کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
صدرا درست میگه. شما می تونی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ات رو بگیری. البته باید نامه از دانشگاه بگیری که توش ذکر شده باشه که مدرک رو به شما بدن(برای تکمیل پرونده). اصل مدرک پیش دانشگاهی هم به همین صورت هستش. حالا شما مگه تا حالا این کارو نکردی؟ ترم چند هستید؟
راجع به خروج دانشجویی من اطلاعی ندارم چون من دارم کارت معافی می گیرم به زودی (حسودی نکنیدا Tongue)
تشکر کنندگان: ramin2010 ، lorecance
محسن جان نیازی به نامه از دانشگاه نیست . من خودم با کارت معافیتم گرفتم اما دوستم فقط با ارائه کارت دانشجویی گرفت . بازم تاکید می کنم فقط در طول یک ترم تحصیلی یک مرتبه اجازه خروج می دند
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: ramin2010
نه محسن جان هنوز نگرفتم چون کارت دانشجویی ندارم تازه از اول پاییز دانشجو می شم Big Grin

راستی من شنیدم اگه پدر 59 سال به بالا داشته باشه و تک پسر باشم می تونم معافی کفالت بگیرم . خوب حالا اگه تک پسر نباشم ولی برادرم خارح از کشور باشه در این صورت می تونم معافی کفالت بگیرم ؟؟
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
تشکر کنندگان:
یه قانون دو برادری جدیدا مجلس تصویب کرده از کم و کیفش خبر ندارم اگه برادر نداشتی 100 % بود ولی این قانون رو برو ببین چیه شاید بدردت خورد
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

تشکر کنندگان: ramin2010
در مورد گرفتن اصل دیپلم کافیه
یه اشتغال به تحصیل بگیری و ببری دبیرستانی (نه پیش دانشگاهی ) که تحصیل کردی بهت مدرک را میدن از دانشگاه هم نامه نمی خواد

در مورد اصل مدرک پیش دانشگاهی 2 تا کار می توانی بکنی
1.مخ طرف را بزنی یه کپی بهت بده و همان کپی را ببر دارالترجمه برات ترجمه می کنه و مهر وزارت خارجه می خوره اما مهر داد گستری نمی خوره که مهمم نیست
2.راه قانونی :یه فرم انصراف موقت پر می کنی بطوریکه اگر مدرک را تا 10 روز پس نیاوردی بتوانند اخراجت کنند(فرمالیته) (برای دانشگاه ازاد یه چه یا سفته به مبلغ 500000تومان هم می خواد) و بعد مدرک را می گیری ترجمه می کنی و مجددا مدرک را به دانشگاه پس می دی
تشکر کنندگان: ramin2010 ، N.D
ramin2010 نوشته: نه محسن جان هنوز نگرفتم چون کارت دانشجویی ندارم تازه از اول پاییز دانشجو می شم Big Grin

راستی من شنیدم اگه پدر 59 سال به بالا داشته باشه و تک پسر باشم می تونم معافی کفالت بگیرم . خوب حالا اگه تک پسر نباشم ولی برادرم خارح از کشور باشه در این صورت می تونم معافی کفالت بگیرم ؟؟
رامین خبر خوب:
طبق چیزی که من شنیدم با توجه به اینکه برادر شما خارج از ایران است (در نتیجه نمی تواند کفیل (یعنی سرپرست) پدر عزیزت باشه) می توانید برای معافیت کفالت اقدام کنید. برای معافیت کفالت نیاز نیست که تحصیلاتتون تموم بشه و مشمول باشید. در حین تحصیل هم می تونید اقدام کنید.
بخاطر اینکه برادر ساکن خارج از کشور کفیل حساب نمیشه بعضی از خانواده ها حتی یکی از پسر ها رو به بیرون از ایران می فرستند تا بتونند از این قانون استفاده کنند.
اما خبر بد هم دارم! خبر بد:
بخاطر الکترونیکی شدن کارت های معافی و پایان خدمت فعلاٌ 2 ماهه هیچ کارتی صادر نشده و مردم در صف گرفتن کارت های معافی و حتی پایان خدمتشون (بعد از تمام شدن خدمت) هستند ولی هنوز خبری نیست و شما هم اگر همین امروز اقدام کنید احتمالاً مدت بیشتری از روال عادی برای کارت معافیت کفالت (5-6ماه) طول خواهد کشید. البته این حدس منه. شاید هم سرشون به سنگ خورده و میخواهند کار مردم رو زودتر راه بی اندازند!
Smile
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ramin2010
مرسی از خبرت محسن جان
ولی 1 مشکلی این وسط هست و اونم اینه که پدر من بعد از مصاحبه ما 59 سالش تموم می شه و من از اون موقع می تونم واسه معافی کفالت اقدام کنم !!!

راستی نظام وظیفه از کجا می فهمه برادم اونجا در حال زندگی هستش ؟ شاید برادر من چند وقتی رفته باشه واسه یک کاری یا واسه تحصیل و به زودی هم بر می گرده ؟ چطور می خواد بفهمه ؟؟
تشکر کنندگان:
شما برای اثبات اینکه برادرتون ایران نیستند باید استشهاد محلی بگیرید. البته می تونید مدارکی که نشون بده ایشون اونجا زندگی می کنه هم ارائه بدید. به هر حال از راه های معمول باید این رو ثابت کنید دیگه. در ضمن طبق گفته مونیکا می تونید مصاحبه رو عقب بیاندازید تا پدرتون 59 سالش بشه. وضعیت شما هم تقریباً مثل ویضعیت من خیلی فشرده (از نظرزمانی) شده. خدا بهتون صبر بده!
تشکر کنندگان:
مرسی محسن و مونیکا جان
فکر نکنم با عقب انداختن مصاحبه مشکلم حل بشه چون رفتن دنباله معافی تا اومدن کارت زمان و دوندگی زیادی می بره . فکر کنم فقط یک راه دارم و اونم اینه که هر وقت ویزامو گرفتم برگردم و برم دنباله معافیم اینجوری 6 ماه وقت دارم . البته شاید اگه نظام وظیفه ویزای امریکا رو توی پاس من ببینه دیگه وثیقه رو پس نده !!
تشکر کنندگان:
رامین جان و محسن جان انشاالله مشکلات شما حل میشه و خبر آمریکا رفتنتون رو به ما میدید
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

تشکر کنندگان: ramin2010 ، mohsen324
سلام به همه دوستان
یک سری اطلاعات مفیداز یک نفر از برنده های سال های گذشته که ایشون هم مشکل خروج از کشور را داشتند گرفتم و طبق گفته ایشون :
ایشون همراه با همسرشون وقتی برای مصاحبه می خواستند برند ترکیه اجازه خروج زیارتی ( فقط برای 1 بار از کشور ) با گذاشتن وثیقه 15 میلیون گرفتند و با پاس زیارتی بدون هیچ مشکلی مستقیم از تهران با هواپیما رفتند ترکیه . بعد از مصاحبه بهشون کلیرنس خورده بود و از انکارا و از راه زمینی رفتند سوریه و از سوریه با هواپیما اومدند ایران وچون مهر ورود و خروج سوریه توی پاسپورتش خورده بود به راحتی وثیقه رو بهش برگردوندن . از اونجایی که سفرشون قبل از عید بوده و فکر می کنم توی ترم اول دانشگاه این اتفاق افتاده باشه با رفتن در سال جدید می تونست دوباره اجازه خروج بگیره .
بعد از عید کلیرنس ایشون اومد و به خاطر اینکه فقط می تونسته 1 بار دیگه اجازه خروج بگیره و نمی خواستند از ترکیه برند امریکا همسر ایشون به تنهایی همراه با پاسپورت خودش و همسرش میره ترکیه و ویزای هر 2 نفر رو می گیره وبر می گرده ایران و زمانی که برای رفتن به امریکا اماده می شند ایشون اجازه خروج علمی می گیرند ( چون وثیقه 5 میلیون می خواد ) و وقتی اجازه خروج به ایشون میدند از ایران پرواز می کنند به امریکا .

خوب حالا یک سری مطالبی هست که باید یکم در موردش توضیح بدم البته بازم اطلاعاتی هست که از ایشون گرفتم :
اجازه خروج زیارتی که با وثیقه می گیریم یک مهری هستش که توی پاسپورتهای معمولی می خوره و این مهر حاوی این هست که(اجازه خروج فقط برای 1 بار از کشور و از این تاریخ می تونید خارج بشید و تا این تاریخ باید وارد بشید ) و مطلب دیگه ای مثل اینکه فقط دارنده این پاسپورت حق داره سوریه یا جای دیگه بره رو نداره و توی فرودگاه هم کاری ندارند که کجا و برای چه کاری می خواین برین چون توی پاس شما اجازه خروج خورده .
وقتی وثیقه رو بهتون بر می گردونن پاسپورتو ازتون نمیگیرن و شما برای بار دوم که می خواین اجازه خروج بگیرین دوباره از همون پاسپورت استفاده می کنید یعنی دوباره مهر خروج برای 1 بار از کشور توی همون پاسپورتتون می خوره و لازم نیست یک پاس جدید بگرین .

امیدوارم این اطلاعات همونجوری که برای من خیلی مفید بود و برای سفرم کمک زیادی بهم می کنه برای دیگر دوستان مشمول هم مفید واقع بشه .
تشکر کنندگان: meweadl ، saeedhei ، kurosh2100
این اطلاعات درسته ولی چندتا سوال
1-اگه کلیرینس نشدیم و 3روز بعد ویزا گرفتیم وثیقه 15 ملینونی بریم آمریکا؟
2-اگه برگشتیم ایران تا قبل عید جواب کلیرینس اومد ما که همسر نداریم که بگیره ویزاروBig Grinچه جوری باید از ایران بریم
3-من شنیدم زمان پس گرفتن وثیقه پاس میگیرن به شانس بستگی داره انگار!!!!
اگه این سوال هارو جواب بدین ممنون میشم
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
من ام دقيقا همين برنامه رو داشتم. حتي قبل از اينكه تو بگي . حالا ديدي برگشتن ام امكان داره . حالا يه سوال
اگه ما مستقيم پرواز كنيم تركيه . بعد بريم سوريه . موقع آزاد كردن وثيقه گير ندن بگن چرا رفتي تركيه . تازه تو فرودگاه موقع رفتن نگن شما كه مشموليد چطوري دارين ميرين تركيه؟

پوریا جان من نگفتم برگشتن امکان نداره من گفتم برگشتن ریسک داره و هنوزم سره حرفم هستم و هنوزم می گم من بر نمی گردم .
فکر می کنم شما کامل اطلاعاتی که گذاشته بودم و نخوندین اگه خونده بودین جواب این سوالهاتو می گرفتی ولی با این حال دوباره توضیح مختصری می دم
1-شما اگه مهر ورود و خروج سوریه توی پاستون باشه اونا وثیقه رو بهتون پس میدن چون اگه شما بخوای از راه زمینی بری سوریه از ترکیه رد میشی و مهر ترکیه توی پاست می خوره درضمن کسانی که از راه زمینی میرند سوریه واسه این راه زمینی رو انتخاب می کنند چون می خوان از مناظر و مکان های توی راه به خصوص ترکیه دیدن کنند بنابر این می تونی بگی من ترجیح دادم با هواپیما برم ترکیه و از اونجا زمینی برم سوریه ( در هر صورت این شخص که به راحتی وثیقه رو ازاد کرده بود اگه قرار بود گیر بدن به ایشون گیر می دادند )

2- همونجوری که توی توضیحات اطلاعاتم گفتم فرودگاه کاری به اینکه کجا می خوای بری نداره چون شما هم پاسپورت داری هم اجازه خروج اونا که نمیدونند این اجازه خروج رو واسه چه کاری بهت دادن و مهرهای سفر علمی و زیارتی و از این قبیل هم مثل هم هستند و همشون فقط و فقط یک تاریخ خروج و یک تاریخ ورود داره نه چیز دیگه ای شما می تونی بهشون بگی این اجازه رو واسه سفر علمی به ترکیه گرفتم .
تشکر کنندگان:
N.D نوشته: این اطلاعات درسته ولی چندتا سوال
1-اگه کلیرینس نشدیم و 3روز بعد ویزا گرفتیم وثیقه 15 ملینونی بریم آمریکا؟
2-اگه برگشتیم ایران تا قبل عید جواب کلیرینس اومد ما که همسر نداریم که بگیره ویزاروBig Grinچه جوری باید از ایران بریم
3-من شنیدم زمان پس گرفتن وثیقه پاس میگیرن به شانس بستگی داره انگار!!!!
اگه این سوال هارو جواب بدین ممنون میشم

1- دیگه این مسئله بستگی به خوده آدم داره که برای باره اول سفر علمی بگیره یا باره دوم اگه بار اول بگیریم و کلیرنس نخوردیم خیلی خوب میشه چون از همون طرف می ریم امریکا و فقط 5 میلیونمون می پره ولی شاید بشه 2 بار سفر علمی گرفت البته من شنیدم برای امتحان IELTS هر چند بار که بخوایم اجازه خروج میدند اینو باید بیشتر پرسید . اگه هم با 15 تومان رفتیم و بهمون کلیرنس نخورد مجبوریم از همونجا بریم و قید 15 تا رو بزنیم چون فکر نمیکنم اگه نظام وظیفه ویزای امریکارو توی پاسمون ببینه روی خوشی بهمون نشون بده

2-خوب این دیگه شانس این اقا بوده که همسر داشته و هر موقع که کلیرنسشون میومده می تونسته بره ویزاهارو بگیره برای همین می گم برای ما برگشتن یکم خطر داره البته 1 نفر گفت وقتی کلیرنستون میاد 60 روز زمان دارین تا برین و ویزارو بگیرین البته اگه تا تموم نشدن این 60 روز شما هم توی سال جدید برید اگه هم بعد از عید و توی ترم جدیدتون کلیرنس اومد باید بریند ترکیه ویزارو بگیرین و از همونجا برین امریکا .

3- اینو دیگه نمی دونم از این شخص که پس نگرفتن ولی فکر نمی کنم پس بگیرند چون اونا بی کار نیستند که ما هر وقت خواستیم سفر علمی و زیارتی بگیریم یک پاس جدید برامون درست کنند درضمن این پاس تا دوباره مهر اجازه خروج نخوره فاقد اعتبار هستش و نظام وظیفه هم چون می دونه ما نمی تونیم با این پاس از کشور خارج بشیم دلیلی نمی بینه که بگیرتش . ولی به نظر من باید بریم و از نظام وظیفه بپرسیم تا مطمئن بشیم

امیدوارم تونسته باشم جواب سوال هاتو داده باشم
تشکر کنندگان: N.D
با این وضعیته کارنت من فکر کنم ما توی ترم بهمن کارنت میشیم حالا باز هم نظر به برگشتن از ترکیه دارین اکه اینجوری شه؟من که ریسکش و نمیکنم!!!!!!!
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان