کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
سلام
واسه منی که تازه 1 ساله لیسانس مهندسیمو گرفتم و می خوام اگه گرین کارتم جور شد بیام 1 سال کار کنم و زبان و فرهنگمو کمی سازگارتر کنم بعد درس بخونم، با توجه به اینکه قصدمم تغییر رشته ست (اینجا مهندسی صنایع خوندم می خوام اقتصاد ادامه بدم):
1. لیسانسم به هیچ دردی می خوره؟
2. چه ایالت یا شهری میتونه بهتر باشه؟
3. اگه از کارشناسی شروع کنم با وام و کمک هزینه هایی که میدن میشه زندگی کرد؟ اصن وام میدن؟
4. واسه سال اول میشه از طرف شرکت های کاریابی دوره کوتاه مدت حالا واسه هرچی جور کرد که یه کار بدرد بخور پیدا کرد؟ من خودم تقریبا آدم فننییم اما کلن 1 ساله دارم کار می کنم از کنترل پروژه بگیر تا سیم کشی ساختمون انجام دادم تو این یه سال! بیام نمیرم از گشنگیBig GrinBig Grin
** interview:W4June / current:May / Yerevan / 1person / 2014AS74
clearance
updates: 24,25 jun - 03 jul - 13 Aug - 02 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان:
پسر من گرین کارت داره و میخواد اینستیت بشه و بعد ادامه تحصیل بده. با مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد. میخواستم بدونم برای اینکه وارد دانشگاه بشه چه مدارکی باید یه دانشگاه ایالتش باید نشون بده. من ترجمه ی لیسانس و ریز نمراتش رو که سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اونها رو مهر و تایید کردند را دادم دارالترجمه که با تایید وزارت خارجه و دادگستری از دارالترجمه گرفتم. سوالم اینه که این کار درست بوده. حالا آیا باید از جای دیگر تاییدیه بگیرم یا روالش همینطوره و[/php] مدارکش هم که سازمان مرکزی به من دادند به فارسی هستش ممنون میشم از مدیران منو راهنمایی کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-22 ساعت 21:51)member نوشته:  پسر من گرین کارت داره و میخواد اینستیت بشه و بعد ادامه تحصیل بده. با مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد. میخواستم بدونم برای اینکه وارد دانشگاه بشه چه مدارکی باید یه دانشگاه ایالتش باید نشون بده. من ترجمه ی لیسانس و ریز نمراتش رو که سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اونها رو مهر و تایید کردند را دادم دارالترجمه که با تایید وزارت خارجه و دادگستری از دارالترجمه گرفتم. سوالم اینه که این کار درست بوده. حالا آیا باید از جای دیگر تاییدیه بگیرم یا روالش همینطوره و[/php] مدارکش هم که سازمان مرکزی به من دادند به فارسی هستش ممنون میشم از مدیران منو راهنمایی کنند.

شما اگر صفحه ی قبل را بخونید دوستمون یامی سوالهای مشابه به وضعیت پسرتون را جواب داده فکر کنم روال کار برای ادامه تحصیل فوق لیسانس میاد دستتون در ضمن ترجمه ی ریز نمرات تا اونجایی که من میدونم به همراه ترجمه دانشنامه لازمه باز مدیران محترم اگر اطلاعاتی دارن در یغ نکنند با توجه به اینکه سوالات ایشون برای خیلی ها ممکنه پیش بیاد با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: member
با تشکر از asher عزیز
دوست عزیز، بهترین کار اینه که با دانشگاهی که پسرتون قصد تحصیل داره مستقیم تماس بگیرید و اطلاعات دقیق رو از قسمت پذیرش و یا آدوایزر مربوط به رشته ایشون (اگه برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانسه) بگیرید.
مطالبی که ما اینجا مینویسیم کلی هست ولی اینجا هر دانشگاه و کالجی برای خودش روال مخصوصی داره که گاها با هم فرق میکنن.
اگه هنوز ایشون تصمیمی مشخص برای اینکه در کجا و در چه رشته و مقطعی میخوان ادامه تحصیل بدن نگرفتن، فعلا همین ریز نمرات و مدرک لیسانس با ترجمه رسمی و تایید دانشگاه آزاد و دارالترجمه و دادگستری و حالا هر چند جای دیگه که مقدور بود رو بهمراه نمره TOEFL و GRE شون اگه دارن بیارین.
در ضمن دو سه تا توصیه نامه از اساتید شون در دانشگاه خطاب به دانشگاه یا مدیر بخش مربوطه که میگه ایشون پسر خوب و درسخوانی هست و کارش درسته هم بد نیست بگیرید مخصوصا برای رشته های پر طرفدار دانشگاههای پر طرفدار خیلی خوبه.
حتما در سربرگ دانشگاه باشه به زبان انگلیسی (و نه ترجمه شده! استادی که توصیه نامه بده و انگلیسی بلد نباشه اینجا اعتبار نداره!!) و ایمیل استاد هم جیمیل و یاهو هاتمیل نباشه! حتما ایمیل ac.ir. باشه که مشخص باشه که استاد رسمی این دانشگاه هست که ایمیل رسمی بهش روی آدرس دانشگاه دادن. ازین حرفها دیگه ردیف کنین بیارین ایشالا موفق بشن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، khder ، asher ، ParsTrader ، member ، odiseh ، ali234 ، jupiterx
(2014-04-23 ساعت 03:20)yami نوشته:  با تشکر از asher عزیز
دوست عزیز، بهترین کار اینه که با دانشگاهی که پسرتون قصد تحصیل داره مستقیم تماس بگیرید و اطلاعات دقیق رو از قسمت پذیرش و یا آدوایزر مربوط به رشته ایشون (اگه برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانسه) بگیرید.
مطالبی که ما اینجا مینویسیم کلی هست ولی اینجا هر دانشگاه و کالجی برای خودش روال مخصوصی داره که گاها با هم فرق میکنن.
اگه هنوز ایشون تصمیمی مشخص برای اینکه در کجا و در چه رشته...
سلام
واسه منی که تازه 1 ساله لیسانس مهندسیمو گرفتم و می خوام اگه گرین کارتم جور شد بیام 1 سال کار کنم و زبان و فرهنگمو کمی سازگارتر کنم بعد درس بخونم، با توجه به اینکه قصدمم تغییر رشته ست (اینجا مهندسی صنایع خوندم می خوام اقتصاد ادامه بدم):
1. لیسانسم به هیچ دردی می خوره؟
2. چه ایالت یا شهری میتونه بهتر باشه؟
3. اگه از کارشناسی شروع کنم با وام و کمک هزینه هایی که میدن میشه زندگی کرد؟ اصن وام میدن؟
4. واسه سال اول میشه از طرف شرکت های کاریابی دوره کوتاه مدت حالا واسه هرچی جور کرد که یه کار بدرد بخور پیدا کرد؟ من خودم تقریبا آدم فننییم اما کلن 1 ساله دارم کار می کنم از کنترل پروژه بگیر تا سیم کشی ساختمون انجام دادم تو این یه سال! بیام نمیرم از گشنگیBig GrinBig Grin
بابا جواب منم بدید گناه دارم
** interview:W4June / current:May / Yerevan / 1person / 2014AS74
clearance
updates: 24,25 jun - 03 jul - 13 Aug - 02 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه هنوز ایشون تصمیمی مشخص برای اینکه در کجا و در چه رشته و مقطعی میخوان ادامه تحصیل بدن نگرفتن، فعلا همین ریز نمرات و مدرک لیسانس با ترجمه رسمی و تایید دانشگاه آزاد و دارالترجمه و دادگستری و حالا هر چند جای دیگه که مقدور بود رو بهمراه نمره TOEFL و GRE شون اگه دارن بیارین.
در ضمن دو سه تا توصیه نامه از اساتید شون در دانشگاه خطاب به دانشگاه یا مدیر بخش مربوطه که میگه ایشون پسر خوب و درسخوانی هست و کارش درسته هم بد نیست بگیرید مخصوصا برای رشته های پر طرفدار دانشگاههای پر طرفدار خیلی خوبه.
حتما در سربرگ دانشگاه باشه به زبان انگلیسی (و نه ترجمه شده! استادی که توصیه نامه بده و انگلیسی بلد نباشه اینجا اعتبار نداره!!) و ایمیل استاد هم جیمیل و یاهو هاتمیل نباشه! حتما ایمیل ac.ir. باشه که مشخص باشه که استاد رسمی این دانشگاه هست که ایمیل رسمی بهش روی آدرس دانشگاه دادن. ازین حرفها دیگه ردیف کنین بیارین ایشالا موفق بشن Smile

خیلی توضیحات خوبی دادین دوست عزیز.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، ali234
(2014-04-24 ساعت 01:36)member نوشته:  
دوست عزیز، بهترین کار اینه که با دانشگاهی که پسرتون قصد تحصیل داره مستقیم تماس بگیرید و ....

خیلی توضیحات خوبی دادین دوست عزیز.

خواهش میکنم فقط یک سوالی همچین مونده این ته حلقم!! اجازه بدین فضولی کنم و بپرسم Smile
چه عجب پسر شما خودشون نیامدم انجمن و پیگیر این مسائل بشن؟؟؟
آخه این دفعه چندمی هست که میبینم که بجای خود دانشجو، معمولا مادرش بیشتر علاقمند هست که اطلاعات کسب کنه. کمی برام عجیبه. بازم معذرت میخوام اگه فضولی بیش از اندازه کردم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، khder ، apoornaki ، ali234
یک کمی اطلاعات در مورد مسئله آکریدیته (منطقه ای) بودن یا نبودن کالج و معایب و مزایای اون پیدا کردم که بهتون میگم...
امروز با یکی از استاتید بخشمون که کارش خیلی درسته (اینجا من به هرکسی نمیگم کادرست هااا!!) داشتم صحبت میکردم. مرد جوان ولی دنیا دیده ای هست که از رشته فیزیک در MIT شروع کرده و به موسیقی رسیده و کارشناسی ارشد بیزنس و الی آخر.
من خیلی از بابت این دروس غیر مرتبط عمومی بهش گله کردم که این چه وضعی هست این همه دروس عمومی و خیلی هم سخت میگیرن و پدرمون رو دراوردن و ازین حرفها...
نکته ای مهم رو به من یادآوری کرد. به من گفت که اگه کسی وارد یک کالج آکریدیته شده و قابل ترانسفر به دانشگاه بشه، ناخودآگاه هر جا بره برنامه همینه. چون این کالجها بناشون بر گرفتن فوق دیپلم و ورود به بازار کار نیست حتی اگه خودشون هم ادعا کنن. این کالجها کارشون این هست که دانشجو رو از بابت این دروس عمومی کاملا بسازن تا وارد دانشگاه بشه و این درورس رو بشه ترانسفر کرد.
گفت اگه واقعا کسی بخواد یک فوق دیپلم بگیره و وارد بازار کار بشه، به احتمال زیاد یک کالج غیر آکریدیته غیر قابل ترانسفر که الزامی به تاکید بر دروس عمومی نداره براش راحتتر و مفیدتر خواهد بود. البته اگه کالج خوبی باشه و این همه وقت و هزینه دروس عمومی صرف دروس تخصصی و کاربردی براش خواهد شد.
مخصوصا برای رشته هایی مثل کامپیوتر که اساسا این مدرک تحصیلی صرفا برای فرد یک برگه برای گرفتن وقت مصاحبه هست و لاغیر. بقیه کار مانده به تخصص و سرتیفیکتهای فرد. ولی خوب در مورد رشته های دیگه فرق میکنه که الان توضیح میدم.
در این لینک سازمانهای مرجع آکریدیته کردن لیست شدن:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rec...ted_States
اونهایی که میخوان ترانسفر کنن به دانشگاه حتما باید کالجشون و رشته تحصیلی شون از یکی از اون Regional accreditors ها آکریدیته باشه.
اگه کسی بخواد یک فوق دیپلمی بگیره که باهاش وارد بازار کار بشه و قصد ترانسفر و ادامه تحصیل نداره بهتره که وقت و انرژی اش رو در این کالجها هدر نده و به جاش به کالجهایی بره که از National accreditors آکریدیته شدن. این لیست مخصوص آکریدیتورهای کالجهای فنی و حرفه ای و این جور چیزها هست. مدرک اینها معتبره ولی باهاش نمیشه ادامه تحصیل داد و در مقطع فوق دیپلم دیگه تمام میشه (اگه اشتباه نکنم) اما عوضش دیگه از مکافات و بدبختی دروس عمومی خبری نیست و دروس تخصصی بصورت دقیقتر و عمیقتر و کابردی تری آموزش داده میشن.
فقط دوستانی که در رشته هایی مثل رشته های گروه پیراپزشکی و خلاصه اینجور چیزها درس میخونن باید حتما حواسشون باشه که بجز این آکریدیتی که گفتم حتما باید رشته شون هم آکریدیته جداگانه از سازمان و برد و انجمن مربوطه اش داشته باشه.
مثلا رشته بهداشتکار دهان و دندان حتما از انجمن دندانپزشکان ایالت یا آمریکا هم آکریدیته داشته باشه.
برای اینکه با این مسئله بهتر آشنا بشین اطلاعات آکریدیته کالج خودم رو براتون میذارم.
کالج من در کل توسط Southern Association of Colleges and Schools که یکی از شش Regional accreditors منطقه ای و اصلی در آمریکا هست آکریدیته شده اما رشته های خاصش در لینک زیر آکریدیته تخصصی و جداگانه خودشون رو دارند. همانطور که میبینید همه رشته ها در این لیست نیستند یا برای تاریخ ابتدا و ا نقضا شون N/A خوردن چون رشته های معمولی و ساده دیگه بهش نیازی ندارند.
http://www.palmbeachstate.edu/academicse...ation.aspx

اینم یک لینک دیگه در مورد انواع آکریدیته و توضیح معایب و مزایاش.
فقط توجه داشته باشید صرف اینکه یک کالجی میگه من از فلان جا آکریدیته هستم به معنی این نیست که قال قضیه کنده شد!! باید برین ببینین که اصلا خود اون آکریدیتوره معتبر هست یا یک ننه قمری رفته برای خودش یک دفتر دستک زده و داره آکریدیته میکنه؟؟؟!!! مخصوصا این دانشگاههای کاغذی و آنلاین و کلاهبرداری از یک طرف دانشگاه ثبت میکنن و از طرف دیگه میرن خودشون یک سازمان آکریدیته ایجاد میکنن و دانشگاه خودشون رو خودشون آکریدیته میکنن و بدبخت دانشجو هم متوجه نمیشه که همش کلکه!! اینم لیستشون!!
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unr...anizations

از اینجا هم میتونین دیتابیس کل کالجهای آکریدیته شده توسط آکریدیتورهای معتبر و مورد تایید وزارت آموزش آمریکا رو دانلود کنین و ببینین که کالج مورد نظر شما از نظر وزارت آموزش آمریکا چه آکریدیته های معتبری رو داره، داشته و یا در حال اخذش هست:
http://ope.ed.gov/accreditation

این لینکم خوبه:
http://www.elearners.com/online-educatio...reditation

http://en.wikipedia.org/wiki/Higher_educ...ted_States

http://distancelearn.about.com/od/accred...credit.htm

http://www.geteducated.com/regional-vs-n...e-colleges

http://www.chea.org
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، sib 24 ، Persischer ، asher ، ParsTrader ، shahab2000 ، ffrfar ، sadeghifa ، ranebr ، khder ، apoornaki ، آلیس-1980 ، artam2 ، jupiterx
با سلام خدمت همه ی دوستان. میخواستم از اساتید محترم و مدیران محترم سوال کنم که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس چه رشته هایی در آمریکا برای آینده ی شغلی خوب و پولسازه برای کسی که واقعا درس خون هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee
سلام
کاردانی ریاضی دارم و دانشجوی آی تی که در حال حاضر احتمال زیاد درسمو ول میکنم چون زمان کافی برای اتمامش ندارم

در امریکا قصدم ادامه تحصیل هست...
تخصصم در طراحی وب سایت و کارم در ایران همینه و بصورت فریلنس کار میکنم و کارم هم خوبه و بسیار نزدیک با استانداردهای روز هست

محل زندگیم به احتمال زیاد واشنگتون دی سی هست. در این اطراف چطور میتونم یه دانشگاه خوب با شرایط خوب که هم بشه کار کرد و هم درس خوند پیدا کنم که بتونم از کاردانی به کارشناسی بخونم !؟
در رشته طراحی وب سایت
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee
(2014-04-24 ساعت 14:04)hamed1286 نوشته:  سلام
کاردانی ریاضی دارم و دانشجوی آی تی که در حال حاضر احتمال زیاد درسمو ول میکنم چون زمان کافی برای اتمامش ندارم

در آمریکا قصدم ادامه تحصیل هست...
تخصصم در طراحی وب سایت و کارم در ایران همینه و بصورت فریلنس کار میکنم و کارم هم خوبه و بسیار نزدیک با استانداردهای روز هست

محل زندگیم به احتمال زیاد واشنگتون دی سی هست. در این اطراف چطور میتونم یه دانشگاه خوب با شرایط خوب که هم بشه کار کرد و هم درس خوند پیدا کنم که بتونم از کاردانی به کارشناسی بخونم !؟
در رشته طراحی وب سایت

از کاردانی بخونی به کارشناسی یا از اول بدون اعلام اینکه کاردانی داری در تعداد واحد برات زیاد فرقی نخواهد کرد. کلا اینجا فوق دیپلم بیشتر برای ادامه تحصیل به مقطع لیسانس هست و نه اینکه خودش به خودی خود یک مقطع کاملا مستقل حساب بشه. و چون اون درسهایی که برای مقطع لیسانس میخوان رو شما در مقطع کاردانی نخوندی به احتمال بسیار زیاد هفتاد هشتاد درصد همه درسهای کاردانی رو بهت دوباره خواهند داد.
اگه اینجوری نشد که خیر است و مراد! اما اگه اینجوری شد، من جای شما باشم اساسا از اول میخونم. حالا یک ترم اضافه اما یک کاردانی از اینجا میگیرم.
اما اگه کارت خیلی خیلی درسته من جای شما باشم کلاسهای ایران رو یک جوری آنلاین یا غیر حضوری با سالی یکی دو بار ایران رفتن و امتحان دادن یا یک جوری خلاصه تمام میکنم و اینجا بیخود خودم رو درگیر درس نمیکنم و میرم دنبال کار چون میگم اگه کارت خیلی درست باشه برای طراحی وب کار ززیاد هست. بشرط اینکه زبانت هم خوب باشه.
برای رشته هایی مثل کامپیوتر کاری که بلد هستین و بعد سرتیفیکیتها و لایسنسها مهم هستن و نه جایی که مدرک گرفتین.
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، ojee ، khder ، ParsTrader ، sce ، Saeedv13 ، آلیس-1980 ، jupiterx
دوستان عزيزى كه ميخواين برين كالج، تواين سايته ميتونين رنكينگ و عملكرد كالجاى موردنظرتون رو هم تو سطح ايالتى و هم از نظر مسلئلى مثل درصد فارغ التحصيلى، انتقال به كالج يا دانشگاه واسه دوره هاى چهارساله، شهريه دوره و.... چك كنين:
www.collegemeasures.org
کیس نامبر: 2013AS000003xx ‫ •تعداد افراد 2نفر • دیدن قبولی: 1 می • ارسال فرمها: 16جون با ایمیل • زمان مصاحبه : 11دسامبر• کنسولگری: ابوظبی • ویزای یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، yami ، khder ، odiseh
(2014-03-28 ساعت 07:37)yami نوشته:  این رو از بابت کلا بقول آمریکایی ها vent کردن و کمی حرصم رو فرو نشاندن دارم مینویسم!

بچه هایی که به فکر ادامه تحصیل هستن، مخصوصا از مقطع دیپلم میخوان شروع کنن و تو کالج یا دانشگاه ثبت نام کنن و یا دوستانی که به فکر اپلای کردن برای فوق لیسان هستن ولی رشته شون فنی مهندسی نیست، به این مهارت essay نوشتن خیلی اهمیت بدین هااا.

من تازه نوشتنم خوبه اما الان دو ساله که خونم رو به شیشه کردن. دو سال دیگه هم به همین منوال خواهد بود تا لیسانسم رو بگیرم. از بس esaay و research میخوان دیگه ... چیزی نگم بهتره Sad

تقریبا تمام دروس بجز ریاضی و معدود دروس فنی کامپیوتر بقیه هر چه هست همشون تکالیفشون به صورت نوشتن esaay و research هست و اونم نه هر نوشتنی هااا. باید بر اساس فرمت MLA یا APA باشه. یک نگاه به کتابهای راهنمای مقاله نویسی بر اساس این فرمتها بندازین منظورم رو متوجه میشید. مثل ایران نیست کپی پیست کنی ببری بدی دست استاد اونم یک نمره ای بده و تمام. نرم افزار دارن، چنان این کپی پیستها رو حتی اگه کمی عوضشون کرده باشین از اینترنت پیدا میکنه و هایلایت میکنه که آدم کله اش داغ میکنه.

رسما روزگارم رو سیاه کرده. نمیگم اگه میدونستم این چهارسال برام میشه کلاس انشا نمیرفتم کالج اما احتمالا کالج میشد گوزینه آخرم یا یکی مانده به آخرم! (قبل از گوزینه برگشتن به ایران)

متاسفانه هیچ همکاری هم بین دانشجوهای اینجا مثل ایران نیست و برعکس ایران که برای عملیات ژانگولر و تقلب اتحاد ناگسستنی با همکلاسی ها داریم، اینجا ازین خبرها نیست و هر کی خر خودشو میرونه! تمام نغ زدنهای من هم به استادها و مسئول دانشکده که بابا من اومدم کامپیوتر بخونم نه مقاله نویسی کارگر نیوفتاده و همان کاری که از همه میخوان از من خارجی فلک زده هم میخوان.

خلاصه گاها به شکر خوردن میوفتم که این چه کاری بود... این تلاش رو ایران کرده بودم الان حداقل فوق لیسانس داشتم Sad
از توضیحاتتون خیلی متشکر به فرمت نگارش اشاره کردید سوال من اینجاست که در رشته های فنی و مهندسی هم فرمت خاصی وجود داره که بچه ها باید بلد باشن یا نه ؟
خوب تا اونجا که من می دونم MLA برای گزارش نویسی در رشته های هنری و APA برای رشته های علوم طبیعی هست اما برای بچه های فنی هم همین فرمتها استفاده میشه یا فرمتهای دیگه ؟
اگر راهنمایی کنید متشکر می شم .
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2014-04-24 ساعت 13:53)member نوشته:  با سلام خدمت همه ی دوستان. میخواستم از اساتید محترم و مدیران محترم سوال کنم که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس چه رشته هایی در آمریکا برای آینده ی شغلی خوب و پولسازه برای کسی که واقعا درس خون هستش.
کسی اطلاعی داره در ای خصوص دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-27 ساعت 11:40)Alikalashi نوشته:  
(2014-03-28 ساعت 07:37)yami نوشته:  این رو از بابت کلا بقول آمریکایی ها vent کردن و کمی حرصم رو فرو نشاندن دارم مینویسم!

بچه هایی که به فکر ادامه تحصیل هستن، مخصوصا از مقطع دیپلم میخوان شروع کنن و تو کالج یا دانشگاه ثبت نام کنن و یا دوستانی که به فکر اپلای کردن برای فوق لیسان هستن ولی رشته شون فنی مهندسی نیست، به این مهارت essay نوشتن خیلی اهمیت بدین هااا.

من تازه نوشتنم خوبه اما الان دو ساله که خونم رو به شیشه کردن. دو سال دیگه هم به همین منوال خواهد بود تا لیسانسم رو بگیرم. از بس esaay و research میخوان دیگه ... چیزی نگم بهتره Sad

تقریبا تمام دروس بجز ریاضی و معدود دروس فنی کامپیوتر بقیه هر چه هست همشون تکالیفشون به صورت نوشتن esaay و research هست و اونم نه هر نوشتنی هااا. باید بر اساس فرمت MLA یا APA باشه. یک نگاه به کتابهای راهنمای مقاله نویسی بر اساس این فرمتها بندازین منظورم رو متوجه میشید. مثل ایران نیست کپی پیست کنی ببری بدی دست استاد اونم یک نمره ای بده و تمام. نرم افزار دارن، چنان این کپی پیستها رو حتی اگه کمی عوضشون کرده باشین از اینترنت پیدا میکنه و هایلایت میکنه که آدم کله اش داغ میکنه.

رسما روزگارم رو سیاه کرده. نمیگم اگه میدونستم این چهارسال برام میشه کلاس انشا نمیرفتم کالج اما احتمالا کالج میشد گوزینه آخرم یا یکی مانده به آخرم! (قبل از گوزینه برگشتن به ایران)

متاسفانه هیچ همکاری هم بین دانشجوهای اینجا مثل ایران نیست و برعکس ایران که برای عملیات ژانگولر و تقلب اتحاد ناگسستنی با همکلاسی ها داریم، اینجا ازین خبرها نیست و هر کی خر خودشو میرونه! تمام نغ زدنهای من هم به استادها و مسئول دانشکده که بابا من اومدم کامپیوتر بخونم نه مقاله نویسی کارگر نیوفتاده و همان کاری که از همه میخوان از من خارجی فلک زده هم میخوان.

خلاصه گاها به شکر خوردن میوفتم که این چه کاری بود... این تلاش رو ایران کرده بودم الان حداقل فوق لیسانس داشتم Sad
از توضیحاتتون خیلی متشکر به فرمت نگارش اشاره کردید سوال من اینجاست که در رشته های فنی و مهندسی هم فرمت خاصی وجود داره که بچه ها باید بلد باشن یا نه ؟
خوب تا اونجا که من می دونم MLA برای گزارش نویسی در رشته های هنری و APA برای رشته های علوم طبیعی هست اما برای بچه های فنی هم همین فرمتها استفاده میشه یا فرمتهای دیگه ؟
اگر راهنمایی کنید متشکر می شم .

ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ ﺑﻴﺸﺘﺮ APA اﻣﺎ ﻳﻚ ﻓﺮﻣﺘﻲ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ اﺳﻤﺶ Chicago Tourabian ﻫﺴﺖ.
ﺳﺮﭺ ﻛﻦ ﺑﺒﻴﻨﻲ.
پاسخ
تشکر کنندگان: Alikalashi ، sce

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان