کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدرک تحصیلی و مسائل مرتبط
mlm نوشته: من رفتم دانشگاه وگفتن تا وقتی طرحمو نگذرونم بهم هیچمدرکی نمیدن!!!جز گواهی اشتغال به تحصیل اونم نه برای سفارت خونه!!!!!

با سلام
سفارت ترجمه مدرک یا مدرک موقت رو قبول می کنه
و اگر شما گواهی ببرین می گن باید چند واحد دانشگاهی رو چک می زدید
نه مدرک .
سعی کنید با دانشگاه صحبت کنید سریع تر طرحو بهتون ارائه بدن (با پارتیم راحت تره Wink)
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
NAV!D نوشته: سلام .
من از بهمن ماه میرم داشنگاه .و دیپلمم هم 11 ساله هست.
حالا باید مدرک رو چی بزنم سراوین عزیز که میگه دانشگاه مدرک واسه چند واحد نمیده.
خوب دیپلمم هم که 12 ساله نیست
البته الان یه کلاس دارم میرم که معادل 4 سال سابقه کار هست.(فنی و حرفه ای)
ولی فکر کنم سراوین جان این چند واحد بشه ها نمیشه؟

با سلام
فقط با گذراندن دوره پیش دانشگاهی مدرک 12 ساله کامل میشه .
یا بعضی ها کمی زرنگ تر هستند سریع دانشگاه پودمانی ثبت نام می کنند
که بدون کنکور هم هست و سپس گواهی چند واحد پیش دانشگاهی رو آماده می نمایند .
البته شاید بعضی دانشگاه ها اذیت کنند ولی برادر من 5 واحد رو هم گواهی گرفته .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
وهام نوشته: من هم دانشجوی کاردانی ودیپلم11ساله ی فنی دارم . بهمن سال دیگه هم مدرک فوق دیپلمم میگیرم درصورتی که برنده شوم میخاستم بدونم دقیقا چه مدارکی باید نشون بدم ؟؟؟؟؟؟

مدارک چند واحد دانشگاهی که گواهی اشتغال به تحصیل میگیرین .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
mlm نوشته:
scoopy نوشته: سلام
من دانشجوی پزشکی هستم
مدرک من SOME UNIVERSITY COURSE محسوب میشه دیگه؟

با سلام من هم دانشجوی ترم 4 داروسازی هستم کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟؟وسوال دیگر اینکه ایا دکتری حرفه ای معادل مستر او ساینس هست؟

بله 4 ترم همون لیسانس خودمونهWink درست علامت زدید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
erfan85 نوشته: سلام
من دانشجو هستم
در فرم ثبت نام بايد چه گزينه اي رو بزنم؟
اگر گزينه "some university cours " رو انتخاب بکنم در مصاحبه بايد چه مدرکي رو ببرم که مربوط به اين گزينه هست؟

گواهی از دانشگاه گرفته و پس از ترجمه و مراحل تائید وزارت علوم و وزارت خارجه به سفارت می برید .

موفق و سربلند باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان برای مدرک تحصیلی من که الان دانشجوی سال چهارم دندانپزشکیم(استاژر) چی باید بزنم؟دیپلم؟Sad ببینید دوسال اولو که خوندم امتحان علوم پایه دادیم قبل سال سوم من که الان ترم هفتمم ستم نیس بزنم دیپلم؟
تشکر کنندگان:
نه گزینه ای هست که مربوط به درس خوندن در دانشگاه هست اونو بزنید
تشکر کنندگان:
1) Primary school only, دبستان
(2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام
(3)high school degree ديپلم دبيرستان
(4) vocational school, هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت که براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد)
(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي
(6) University degree, ليسانس دانشگاه
(7) Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس ناتمام، يا فقط چند واحد فوق ليسانس
(8) Master degree فوق ليسانس
(9) Some doctorate level courses, دکتراي ( هر رشته اي) ناتمام يا فقط چند واحد دکترا
(10) Doctorate degree. مدرک دکتراي هر رشته اي

کدوم شماره؟شماره 7؟یا 9؟یا 5؟
تشکر کنندگان:
burax نوشته: 1) Primary school only, دبستان
(2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام
(3)high school degree ديپلم دبيرستان
(4) vocational school, هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت که براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد)
(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي
(6) University degree, ليسانس دانشگاه
(7) Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس ناتمام، يا فقط چند واحد فوق ليسانس
(8) Master degree فوق ليسانس
(9) Some doctorate level courses, دکتراي ( هر رشته اي) ناتمام يا فقط چند واحد دکترا
(10) Doctorate degree. مدرک دکتراي هر رشته اي

کدوم شماره؟شماره 7؟یا 9؟یا 5؟

با سلام
5
Some university courses
دقت کنید در پست بالا جواب سوالتون داده شده !!Cool
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان: usa.lover
سلام دوست عزیز ببخشید مزاحم شدم،ممنون میشم جواب سوال منو بدید.. سوالی که مدتی‌ تو ذهنمه.. من دانشجوی سال ۶ پزشکیم ۲ سال از درسم موند و ۱ سال سربازی دارم تا دانشنامم آزاد بشه اگه من لاتاری قبول بشم اونموقع وضعیته ادامه تحصیل من چی‌ میشه؟ البته من تازه می‌خوام امسال اقدام کنم شاید خوش شانس بودیم و....یا شرایط ادامهٔ تحصیل پزشکی‌ در آمریکا پس از قبول شدن لاتاری وجود داره؟ تازه مشکله پاسپورت و سربازی هم هست.!

اگه شما اطلاع دارید به من بدید ممنون میشم حسابی
تشکر کنندگان:
nikan_z نوشته: سلام دوست عزیز ببخشید مزاحم شدم،ممنون میشم جواب سوال منو بدید.. سوالی که مدتی‌ تو ذهنمه.. من دانشجوی سال ۶ پزشکیم ۲ سال از درسم موند و ۱ سال سربازی دارم تا دانشنامم آزاد بشه اگه من لاتاری قبول بشم اونموقع وضعیته ادامه تحصیل من چی‌ میشه؟ البته من تازه می‌خوام امسال اقدام کنم شاید خوش شانس بودیم و....یا شرایط ادامهٔ تحصیل پزشکی‌ در آمریکا پس از قبول شدن لاتاری وجود داره؟ تازه مشکله پاسپورت و سربازی هم هست.!

اگه شما اطلاع دارید به من بدید ممنون میشم حسابی
سلام به همه دوستان
من بعد از چند ماه دوری بالاخره به سایت برگشتم دلم خیلی برای دوستان قدیم و مدیر محترم سایت تنگ شده بود امیدوارم بتوانم کمکی به علاقمندان لاتاری بکنم.
در جواب nikan-zباید بگم اول اینکه ایشالله برنده 2011 باشید بعد اینکه اگر قبول شدید تا موقعی که برای مصاحبه دعوت میشید سربازیتون تموم میشه پس نگران پاسپورت نباشید میمونه یک سال باقیمانده تحصیلتون،خب شما میتوانید خیلی کارا بکنید مثلا" یک مرخصی تحصیلی از دانشگاهتون بگیرید و بعد از ورود به آمریکا و گرفتن گرین کارتتان با اجازه دولت آمریکا به ایران برگشته و ادامه تحصیلتان را انجام دهید یا در آن کشور مانده و در یکی از دانشگاههای مورد علاقتون پذیرش گرفته و ادامه تحصیلتان را در آنجا انجام دهید.
تشکر کنندگان: honareirani ، ChairMan ، usa.lover ، nikan_z ، seravin ، Parslottery ، meweadl ، hooman78
محمد جان خیلی خوشحالم که برگشتی.
تشکر کنندگان: usa.lover ، mohammad_usa
سلام به همه
بچه ها من فوق دیپلم دارم اما پارسال برای اینکه ریسک نکرده باشم زدم دیپلم
ولی فکر کنم امسال باید بزنم Some university courses
اگر اشتباه میکنم بهم بگین
خدایا من خودم را رها کرده ام تو رهایم مکن
تشکر کنندگان:
با سلام
شما باید university degreeبزنید .شمایک مدرک دانشگاهی دارید نه تعدادی واحددانشگاهی
تشکر کنندگان: Parslottery ، hooman78
سلام
من الان دانشجو هستم و تا 3 سال دیگه هم دانشجو خواهم بود!! می خواستم بدونم الان باید تو بخش 12 فرم لاتاری، کدوم گزینه رو بزنم؟
High School, no degree ؟
High School degree ؟
Some University Courses؟
اگه گزینه Some University Courses انتخاب کنم، بعدش از دانشگاه باید نامه بگیرم که من تو فلان دانشگاه فلان قرد واحد پاس کردم؟و آیا دانشگاه ها همچین نامه ای میدن دست دانشجو یا نه؟
یا اینکه همون دیپلم بزنم با مدرک دیپلم برم سفارت؟ ( البته اگه اسمم در بیاد!! Wink )
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان