کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
(2010-01-15 ساعت 19:25)masih نوشته:  
(2010-01-14 ساعت 12:13)hamed_gh نوشته:  چرا اینجا اینقدر سوت و کوره ؟!!! SadSad
خب من بازم سوال میپرسم تا دوباره شلوغ بشه ... Big Grin
من احتمالا مصاحبه ام یکشنبه خواهد بود واسه همین نگرانم نکنه شنبه واسه مدیکال رفتم جوابشو همون شنبه بهم ندن !
از دوستان مجرد(بدون بچه) کسی بوده که جواب مدیکالش بیشتر از یک روز طول کشیده باشه و بگن فردا بیا بگیر ؟

سلام خامد
تا اونجایی که من خبر دارم (البته خودم دبی نرفتم) روزای جمعه و شنبه دبی تعطیل رسمیه مواظب باش دیر نری.
شنبه پلی کلینیک باز هست.
تشکر کنندگان: hamed_gh
با سلام اگر شما مدرک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس داشته باشید باز هم از شما در سفارت مدرک پیش دانشگاهی را می خواهند ؟

با تشکر
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: r.bazargan
دوستان درود!
چرا کسی نمیاد تجربه مصاحبشو برای دیگران بنویسه؟ یعنی این روزها کسی مصاحبه نمیره؟
تشکر کنندگان:
(2010-01-16 ساعت 01:14)Bahar JJ نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 19:25)masih نوشته:  
(2010-01-14 ساعت 12:13)hamed_gh نوشته:  چرا اینجا اینقدر سوت و کوره ؟!!! SadSad
خب من بازم سوال میپرسم تا دوباره شلوغ بشه ... Big Grin
من احتمالا مصاحبه ام یکشنبه خواهد بود واسه همین نگرانم نکنه شنبه واسه مدیکال رفتم جوابشو همون شنبه بهم ندن !
از دوستان مجرد(بدون بچه) کسی بوده که جواب مدیکالش بیشتر از یک روز طول کشیده باشه و بگن فردا بیا بگیر ؟

سلام خامد
تا اونجایی که من خبر دارم (البته خودم دبی نرفتم) روزای جمعه و شنبه دبی تعطیل رسمیه مواظب باش دیر نری.
شنبه پلی کلینیک باز هست.

پلی کلینیک دبی حتی جواب مدیکال بچه ها رو هم همون روز میده. ما یک بچه 4 ساله داشتیم و همون موقع جوابو گرفتیم.
(2010-01-16 ساعت 05:13)ashkan58 نوشته:  با سلام اگر شما مدرک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس داشته باشید باز هم از شما در سفارت مدرک پیش دانشگاهی را می خواهند ؟

با تشکر

نه شما فقط یک مدرک از دیپلم به بالا می دهید. چیز دیگه ای نمی خوان.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: drkamrani1
سلام به همه دوستان
اونایی که منتظر سفرنامه هستن یک هفته دیگه صبر کنند
من دوشنبه این هفته میرم دبی و سه شنبه هفته آینده انشا.. با دست پر بر میگردم و یه سفرنامه کامل مینویسم
التماس دعاRolleyes
شماره کیس:2010as 9000
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun,2009
کنسولگری:َابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Feb,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,2010
تاریخ دریافت کلیرنس:بازمانده2010
تشکر کنندگان: homeless ، maryamjay ، sh-b ، darya ، drkamrani1 ، Ali58 ، esmail ، hanim ، mohsen324 ، star4631 ، seravin ، sam_hash ، Behinaz ، آنا ، indmehdi ، ramin2010 ، hamed_gh ، farzad101 ، Hashem ، fairwall ، r.bazargan
من هم به همه دوستان سلام مي كنم در آينده نزديك منتظر يك سفر نامه توپ باشيد
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
تشکر کنندگان: sh-b ، star4631 ، hanim ، drkamrani1 ، Behinaz ، آنا ، hamed_gh ، Hashem ، f.o
شما اسم هتلهاي توي رقه رو ميدونيد ؟
هتلهاي توي ميدون ساعت چطوره؟
تشکر کنندگان:
(2010-01-17 ساعت 14:56)آنا نوشته:  شما اسم هتلهاي توي رقه رو ميدونيد ؟
هتلهاي توي ميدون ساعت چطوره؟

ما توی هتل لندمارک رقه بودیم. چهارستاره است و کیفیتش نسبتا خوب بود چون تازه سازه.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: آنا ، r.bazargan
سلام دوستان عزیز،

من امشب از دوبی‌ برگشتم و فردا همه چیز را براتون مینویسم.
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، star4631 ، drkamrani1 ، naeiji1974 ، r.bazargan
رسیدن به خیر. بی صبرانه منتظریم
(2010-01-20 ساعت 01:35)payman R نوشته:  سلام دوستان عزیز،

من امشب از دوبی‌ برگشتم و فردا همه چیز را براتون مینویسم.
تشکر کنندگان: payman R
سلام دوستان،

مصاحبهٔ ما ۵ شنبه بود و ۳ شنبه صبح رسیدیم دوبی‌ و ساعت ۹.۳۰ رفتیم پولی‌ کلینیک که دقیقا روبه روی ایستگاه مترو (ایستگاه سیتی سنتر) واقع شده، البته هتل ما دقیقا روبروی پولی‌ کلینیک بود (هتل copthorn, هتل ۴ ستاره خیلی‌ خوبی‌ بود و غذاش هم عالی‌ بود)، البته هتل شما هرجا که باشه باید با مترو ایستگاه سیتی سنتر پیاده شین، از مترو که بیاین بیرون داروخانه ابن سینا را جلوتون می‌بینید که طبقه بالای داروخانه پولی‌ کلینیک واقع شده. بعد از انجام مراحل پزشکی‌ که همش قبلا مفصلا توضیح داده شده، ۲-۳ ساعت بعد جواب حاضره و هرچقدر هم که کارت زردتون کامل باشه دکتر نیل یه واکسن براتون تزریق می‌کنه ولی‌ بهتون توصیه می‌کنم که اینجا واکسن‌ها را کامل بزنید چون اگر کارتتون کامل نباشه ۲ تا واکسن می‌زنه و هزینتون بالا میره، از ما با زدن ۱ واکسن نفری ۵۵۰ درهم گرفت. ما از قبل با خانوم ملیکا برای رفتن به ابو ظبی هماهنگ کرده بودیم (نفری ۲۰۰ درهم) که اگر بتونین ماشین کرایه کنین خیلی‌ بهتر و به صرفه تره، ساعت ۶،۳۰ حرکت کردیم که ۸ اونجا رسیدیم (حتما قبل از حرکت کردن مدارکتون را چک کنید چون ما مدارک پزشکی‌ را جا گذشته بودیم و مجبور شدیم دوباره برگردیم)، اونجا قبل از ورود به سفارت وسایل الکترونیکی و موبیل‌ها را ازتون میگیرن، با از ورود به داخل سفارت اول یه دختر یا خانوم ایرانی‌ که خیلی‌ هم بد اخلاق بود مدارک را ازمون گرفت ( اصلا اصل مدارک و کپی‌‌ها را نخواست در ضمن ما چون سپانسر داشتیم مدارک مالی و نامهٔ کار را هم نخواست، ولی‌ بهتون توصیه می‌کنم اگر در آمد سپنسرتون بالا نیست حتما مدارک مالی هم با خودتون ببرید چون یه خانوم و آقایی بابت این موضوع مجبور شدن دوباره برگردان ایران و مدارک مالی ببرن) بعد از اینکه مدارک را کامل تحویل دادین، بهتون میگه که برین پول را پرداخت کنین که در کلّ حدود ۲۸۷۰ درهم می‌شه بعد باید حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید تا مدارکتون را چک کنن بعد دوباره شمارتون آععلام می‌کنن که یه دختر هندی خیلی‌ خوش برخورد با ما مصاحبه کرد، اول گفت قسم بخورید که هرچی‌ تو فرمها نوشتین راسته، بعد انگشت نگاری کردیم و بعد چند تا سوال فرمالیته که کجا کار می‌کنید، بار چندم که لاتاری شرکت می‌کنید، و رو چیزی که خیلی‌ تاکید می‌کنن ۱-کار دولتی (چون اون خانوم بد اخلاق هم این را پرسید) و ۲-سربازی هست و چون من سربازی رفته بود بهم برگه آبی داد ولی‌ ویزا همسرم حاضر بود که ما تصمیم گرفتیم با هم ویزا را بگیریم، چون به ما گفت تست پزشکی‌ ۱ سال اعتبار داره، و ویزا را از تاریخی‌ که پاس را تحویلشون میدیم میزنن، یه جورایی من راضی‌ هستم که محل مصاحبم را ابو ظبی انتخاب کردم چون هم تست پزشکی‌ ۱ سال اعتبار داره برخلاف آنکارا که ۶ ماه و دوم اینکه تاریخ ویزا را از روزی که پاس را بهشون میدی میزنن نه از روزی که مدیکل انجام شده، در ضمن همه جا هم حراج ۵۰-۷۰% بود و خیلی‌ خوب میشد خرید کرد. این هم از سفرنام که یه جورایی دین خودم به این سایت خیلی‌ خوب میدونستم و از تمام مدیران این سایت کمال تشکر را دارم

دوستان در ضمن هر سالی‌ بود من در خدماتتون هستم، راستی‌ اگر اشتباه نکنم سفارت ۴ شنبه‌ها سفارت تعطیل است.در ضمن من از خانوم هندی در رابطه با برگه‌های آبی پرسیدم که گفت این یک پروسهٔ اداری هست که باید طی‌ بشه نه چک امنیتی.

تشکر کنندگان: sh-b ، hanim ، Ashkan78 ، maryamjay ، star4631 ، admin ، seravin ، sam_hash ، esmail ، homeless ، Ali Sepehr ، farzad101 ، drkamrani1 ، Hashem ، f.o ، fairwall ، Hamid55 ، sami123 ، naeiji1974 ، feidom30 ، r.bazargan
سلام دوستان عزیز
میشه شماره راننده ای که ابوظبی میبره برام بذارین؟
ممنون
تشکر کنندگان:
سلام به بر و بچه هاي مها جر سرا
من از مصاحبه و سفر دوبي برگشتم و برگه آبي گرفتم الان خيلي خسته و كوفته هستم
در اولين فرصت يك سفر نامه مفصل مي نويسم خصوصا در مورد مديكال و واكسن ها مي خواهم كامل توضيح
بدهم
تشکر کنندگان: seravin ، homeless ، star4631 ، payman R ، sam_hash ، fairwall ، hamed_gh ، drkamrani1 ، r.bazargan
(2010-01-16 ساعت 10:21)ali-n نوشته:  سلام به همه دوستان
اونایی که منتظر سفرنامه هستن یک هفته دیگه صبر کنند
من دوشنبه این هفته میرم دبی و سه شنبه هفته آینده انشا.. با دست پر بر میگردم و یه سفرنامه کامل مینویسم
التماس دعاRolleyes

چه خبرا از مصاحبه؟ هنوز بر نگشتی؟

تشکر کنندگان:
با سلام خدمت كليه دوستان و با تشكر از عزيزاني كه تجارب خودشان را در اختيار اينجانب قرار دادند در اينجا سفر نامه ابوظبي را در 3 قسمت 1 - مديكال 2 - مصاحبه 3 - تور و هتل ارائه ميكنم البته شايد جاي بحث مديكال و تور در تاپيك ديگري باشد ولي به خاطر اينكه كل سفرنامه يك جا بوده و استفاده از آن راحت باشد با اجازه مديران محترم همه را در اينجا مي گذارم

مديكال ( ابتدا : تزريق واكسن در ايرانSmile

1 - Td (كزاز ديفتري) من در انستيتوپاستور يك مرحله تزريق كردم و با فرض اينكه يكبار هم احتمالا در بچگي تزريق كرده باشيم در كارت بين المللي واكسن 2 مرحله در 2 تاريخ جداگانه ثبت شد
در مورد خانمم هم با توجه به اينكه در هنگام زايمان اين واكسن را تزريق مي كنند آن را يك مرحله در نظر گرفتند و يك مرحله هم تزريق در بچگي. و ايشون بدون تزريق در انستيتو در كارتش 2 مرحله ثبت شد

2 - MMR - دو مرحله ( طوري برنامه ريزي كنيد كه بتونيد هر دو مرحله را كه فاصله ان يك ماه است را در ايران بزنيد)
3 - هپاتيت - دو مرحله
4 - آنفلوآنزا

و اما در كلينيك ميد ايست:

به من و خانمم واكسن Td زدندو به من گفتش كه يك مرحله ديگه هم در آينده بايد بزني ولي در اين مورد چيزي به خانمم نگفت در مورد آبله مرغان پرسيد كه آيا در بچگي گرفتيد كه گفتيم بله (هوراااااااااااااااااااااا)
گفت پس نياز به واكسن آبله مرغان نداريد
از ما آزمايش خون و عكس قفسه سينه هم گرفتند
در مورد دخترم (2.5 ساله) با توجه به اينكه كارت واكسنش كامل بود و ترجمه آن را برده بودم فقط به يك واكسن به نام Hib نياز داشت اما چون مريض بود و تب داشت بهش نزدندو گفتند ايشالا توي آمريكا موقع مدرسه رفتن بهش مي زنند البته فكر كنم كه واكسن خوراكي باشد و بچه كوچيك آزمايش خون و عكس قفسه سينه نياز ندارد

هزينه ها : بابت 3 پرونده 2300 درهم پرداخت كرديم و بابت واكسن به ازا. هر واكسن 150 درهم جمعا 300 درهم داديم قيمت واكسن بچه هم 150 درهم بود كه پولش را پس دادند
( ناگفته نماند ما بچه را همانجا به دليل بيماري ويزيت كرديم كه 100 درهم هزينه ويزيت و 49 درهم هزينه دارو شد)

با توجه به اينكه پيدا كردن آدرس كمي سخت ميباشد و خيلي ها هم اونجا كلينيك را نميشناسند و ما به سختي و با راهنمايي يك ايراني كه در لابي هتل بود و متوجه شد ما داريم دنبال آدرس مي گرديم تونستيم اونجا رو پيدا كنيم بنابراين من در ادامه. اسكن يك برگه كه در آن كروكي كلينيك وجود دارد و يك لينك حاوي توضيحات در مورد كلينيك ميگذارم وز از عزيزاني كه قصد دارند برن اونجا خواهش مي كنم كه پرينت اين دو برگه را با خودشان ببرند
و وقتي كه آدرس رو پيدا كرديد و سوار آسانسور شديد دكمه M را بزنيد و وارد كلينيك ميشيد

نكته ديگه اينكه ما روز چهارشنبه در كلينيك بوديم و پرسيد كه كي مصاحبه داريد و ما گفتيم يكشنبه و ادامه داد كه جواب غروب شنبه آماده است البته من آن را صبح شنبه كه اماده شده بود گرفتم پس كسانيكه كمبود وقت دارند حتما قبل از رفتن از طريق ايميل يا تلفن هماهنگي نمايند

نكته اخر در مورد هزينه ها اينكه من شنيده ام كه در كلينيك هاي ديگه هرينه ها كمتر است ولي اطلاع دقيق ندارم راستي اصل پاسپورت و عكس فراموش نشود

لينك كلينيك : http://www.mideastpolyclinic.co.ae/gcard.htm

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

تشکر کنندگان: seravin ، admin ، indmehdi ، homeless ، hamed_gh ، star4631 ، mh_hshk ، faranak.n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان