کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
http://www.huffingtonpost.com/2015/01/09...46866.html
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2015-01-12 ساعت 04:16)ITGuy نوشته:  http://www.huffingtonpost.com/2015/01/09...46866.html
.

نوشته:
For the neediest students, Pell grants would help pay for transportation, room and board, and other costs associated with attending college

اینا انگار تو باغ نیستن! با کمتر از ماهی پانصد دولار مثلا فکر کردن چه محصولاتی میتوان میل کرد؟
همینطوریشم کامیونیتی کالج خیلی جاها مثل کالیفرنیا کلا کمتر از چهاز هزار دولار برای یه فوقش دیپلم خرج بر میداره.
فکر مخارج دیگه رو بکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: someonelikeyou
سلام دوستان من یه سوال دارم اگه ایشالا سال دیگه کارام درست بشه و برم که حتما درست میشه من تو فکر گرفتن سرتیفیکیت های دانشگاهی برای رشته خودم یعتی بیزینس و مارکتینگ هستم
برای مثال دانشگاه ایالای واشنگتن در سیاتل یک سری دوره های سرتیفیکیت برگذار میکنه کع قیمتاشم خوبه فقط هیچ جاییش ننوشته پیش نیاز جی مت یا جی آر ای یا تافل میخاد
یامی عزیز لطفا درباره این سرتیفیکیت ها و ارزششون در سیستم کاریابی امریکا یه توضیحی برامون بدید ممنونم
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa
(2015-01-23 ساعت 19:33)someonelikeyou نوشته:  سلام دوستان من یه سوال دارم اگه ایشالا سال دیگه کارام درست بشه و برم که حتما درست میشه من تو فکر گرفتن سرتیفیکیت های دانشگاهی برای رشته خودم یعتی بیزینس و مارکتینگ هستم
برای مثال دانشگاه ایالای واشنگتن در سیاتل یک سری دوره های سرتیفیکیت برگذار میکنه کع قیمتاشم خوبه فقط هیچ جاییش ننوشته پیش نیاز جی مت یا جی آر ای یا تافل میخاد
یامی عزیز لطفا درباره این سرتیفیکیت ها و ارزششون در سیستم کاریابی آمریکا یه توضیحی برامون بدید ممنونم

شما اول به نظر من مدرک دانشگاه ایرانیتونو ارزشیابی کنید تا ببینید ارزشیابی میشه یا نمیشه.
اگه شد، اونوقت خیلی هم خوبه که این سرتیفیکیتها رو بگیرید. البته سرتیفیکیتی که معتبر باشه و از سازمان معتبری ارائه میشه. من در مورد رشته شما اطلاعاتی ندارم ولی برای مثال در مورد سرتیفیکیتهای رشته کامپیوتر بگم برای مقایسه.

سرتیفیکیتی که از مایکروسافت و سیسکو و کامپ تیا صادر میشه کاملا معتبره ولی مدرکی که یک آموزشگاه حالا با آرم و لوگو یک سازمان من در آوردی صادر میکنه طبیعتا ارزشی نداره.

شما که در این رشته تبحر دارید حتما باید بدونید که سرتیفیکیت کدام سازمانها معتبر هست برای رشته تون.

این سرتیفیکیتها معمولا هیچوقت جی مت یا جی آر ئی نمیخوان چون به حساب ادامه تحصیل نیست.

یکی از مزایای این دوره های برای تازه واردها اینه که با ایجاد رابطه با اساتید هم میتونید از اونا به عنوان رفرنس تخصصی در رزومه تون استفاده کنید و هم اینکه ممکنه خود همون استاد براتون معرف بشه برای یک کار و شغل مرتبط.
پاسخ
تشکر کنندگان: someonelikeyou ، ParsTrader ، pari pariaaa
یامی جان ممنونم از جپابت
من فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم از دانشگاه آزاد با معدل هفده و نیم
سرتیفیکیت هایی که گفتم رو دانشگاه واشنگتن در سیاتل برگذار میکنه و چون این دانشگاه ایالتی هستش فکر میکنم که معتبر باشه یه خوبی که داره اینکه از ساعت شش عصر تا نه برگذار میشه
حالا اینا فعلن واسه من حکم تخقیقات اولیه داره تا ببینیم قسمت چیه.
ولی اینکه گفتی جی مت و جی آر ای نمیخاد خیلی خوشحال شدم
برنده خوش شانس
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa
(2015-01-24 ساعت 01:33)someonelikeyou نوشته:  یامی جان ممنونم از جپابت
من فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم از دانشگاه آزاد با معدل هفده و نیم
سرتیفیکیت هایی که گفتم رو دانشگاه واشنگتن در سیاتل برگذار میکنه و چون این دانشگاه ایالتی هستش فکر میکنم که معتبر باشه یه خوبی که داره اینکه از ساعت شش عصر تا نه برگذار میشه
حالا اینا فعلن واسه من حکم تخقیقات اولیه داره تا ببینیم قسمت چیه.
ولی اینکه گفتی جی مت و جی آر ای نمیخاد خیلی خوشحال شدم

اول ارزشیابی تحصیلاتت رو باید از طریق یکی از آژانسهای زیر مجموعه سازمان:

http://www.naces.org/members.html

انجام بدی و بعدش به حرف من قناعت نکن و خودت با دانشگاه تماس بگیر ببین چی میگن. ممکنه دوره پیشنیازهایی لازم داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: someonelikeyou ، pari pariaaa ، free pigeon
(2015-01-23 ساعت 19:33)someonelikeyou نوشته:  سلام دوستان من یه سوال دارم اگه ایشالا سال دیگه کارام درست بشه و برم که حتما درست میشه من تو فکر گرفتن سرتیفیکیت های دانشگاهی برای رشته خودم یعتی بیزینس و مارکتینگ هستم
یامی عزیز لطفا درباره این سرتیفیکیت ها و ارزششون در سیستم کاریابی آمریکا یه توضیحی برامون بدید ممنونم

سرتیفیکیت‌ها برای Graduate level همیشه non-credit هستن و به عنوان Professional Education حساب میشن و هیچوقت GRE و GMAT نمیخوان. موفق باشی‌.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، yami ، someonelikeyou ، mohsenmb
مرسی از جواب دوستان ببخشید من هی سوال میپرسم
یامی جان سایتی که گفتی رو رفتم واسه ارزشیابی مراحلشو انجام دادم حتی با فنگلیش خودش کارشناسی ارشد داشت انتخاب کردم بعد مدت زمان که دو سال بود و اسم داتشگاه که آزاد بود ولی آخرش نفهمیدم جوابش چی بود
حالا در کل ممکنه امریکا مدرک داتشگاه آزاد رو قبول نکنه واسه کار
برنده خوش شانس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-24 ساعت 14:04)someonelikeyou نوشته:  مرسی از جواب دوستان ببخشید من هی سوال میپرسم
یامی جان سایتی که گفتی رو رفتم واسه ارزشیابی مراحلشو انجام دادم حتی با فنگلیش خودش کارشناسی ارشد داشت انتخاب کردم بعد مدت زمان که دو سال بود و اسم داتشگاه که آزاد بود ولی آخرش نفهمیدم جوابش چی بود
حالا در کل ممکنه آمریکا مدرک داتشگاه آزاد رو قبول نکنه واسه کار

نمیدونم با یکی از اون موسسات تماس بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان:
یامی جان از wes یه ایمیل اومده نوشته تو امریکا هم مدرک منو مستر حساب میکنن ممنون از راهنماییت
برنده خوش شانس
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
سلام دوستان . میشه یه سری اطلاعات راجع به کسانی که به عنوان refugee وارد آمریکا میشن و قصد تحصیل دارن بدید ؟ چجوریه شرایطش ؟ تافل ندارم ولی آیلتس 7دارم و امسال قراره تو امتحان GRE شرکت کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی که برای ادامه تحصیل میاد اون ور میزان تسلطش بر زبان انگلیسی چه قدر باید باشه؟ چه قدر طول میکشه تا گوشش عادت کنه و منظور طرف رو خوب درک کنه. به خصوص تو listening.
خوب کسی که تو امتحان تافل یا ایلتس نمره خوبی میگیره دلیل بر این نیست که کاملا تسلط داره. چون زبان اکادمیکی که شما امتحانش رو میدی با محاوره ای خیلی فرق داره.
من چند وقت دیگه امتحان تافل دارم. حالا که افتادم تو کار اپلای و پیدا کردن استاد ، دارم پشیمون میشم. وقتی نتونی بفهمی که استادت چی داره میگه و منظورش نتونی درک کنی به خصوص تو کار تز، بد جوری گیر میکنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2015-02-13 ساعت 17:14)کاووش نوشته:  کسی که برای ادامه تحصیل میاد اون ور میزان تسلطش بر زبان انگلیسی چه قدر باید باشه؟ چه قدر طول میکشه تا گوشش عادت کنه و منظور طرف رو خوب درک کنه. به خصوص تو listening.
خوب کسی که تو امتحان تافل یا ایلتس نمره خوبی میگیره دلیل بر این نیست که کاملا تسلط داره. چون زبان اکادمیکی که شما امتحانش رو میدی با محاوره ای خیلی فرق داره.
من چند وقت دیگه امتحان تافل دارم. حالا که افتادم تو کار اپلای و پیدا کردن استاد ، دارم پشیمون میشم. وقتی نتونی بفهمی که استادت چی داره میگه و منظورش نتونی درک کنی به خصوص تو کار تز، بد جوری گیر میکنی.

مهارت شنیدن مهمترین مهارت زبانی برای یک مهاجر هست. خیلی از هیسپنیک ها هستن در آمریکا که یک کلمه نمیتونن انگلیسی صحبت کنن اما تا حدی متوجه میشن که کارفرما چی میگه و به همین دلیل یک کار کارگری میتونن پیدا کنن.
معمولا بیشتر مهاجرها در اول کار که مهارت شنیداری شون بسیار ضعیفه از این بابت بیشترین ضربه رو میخورند. میرن مصاحبه تا کارفرما متوجه میشه که این متقاضی مشکل داره در درک مطلب و حرفی که بهش گفته میشه، اتوماتیک میذارندش کنار. اینجا متاسفانه کسی حال آرام و با طمانینه و با کلمات ساده حرف زدن با کارگر رو نداره. فرت فرت فرت حرفشونو میگن و انتظار دارند که طرف فهمیده باشه، متوجه نشده؟ Bad for him/her
برای دانشجو کمی وضعیت منصفانه تر هست. شما سر کلاس کمتر متوجه بشی، کار و تکلیف خانه ات سنگین تر میشه. رشته های فنی مشکل کمتری دارند و رشته های مدیریتی و انسانی مشکلات بیشتر.
و صد البته که تز نوشتن بر اساس اصول مقاله نویسی MLA/APA مکافاتی هست که من حاضرم یک زبان دیگه یاد بگیرم ولی هیچ وقت مجبور نشم تز بنویسم!!
اگه آیلتس آکادمیکت در حد 7 باشه، اینجا فکر کنم شش ماهه راه میوفتی کامل اما بستگی به فرد داره. آیلتس 6 نه ماه و الی آخر.
به نظر من اگه فرد کوشایی هستی نا امید نشو. دانشجویان به مراتب ضعیفتر ایرانی که میرن دانشگاههای روسی زبان، نه ماهه روسی یاد میگیرن و میشینن سر کلاس با بقیه روسها!! (البته گفتم به مراتب ضعیفتر، جنبه کلی داشت وگرنه دانشجوهای نخبه زیادی هم هستن که میرن کشورهای روس زبان چون بنیه مالی شون برای آمریکا و اروپای غربی نمیرسه.)
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، کاووش ، odiseh ، pari pariaaa ، jupiterx
خوب پس بر خلاف مهارت speaking ، این یکی خود به خود درست میشه.? من آدم باهوشی نیستم زیاد، ولی پشتکار خوبی دارم. میدونم اونجا که برم درسها بهم فرصت مطالعه زبان و یادگیری بیشتر رو نمیدن پس تا ایرانم باید بارم رو ببندم. ولی تو فیلمها که دقت میکنم پر از اسلنگها و idiom هایی هستن که ماها بهش ناآشنا هستیم. نمیدونم این مساله چه قدر میتونه تو ارتباط با استادی که قراره باهاش کار کنم تاثیر منفی بذاره. شما خودتون این مشکل رو داشتین؟ چه قدر طول کشید تا راه بیافتین.؟
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh
(2015-02-14 ساعت 14:20)کاووش نوشته:  خوب پس بر خلاف مهارت speaking ، این یکی خود به خود درست میشه.? من آدم باهوشی نیستم زیاد، ولی پشتکار خوبی دارم. میدونم اونجا که برم درسها بهم فرصت مطالعه زبان و یادگیری بیشتر رو نمیدن پس تا ایرانم باید بارم رو ببندم. ولی تو فیلمها که دقت میکنم پر از اسلنگها و idiom هایی هستن که ماها بهش ناآشنا هستیم. نمیدونم این مساله چه قدر میتونه تو ارتباط با استادی که قراره باهاش کار کنم تاثیر منفی بذاره. شما خودتون این مشکل رو داشتین؟ چه قدر طول کشید تا راه بیافتین.؟

نگران نباش، زبان کوچه بازاری در تحصیل زیاد تاثیری نداره. منم هنوز خیلی هاشو نمیدونم و چیزی هم نشده.
پاسخ
تشکر کنندگان: کاووش ، odiseh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان