کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2010-06-15 ساعت 07:41)fatemehtm نوشته:  دوستان آیا از سند ازدواج یک نسخه لازمه بفرستیم برای سفارت یا دو نسخه؟

2 نسخه حتما باید بفرستی تو نامه دوم قید شده
تشکر کنندگان: fatemehtm ، new king
دوستاني كه براي مصاحبه رفتند آيا جهت خروج عوارض بايد پرداخت نمود؟
كجا بايد پرداخت كرد؟ در فرودگاه مي گيرند يا بايد در شماره حساب خاصي پرداخت نمود؟
مبلغ آن چقدر است؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 10:11)fatemehtm نوشته:  دوستاني كه براي مصاحبه رفتند آيا جهت خروج عوارض بايد پرداخت نمود؟
كجا بايد پرداخت كرد؟ در فرودگاه مي گيرند يا بايد در شماره حساب خاصي پرداخت نمود؟
مبلغ آن چقدر است؟

بله باید پرداخت کنید

هم داخل فرودگاه میتونید و هم در کلیه شعب بانک ملی. به حساب عوارض خروج از کشور.تو بانک بپرسید خودشون میدونن.

مبلغش 50000تومن هست برای هر نفر

موفق باشین
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

تشکر کنندگان: farzad24 ، Jav3 ، sami123 ، ahmad67
(2010-06-15 ساعت 11:38)sam_hash نوشته:  
(2010-06-15 ساعت 10:11)fatemehtm نوشته:  دوستاني كه براي مصاحبه رفتند آيا جهت خروج عوارض بايد پرداخت نمود؟
مبلغ آن چقدر است؟

بله باید پرداخت کنید

هم داخل فرودگاه میتونید و هم در کلیه شعب بانک ملی. به حساب عوارض خروج از کشور.تو بانک بپرسید خودشون میدونن.

موفق باشین

یعنی اگه پرداخت نکنیم نمی زارند سوار هواپیما بشیم؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 18:24)fatemehtm نوشته:  
مبلغ آن چقدر است؟

بله باید پرداخت کنید

موفق باشین

شما چی فکر می کنید؟!!
I make my own luck

تشکر کنندگان: farzad101
(2010-06-15 ساعت 18:24)fatemehtm نوشته:  یعنی اگه پرداخت نکنیم نمی زارند سوار هواپیما بشیم؟
موقع چک کردن پاسپورتا, همون ماموره برتون میگردونه ومیگه برو عوارض رو پرداخت کن. یه چن متر اینور تر شعبه بانک ملی هست و میتونین سریع فیش بگیرین و دوباره بیاین تو صف برای خروج
Impossible n'est pas français!
تشکر کنندگان: majid_229997 ، fatemehtm ، ahmad67
باسلام و عرض ادب نسبت به دوستان قدیم و جدید
من میرحسین آزری زبان لیسانس عمران 28 ساله مجرد هستم راستش نتونستم تمام مطالب تاپیک را بخونم
میخواستم یک سوال از شما عزیزان داشته باشم میدونم جواب دادن به سوال من که یک کاربر تازه عضو شوده
وقت شما را میگیره .از اینکه وقت بگذارید ممنون میشم
میخواستم آدرس دارالترجمه که تو شهر تبریز است از شما همشهری هام بپرسم
و مطلب دیگه که نمیدونم کجااین سایت باید بپرسم اینکه من از لهستان از تاریخ 15/07/2010 به مدت 3ماه دعوت نامه دارم ولی نمیدونم چه کارهایی را باید انجام بدم
باید برم سفارتخانه لهستان ویزا بگیرم مصاحبه کنم واقعا نمیدونم چه کار باید بگنم
از اینکه سوال بی ربط این تایپک پرسیدم مدیران سایت مرا ببخشند
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 23:43)میرحسین نوشته:  باسلام و عرض ادب نسبت به دوستان قدیم و جدید
من میرحسین آزری زبان لیسانس عمران 28 ساله مجرد هستم راستش نتونستم تمام مطالب تاپیک را بخونم
میخواستم یک سوال از شما عزیزان داشته باشم میدونم جواب دادن به سوال من که یک کاربر تازه عضو شوده
و مطلب دیگه که نمیدونم کجااین سایت باید بپرسم اینکه من از لهستان از تاریخ 15/07/2010 به مدت 3ماه دعوت نامه دارم ولی نمیدونم چه کارهایی را باید انجام بدم

سلام مهندس جان
اینجا مربوط به برندگان لاتری گرین کارت امریکاست. شما بد جایی سئوالتون رو مطرح کردید. فکر نکنم بچه ها بتونن اینجا کمکی بکنن.
ولی قطعا یک سر تشریف بیارید تهران و از خود سفارت پرس و جو کنید بهترین راهه

موفق باشید
I make my own luck

تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 18:46)sam_hash نوشته:  
مبلغ آن چقدر است؟

بله باید پرداخت کنید

موفق باشین

شما چی فکر می کنید؟!!

با توجه به اینکه اینجا ایرانه همه کار امکان پذیرهBig Grin
اما به ریسکش نمی ارزهSmile
و آیا برای بچه کوچک هم باید عوارض داد؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-16 ساعت 07:34)fatemehtm نوشته:  
(2010-06-15 ساعت 18:46)sam_hash نوشته:  
مبلغ آن چقدر است؟

بله باید پرداخت کنید

موفق باشین

شما چی فکر می کنید؟!!

با توجه به اینکه اینجا ایرانه همه کار امکان پذیرهBig Grin
اما به ریسکش نمی ارزهSmile
و آیا برای بچه کوچک هم باید عوارض داد؟

فکر می کنم برای زیر 7 سال نمی خواد!
I make my own luck

تشکر کنندگان: ahmad67
سلام دوستان
من یک مشکله کوچک با مدرک دیپلمم دارم. من اصله مدرک دیپلمم رو گم کردم. ولی کواهیشو دارم. در پست های قبلی خوندم که میشه رفت پست درخواست تإییدیه تحصیلی از پست کرد. این کارو کردم ولی دارالترجمه گفت چون نامه خطاب به دانشگاست مهر امور خارجه و دادگستری روی ترجمه نمی خوره و فقط مهر دارالترجمه رو داره-
کسی میدونه این مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟ در ضمن مدرک نهایی من فوق لیسانسه که آزادش کردم و کارهای ترجمه لیسانس و فوق لیسانس رو هم انجام دادم.
ممنون از کمکتون
Case Number:2010AS25***
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams
- Eleanor Roosevelt
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 23:43)میرحسین نوشته:  باسلام و عرض ادب نسبت به دوستان قدیم و جدید

با سلام خدمت میرحسین عزیز

شما در تبریز می تونین به آدرس های زیر برای ترجمه مراجعه کنین :

- دارالترجمه فارابی : میدان ساعت - نبش ارتش جنوبی - طبقه فوقانی بانک سپه ، تلفن : 5549102

-دارالترجمه نیما : خیابان شریعتی جنوبی - پشت بانک ملی - کوچه مستشار - پلاک 111

- دارالترجمه آبنوس : خیابان امام - چهارراه آبرسان - ساختمان 110 - طبقه فوقانی قنادی تشریفات - طبقه 3 واحد 11 ، تلفن : 3357496
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان: ساشا
(2010-06-17 ساعت 12:41)Adventurer نوشته:  
سلام دوستان
من یک مشکله کوچک با مدرک دیپلمم دارم. من اصله مدرک دیپلمم رو گم کردم. ولی کواهیشو دارم. در پست های قبلی خوندم که میشه رفت پست درخواست تإییدیه تحصیلی از پست کرد. این کارو کردم ولی دارالترجمه گفت چون نامه خطاب به دانشگاست مهر امور خارجه و دادگستری روی ترجمه نمی خوره و فقط مهر دارالترجمه رو داره-
کسی میدونه این مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟ در ضمن مدرک نهایی من فوق لیسانسه که آزادش کردم و کارهای ترجمه لیسانس و فوق لیسانس رو هم انجام دادم.
ممنون از کمکتون

دوست خوبم
شما اصلا مدرک لیسانس رو هم لازم نداری.
همون فوق لیسانس بسته. دیگه هیچی. بیشتر هم ببری اصلا ازت نمی گیرن Tongue
شماره کیس:2010AS00017XXX
کنسولگری:ANKARA
مصاحبه: اول June
کلیر: 27 سپتامبر
ورود به امریکا: 19 نوامبر2010 Cool
تشکر کنندگان: Adventurer
این هم از مصاحبه:
قبل از ساعت 8.15 رسیدم جلوی سفارت. یک راست رفتم سراغ صف گرین کارتی ها. وقتی یکی دو نفر داخل شدن و رسیدم جلوی صف. به لطف راهنمای همراهم نگهبان لیستش رو گرفت جلوم که اسمم رو پیدا کنم. از اون جایی که جز اولین های لیستش بودم رفتم داخل حیاط اول و 5 دقیقه ی بعد از در اول داخل شدم. کیف و پاکت مدارکم رو دستگاه چک کرد. نیازی به باز کردن کمربند هم نشد خوشبختانه. موبایل رو که از دم در خاموش کرده بودم تحویل دادم و وارد حیاط دوم شدم. این جا هم خوشبختانه صف شلوغ نبود و بعد از سه نفر من وارد سالن شدم. مدارک رو که تحویل می دادم خواستم با توجه به این که پاسپورتم عوض شده بود کپی پاسپورت را هم بدم که گفت نیازی نیست. بهم شماره داد و رفتم داخل سالن. وقتی شماره ام رو نگاه کردم دیدم بدون سوال مصاحبه را فارسی انتخاب کرده. حتما به خاطر توضیحاتم به فارسی. گرچه اگر می پرسید هم ترجیح می دادم فارسی انتخاب کنم. بعد از ده دقیقه شماره ام اعلام شد و پول را پرداخت کردم. البته پول خورد نداشت باقی 800 دلار رو پس بده که خواست یک دقیقه صبر کنم که بره پول خورد کنه. اما نمی دونم بیرون و جلوی در سفارت چه اتفاقی افتاد که یک باره آژیرها به صدا در اومد و همه ی باجه ها پرده هاشون کشیده شد. یک چیزی شبیه احتمال بمب گذاری که بیرون هم زمزمه اش افتاده بود. از اون جایی که من به شدت سرگرم گفتمان و رد و بدل اطلاعات با اطرافیانم بودم متوجه پیغامی که از بلندگو اعلام شد نشدم. آخه داشتم برای فروم مهاجر سرا تبلیغ می کردم که بدون نامه ی دوم منو تا این جا رسونده و شما هم اگر سوالی داشته باشید خیلی بهتون کمک می کنه. یکی دو نفر آدرس سایت رو به خاطر سپردن و یکی دیگه هم نوشت که بیاد جواب سوالاشو پیدا کنه.
نیم ساعتی در وضعیت بلاتکلیفی موندیم تا باز باجه ها باز شد. اول بقیه پولم را پس گرفتم و ده دقیقه ی بعد شماره ام برای باجه ی 5 اعلام شد. بلافاصله انگشت نگاری و بعد قسم و بعد هم از کارم پرسید و شرکت هایی که کار کردم. اول فرم آبی رو گذاشت جلوش بعد پرسید تو آمریکا آدرسی داری که گفتم بله. فرم را داد که آدرس رو بنویسم و برگردم. هنوز آدرس نوشتنم کامل نشده بود باز شماره ام افتاد برای همون باجه. فرم را دادم. نمی دونم قبل یا بعد از نوشتن آدرس هم داد پایین فرم را امضا کردم. مدارکم را با برگه ی آبی پس داد و گفت پروسه ی اداری یکی دو ماه طول می کشه. هر جمعه شماره ات رو تو این سایت چک کن. همه چی رو هم با دست نشون میداد که مبادا چیزی رو متوجه نشده باشم. و تمام
و اما:
امروز گویا روز برگه ی آبی بود. قبل از من یک مادر و پسر، یک زوج، یک خانم دانشجو، و یک نفر دیگه فرم آبی گرفتن. یعنی کلاً من کسی رو ندیدم که بهش برگه ی یو پی اس بدن.
همه چیز خیلی سریع انجام شد و هیچ سوال خاصی هم نپرسید.
انگشت نگاری و مصاحبه بلافاصله انجام شد.
هیچ سوالی راجع به اسپانسر نپرسید. من فقط یک گواهی حساب از بانک تجارت داشتم که دو روز مانده به گرفتن گواهی حسابم را شارژ کرده بودم.
به خانمی که دانشجو بود فرم نه سوالی رو داد ولی به زوجی که به دانشجو بودنشون اشاره ای نکرده بودن این فرم را نداد.
باز هم از همه ی بچه های مهاجر سرا که از راهنمایی و کمکشان استفاده کردم سپاسگزارم و برای همه ی دوستان آرزوی موفقیت دارم.
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
تشکر کنندگان: sam_hash ، Eskandari ، ساشا ، اليزا ، Jav3 ، ahmad67 ، farzad24 ، Hashem ، pouya.pouya ، new king ، Shahoo52 ، jan ، بنيتا
سلام.۱ سوال دارم من ترجمه سند خونه را باید برای هر ۳ نفرمان جدا جدا بگذارم.لطفا زود جواب بدید صبح می‌خوام پست کنم ممنون.
هر کجا که باشی این دوستانند که زندگی تو را می سازند.

شماره کیس:2010AS00020xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:6jun 2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: Aug 2009
تاریخ کارنت شدن کیس:visa bulletin fore june 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:10 june
تاریخ مصاحبه:2010 july
تاریخ دریافت کلیرنس:29 روز بعد
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان