کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
کاش دوستان یه تاپیک بگذارن در مورد" چگونه درس خوندن به زبان انگلیسی" و تجربه خودشون رو به ما هم انتقال بدن. به خصوص اوایل کار که هنوز نه گوشتون عادت کرده و نه میتونین دست خط استاد رو پای تابلو که مینویسه بخونید! روزی چند ساعت ساعت درس خوندن کافیه و چه استراتژی لازمه براش. و از این قبیل چیزا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-02-14 ساعت 14:20)کاووش نوشته:  خوب پس بر خلاف مهارت speaking ، این یکی خود به خود درست میشه.? من آدم باهوشی نیستم زیاد، ولی پشتکار خوبی دارم. میدونم اونجا که برم درسها بهم فرصت مطالعه زبان و یادگیری بیشتر رو نمیدن پس تا ایرانم باید بارم رو ببندم. ولی تو فیلمها که دقت میکنم پر از اسلنگها و idiom هایی هستن که ماها بهش ناآشنا هستیم. نمیدونم این مساله چه قدر میتونه تو ارتباط با استادی که قراره باهاش کار کنم تاثیر منفی بذاره. شما خودتون این مشکل رو داشتین؟ چه قدر طول کشید تا راه بیافتین.؟

دوست عزیز من یه راه خوب برای یادگیری slang ها و idiom ها سراغ دارم ..... یه App در این مورد دانلود کنید روی گوشیتون و هر روز یه تعدادی از اونا رو بخونین....

منم همین کار رو دارم می کنم

موفق باشید
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: کاووش ، jojo_hami ، behfaza ، msar ، nora-nora
سلام
چطور می تونم درباره رشته های دانشگاهی در مقطع دکتری در یک شهر خاص اطلاعاتی بدست بیارم؟ لینکی از دانشگاه های این شهر و رشته های تحصیلی ؟
از چی می خوای بگذری و به چی می خوای برسی؟ با ساختار اینجا واقعا مشکل داری؟ خودت این کاره نیستی؟ اینجا واقعا چقدر تلاش کردی و نتیجه نگرفتی؟ فکر می کنی چه چیزی برای اون کشوری که بهش مهاجرت می کنی ارمغان می بری که انتظار داری اونها هم برای شما قدمی بر دارن؟ چقدر خودت رو آماده کردی( زبان، حرفه، دوری از وابستگی ها و ..)؟ با جواب به این سوال ها مسیرت مشخصه. پشیمانی برای شخصی پیش میاد که از اول نفهمیده یا نخواسته بفهمه برای چی داره کاری رو انجام می ده و در قبال کاری که می خواد بکنه چقدر باید هزینه کنه (مادی و معنوی و...) و فقط خودش رو توی یه جریان رها کرده تا ببینه اون جریان کجا می ره حالا مهاجرت یا انقلاب یا هر چیز دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar
مرسي از اطلاعات

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
[quote='ranebr' pid='522313' dateline='1405242783']
دوستان عزيز،
ميخاستم بگم من pasadena city college ثبت نام كردم، اگه كسى اطلاعاتى ميخاد يا سوالى داره كه من ميتونم كمكى كنم خوشحال ميشم جواب بدم[/

با سلام اگه لطف کنید یکم از محیط اونجا و اینکه مدرک زبان مثل IELTS لازمه هست یا نه توضیح بدین؟ و اینکه بعد دو سال کدام دانشگاه ها میتونی ترنسفر کنی؟

خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
اگه کسی تافل نداشته باشه وبخواد از کالج شروع کنه,بعد بری دانشگاه,چقد توکالج طول میکشه تا زبانش رو به راه شه؟
منظورم اینه که حتما باید 2سال تو کالج بخونه یا کمترم میشه؟
کیس نامبر:***6***2015
تعدادافرادکیس:1نفر
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرم:10آگوست
کارنت:10ژوئن
مصاحبه:6آگوست
وایزا:یه ضربBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-21 ساعت 13:22)aliusha نوشته:  سلام دوستان.
اگه کسی تافل نداشته باشه وبخواد از کالج شروع کنه,بعد بری دانشگاه,چقد توکالج طول میکشه تا زبانش رو به راه شه؟
منظورم اینه که حتما باید ۲سال تو کالج بخونه یا کمترم میشه؟

بستگی به iq داره

ولی معمولا کسی که در محیط باشه هم زبانش قوی میشه هم راه می افته

نه هتما که دوسال نیست ولی معمولا حداقل زمان و سختی که هست همان

1 سال تحصیلی و به تلاش و حمت و ارتباط برقرار کردن با سایر افراد

و گروهها هست
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، nora-nora
شرمنده اینجا میپرسم.
من لیسانس شیمی هستم ومیخوام اونجا پزشکی بخونم.البته بعد ازاتمام زبان در کالج.
آیا لیسانس من به عنوان پری مد حساب میشه؟یا باید مجدد یه لیسانس دیگه اونجا بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من لیسانس شیمی دارم ومیخوام اونجا پزشکی بخونم.البته بعد گذراندن دوره زبان در کالج
آیا این لیسانس من اونجا بعنوان پری مد پذیزفته میشه یا باید مجدد یه لیسانس دیگه بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
واقعا ببخشید اینجا می‌پرسم این سوال رو چون فکر کردم دوستان LA بیشتر درگیر این موضوع باشن

من می‌خوام برم کالج و یه رشته غیر مرتبط با رشته خودم بخونم , رشته خودم فوق لیسانس کشاورزی هست

اگه با دیپلم خودم رو معارفی کنم واسه گرفتن فاند‌ بدن مشکل درست نمی‌شه مخصوصا در مرحله گرفتن پاس ؟ چون با فوق لیسانس فاند تعلق نمی‌گیره

وقتم واسه تصمیم گیری کمه لطفا اگه کسی‌ اطلاعاتی‌ داره منو در جریان بذاره

abasihoda@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-24 ساعت 01:41)lake merit نوشته:  واقعا ببخشید اینجا می‌پرسم این سوال رو چون فکر کردم دوستان LA بیشتر درگیر این موضوع باشن

من می‌خوام برم کالج و یه رشته غیر مرتبط با رشته خودم بخونم , رشته خودم فوق لیسانس کشاورزی هست

اگه با دیپلم خودم رو معارفی کنم واسه گرفتن فاند‌ بدن مشکل درست نمی‌شه مخصوصا در مرحله گرفتن پاس ؟ چون با فوق لیسانس فاند تعلق نمی‌گیره

abasihoda@gmail.com

بهترین کار اینه که لیسانست رو قاب بگیری و فراموشش کنی اما یادت باشه وقتی اقدام کردی برای گرفتن فاند و خودت رو دیپلمه معرفی کردی دیگه به هیچ عنوان راه برگشت نداری پس تصمیم با خودته یا سعی کن بری فوق لیسانس و کار کنی یا وام بگیری و پولش رو بدی یا کلا لیسانس رو اتیش بزن (یا قاب بگیر) و دیگه به فکرش نباش . دیدم کسایی رو که بعد از چند ترم پشیمون شدن از اینکه خودشون رو دیپلمه معرفی کردن و فیلشون یاد هندوستان کرد اما هیچ راه بزگشتی نداشتن اما به نظر من و تا اینجایی که من دیدم کلا کشاورزی توی بیشتر جاهای امریکا طرفدار نداره و فقط محدود میشه به بعضی شهر ها پس بهترین کار اینه که با دیپلم بری راحت از اول یه رشته خوب و پر در امد (که البته علاقه داشته باشی ) رو بخونی .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، nora-nora ، storagemeter ، lake merit
در مورد فوق لیسانس (ارشد) شهرسازی و نقشه برداری اطلاعتی میخواستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای پذیرش دکتری شهرسازی و فوق نقشه برداری
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-24 ساعت 09:59)ps5 نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 01:41)lake merit نوشته:  واقعا ببخشید اینجا می‌پرسم این سوال رو چون فکر کردم دوستان LA بیشتر درگیر این موضوع باشن

abasihoda@gmail.com

بهترین کار اینه که لیسانست رو قاب بگیری و فراموشش کنی اما یادت باشه وقتی اقدام کردی برای گرفتن فاند و خودت رو دیپلمه معرفی کردی دیگه به هیچ عنوان راه برگشت نداری پس تصمیم با خودته یا سعی کن بری فوق لیسانس و کار کنی یا وام بگیری و پولش رو بدی یا کلا لیسانس رو اتیش بزن (یا قاب بگیر) و دیگه به فکرش نباش . دیدم کسایی رو که بعد از چند ترم پشیمون شدن از اینکه خودشون رو دیپلمه معرفی کردن و فیلشون یاد هندوستان کرد اما هیچ راه بزگشتی نداشتن اما به نظر من و تا اینجایی که من دیدم کلا کشاورزی توی بیشتر جاهای آمریکا طرفدار نداره و فقط محدود میشه به بعضی شهر ها پس بهترین کار اینه که با دیپلم بری راحت از اول یه رشته خوب و پر در امد (که البته علاقه داشته باشی ) رو بخونی .

ممنون از راهنمایتون دوست عزیز
آیا کسی‌ میدونه که در زمان گرفتن پاس آمریکا مشکلی‌ پیش میاد یا نه‌ ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-25 ساعت 07:41)lake merit نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 09:59)ps5 نوشته:  

abasihoda@gmail.com

بهترین کار اینه که لیسانست رو قاب بگیری و فراموشش کنی اما یادت باشه وقتی اقدام کردی برای گرفتن فاند و خودت رو دیپلمه معرفی کردی دیگه به هیچ عنوان راه برگشت نداری پس تصمیم با خودته یا سعی کن بری فوق لیسانس و کار کنی یا وام بگیری و پولش رو بدی یا کلا لیسانس رو اتیش بزن (یا قاب بگیر) و دیگه به فکرش نباش . دیدم کسایی رو که بعد از چند ترم پشیمون شدن از اینکه خودشون رو دیپلمه معرفی کردن و فیلشون یاد هندوستان کرد اما هیچ راه بزگشتی نداشتن اما به نظر من و تا اینجایی که من دیدم کلا کشاورزی توی بیشتر جاهای آمریکا طرفدار نداره و فقط محدود میشه به بعضی شهر ها پس بهترین کار اینه که با دیپلم بری راحت از اول یه رشته خوب و پر در امد (که البته علاقه داشته باشی ) رو بخونی .

ممنون از راهنمایتون دوست عزیز
آیا کسی‌ میدونه که در زمان گرفتن پاس آمریکا مشکلی‌ پیش میاد یا نه‌ ?

هیچ مشکلی پیش نمیاد 90% مردم اینجا همین کارو میکنن برای امتحان سیتیزنی هم بیشترین تاثیر رو تکس میزاره و پرونده های تکست رو چک میکنن و کاری به دانشگاهت ندارن .
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: lake merit

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان