کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
(2010-05-25 ساعت 15:01)ShabPareyeMohajer نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 14:52)hormoz.farshi نوشته:  
(2010-05-24 ساعت 14:07)frozen mind نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 17:08)hormoz.farshi نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 12:01)hasti_banoo نوشته:  دوست عزیز اون نامه ای که برای شما اومده ...

بسيار ممنونم که جواب داديد
ابتدا بايد بگم که من متاهل هستم و يه فرزند 5 ساله دارم ...
سلام
در هر صورت، به نظر من هم ويزا بولتن فصل الخطاب است. قلباً دعا مي كنم كارتان زودتر درست شود. ولي با توجه به ويزا بولتن به نظر نمي آيد به اين زوديها راهي آمريكا شويد، هر چند كه ظاهرا كساني كه در سالهاي اخير درخواست داده اند به دليل سرعت عمل مركز ملي ويزا (NVC) در يك سال و نيم اخير، در مقايسه با ما كه زودتر اقدام كرده ايم مدت كمتري انتظار مي كشند.

با تشکر از جواب شما

لطفا سايت ويزا بولتن را بدهيد تا من پوروسه پروندم چک کنم

ممنون
این سایت ویزا بولتن :
http://travel.state.gov/visa/frvi/bullet..._1360.html

با تشکر از شما
من از طريق سايت ويزا بولتن وضعيتم رو چک کردم و ديدم که در مرحله يکي مانده به آخر هستم بعد زنگ زدم به اداره مهاجرت آمريکا ( البته برادرم زنگ زد ) و گفت که منتظر تاريخ مصاحبه باشيد که بعدا اعلام ميکنيم

حالا اين بعدا کي هست خدا ميدانه و اداره مهاجرت...

خوب .... شما چي فکر ميکنيد

ممنون
در سپتامبر سال 2006 براي گرين کارت و از طريق برادرم اقدام شد.
در سال 2010 يه نامه اي اومد و شماره پرونده من نوشته شده بود ولي زياد ازش سردر نياوردم .
يه نامه ديگه اي در سال 2012 اومد که نوشته بود کار شما در حال انجام شدن هست."خيالم راحت شد چون شبها نميتونستم بخوابمBig GrinSmile"
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، msar
دوست عزیز من وضعیت خودمو مثال می زنم

من از طریق مادرم برام اقدام شده ( می دونید که به این دلیل در گروه اول قرار گرفتم - چون هم مجرد هستم هم رابطه مادر و فرزندی ، نزدیکتر از برادر محسوب میشه و هم اینکه مادرم سیتیزن اونجا هستن ). برای من در همون ماه های اول سال 2005 اپلای شده. الان بعد از گذشت این مدت ( با توجه به اینکه مادرم 5-6 ماه پیش وضعیتشون از گرین کارت به سیتیزن تغییر کرد) درخواست شده که شناسنامه،پاسپورتو عکس رو براشون ارسال کنم.

تماسی که از آمریکا با اداره مهاجرت گرفتیم به ما اعلام کردن که کیس من کارنت شده و دارن مرور می کنن. به محض اینکه مدارکم رو بگیرن حدود 1-2 ماه دیگه دعوت به مصاحبه میشم.

حالا با توجه به گروهی که شما در اون قرار دارید(Fourth: Brothers and Sisters of Adult Citizens ) الان کیس های قبل از سپتامبر 2000 کارنت شدن. اونطور که شما مشخص کردید برای شما در سال 2006 اقدام شده. یعنی در حالت معمول 5 سال دیگه حدودا زمان می بره تا نوبت شما بشه.

نمی دونم شما چه اقداماتی رو انجام داید یا وکیل شما چه کارهایی رو انجام داده اما در حالت عادی و تقریبا بدون استثنا روال همینی هست که توصیح دادم خدمتتون.

من دوباره لینک این ماه ویزا بولتن رو می گذارم
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._4879.html

اولین جدولی که مشاهده می فرمایید مربوط به گروه خانوادگی است و شما با توضیحاتی که دادید در ردیف آخر جدول جای دارید

مگر یک مورد :

و اون اینکه مادر و پدرتون بعد از سیتیزن شدن براتون تقاضا بدن که در اون صورت به گروه یکی مونده به آخر ( احتمالا اونی که منظور شما بوده ) ارتقا پیدا کنید و پروسه از 5 سال به 4 سال برسه.

امیدوارم هر چه زودتر در آمریکا به خانواده بپیوندید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: hormoz.farshi ، frozen mind ، Shayan1994 ، msar
(2010-05-28 ساعت 11:54)hasti_banoo نوشته:  دوست عزیز من وضعیت خودمو مثال می زنم

من از طریق مادرم برام اقدام شده ( می دونید که به این دلیل در گروه اول قرار گرفتم - چون هم مجرد هستم هم رابطه مادر و فرزندی ، نزدیکتر از برادر محسوب میشه و هم اینکه مادرم سیتیزن اونجا هستن ). برای من در همون ماه های اول سال 2005 اپلای شده. الان بعد از گذشت این مدت ( با توجه به اینکه مادرم 5-6 ماه پیش وضعیتشون از گرین کارت به سیتیزن تغییر کرد) درخواست شده که شناسنامه،پاسپورتو عکس رو براشون ارسال کنم.

تماسی که از آمریکا با اداره مهاجرت گرفتیم به ما اعلام کردن که کیس من کارنت شده و دارن مرور می کنن. به محض اینکه مدارکم رو بگیرن حدود 1-2 ماه دیگه دعوت به مصاحبه میشم.

حالا با توجه به گروهی که شما در اون قرار دارید(Fourth: Brothers and Sisters of Adult Citizens ) الان کیس های قبل از سپتامبر 2000 کارنت شدن. اونطور که شما مشخص کردید برای شما در سال 2006 اقدام شده. یعنی در حالت معمول 5 سال دیگه حدودا زمان می بره تا نوبت شما بشه.

نمی دونم شما چه اقداماتی رو انجام داید یا وکیل شما چه کارهایی رو انجام داده اما در حالت عادی و تقریبا بدون استثنا روال همینی هست که توصیح دادم خدمتتون.

من دوباره لینک این ماه ویزا بولتن رو می گذارم
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._4879.html

اولین جدولی که مشاهده می فرمایید مربوط به گروه خانوادگی است و شما با توضیحاتی که دادید در ردیف آخر جدول جای دارید

مگر یک مورد :

و اون اینکه مادر و پدرتون بعد از سیتیزن شدن براتون تقاضا بدن که در اون صورت به گروه یکی مونده به آخر ( احتمالا اونی که منظور شما بوده ) ارتقا پیدا کنید و پروسه از 5 سال به 4 سال برسه.

امیدوارم هر چه زودتر در آمریکا به خانواده بپیوندید. موفق باشید

واقعا از ارسال جوابتان ممنون و متشکرم

منم از آرزو هايم هست که برم پيش پدر و مادرم البته اونه تا 4 ماه ديگه سيتيزن ميشن و من و خانواده ام منتظر هستند براي مصاحبه.

برادر من و وکيلم شديدا پيگير کار من هستند البته وکيلم گفته با توجه به پرونده من حدود يکسال طول ميکشه

البته قبلا هم گفتم وکيلم از اقوام هستند که خود ايشان از آدمهاي سر شناس بوستون هستند

خلاصه در اين روز عزيز دعا ميکنم که کارم هر چه زود تر درست شود
چون من تو ايران تنهاي تنهام(تمامي اقوامم مقيم امريکا هستند)
در سپتامبر سال 2006 براي گرين کارت و از طريق برادرم اقدام شد.
در سال 2010 يه نامه اي اومد و شماره پرونده من نوشته شده بود ولي زياد ازش سردر نياوردم .
يه نامه ديگه اي در سال 2012 اومد که نوشته بود کار شما در حال انجام شدن هست."خيالم راحت شد چون شبها نميتونستم بخوابمBig GrinSmile"
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Shayan1994 ، msar
منم این سوال رو دارم.کسی نیست این سوال رو جواب بده؟
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-04-30 ساعت 15:19)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.
بعد از چند وقت اقامت در امریکا میشه واسه پدر ومادرمون اقدام کنیم؟ومراحلش به چه صورت است؟

تا اونجایی که من میدونم شما بلافاصله پس از گرفتن گرین کارت میتوانید برای والدین خود درخواست بدهید و فعلا با گرین کارت حدود 7 سال طول میکشه اما اگر در این مدت سیتیزن شدید پرونده upgread میشه و مدت انتظار کمتر میشه.البته شما هم زودتر از 5 سال سیتیزن نمیشید.
F4 منتظر F14
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، noobnoobi ، msar
اما من شنیدم 12 سال طول میکشه!
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
پاسخ
(2010-06-05 ساعت 08:54)nasr نوشته:  اما من شنیدم 12 سال طول میکشه!

12 سال برای گرفتن گرین کارت برای خواهر و برادر است نه پدر و مادر.
(2010-06-05 ساعت 07:23)behzad46 نوشته:  
(2010-04-30 ساعت 15:19)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.
بعد از چند وقت اقامت در امریکا میشه واسه پدر ومادرمون اقدام کنیم؟ومراحلش به چه صورت است؟

تا اونجایی که من میدونم شما بلافاصله پس از گرفتن گرین کارت میتوانید برای والدین خود درخواست بدهید و فعلا با گرین کارت حدود 7 سال طول میکشه اما اگر در این مدت سیتیزن شدید پرونده upgread میشه و مدت انتظار کمتر میشه.البته شما هم زودتر از 5 سال سیتیزن نمیشید.
چرا زودتر از 5 سال سیتیزن نمیشیم؟تا اونجایی که پرسیدم اگه 30 ماه پشت هم در امریکا اقامت داشته باشیم سیتیزن میشیمShy
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، r.bazargan
خیر. شما باید در طی پنج سال بعد از دریافت گرین کارت، حداقل 30 ماه حضور مستمر یا ناپیوسته در آمریکا داشته باشید تا بتونید برای سیتیزن شدن تقاضا بدید. اگر کمتر از 30 ماه بمونید پروسه مشکل و گاهی غیر ممکن میشه ولی در هر صورت باید 5 سال بگذره، حتی اگر تمام این 5 سال هم اونجا باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، eblam ، Hossein81 ، sib 24 ، msar ، sadeghi897 ، shahin61
(2010-06-05 ساعت 10:07)hasti_banoo نوشته:  خیر. شما باید در طی پنج سال بعد از دریافت گرین کارت، حداقل 30 ماه حضور مستمر یا ناپیوسته در آمریکا داشته باشید تا بتونید برای سیتیزن شدن تقاضا بدید. اگر کمتر از 30 ماه بمونید پروسه مشکل و گاهی غیر ممکن میشه ولی در هر صورت باید 5 سال بگذره، حتی اگر تمام این 5 سال هم اونجا باشید .

شما مطمئن هستید؟تو قسمتهای دیگه دوستان حرف دیگه ای میزدن!اگه 2 سال و شش ماه پشت هم اونجا باشیم سیتیزن میشیم
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
(2010-06-05 ساعت 10:26)sib 24 نوشته:  
(2010-06-05 ساعت 10:07)hasti_banoo نوشته:  خیر. شما باید در طی پنج سال بعد از دریافت گرین کارت، حداقل 30 ماه حضور مستمر یا ناپیوسته در آمریکا داشته باشید تا بتونید برای سیتیزن شدن تقاضا بدید. اگر کمتر از 30 ماه بمونید پروسه مشکل و گاهی غیر ممکن میشه ولی در هر صورت باید 5 سال بگذره، حتی اگر تمام این 5 سال هم اونجا باشید .

شما مطمئن هستید؟تو قسمتهای دیگه دوستان حرف دیگه ای میزدن!اگه 2 سال و شش ماه پشت هم اونجا باشیم سیتیزن میشیم

باید 5 سال از زمان گرفتن گرین کارتتون بگذره و این 5 سال هم در آمریکا بوده باشید.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sib 24 ، Linspire ، msar ، r.bazargan ، sadeghi897
(2010-06-05 ساعت 10:35)laili نوشته:  باید 5 سال از زمان گرفتن گرین کارتتون بگذره و این 5 سال هم در آمریکا بوده باشید.

البته نه کل پنج سال. برخی از اعضای خانواده و آشنایان من که با گرین کارت رفتند، سالی کمتر از 6 ماه در ایران بودند اما بعد از 5 سال سیتیزن شدند. نکته ای که باید رعایت بشه اینه که در هر سال بیشتر از 6 ماه نباید خارج از آمریکا باشند. در این صورت ممکنه موقع ورود به آمریکا گرین کارتشون رو بگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، sib 24 ، eblam ، silia ، msar ، r.bazargan
برای فامیل درجه 1 میشه گرین کارت گرفت یا برای هر کسی که ئوستدار میشه بگیری ؟
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
پاسخ
(2010-06-05 ساعت 10:26)sib 24 نوشته:  

خیر خواهر من و همسرشون که کل پنج سال رو اونجا زندگی کردن باز هم سر 5 سال تونستن برای سیتیزن شدن تقاضا بدن. مادرم هم که در مجموع حدود نصفش رو اونجا بودن باز هم سر پنج سال موفق شدند که سیتسزن بشن
(2010-06-05 ساعت 10:39)nasr نوشته:  برای فامیل درجه 1 میشه گرین کارت گرفت یا برای هر کسی که ئوستدار میشه بگیری ؟

شما وقتی گرین کارت دارید فقط برای همسر و فرزند و پدر و مادر می تونید تقاضا بدید. بعد از سیتیزن شدن برای خواهر و برادر هم می تونید اقدام کنید. اما سایر اعضای خانواده در هیچ صورت امکانش نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، R.F ، sib 24 ، frozen mind ، eblam ، megaholding ، Hossein81 ، California ، msar
(2010-06-05 ساعت 10:39)hasti_banoo نوشته:  
(2010-06-05 ساعت 10:35)laili نوشته:  باید 5 سال از زمان گرفتن گرین کارتتون بگذره و این 5 سال هم در آمریکا بوده باشید.

البته نه کل پنج سال. اعضای خانواده من هر کدام که با گرین کارت رفتند، سالی کمتر از 6 ماه در ایران بودند اما بعد از 5 سال سیتیزن شدند. نکته ای که باید رعایت بشه اینه که در هر سال بیشتر از 6 مان نباید خارج از آمریکا باشند. در این صورت ممکنه موقع ورود به آمریکا گرین کارتشون رو بگیرن

کلا معنی گرین کارت اینه که شما در آمریکا اقامت داشته باشی در غیر اینصورت همون طوری که خودتون گفتید اگه بخوان میتونند گرین کارتتون رو باطل کنند.
برای سیتیزن شدن باید به مدت 5 سال از صدور گرین کارتتون گذشته باشه.حالا دیگه این مدت رو چطوری تنظیم میکنید که متوجه نشن توی امریکا نبودید الان یه کمی مشکل شده و بیشتر روش حساسیت دارند.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، hasti_banoo ، sib 24 ، frozen mind ، eblam ، msar
ولی کشورای دیگه مثل استرالیا بعد از 3 سال سیتیزن میشن چطور امریکا بعد از 5 سال؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان