کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیدا کردن کار
(2014-02-03 ساعت 03:54)shahin_1359 نوشته:  آيا واقعا اصلا نميشه يه مهاجر خودش با سرمايه خودش يا چند تا مهاجر با سرمايه هاي كوچيك خودشون و همكاري يه كار و كاسبي راه بندازن
كه هم از سود سرمايه اي كه ميذارن استفاده كنن و هم خودشون مشغول بشن؟ و اينطور مجبور نشن دست به هر كاري براي ديگران بزنن...
کار نشد نداره.

شما برای اینکه هر سرویسی به مشتری بدی و به اصطلاح بیزنس خودت رو داشته باشی، باید مجوزش رو بگیری.
مجوز گرفتن هم شرایط خودش رو داره. که قطعا قابل دریافته.
مشکلات هم همیشه هست. مثلا بعضی از کارها نیاز به مدرک مهارتی یا تحصیلی داره و فقط داشتن سرمایه گره گشا نیست مگه اینکه بخوای شریک و نفر برای هر مورد اضافه کنی.
مشکل اول شما در زمینه ای که درش تخصص دارید-معماری، تفاوت ساختمان ها در ایران و آمریکاست. اینجا همه چیز چوبه و ایران ابدا چوب ماده ی اولیه کار نیست. خب به نظر من عاقلانه اش اینه که شما مدتی برای کسی کار کنید و تجارب اون رو کسب کنید بعد که یاد گرفتید و خم و چم کار دستتون اومد اوقت سرمایه ی عزیزتون رو در معرض طوفان های ریسک قرار بدید.
اتفاقا من فکر نمی کنم مشکل سرمایه باشه. مشکل تجربه ی کاری است. بعد از دو سال کار ثابت شما می تونید از بانک وام بگیرید و بیزینس خودتون رو با سرمایه ی بانک راه بندازید. نیازی به پارتی و سفارش شدن نیست.
مثال عرض میکنم، یکی از بچه دنبال کار خیلی فلکسبلی بود که به این نتیجه رسید رانندگی لیموزین بکنه. مشکل خرید ماشین نداشت(قسطی- 5 ساله بدون بهره!) ولی مشکل پیدا کردن مشتری داشت. رفت که با و برای یکی از شرکت ها کار کنه و مسافر از اونابگیره. چند جا رفت، ولی بهش کار نمی دادن چون سابقه ی بیمه و رانندگیش در آمریکا از دو سال کمتر بود. در نتیجه منصرف شد.

من دوتا ایده دارم:
1. رستوران سنتی ایرانی با کیفیت. هم کیفیت در غذا و هم در سرویس و دکور. هدفت اصلیت هم مشتری های غیر ایرانی باشه.
2. نانوایی، سنگک و بربری برای مصرف ایرانی ها (مثلا در تگزاس و ایالت های همسایه. هنوز درصدی از نون لواش از کالیفرنیا وارد میشه و اونی که هست بد مزه ست. شیرینه!)
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
رستوران غذای ایرانی خیلی عالیه دیروزم ی اقایی رو اخبار نشون داد در برزیل . ایرانی بود 17سالگی رفته برزیل الان با خانوادش رستوران غذای ایرانی داره خیلی هم فروشش خوبه البته دکور مغازه امروزی بود اما غذاها همه ایرانی
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، Leila Amricaie
(2014-01-03 ساعت 06:17)soufia نوشته:  
(2013-11-26 ساعت 14:50)rbb نوشته:  سلام دوستان

اگر کسی اطلاعاتی راجع به معادل سازی مدرک داروسازی فارق التحصیلان خارجی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده .

شما باید مدارک ترجمه شده رو بصورت سیلد به سازمانهای اعتبارگذاری بفرستید برای داروسازی ECE تو گوگل سرچ کنید اطلاعات کامل میاد

ممنون از راهنمایی تون. شما راجع به مدت زمانی که برای معادل سازی لازمه اطلاع ندارین ؟

(2014-01-02 ساعت 22:26)philter نوشته:  
(2013-11-26 ساعت 14:50)rbb نوشته:  سلام دوستان

اگر کسی اطلاعاتی راجع به معادل سازی مدرک داروسازی فارق التحصیلان خارجی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده .

سلام
من خودم یه زمانی داشتم برای دانشگاه اقدام میکردم.
تافل و داستانهای دیگررو ازم خواستن+ گفتن مدرکت باید ارزیابی بشه و این موسسه رو معرفی کردن که من مدارکمو براشون فرستادم.
ممنون از راهنمایی تون. شما راجع به مدت زمانی که برای معادل سازی لازمه اطلاع ندارین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-03 ساعت 04:44)pefa نوشته:  
(2014-02-03 ساعت 03:54)shahin_1359 نوشته:  آيا واقعا اصلا نميشه يه مهاجر خودش با سرمايه خودش يا چند تا مهاجر با سرمايه هاي كوچيك خودشون و همكاري يه كار و كاسبي راه بندازن
كه هم از سود سرمايه اي كه ميذارن استفاده كنن و هم خودشون مشغول بشن؟ و اينطور مجبور نشن دست به هر كاري براي ديگران بزنن...
کار نشد نداره.

شما برای اینکه هر سرویسی به مشتری بدی و به اصطلاح بیزنس خودت رو داشته باشی، باید مجوزش رو بگیری.
مشکلات هم همیشه هست. مثلا بعضی از کارها نیاز به مدرک مهارتی یا تحصیلی داره و فقط داشتن سرمایه گره گشا نیست مگه اینکه بخوای شریک و نفر برای هر مورد اضافه کنی.
مشکل اول شما در زمینه ای که درش تخصص دارید-معماری، تفاوت ساختمان ها در ایران و آمریکاست. اینجا همه چیز چوبه و ایران ابدا چوب ماده ی اولیه کار نیست. خب به نظر من عاقلانه اش اینه که شما مدتی برای کسی کار کنید و تجارب اون رو کسب کنید بعد که یاد گرفتید و خم و چم کار دستتون اومد اوقت سرمایه ی عزیزتون رو در معرض طوفان های ریسک قرار بدید.
اتفاقا من فکر نمی کنم مشکل سرمایه باشه. مشکل تجربه ی کاری است. بعد از دو سال کار ثابت شما می تونید از بانک وام بگیرید و بیزینس خودتون رو با سرمایه ی بانک راه بندازید. نیازی به پارتی و سفارش شدن نیست.
مثال عرض میکنم، یکی از بچه دنبال کار خیلی فلکسبلی بود که به این نتیجه رسید رانندگی لیموزین بکنه. مشکل خرید ماشین نداشت(قسطی- 5 ساله بدون بهره!) ولی مشکل پیدا کردن مشتری داشت. رفت که با و برای یکی از شرکت ها کار کنه و مسافر از اونابگیره. چند جا رفت، ولی بهش کار نمی دادن چون سابقه ی بیمه و رانندگیش در آمریکا از دو سال کمتر بود. در نتیجه منصرف شد.

من دوتا ایده دارم:
1. رستوران سنتی ایرانی با کیفیت. هم کیفیت در غذا و هم در سرویس و دکور. هدفت اصلیت هم مشتری های غیر ایرانی باشه.
2. نانوایی، سنگک و بربری برای مصرف ایرانی ها (مثلا در تگزاس و ایالت های همسایه. هنوز درصدی از نون لواش از کالیفرنیا وارد میشه و اونی که هست بد مزه ست. شیرینه!)
دوست عزيز خيلي ممنون از راهنماييتون روي پيشنهادهاتون حتما فكر ميكنم هر دو خيلي خوبه .
اما من دوست دارم كمك كنم تا همه بچه ها بتونن راه رو پيدا كنن.
از تجربه شمايي كه بيشتر اونجا بودي و از نيروي تازه واردها.
بازم ممنون
شماره کیس: 2014AS3xx
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ مصاحبه: 15 دسامبر 2013
دریافت ویزا: 17 دسامبر 2013
تاريخ اولين ورود: 10 آوريل 2014
مقصد اول : هيوستون تگزاس
مقصد دوم: لاس وگاس نوادا

مرد باش و پاي در راه بنه
راه خود گويدت چون بايد كرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
کار نشد نداره.

من دوتا ایده دارم:

چقدر خوب میشه یکی بیاد تو تگزاس نونوایی بربری راه بندازه و نون داغ بده دست مردم.
تاسیس نانوانی چون به تغذیه و بهداشت مربوطه حتما مجوزهای زیادی لازم داره.
نظرتون راجع به پرورش قارچ چیه؟ من از یک کارگاه پرورش قارچ در حومه تهران دیدن کردم و متوجه شدم خیلی دنگ و فنگ داره. رطوبت ، حرارت، سرما، گرماش باید خیلی حساب شده باشه و محیط باید استریل باشه. ولی اگر کسی به این کار علاقه داشته باشه و این چیزها را خوب رعایت کنه، فکر میکنم درآمد خوبی کسب کنه چون قارچ تو تگزاس گران بود. اگر اشتباه نکنم، یک بسته ی 250 گرمی اش حدود 3 دلار بود.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
سلام
کار سیاه پیدا میشه مثلا توی پورتلند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه در مورد کارش بیشتر توضیح بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-10 ساعت 16:28)fariba_a نوشته:  
کار نشد نداره.

من دوتا ایده دارم:

چقدر خوب میشه یکی بیاد تو تگزاس نونوایی بربری راه بندازه و نون داغ بده دست مردم.
نظرتون راجع به پرورش قارچ چیه؟ من از یک کارگاه پرورش قارچ در حومه تهران دیدن کردم و متوجه شدم خیلی دنگ و فنگ داره. رطوبت ، حرارت، سرما، گرماش باید خیلی حساب شده باشه و محیط باید استریل باشه. ولی اگر کسی به این کار علاقه داشته باشه و این چیزها را خوب رعایت کنه، فکر میکنم درآمد خوبی کسب کنه چون قارچ تو تگزاس گران بود. اگر اشتباه نکنم، یک بسته ی 250 گرمی اش حدود 3 دلار بود.

دوست من پرورش قارچ عالیه ... بی نظیره !
ولی ... توی یه برنامه به اسم از تولید تا مزه که از شبکه ( ما Smile ) پخش میشد نشون میداد که یه کاگاه که مثل معدن بود و تو دل کوه رو واسه این کار انتخاب کرده بود و کل قارچ آمریکا رو ساپورت میکرد.
اولش خیلی سخته باید خیلی چیز ها رو رعایت کنید ولی دستگاهای اولیش هزینه نداره به اون صورت و میتونی برای شروع ازوسایل ابتدایی تر شروع کنی که فکر کنم باز میشه از ایران گرفت و فریت کرد با اونجا . البته باید اول سنجید و دید که میشه همچین چیزی و به صرفه هست یا نه !
در کل من با این کار موافقم چون آمریکایی جماعت عاشق قارچه Smile
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: ali 1346 ، حاجی واشنگتن
(2014-04-21 ساعت 02:25)soli asali نوشته:  
(2014-02-10 ساعت 16:28)fariba_a نوشته:  
(2014-02-03 ساعت 04:44)pefa نوشته:  [quote='shahin_1359' pid='461766' dateline='1391383458']
آيا واقعا اصلا نميشه يه مهاجر خودش با سرمايه خودش يا چند تا مهاجر با سرمايه هاي كوچيك خودشون و همكاري يه كار و كاسبي راه بندازن
کار نشد نداره.

من دوتا ایده دارم:

دوست من پرورش قارچ عالیه ... بی نظیره !
ولی ... توی یه برنامه به اسم از تولید تا مزه که از شبکه ( ما Smile ) پخش میشد نشون میداد که یه کاگاه که مثل معدن بود و تو دل کوه رو واسه این کار انتخاب کرده بود و کل قارچ آمریکا رو ساپورت میکرد.
اولش خیلی سخته باید خیلی چیز ها رو رعایت کنید ولی دستگاهای اولیش هزینه نداره به اون صورت و میتونی برای شروع ازوسایل ابتدایی تر شروع کنی که فکر کنم باز میشه از ایران گرفت و فریت کرد با اونجا . البته باید اول سنجید و دید که میشه همچین چیزی و به صرفه هست یا نه !
در کل من با این کار موافقم چون آمریکایی جماعت عاشق قارچه
با سلام و آرزوی موفقیت برای همه ی عزیزان امیدوارم که پیشنهادات و راهنمایی ها واطلاع رسانی های تمام عزیزان راهگشایی برای همدیگر باشد . دوستان اطلاعات اندکی در رابطه با تولید قارچ در ایران دارم که به اتفاق یکی از دوستان که قصد تولید آن را در ایران داشت بدست آوردم که خدمتتان عرض می کنم . به کارگاه تولید قارچ یکی از آشنایان با دوستم رفتیم واز نزدیک با مراحل تولید آشنا شدیم . اول هر چیز شما به ساختمان و مکانی احتیاج دارید که این ساختمان از فسمت های : 1-محل نگهداری دستگاهای حرارتی و برودتی 2- دفتر کارگاه 3- انبار وسائل 4- سالن های کشت 5- محل بسته بندی و..... تشکیل شده . بعد شما بسته به میزان تولید به تعدادی نیروی دوره دیده متخصص و نیم متخصص احتیاج دارید . بعد وسائل و مواد اولیه تولید که شامل دستگاه های حرارتی و برودتی و وسائل بسته بندی و خاک مخصوص کشت قارچ که تولید این خاک خودش حکایت هادارد که بعد خدمتتان عرض می کنم و بذر و کود های مخصوص تولید قارچ . در رابطه با تولید خاک اول به نسبت باید کمی ماسه بادی با خاک قابل کشاورزی و مقداری کاه گندم که قبلا باید خیسانده شود تا زردی آن کمی از بین برود را با مقداری کود اوره و کمی کود های مخصوص دیگر را باهم مخلوط کرده و این ترکیب را در سالن مخصوص استرلیزه برده و آن را ضد عفونی می کنیم و 24 ساعت بعد این خاک تولید شده را به سالن مخصوص ترکیب بذر با خاک برده ودر انجا با بذر مخلوط میکنند و این ترکیب را درون کیسه های پلاستیکی ریخته و به انبار کشت میبرند و سر این پلاستیک ها را باز میگذارند تا قارچ ها روی این خاک درون کیسه رشد کند و لازم به ذکر است که این سالن کشت را با دستگاه میزان رطوبت هوا ودمای آن را کنترل میکنند وبعد که قارچها رشد کردند طی دو الی سه روز برداشت انجام میگیرد وبسته بندی میشود و سریع به بازار باید عرضه شود . راستی امروز در شهرما قارچ تازه برداشت شده که امروز به بازار آمده را کیلویی 7000 تومان میفروشند ولی بعضی جا ها 6500 هم می دهند ولی قارچی که سه روز پیش به بازار آمده فروش نرفته و روی آن لک افتاده را 2000 تومان میدهند. ولی کباب قارچ تازه خیلی خوشمزه است مزه دنبلال گوسفند را می دهد . راستی این را هم بگویم موقعی که آشنایمان لطف کردند و مراحل تولید قارچ را برای دوستم از نزدیک شرح داد دوستم گفت که من فکر میکردم آنطور که در روزنامه ها تبلیغ میکنند تولید قارچ در خانه را خلیی آسان است ولی خیلی هم گرفتاری خاص خودش را دارد . ولی اگر انسان بخواهد کاری انجام دهد اول با پشتکاری قوی و اطلاعات کامل و سرمایه اولیه میتواند در آن کار موفق بشود .با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان . انشاالله بیام """عمری کار""" ببخشید منظورم آمریکابود و قارچ تولید عزیزان هموطن را بخرم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-10 ساعت 14:05)naser. نوشته:  سلام دوستان.
من آرایشگرم براپیداکردن کارباید چطوراقدام کنم.
تشکر..

سلام
اول باید امتحان ایالتی که در آن زندگی میکنید را قبول شوید سپس پیدا کردن کار آسان است. ضمنا قبول شدن در این امتحانات خیلی هم آسان نیست.
کیس :IR1 -ارسال مدارک: 14 نوامبر 2012 -اپروو : 7 مارچ 2013- تکمیل مدارک بعد از یک سال و 5 ماه و انتقال سفارت از آنکارا به ایروان- دریافت ویزا: ۱۰ آپریل ۲۰۱۴-ورود به آمریکا: اول آگوست ۲۰۱۴-دریافت گرین کارت: ۶ سپتامبر ۲۰۱۴
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام
من میخام درچندماهه آینده برای آمریکا اقدام کنم ولی از اصلیترین دغدغه هام بعدازورودبه آمریکا وپیداکردن یه خونه برا اجاره پیداکردن شغل هستش،چون توایران یکی از بزرگترین مشکلات جوونا هستش حالا نمیدونم تاچه حدبرا آمریکا هم صدق میکنه ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-11 ساعت 17:34)aminsamba نوشته:  سلام

میشه بیشتر توضیع بدی که اصلا منظور از کارسیاه یعنی چی ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-22 ساعت 10:59)pey.com نوشته:  باسلام
من میخام درچندماهه آینده برای آمریکا اقدام کنم ولی از اصلیترین دغدغه هام بعدازورودبه آمریکا وپیداکردن یه خونه برا اجاره پیداکردن شغل هستش،چون توایران یکی از بزرگترین مشکلات جوونا هستش حالا نمیدونم تاچه حدبرا آمریکا هم صدق میکنه ؟؟؟

ببین دوست عزیز خیلی صادقانه بهت میگم
ممکنه مثل ما بعد از 11 ماه هنوز کار پیدا نکنی ، ممکن هم هست مثل یکسری از دوستان در عرض 2 یا 3 ماه بری سر کار خوب
من یکی که دیگه به شانس اعتقاد پیدا کردم که ما جز بد شانسا هستیم.
اما امیدوارم حالت دوم برای همه تازه واردین پیش بیاد و همتون زندگیاتون زود بیفته رو غلطک.
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، ali 1346 ، behfaza ، ffrfar ، pey.com ، sce ، alirz ، mohsenmb ، eybaba
(2014-04-22 ساعت 11:02)pey.com نوشته:  

پاسخ
تشکر کنندگان:
کار سیاه یعنی کار کردن بدون داشتن مجوز کار و یا ویزای کار چون اگه جایی بخواین کار کنین باید مدرک شهروندی داشته باشین و SSN .
معمولاً کار سیاه با حقوق بسیار کم و شرایط دشوار همراهه!!!
چیزی مثل مهاجر های غیر قانونی ایران!!!
(2014-04-23 ساعت 17:44)pey.com نوشته:  
(2014-04-22 ساعت 11:02)pey.com نوشته:  

شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان: pey.com ، Farshid22 ، Leila Amricaie ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان