کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
(2009-11-19 ساعت 17:05)poorya.poorhosini نوشته:  دنبال يه راه حل جديد باشيد كه بشه بعد از كلير خوردن برگشت و دوباره رفت

پیدا کردی به ما هم بگوBig Grin
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
(2009-11-18 ساعت 21:20)saeedhei نوشته:  
(2009-11-18 ساعت 18:09)zaniar نوشته:  

با سلام

حرف و حدیث در رابطه با خدمت و رفتن با ویزای زیارتی خیلی زیاده ولی کسی بطور قطعی در سایت اعلام ننموده و در صورت برنده شده بفرض اینکه ویزا یک ماهه هم بگیرید ولی کلیرنس بهتون بخوره واویلاست هیچی دیگه میشه آش شوله... پس بیگدار به آب نزنید اول کانالی برای خروج پیدا کنید و سپس ثبت نام نمائید یک مثال بزنم از بستگان ما برای زیارت مکه مراحل خروج را طی نمود ولی مصیبتها برای اثبات این قضیه کشید اداره گذرنامه اداره حج خود دانشگاه و هزار کاغذ بازی که دانشگاه یک گواهی برای اداره گذرنامه صادر نماید ، پس به این سادگی نیست که با پاس زیارتی راحت رفت و راحت بر نگشت .

من میتونم برای بار دومبرم ترکیه و برام هیچ کاری نداری آیا این امکانش هست و سفارت بار دوم هم کامل پاسپورت چک میکنه ؟
2- معمولا با توجه به تجربه شما کلیرنس چقدر طول می کشه ؟
3- آیا در سفارت میتونیم بگیم وضعیتمون به این صورت هست و مساعدت کنن در مورد تسریع صدور ویزا 4- تا به حال کسی در این سایت بوده وضعیت مارو داشته باشه و ویزا رو دریافت کرده باشه ؟
5- کسی میتونه با وب سایت لاتاری مکاتبه کنه و ببینه امسال سفارتشون در عراق به لیست پذیرش کنندگان (به جای ابوظبی و آنکارا یک آپشن اضافه) اضافه شده ؟
تشکر کنندگان:
lمن پاسپورت دارم وسنم بالاست ولی کارتم گم شده به نظر شما ارایه کارت واجبه یا خیر چون المثنی 6 ماه طول میکشه
تشکر کنندگان:
[quote='zaniar' pid='26857' dateline='1258655186']
با سلام
سفارت کاری با پاس نداره ولی نباید قلابی باشه ولی نمی دونم به مهر ورود کاری داشته باشه یا نه
2- http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%86%D8%B3
3- اونا کار خودشونو انجام می دن و کاری به شخص ندارن و در جاهایی از دوستان شنیدم که پاس رو به فامیل درجه 1 یا وکیلتون هم می دن
4-
5- خیر نیست
6- بله
7-
8-
9- فرقی نمیکنه

موفق و سربلند باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
(2009-11-20 ساعت 13:24)saeedhei نوشته:  [quote='zaniar' pid='26857' dateline='1258655186']
با سلام
سفارت کاری با پاس نداره ولی نباید قلابی باشه ولی نمی دونم به مهر ورود کاری داشته باشه یا نه
2- http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%86%D8%B3
3- اونا کار خودشونو انجام می دن و کاری به شخص ندارن و در جاهایی از دوستان شنیدم که پاس رو به فامیل درجه 1 یا وکیلتون هم می دن
4-
5- خیر نیست
6- بله
7-
8-
9- فرقی نمیکنه

موفق و سربلند باشید .

سلام + درود
1-
2- متاسفانه موارد کلیرنس غیر قابل پیش بینی ایه البته به نظر من مسئولان سایت با طبقه بندی اطلاعات از 2009 تا الان می تونن یک آماری جدولی قابل استناد به کاربران ارائه کنن که اعتبار سایت ms(mohaje sara)s رو بالا می بره و به کاربران کمک میکنه
3- خب این مورد رو کاربران کارنت شده از kcc بپرسند چون این جواب شما قابل استناد نیست ممنون میشم خودتون یا کاربر کارنت شده ای این رو بپرسه که میشه فامیل درجه یک بره ویزا رو بگیره ؟ (البته کسانی که همراه دارند مثل همسر یا فرزند میدونم مشکلی نداره ولی در مورد کسانی که مجاز به دریافت ویزا هستن و فامیل درجه یک شون همراهشون نیست اطلاعاتی در سایت موجود نیست ! )
4-
5- این رو مطمئن هستید ؟
6- ممنون و البته من از یکی از آشنایا پرسیدم قابل توجه همه دوستان مشمول که با برگشتن از سفر با ویزای علمی یا زیارتی پاسپورت را پس می گیرند !
7 - 8-
9- ویزای توریستی با علمی و زیارتی نوع وثیقه و... فرقی نمیکنه ؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم برای ویزای علمی چه نوع آزمونی رو میشه بهانه کرد و اگه کنفرانس ، نمایشگاه و ... باشه چیزی رو سراغ دارید؟
تشکر کنندگان:
(2009-11-20 ساعت 01:20)Shahoo52 نوشته:  lمن پاسپورت دارم وسنم بالاست ولی کارتم گم شده به نظر شما ارایه کارت واجبه یا خیر چون المثنی 6 ماه طول میکشه

خیر لازم نیست . من شرح مصاحبه بقیه کسانی که به آنکارا رفتن خواندم در لیست مدارکی که تقاضا میکنن کارت پایان خدمت نیست . پس لازم نیست . ولی مواردی بوده که فقط در حد حرف پرسیده شده همین ! پس نگران نباش
تشکر کنندگان:
(2009-11-20 ساعت 22:25)zaniar نوشته:  [سلام + درود
1- وقتی میگید سفارت با پاسپورت کاری نداره پس ویزا رو کجا میزنه ؟ فکر کنم منظورتون مهر بود ولی آیا واقعا اینو 100% مطمئن هستید یا خیر؟
2- متاسفانه موارد کلیرنس غیر قابل پیش بینی ایه البته به نظر من مسئولان سایت با طبقه بندی اطلاعات از 2009 تا الان می تونن یک آماری جدولی قابل استناد به کاربران ارائه کنن که اعتبار سایت ms(mohaje sara)s رو بالا می بره و به کاربران کمک میکنه
3- خب این مورد رو کاربران کارنت شده از kcc بپرسند چون این جواب شما قابل استناد نیست ممنون میشم خودتون یا کاربر کارنت شده ای این رو بپرسه که میشه فامیل درجه یک بره ویزا رو بگیره ؟ (البته کسانی که همراه دارند مثل همسر یا فرزند میدونم مشکلی نداره ولی در مورد کسانی که مجاز به دریافت ویزا هستن و فامیل درجه یک شون همراهشون نیست اطلاعاتی در سایت موجود نیست ! )
4-
5- این رو مطمئن هستید ؟
6- ممنون و البته من از یکی از آشنایا پرسیدم قابل توجه همه دوستان مشمول که با برگشتن از سفر با ویزای علمی یا زیارتی پاسپورت را پس می گیرند !
7 - همونطور که گفتم من مشکلی با خروج قاچاق ندارم ولی در صورت ارائه پاسپورت تقلبی سفارت آمریکا گذرنامه رو از نظر امنیت اصل بودن چک میکنه یا نه ؟
8- قابل توجه دوستانی که این مشکل رو دارند من پرسیدم جوابش این هست که میتونید برید به کشور قبرس ( با کشتی) و وقتی برگردید دوباره سه ماه اقامت میگیرید . البته من اینو از یکی پرسیدم و خودم مطمئن نیست چون با این روش میشه سالها در این کشور زندگی کرد !Shy
9- ویزای توریستی با علمی و زیارتی نوع وثیقه و... فرقی نمیکنه ؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم برای ویزای علمی چه نوع آزمونی رو میشه بهانه کرد و اگه کنفرانس ، نمایشگاه و ... باشه چیزی رو سراغ دارید؟

با سلام
1- منظورم پاس زیارتی باشه یا نباشه فرقی نداره فقط باید اصل باشه .
2- بله قابل پیش بینی نیست
3- از آشنایان که تقریبا40 ساله آمریکاست پرسیدم که حتی خودشون تماس تلفنی داشتند و خودتونم می تونید بپرسید kcc کارش روی رواله و هیچگونه پارتی بازی یا مثلا من داداش اوباما هستم منو زودتر کارنت کنن و از این حرفای خبری نیست
4-
5- 100%
6- نخیر اینطور نمی باشد .
7- شک نکنید.
8-
9- ویزای زیارتی ؟ ، دانشگاه آزاد =خروج از كشور دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد و دكتري جهت شركت در كنفرانس هاي علمي و امتحانات اشاره شده با ارائه مستندات مربوطه
• دانشجويان دوره كارشناسي پيوسته و ناپيوسته ( با احتساب طول دوره كارداني ) كه بيش از يكصد واحد درسي گذرانده ويا سه سال يا بيشتر از ورودشان به دوره مذكور گذشته است جهت شركت در امتحانات زبان و يا امتحانات ورودي مقاطع كارشناسي ارشد دانشگاههاي معتبر خارجي يا شركت در مسابقات علمي يا ارائه مقاله با ارائه مستندات بشرح ذيل مجاز به خروج از كشور مي باشند :

• دعوتنامه از دبيرخانه يا هيات اجرايي برگزار كننده كنفرانس ها و سمينارهاي علمي
• دعوتنامه از دانشگاههاي معتبر خارجي مجري آزمون مقطع كارشناسي ارشد
• تاييديه ثبت نام در امتحانات GRE,TOFEL, IELTS و ...
• تاييديه و گواهي پذيرش و شركت در مسابقات علمي و نمايشگاههاي اختراعات بين المللي با ارائه گواهي از نمايندگي فدراسيون بين المللي اختراعات ضمناً چنانچه دانشجويان مقطع كارداني داراي اختراع يا ابداع ثبت شده در سازمان ثبت اختراعات باشند با ارائه اصل و تصوير گواهي مذكور و همچنين نامه فدراسيون فوق الذكر مي توانند براي شركت در مسابقات و نمايشگاههاي اشاره شده از كشور خارج شوند .

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1047&page=2
لطفا برای جلوگیری از پست های تکراری و اضافه برای دریافت پاسخ سوالاتتان ابتدا سایت را اکسپلور نموده و سپس سوالات خود را مطرح نمائید . با تشکر
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
با برگشتن از سفر با ویزای علمی یا زیارتی پاسپورت را پس می گیرند من از یک منبع موثق این رو شنیدم خودتون هم میتونید با نظام وظیفه و گذرنامه تماس بگیرید .
لطفا دوستانی که رفتن سفارت بگن اونها مهر ورود چک میکنند یا خیر؟
تشکر کنندگان:
با سلام
کدام اداره پس می گیرد اداره گذرنامه یا نظام وظیفه؟
منبعتان چه بوده؟
دلایل
1- شما پس از بازگشته از سفر به اداره گذرنامه مراجعه نمی نمائید چونکه نیاز نمی باشد
2- به اداره نظام وظیفه مراجعه نموده برای دریافت وثیقه و دریافت گذرنامه در اختیارات نظام وظیفه نمی باشد
3- برادر من چند ماه پیش با پاس زیارتی وارد ایران شد و فقط نظام وظیفه اطلاعاتی در مورد ممنوع الخروج بودن ایشان وارد سیستم اداره نمود و در حال حاضر پاس در دست خودش می باشد .
(2009-11-21 ساعت 22:09)zaniar نوشته:  با برگشتن از سفر با ویزای علمی یا زیارتی پاسپورت را پس می گیرند من از یک منبع موثق این رو شنیدم خودتون هم میتونید با نظام وظیفه و گذرنامه تماس بگیرید .
لطفا دوستانی که رفتن سفارت بگن اونها مهر ورود چک میکنند یا خیر؟
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
با سلام

من خودم پارسال برای سفر علمی پاسپورت گرفتم و موقع برگشتن نظام وظیفه پاسپورت من رو نگرفت. تنها در یک صورت پاسپورت شما رو ممکنه بگیرند و اون اینه که شما اجازه خروج بگیرید و اصلا از کشور خارج نشید و قبل تمام شدن تاریخ اجازه ی خروجتون برین نظام وظیفه و بخواین وثقیه تون رو پس بگیرید.
تشکر کنندگان:
دوستان دانشجو وسرباز بهترین و کم خرج ترین راه سفر علمیه وباید قید دانشگاه بزنین واگه کلیرینس بخوره بهتون باید توی ترکیه بمونین ومعمولا جواب کلیرنس قبل 90 روز میاد اگرم نیاد میرین قبرس میان دوباره 90 روز از اول میشه.این تنها راه ممکنه.
تشکر کنندگان: Monica
(2009-11-23 ساعت 16:07)poorya.poorhosini نوشته:  اين سفر علمي كه نوشتيد بايد بالاي 100 واحد پاس شده باشه . اگه 100 واحد پاس نشه چي؟ نميتونيد واسه امتحان زبان بريم؟

من از دانشگاه پرسیدم اولین چیزی که پرسید چند واحد پاس کردیBig Grin
ولی یکم گیر بدی بگی رفتنم حیاتیه اگه راه داش سیبیلشون چرب کنی فکنم بشه آیه نازل نشده که نمیشه رفت.چون تا اخرین واحد باهات حساب میکنند و حق انصراف میگیرن(البته دانشگاه آزاد)

پسندیده تر می باشد سوالاتی در این تاپیک مطرح شود که 1- کاربردی بوده 2-بدرده دوستان بخوره 3- خاص و نادر نبوده 4- و به واقعیت اجتماع نزدیک باشد .
حال بنظر شما وقتمان را صرف مسائل اصلی نمائیم و یا حاشیه ها

موفق و تندرست باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان: Monica ، ShoMpeT ، sh-b ، WIKIMAN ، sepehr_sp
ما حتي يك مورد كاربردي از اول تاپيك نديديم هي !

---------------------------
(بابت ویرایش ببخشید... اما من خواهش می کنم تمومش کنین!)
تشکر کنندگان: fairwall ، Monica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان