کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
دوستانی که به کالج یا دانشگاه تشریف بردن و خارج از استیت بودن و از ففسا استفاده کردن لطفا اگر میشه یه پی ام به من بدین کار خیلی خیلی واجبی دارم .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: lake merit
سلام

من فوق لیسانس کشاورزی از ایران دارم ولی‌ آمریکا می‌خوام فیزیوتراپی رو از اول بخونم ولی‌ این رشته از اون رشته‌های هست که وارد شدن بهش حتا از اول، خیلی‌ سخته و غیر از امتحان زبان و ریاضی‌، برخی‌ چیزا هم ملاک هست مثلا اگه مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشی‌ امتیازت میره بالا، من احتمال میدم اگه با دیپلم خودمو معرفی‌ کنم شانس قبولیم خیلی‌ کم هست از طرفی‌ اگه با فوق لیسانس اقدام کنم احتمالا fund نمیدن بهم و خیلی‌ هنر کنم با وام دانشجوی هزینه 41000$ این رشته رو بدم از طرفی‌ کلاسا 5 روز هفته از 8 صبح تا 5 عصر هست و عملا دیگه وقتی‌ واسه کار و امورات گذروندن نمیمونه

به نظرتون چیکار کنم در ضمن رشته اصلیم یعنی‌ کشاورزی رو هم نمی‌خوام ادامه بدم
ممنون میشم دوستان مطلع راهنمای کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من رشته هنر (صنایع دستی سفال و سرامیک) خوندم. میخواهم برای پذیرش در یکی از دانشگاه های امریکا اقدام کنم. میخواستم بدونم غیر از تافل حتما GRE هم لازم هست؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-10 ساعت 13:09)lake merit نوشته:  سلام

من فوق لیسانس کشاورزی از ایران دارم ولی‌ آمریکا می‌خوام فیزیوتراپی رو از اول بخونم ولی‌ این رشته از اون رشته‌های هست که وارد شدن بهش حتا از اول، خیلی‌ سخته و غیر از امتحان زبان و ریاضی‌، برخی‌ چیزا هم ملاک هست مثلا اگه مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشی‌ امتیازت میره بالا، من احتمال میدم اگه با دیپلم خودمو معرفی‌ کنم شانس قبولیم خیلی‌ کم هست از طرفی‌ اگه با فوق لیسانس اقدام کنم احتمالا fund نمیدن بهم و خیلی‌ هنر کنم با وام دانشجوی هزینه 41000$ این رشته رو بدم از طرفی‌ کلاسا ۵ روز هفته از ۸ صبح تا ۵ عصر هست و عملا دیگه وقتی‌ واسه کار و امورات گذروندن نمیمونه

به نظرتون چیکار کنم در ضمن رشته اصلیم یعنی‌ کشاورزی رو هم نمی‌خوام ادامه بدم
ممنون میشم دوستان مطلع راهنمای کنند
فراموش نکنید که با ویزای دانشجویی f1 حداکثر 20 ساعت در هفته می تونید خارج از دانشگاه کار کنید. برای همون هم باید مجوز بگیرید.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-03 ساعت 20:18)sh fatemi نوشته:  سلام
من رشته هنر (صنایع دستی سفال و سرامیک) خوندم. میخواهم برای پذیرش در یکی از دانشگاه های آمریکا اقدام کنم. میخواستم بدونم غیر از تافل حتما GRE هم لازم هست؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدهید.

این که چه مدارکی لازم هست بستگی به دانشگاهش داره. اطلاعات لازم رو می تونید از سایت خود دانشگاه ها بگیرید.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای کسیکه گربن کارتیه و مبخواد ادامه تحصیل در مقطع فوق بده، برای پذیر ش از دانشگاههای مختلف. اصل مدرک[/align] فارسیش هم لازمه با فقط ترجمه با مهر و وزارت خارجه کافبه. و اگر کسی مدرک لیسانس داشته ولی چند ماه کالج رفته باشه و از فایننشال ایدزهم استفاده کرده باشه بعد تصمیم بگیره فوق رو ادامه بوه اشکالی نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-03 ساعت 02:12)member نوشته:  برای کسیکه گربن کارتیه و مبخواد ادامه تحصیل در مقطع فوق بده، برای پذیر ش از دانشگاههای مختلف. اصل مدرک[/align] فارسیش هم لازمه با فقط ترجمه با مهر و وزارت خارجه کافبه. و اگر کسی مدرک لیسانس داشته ولی چند ماه کالج رفته باشه و از فایننشال ایدزهم استفاده کرده باشه بعد تصمیم بگیره فوق رو ادامه بوه اشکالی نداره؟

اصل مدرک+ ترجمه و تمام مهر ها لازمه. اگر دروغ بگید نمیفمن اما اگر بعد بخواید نظرتون رو عوض کنید و با همون مدرک قبلی برید درس بخونید جوری پدری ازتون در میارن که دعا میکنید امریکا نمیومدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه خوب مدرکش آماده نشده بوده و تا آماده شدن و صادر شدنش طول کشیده تا بدستس برسه اونوقت این چند ماه در حد چند واحد ربان بوده بارم مشکلسازه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-03 ساعت 10:31)member نوشته:  اگه خوب مدرکش آماده نشده بوده و تا آماده شدن و صادر شدنش طول کشیده تا بدستس برسه اونوقت این چند ماه در حد چند واحد ربان بوده بارم مشکلسازه

وقتی فرم ففسا رو پر میکنید ازتون میپرسه چه مدرکی دارید و شما هم هر گزینه ای رو زدید با همون تا اخر باید برید اگر نه تمام پولی که بهتون کمک کردن رو با جریمه باید پس بدید. اونا میپرسن چه مدرکی داری نمیپرسن کدوم مدرکت الان اماده است. یادت باشه هیچ وقت دروغ نگو مخصوصا اگر مدارک دولتی باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: member ، amin_j ، nora
با سلام خدمت همه دوستان یه سوالی داشتم که شاید پیش پا افتاده باشه میخواستم بدونم اگه شرایط پذیرش گرفتن از داشگاه رو داشته باشم بهتره برم دانشگاه یا از کالج شروع کنم بهتره و اینکه ففسا چقدر از هزینه ها رو پوشش میده و اینکه من ویزای مهاجرتی دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من با گرین کارت دارم میام حالا میخاستم بدونم واسه ادامه تحصیل در مدرک فوق چه مدارکی لازمه که ترجمه کنم؟
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 21:41)aida123 نوشته:  سلام دوستان من با گرین کارت دارم میام حالا میخاستم بدونم واسه ادامه تحصیل در مدرک فوق چه مدارکی لازمه که ترجمه کنم؟

هر چیزی که داری رو ترجمه کن تک تک مدارکی که گرفتی رو از دیپلم به بعد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-06 ساعت 02:50)ps5 نوشته:  
(2015-10-05 ساعت 21:41)aida123 نوشته:  سلام دوستان من با گرین کارت دارم میام حالا میخاستم بدونم واسه ادامه تحصیل در مدرک فوق چه مدارکی لازمه که ترجمه کنم؟

ممنون از پاسختون
ریز نمرات هم لازمه؟
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-07 ساعت 13:58)aida123 نوشته:  

ممنون از پاسختون
ریز نمرات هم لازمه؟

فکر نمیکنم اما بازم ترجمه کن توی ایران ترجمه کردن خیلی خیلی خیلی ارزون تره تا میتونی هر چیزی داری تو ایران ترجمه کن و با خودت بیار که اگر اینجا بخوای ترجمه کنی کل جیبت رو خالی میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: aida123
(2015-10-07 ساعت 13:58)aida123 نوشته:  

ممنون از پاسختون
ریز نمرات هم لازمه؟
قطعا.برای ارزیابی مدرک تحصیلی نیاز دارین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: aida123 ، nora

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان