کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت: بريم يا نريم
laili نوشته: دوست عزیز ..........متاسفم برای کسانی که به شما پیشنهاد کردند ایرانی بودن خود را کتمان کنید ....
هر کشوری در تاریخ خود نقاط تاریکی داره اگه قرار بشه به خاطر یک یا چند نفر ما هویت خودمون و زیر سوال ببریم تا چند سال آینده چه بر سر فرزندان ما خواهد آمد ؟خدا داند...........
همانطوری که دوره ای از تاریخ آلمان هیتلر .. نشانه ی آلمان کنونی نیست وهر آلمانی با افتخار به آلمانی بودن خود و با ابراز نا خوشنودی از وجود ر.ه بر.ی مانند هیتلر در دنیا زندگی میکند ما هم با افتخار به ایرانی بودنمان و نارضایتی از شرایط موجود میتوانیم با طرز رفتار و زندگی خود به دیگران بگوئیم من ایرانیم و ایرانی یعنی من .................
من متنفرم از کسی که ایرانی بودن خودش و مخفی میکنه و به واسطه ی شرایط موجود شرمنده استSad
اگر دوستانی دارید که به شما این پیشنهاد و کردند لطفا از دیگر نظرات آنها استفاده نکنید چون کاملا مشخصه که آنها فقط نیمه ی خالی لیوان و میبینند...

من ایرانیم و از ایرانی بودن خود مغروررررررررررررررررررر

سلام به همه دوستان
اول از هر چیز از نوشته زیبای لیلی خانم تشکر میکنم و خود را هم نظر با ایشون می دونم.
من نمیگم آمریکا رفتن خوبه یا بده چون تا حالا نرفتم و نمی دونم چطوریه ولی این رو میدونم که قبل از هر چیز ما ایرانی هستیم و باید به ملیت خود و وطن خود افتخار کنیم ما در تاریخ ثروتمند ترین حکومت رو داشتیم ( هخامنشیان )
درسته در حال حاضر هیچی نداریم ولی داشتیم و باز هم میتونیم داشته باشیم .
یک اشتباهی پدران ما و اجداد ما کردن و این کشور رو به روزی در آوردن که جوانان این کشور تمام رویای خود را در جایی بیرون از این خاک می بینند خدایا ببین چه به روز ما آوردن!!!!!
این نکته رو هم بگم به دوستان عزیز
آمریکا در ابتدا یک قاره کشف نشده بود و ساکنان آن بومیان و سرخپوست ها بودن !!!!!
که به وسیله شخصی به نام کریستف کلمپ در چندین قرن پیش کشف شد.
===============
من به شخصه یک وطن پرست هستم و هیچ وقت آمریکا رو برای زندگی تا آخر عمر نمی خوام چون من ریشم در خاکی دیگه ای به نام ایران خاکه
من می خوام برم آمریکا تا پیشرفت کنم و برگردم به وطنم و اون رو بسازم به هر نحوی
============
من اگر بنشینم تو اگر بنشینی چه کسی بر خیزد
من اگر بر خیزم تو اگز برخیزی همه بر می خیزند

به امید آباد شدن دوباره ایران!!!!!!!!!!!!
شماره کیس: AS30XXX
نامه اول: 2008 may
ارسال مدارک: june 2008
تاريخ مصاحبه : 2009 13 july
دریافت نامه دوم: 5june 2009
تاريخ گرفتن ويزا بدون كليرنس :2009 14 july
تاریخ ورود به غربت : 24 october
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، indmehdi ، kavoshgarnet ، shahram1347
براى من خيلى عجيب است شما هنوز نيامده امريكا اينقدر دارين ايران را بد ميكنيد ايران بد است ولى ن اينقدر كه شما ميگوييد. و اينجا خوب است نه در حدى كه شما فكر ميكنيد. اينجا هم جاى بد و خوب دره .اينجا هم خيلى ها در چادر زندگى ميكنن بخاطر اينكه خونه از دست دادن در اين شرايط( برنامه CNN ديشب داشت پديده چادر نشينى در امريكا را بررسى ميكرد). ايران خيلى بديها داره ولى خيلى خوبيها هم داره كه وقتى يك مدت اينجا باشيد منطقى تر خوبيها ايران را ميبينيد. من شوهرم متولد امريكا است و در تمام زندگيش فقط به تعداد آنگشتهاى دست ايران مسافرت كرده ولى خيلى قشنگ ايران را ميشناسه.امروز اتفاقى اين سايت را خوند ميگفت من تعجب ميكنم اينها چرا هنوز نيامده اينجا اينقدر كشور خودشون را ميكوبن همه دنيا اگه بدترين كشور دنيا را داشته باشن سعى ميكنن 4 بدى بگن 1 خوبى ولى در اين سايت ايران فقط بد مطلق است. اين كشورى است كه تو از وقتى كه آمدى اينجا دارى ميگى من خيلى دلم تنگ شده ميخوام بروم. اينجا هم خيلى سختيها وا بديها داره در كنار خوبيهاى زيادش.و اگر ايران بده تك تك ما در بوجوود اوردن اين بدى شهم داريم. چون خوبى و بدى هر كشور را مرردم اين كشور ميسازن.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، laili ، admin ، M!LAD ، payam_prz ، indmehdi ، kavoshgarnet ، shahram1347 ، سارا کوچولو
قربون اون انگشتان نازنینت برم ND عزیز که اینو نوشتی!
آی مردم!
منظور من همین بود که ببینیم اونجا چطوریه و مقایسه کنیم و تصمیم اینکه ایران بمونیم و یا بریم بمونه با خودمون و به هیچ کس نگیم. نگیم که ایران بده یا آمریکا بده. بهتره فقط مقایسه منصفانه انجام بدیم.لطف کنند دوستانی که در آمریکا هستند (نینا و ...) بیان خودشون منصفانه خوبی ها و بدی های هر دو کشور رو بنویسند. مثلاً بگن تو اون شهری که تو ایران بودند چقدر ترافیک بوده و حالا که تو آمریکا هستند ترافیک چطوره؟
بگن تو آمریکا هم مترو ها همینطوریه؟ (آدم ممکنه زیر فشار جمعیت کشته بشه)
بگن تو ایران هم حقوق بیکاری و از کارافتادگی وجود داره و چقدر عملی انجام میشه؟
بگن تو آمریکا هم کارگرای ساختمانی سر چهارراه هستند برای پیدا کردن کار؟
بگن تو ایران ممکنه فرزند یک مهاجر آفریقایی رئیس جمهور بشه؟
بگن تو آمریکا با پس انداز چند ماه میشه یک تویوتا یاریس خرید؟
بگن تو ایران با پس انداز چند ماه (با همون شغل مفروض در خط بالا) میشه یک پراید مدل 80 خرید؟
بگن تو آمریکا تحصیل ضامن یافتن شغل هست؟
بگن تو ایران تحصیل ضامن یافتن شغل هست؟
و......
پاسخ
تشکر کنندگان: N.D ، leili
مسیح جان شما هم که مثل BBC ,ZDF فقط جاهای بد و نشون میدی .....
ما نمیگیم اینها نیست معلومه که هست ولی اینها نباید باعث بشه من و شما شرم داشته باشیم از هویتمون ............
من از شرایطی که باعث میشه هموطن من تو فقر زندگی کنه شرمسارم ولی به خاطر داشتن اون هموطن احساس شرم نمیکنم..............
این چیزی که شما گفتید مثل اینه که ما بگیم چون بچه ی همسایه ی ما قشنگ تر و خوشگل تر از بچه ی منه پس با بچه ی خودم عوضش میکنم............
در هر صورت مقایسه ی ایران با کشور های دیگه مثل مقایسه ی سانتی متر با کیلوگرمه...................و غیر ممکن
بستگی به شرایط و روحیات افراد داره و هیچ فرمول خاصی نداره...........
بعضیها به راحتی و با شادی در ایران زندگی میکنن بعضی ها هم تحمل یک لحظه اش هم براشون غیر ممکنه و بالعکس................
.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، M!LAD ، shahram1347 ، سارا کوچولو
masih نوشته: با سلام
من نگفتم که امریکا ارمانشهره(اتوپیا) و ایران یه ویرانشهر(دیستوپیا) ولی کاشکی یه کم منصفانه قضاوت کنین در مورد این بحث. اخه همه دارن یه جوری میگن ایران ایران انگار ایران از دماغ فیل افتاده متاسفانه یه ناسیونالیسم کذب و توخالی که هیچ سودی هم به حال هیچ ایرانیی نداره تزریق شده به جان همه ی ایرانیا بابا به خدا ایرانم اگه قراره خوب باشه باید واسه همه ی ایرانیا باشه نه واسه از ما بهترون من میگم اگه قراره در مورد ایران حرف بزنیم فقط به کوروش و داریوش ننازیم یه کم واقع بین تر باشیم

مسیح جان ما هم میدونیم که ایران از دماغ فیل نیوفتاده برای همین هم داریم در میریم مطمئنا به خاطر خوبیهاش نیست که .............
ما میگیم معایبش و میدونیم ولی کشورمون هست یا نه؟اگه ما هم دیگه بخواهیم به کوروش و داریوش ننازیم دیگه به نظرت به پوچی نمیرسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیشه به خاطر یه دوران سیاهی که ما داشتیم همه چیز رو زیر سوال ببریم.............
من اگه از داریوش کبیر و حافظ و فردوسی برای دخترم نگم و به قول شما فقط از فقر و بدبختی ایران بگم که عزت نفس این بچه ها کجا میره؟
ما هم تموم چیزهائی که شما میگین و قبول داریم و وجود داره .....ولی این ایران من نیست.....................
پاسخ
تشکر کنندگان: masih ، indmehdi ، kavoshgarnet ، shahram1347
به قول شاعر: این خانه قشنگ نیست و خانه من هم نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: masih ، سارا کوچولو
برم یا که نرم؟ اگه نرم کلاه رفته سرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: masih
اگه کسی دسترسی به اینترنت آزاد داره لطفاً این مطلب رو کپی کنه اینجا تا ما هم که داخل ایرانیم بتونیم بخونیمش
پاسخ
تشکر کنندگان:
msnazi نوشته: برم یا که نرم؟ اگه نرم کلاه رفته سرم؟

اگه نری تا هفت نسل بعد از خودت بفهمن موقعیت داشتی و نرفتی لعن و نفرینت میکننBig GrinSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: pegah ، سارا کوچولو ، mdtrmd
دلایل؟ من چشامو روی خودم و آرزوهام و تمام برآوردهام هم حتی اگه ببندم،حداقل حداقل حداقلش اینه که دوست ندارم فرزندی اگه داشته باشم پیش خودش یه بار حتی بخواد سوال کنه که چرا توی کشوری به دنیا اومده و شناسنامه و پاسپورتشو داره که توی دنیا از همه نوع آزادی،مبادلات و معادلات مثبت به دوره!
همه ما اگه خوشی زیر دلمون نزده باشه همیشه توی دلمون حداقل یه بار توی زندگیمون دلمون خواسته کاش بچه یه جای دیگه بودیم
وقتی با رفقامون از اموری حرف میزنیم که دست خودمون نیس،مثال که میخوایم بزنیم میگیم "...مثلا یکی بچه ناف نیویورکه یکی بچه تهرون..."
خوب من این شانسو برای فرزندانم هم که شده از دست نمیدم،حتی اگه قرار باشه سالهای سال سختی دوری و حتی بی پولی رو پیش رو داشته باشم
به علاوه!
خودم عاشق تحصیل و کارای تحقیقاتی و مخصوصا رشته خودمم
مهاجرت برای من به معنای باز شدن درهای قفلشده ای هست که توی مملکتم پیدا کردن کلیدشونو توی خوابم نمیتونم ببینم!
اینا یه قطره از دریای دلایل من!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، ChairMan ، seravin ، kianoush
لینک باز شده مطلب فوق رو براتون میگذارم

سایت بی بی سی
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، meweadl
من اين مطلب رو براي آندسته از هموطنام مي گم كه لاتاري رو برنده شدن و دو دل هستن...
پشيماني شكست بهتر است از حسرت خوردن فرصت هاي از دست رفته است
منظورم اين است كه هر فرصتي كه در زندگي بدست مي آيد را غنيمت بشماريد . نه اينكه بعد از چند سال حسرت اين را بخوريد كه چرا . . .
با آرزوي موفقيت همه شما در لاتاري امريكا
پاسخ
تشکر کنندگان: elham ، indmehdi ، سارا کوچولو ، kasra ، mdtrmd
حالا که فرصتهای طلایی در اختیارتون قرار داده شده با اراده محکم جلو برید و تردید به خودتون راه ندید
و اینو بدونید که این فرصت نصیب همه نمیشه کاری نکنید بعدها افسوس بخورید
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
پاسخ
تشکر کنندگان:
پدر من یک مهاجر بوده. همیشه گفته مهاجرت یعنی یک دنیا تغییر در زندگی و گفته اصلا نباید ترسید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
کاش می شد ما بریم آمریکا ، آمریکاییارو پرتشون کنیم بیرون حالا هر جا شد مثلا ایران
آخه آمروز رفتم نونوایی دید همشهریم بدون نوبت نون گرفتم .
ولی معنیه همشهریو باز نمیفهمم .
آخه چه فرقی داره ...............................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
end if
end
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان