کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
(2010-06-05 ساعت 11:07)sib 24 نوشته:  ولی کشورای دیگه مثل استرالیا بعد از 3 سال سیتیزن میشن چطور امریکا بعد از 5 سال؟

دیگه این رو باید از قانونگذار ها بپرسیدSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، sib 24 ، msar ، sadeghi897
(2010-06-05 ساعت 11:13)laili نوشته:  
(2010-06-05 ساعت 11:07)sib 24 نوشته:  ولی کشورای دیگه مثل استرالیا بعد از 3 سال سیتیزن میشن چطور امریکا بعد از 5 سال؟

دیگه این رو باید از قانونگذار ها بپرسیدSmile

بدون دلیل قانونیش هم جوابش معلومه!
خودتون دارین میگین استرالیا! استرالیا که امریکا نیست.
شرایط ورود به استرالیا چه مهاجرتی چه تحصیلی راحت تر از ورود به امریکا به همین طریق هاست.
وقتی ورود به امریکا از همه جا سخت تر هست , خوب شرایط سیتیزن شدنش هم سخت تر باید باشه دیگه.
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، sib 24 ، Shayan1994 ، Linspire ، eblam ، megaholding ، amaka747 ، noobnoobi ، msar
سلام
خاله ی من از آمریکا برای مامانم ( من و خواهرم و بابام ) در تاریخ 16 جولای 1995 اقدام برای گرین کارت کرده ...
2-3 سال پیش داشتند به ما وقت مصاحبه میدادند ،ولی چون ما تو ایران راحت بودیم ، نرفتیم

خلاصه پارسال برای سومین بار و آخرین بار به ما گفتند میتونیم بریم ...

ما هم اقدام کردیم و وکیل گرفتیم

بعد از چند ماه مدارکمون از CIS به NVC رفته و فرم های DS230 (part 1 and 2 ) را فرستادیم و بعدش فی ها اومد ( نفری 400$ + 70$ )
اونا رو هم پرداخت کردیم

یه سری تَکس و فرم های ساپورت رو هم خالم پر کرد فرستاد .

اینا رو همشونو وکیلمون به NVC فرستاده و ظاهراً مرحله ی بعدی معاینات و اینا هست که به ناپل ( ایتالیا ) باید بریم
تو USCIS هم که چک میکنم مرحله ی Post-Decision Activity هست ....

حدوداً 1 ماه و نیم از اینکه وکیلمون مدارک رو به NVC فرستاده میگذره ...

من دیگه دارم دیوونه میشم ، پس کی به ما وقت میدن ؟
تا کی باید منتظر باشیم ؟
این مرحله چقدر طول میکشه و بعدش چی میشه ؟
mer30 Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-06-20 ساعت 00:39)Shayan1994 نوشته:  سلام
خاله ی من از آمریکا برای مامانم ( من و خواهرم و بابام ) در تاریخ 16 جولای 1995 اقدام برای گرین کارت کرده ...
2-3 سال پیش داشتند به ما وقت مصاحبه میدادند ،ولی چون ما تو ایران راحت بودیم ، نرفتیم

خلاصه پارسال برای سومین بار و آخرین بار به ما گفتند میتونیم بریم ...

ما هم اقدام کردیم و وکیل گرفتیم

بعد از چند ماه مدارکمون از CIS به NVC رفته و فرم های DS230 (part 1 and 2 ) را فرستادیم و بعدش فی ها اومد ( نفری 400$ + 70$ )
اونا رو هم پرداخت کردیم

یه سری تَکس و فرم های ساپورت رو هم خالم پر کرد فرستاد .

اینا رو همشونو وکیلمون به NVC فرستاده و ظاهراً مرحله ی بعدی معاینات و اینا هست که به ناپل ( ایتالیا ) باید بریم
تو USCIS هم که چک میکنم مرحله ی Post-Decision Activity هست ....

حدوداً 1 ماه و نیم از اینکه وکیلمون مدارک رو به NVC فرستاده میگذره ...

من دیگه دارم دیوونه میشم ، پس کی به ما وقت میدن ؟
تا کی باید منتظر باشیم ؟
این مرحله چقدر طول میکشه و بعدش چی میشه ؟
mer30 Wink

علیک سلام

بله NVC معمولا پایین همه نامه هاش اولتیماتوم میده که اگه یک سال از تاریخ نامه نگاری یا تماس با NVC بگذره همه چی باطل میشه و باید از نو اقدام کنید که برای شما هم همینطور شده.

با مشخصاتی که دادید اینطور برداشت کردم که هنوز مدارک شخصی رو از شما نخواستند ( کپی برابر اصل پاسپورت، ترجمه شناسنامه ، عکس، سند ازدواج مادر و پدر، گواهی پایان خدمت پدر ، گواهی از پلیس کشورهایی که در اونجا اقامت داشتید و ....).

اگر اینطوره که مرحله بعد ارسال همین مدارک به NVC هست که هر وقت زمانش بشه وکیلتون یا اداره مهاجرت تماس می گیرن.

بعد از ارسال این مدارک دیگه مدت زمانی تا مصاحبه باقی نمی مونه . نهایت 2 ماه.

در ضمن فرمودید

نقل قول:تو USCIS هم که چک میکنم مرحله ی Post-Decision Activity هست ....

این سایت بیشتر برای خنده است ! من هنوز نصفی از مراحل رو هم پیش نرفته بودم واسم نوشته بود Post-Decision Activity !! این ماجرا مربوط به یک سال پیشه. خواهرم با اداره مهاجرت تماس گرفت و اونها گفتند ملاک این سایت نیست، بلکه ویزا بولتن هست که نشون میده حدودا کی کیس شما کارنت میشه.

با توجه به ویزا بولتن ماه جولای ، شما در گروه F4 قرار دارید
(Fourth: Brothers and Sisters of Adult Citizens) چون خاله شما برای مادرتون اقدام کردن.
اگر به جدول مربوطه نگاه کنید الان دارن پرونده های ژانویه 2001 به قبل رو بررسی می کنن.

اگر پرونده شما سیر عادی خودش رو طی می کرد شما الان 4-5 سالی بود که آمریکا بودید. اما الان باید ببینید:

1- آیا دوباره پارسال برای شما پرونده تشکیل داده شده؟ اگر اینطوره خیلی به زمان رفتنتون مونده. 2001 تا 2010 یعنی 9 سال ( که هر ماه اگه سه ماه جلو برن - به طور متوسط - میشه حدود 3 سال یا کمی بیشتر).

2- اگر پرونده قبلی در جریان باشه و بهتون تخفیف داده باشن باید ببینید چه تاریخی رو برای اپلای مجدد شما منظور کردن. همون تاریخ میشه ملاک کار.

و اما اینکه " بعدش چی میشه ؟ "

بعدش هیچ ! به سلامتی تشریف می برید سفارتی که براتون تعیین شده . قبلش در همون کشور آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون رو براتون انجام می دن، مصاحبه میشوید و بعد از گرفتن ویزا به سلامتی تشریف می برید خدمت خاله جان Smile

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، msar
سلام ، مرسی از پاسخ

بله ، ما همه ی اون مدارک رو ترجمه کردیم و سفارت سوییس تایید کرد که کپی برابر اصل هست و دی اچ ال کردیم ...
پاسخ
(2010-06-20 ساعت 09:05)Shayan1994 نوشته:  سلام ، مرسی از پاسخ

بله ، ما همه ی اون مدارک رو ترجمه کردیم و سفارت سوییس تایید کرد که کپی برابر اصل هست و دی اچ ال کردیم ...

تاریخ اپلای مجدد رو با ویزا بولتن چک کردید؟ ظاهر امر نشون میده که نه اون 1995 و نه پارسال رو ملاک قرار ندادن و احتمالا به جای 1995 اولی، حدودا سال 2001 یا 2002 رو به عنوان اپلای مجدد منظور کردن. بنابراین میشه امیدوار بود که به زودی خبرهای خوش بهتون میرسه.
پاسخ
آها ، بله ،

من تاریخ اپلای مجدد را از کجا میتونم پیداش کنم ؟!
پاسخ
اگر وکیلتون براتون مجددا اقدام کردن باید از ایشون بپرسید. به هر حال تو فرمهای اول مثل Change of address و .. هم شاید بتونید ردی ازش پیدا کنید
پاسخ
(2010-06-20 ساعت 11:02)hasti_banoo نوشته:  اگر وکیلتون براتون مجددا اقدام کردن باید از ایشون بپرسید. به هر حال تو فرمهای اول مثل Change of address و .. هم شاید بتونید ردی ازش پیدا کنید

نه ، اصلاً دوباره اقدام نشده ،

بعد از اینکه اون موقع ما جواب NVC رو ندادیم ،،

خود NVC چمد وقت بعدش به خالم نامه فرستاد که شما یه فرصت دیگه دارید ،

ما هم اقدام کردیم و برای اینکه دیگه هیچ مشکل احتمالی برامون پیش نیاد ، وکیل گرفتیم ....

کیس ما همو کیس 1995 هستش ....

پس دستتون درد نکنه . همین که گفتید همین روزا خبر خوش میاد ، کلّی امیدوار شدم
ما که فعلاً منتظریم . . . . . . .
ممنون Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind ، msar
حالا این وقت مصاحبه ، حداقل چهقدر طول میکشه تا بدن ؟

شما گفتید حداکثر 2 ماه که الآن برای ما 1 ماهش گذشته ؛ ولی حداقل چقدر ؟؟؟؟
مممممننوننن
پاسخ
آقا شایان
این برآورد زمان کاملا دقیق نیست. همه چیز بر اساس تجربیات سایر دوستانی هست که رفتند. در عین حال که یک مشاور وکیل که در آمریکا بعضی کارهای من رو انجام می دن هم گفتند از زمانی که مدارک نهایی به دست اداره مهاجرت برسه حدود یک تا 2 ماه دیگه وقت مصاحبه تعیین میشه. بنابراین توصیه می کنم کارهایی مثل واکسیناسیون رو شروع کنید که هر وقت اعلام کردن آماده باشید
پاسخ
(2010-06-29 ساعت 23:41)hasti_banoo نوشته:  آقا شایان
این برآورد زمان کاملا دقیق نیست. همه چیز بر اساس تجربیات سایر دوستانی هست که رفتند. در عین حال که یک مشاور وکیل که در آمریکا بعضی کارهای من رو انجام می دن هم گفتند از زمانی که مدارک نهایی به دست اداره مهاجرت برسه حدود یک تا 2 ماه دیگه وقت مصاحبه تعیین میشه. بنابراین توصیه می کنم کارهایی مثل واکسیناسیون رو شروع کنید که هر وقت اعلام کردن آماده باشید

ما 3-4 ماه پیش رفتین انسیتو پاستور ، اونجا کارت واکسن منو خواهرم چک شد و کامل بود و نیازی به واکسن نداشتیم ...

مامانم و بابام هم نفری 4-5 تا واکسن خوردن !!!!!!

حالا به نظر شما دیگه چه کار هایی مونده که تا تو ایرانیم باید انجام بدیم ؟
فکر میکنم که ما 100% آمااده ایم !!
پاسخ
(2010-06-30 ساعت 11:30)Shayan1994 نوشته:  مامانم و بابام هم نفری 4-5 تا واکسن خوردن !!!!!!

مامان و بابا احتمالا بالای 50 سال دارن درسته؟ برای بالای 50 علاوه بر سه واکسن معروف فکر کنم آنفلوانزا رو هم تزریق می کنن

اما مورد دیگه. شما گفتید مدارک رو برای اداره مهاجرت فرستادید. پس دیگه کاری ندارید جز آماده شدن برای مهاجرت ! اگر مدارکی مثل مدارک تحصیلی دارید که به درد اونجا می خوره و ترجمه نکردید، بدین برای ترجمه. یک فهرست بلند بالا هم از اونچه می خواهید ببرید تهیه کنید چون همیشه وقتی آدم به مقصد می رسه می گه ای کاش اینو هم می آوردم. دیگه ... فعلا چیزی به ذهنم نمی رسه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، sib 24 ، msar
(2010-06-30 ساعت 11:37)hasti_banoo نوشته:  
(2010-06-30 ساعت 11:30)Shayan1994 نوشته:  مامانم و بابام هم نفری 4-5 تا واکسن خوردن !!!!!!

مامان و بابا احتمالا بالای 50 سال دارن درسته؟ برای بالای 50 علاوه بر سه واکسن معروف فکر کنم آنفلوانزا رو هم تزریق می کنن

اما مورد دیگه. شما گفتید مدارک رو برای اداره مهاجرت فرستادید. پس دیگه کاری ندارید جز آماده شدن برای مهاجرت ! اگر مدارکی مثل مدارک تحصیلی دارید که به درد اونجا می خوره و ترجمه نکردید، بدین برای ترجمه. یک فهرست بلند بالا هم از اونچه می خواهید ببرید تهیه کنید چون همیشه وقتی آدم به مقصد می رسه می گه ای کاش اینو هم می آوردم. دیگه ... فعلا چیزی به ذهنم نمی رسه Smile

نه ، مامان بابام چهل و خورده ای هستند ...
من دقیق نمیدونم چند تا واکسن زدند ؛ حدودشو گفتم ...

آها ، خوب لطفاً اینجا رو کمکم کنید : من اول دبیرستان رو تموم کردم با معدل هجده و نیم .
حالا من چیا رو برای تحصیلم نیاز دارم که برم دنبال ترجمش ... ؟

من شنیدم اونجا اصلاٌ مدرک تحصیلی نمیخوان ...

چه مدارکی رو من باید کلاً ترجمه اش را داشته باشه ؟ چه برای مصاحبه ، چه برای مدرسه رفتن ، چه برای .....

ممنون میشم بهم بگید ...
پاسخ
(2010-06-30 ساعت 18:34)Shayan1994 نوشته:  
(2010-06-30 ساعت 11:37)hasti_banoo نوشته:  

نه ، مامان بابام چهل و خورده ای هستند ...
من دقیق نمیدونم چند تا واکسن زدند ؛ حدودشو گفتم ...

آها ، خوب لطفاً اینجا رو کمکم کنید : من اول دبیرستان رو تموم کردم با معدل هجده و نیم .
حالا من چیا رو برای تحصیلم نیاز دارم که برم دنبال ترجمش ... ؟

من شنیدم اونجا اصلاٌ مدرک تحصیلی نمیخوان ...

چه مدارکی رو من باید کلاً ترجمه اش را داشته باشه ؟ چه برای مصاحبه ، چه برای مدرسه رفتن ، چه برای .....

ممنون میشم بهم بگید ...

آقا شایان

سفارت از شما مدرک تحصیلی نمی خواد اما قاعدتا بهتره مدارک حداقل سوم راهنمایی رو همراهتون ببرید آمریکا. شاید اونجا لازم بشه. هر چند شما اونجا دبیرستان رو احتمالا باید از اول شروع کنید. نمی دونم در مورد مدرک سوم راهنمایی هم لازمه اول تاییدیه از آموزش و پرورش گرفته بشه یا نه. اما اگر از دارالترجمه سوال کنید راهنماییتون می کنن.

در مورد تحصیل در آمریکا هم تو مقطع شما اطلاعاتی ندارم فکر کنم از افرادی که در این فاروم هستند و الان در آمریکا زندگی می کنن بهتر بشه راهنمایی بگیرید.

موفق باشید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان