yes بزنیم.خوب الان که دارم yes میزنم که کارت ندارم! این دروغ بحساب نمیاد؟
    کارت انستیتو پاستور تاریخ نداره و مشخص نمیکنه چه زمانی واکسیناسیون انجام شده؟
    2018AS25** : case number
    2017may06 :  seen   
    کیس اصلی : همسرم
    تعداد نفرات : 2 نفر
    نظام وظیفه : معافیت
    تحصیلات : فوق لیسانس مهندسی و دندانپزشکی
    درحال پر کردن فرم DS-260
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    (2017-05-07 ساعت 16:44)MOSTAFANETY نوشته:  سلام
    سوال 2 سکیوریتی که درمورد واکسن ها سوال میکنه رو همه میگن yes بزنیم.خوب الان که دارم yes میزنم که کارت ندارم! این دروغ بحساب نمیاد؟

دوست عزیز مشکلی نداره
    من بیشتر صفحات و مطالعه کردم همه همینو زدن Wink
    کیس نامبر:    2018AS00005xxx  
    رویت قبولی:    3 May ‎
    اعضای کیس:   2 نفر
    ارسال فرم: 11 May‎
    مصاحبه: انكارا بود كه تغيير میدم  به ارمنستان
    کارنتی:
    وقت مصاحبه :
    نتیجه مصاحبه :
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    سلام من برنده 2018 شدم و کیس نامبرم زیر 500 هستش میخواستم ببینم چقدر زمان دارم؟
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    سلام برای دیپلم سه ساله ، من دو سال در شهرستان بودم بعدش اومدم تهران دیپلم گرفتم تو مشخصات محل زندگی نوشتم .
    الان تو تاریخ دیپلم چجوری بنویسم دو سال شهرستان بودم و یه سال تهران؟
    اگه بزنم کل سه سال مدرسه تهران بودم که با آدرس های محل زندگی مغایرت داره که!!!
    البته تو پست های قبلی گفته بودند لیسانس مهمتره و برای دیپلم کلشو بزنیم تو مدرسه آخر
    مشکلی پیش نمیاد؟
    یه جا دیگه گفته بودند اون 2 سال و بزنیم no degree بعدش اون دوباره برای دیپلم پر کنیم!!
    چیکار کنیم؟؟؟
    کارنتی:
    وقت مصاحبه :
    نتیجه مصاحبه :
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    (2017-05-07 ساعت 17:16)koooshyar نوشته:  
    (2017-05-07 ساعت 16:44)MOSTAFANETY نوشته:  سلام

دوست عزیز مشکلی نداره
    من بیشتر صفحات و مطالعه کردم همه همینو زدن Wink

همه همینو میگن ولی این که دروغه!
    اگه کارت واکسیناسیون تادیخ داشته باشه مشخص میشه دروغ گفتی
    2018AS25** : case number
    2017may06 :  seen   
    کیس اصلی : همسرم
    تعداد نفرات : 2 نفر
    نظام وظیفه : معافیت
    تحصیلات : فوق لیسانس مهندسی و دندانپزشکی
    درحال پر کردن فرم DS-260
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    سلام من ی سوال دارم این که میگن سفارت آنکارا سخت میگیره و ارمنستان راحت تر میگیره درسته؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی در روند گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    پاسخ
    تشکر کنندگان:
    (2017-05-07 ساعت 20:34)moghadam10 نوشته:  سلام من ی سوال دارم این که میگن سفارت آنکارا سخت میگیره و ارمنستان راحت تر میگیره درسته؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی در روند گرفتن ویزا تاثیر داره؟

سفارت ها هر سه جا طبق قانون عمل میکنن فقط مدیکال ه ? که هزینه هاش فرق میکنه و یکم بی انصافی میکنن و هزینه سفر
    کارنتی:
    وقت مصاحبه :
    نتیجه مصاحبه :
    پاسخ
    تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان