کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
سلام به همه دوستان
همانطور که به همه دوستان قول دادم یه سفر نامه مفصل تهیه کردم که در بخش های مختلف اونا رو وارد میکنم.

قسمت اول سفرنامه

نکته مهم : اگه میتونید مصاحبه خودتونا از ابوظبی به آنکارا تغییر دهید
برای این موضوع دلایلی دارم . اگه نگاهی به وضعیت بچه ها بکنید میبینید اونایی که امسال آنکارا بودن بهتر تونستن ویزا بگیرن . حتی آنکارا پروسه بک گراند چک سریعتری داره . در ضمن من شاهد بی نظمی های فراوانی در سفارت امریکا در ابو ظبی بودم . مثلا مدارک پرونده یه نفر را گم کرده بودن و
پاسپورت یه نفر را اشتباهی به یه نفر دیگه داده بودن و.....

خوب حالا صحبت من با اونایی هست که دیگه تصمیم گرفتن برن ابوظبی
من دوشنبه 18 ژانویه با پرواز ایران ایر به دبی رفتم . سه شنبه 19 ژانویه رفتم پلی کلینیک و پنجشنبه 21 ژانویه مصاحبه داشتم . همه چی خوب بود فقط به خاطر خدمت سربازی مثل بقیه بک گراند چک خوردم.
چند نکته مهم
1- مدارکی که میبرین خیلی مهمه . بیشتر از مدارکی که توی نامه دوم هست ازتون نمیخوان ولی محض احتیاط بهتره مدارکی مثل کارت ملی . خدمت سربازی رزومه و سابقه کار هم ببرین . در ضمن بیشتر از اون مدارکی که خواستن بهشون ندین و در موقع مصاحبه باهاشون بحث نکنید و اطلاعات اضافی ندین . سعی کنید کمتر حرف بزنید . به قول یکی اگه گفتن سلام فقط بگید سلام . دیگه نگید حالتون چطوره و .....

2- برای تست پزشکی شک نکنید بهترین جا پلی کلینیک هست . آدرسش هم که بچه ها دادن. فقط اصل پاسپورت 3 تا عکس 5*5 و کارت واکسن و 550 درهم پول فراموش نکنید .

3- برای رفتن به ابوظبی هم از قبل با یه نفر هماهنگ کنید بیاد دنبالتو بهتره . قیمتش هم رفت و برگشت 200 درهم بیشتر نیست . البته اگه کارتون خیلی طول بکشه این مبلغ اضافه میشه. ادمهای زیادی هم هستن که این کار رو میکنن. من با شخصی به اسم آقای رشیدی رفتم که آدم خوبی بود و خیلی هم در مورد ویزای امریکا اطلاعات داشت . واسه خودش یه پا وکیل بود . در ضمن ادم خوش قولی هم بود. این هم شماره موبایلش هست : 0507587813
در ضمن یادم رفت بگم . اونجا حتما به موبایل احتاج دارین و بهتره که از موبایل ایران استفاده نکنید و از خطوط دبی که du بهش میگن استفاده کنید چون به صرفه تره
چیزی که یادم رفت بگم اینه که برای مصاحبه قبل از ورود به سالن یه دو ساعتی معطل میشین. یه کاپشن نازک و خوراکی و اب ببرین. در ضمن واسه wc باید برید سفارت عربستان که روبروی سفارت امریکاست .توی سالن سفارت هم wc هست

در بخش بعدی در مورد هتل ها . مراکز خرید و جاهای تفر یحی توضیح میدم
شماره کیس:2010as 9000
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun,2009
کنسولگری:َابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Feb,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,2010
تاریخ دریافت کلیرنس:بازمانده2010
تشکر کنندگان: payman R ، darya ، laili ، mohsen324 ، arshiya ، seravin ، ramin2010 ، indmehdi ، star4631 ، homeless ، Ashkan78 ، sam_hash ، farzad101 ، Spiritual ، drkamrani1 ، ساسان ، R.F ، mh_hshk
قسمت دوم سفرنامه ----مصاحبه

جهت رفتن به ابوظبي ما با ليدر تور هماهنگ كردم كه گفتش اگر با ون بخواهيد بريد هر نفر 200 درهم كه براي ما بدون احتساب بچه ميشد 400 درهم و اگرماشين دربست بخواهيدكلا ميشه 600 درهم كه ما دربست گرفتيم و حوالي ساعت 5/8 رسيديم سفارت و ساعت 5/9 درب باز شد همه وسيله ها به غير از مدارك و كالسكه بچه را گرفتند حتي خوراكي هاي بچه را گرفتند و گفتند كه اگر نياز شد بعدا بياييد بگيريد كه داخل سفارت مختصر آب و چاي و خوراكي براي فروش وجود داشت كه زود هم تمام شد ولي براي تعويض پوشك بچه وسيله هايي رو كه نياز داشتم آمدم از دم در راحت گرفتم اينها رو مفصل توضيح ميدم چون ميدونم خيلي به درد اونايي كه بچه كوچيك دارند ميخوره نكته جالب ديگه اينكه اونجامختصر اسباب بازي وجود داشت كه دخترم حسابي حال كرد و كلي هم سفارت رو به هم ريخت و ماموراي خوش اخلاق نه تنها چيزي بهش نگفتند بلكه كلي هم باهاش بازي كردند و از بار ما كم كردند چون از لحظه ورود تا خروج 3 ساعت طول كشيد
خلاصه پس از ورود به با جه صندوق مراجعه ميكنيد نامه دوم را دادم اونجا و يك شماره گرفتم پس از مدتي شماره را خواندند خواندن شماره ها به ترتيب نيست بلكه بر اساس پروسه اي است كه خودشان دارند يك خانم ايراني نسبتا اخمو پشت باجه بودعلاوه بر پاسپورت فقط ترجمه مدارك شامل شناسنامه- ازدواج- مدارك تحصيلي ابتدا براي خودم سپس خانمم و بچه و مدارك اسپانسر رو خواست به اضافه عكس ولي پايان خدمت و كارت ملي و گواهي كار را نخواست ولي شما جهت محكم كاري همه مدارك لازمه را اصل و ترجمه و كپي اصل و كپي ترجمه را داشته باشيد هر سوالي هم كه پرسيد فقط جواب همان رو نه كم نه زياد بدهيد و نكته مهم اينكه زن و شوهر ها هم به هيچ وجه جاي همديگه جواب ندن
البته ايشون سوال خاصي نپرسيدفقط از من در مورد دولتي بودن كارم پرسيد كه گفتم بله و از خانمم هم پرسيد بعد گفت برو صندوق پول رو بپردازو قبضش رو بيارو گفت بشينيد صداتون ميزنيم پس از مدتي دوباره شماره را اعلام كردند رفتيم يك باجه ديگه كه يك خانم خوش اخلاق آمريكايي بود و چند تا سوال به انگليسي پرسيد كه چندمين بار هستش كه تقاضا داده ايد (لاتاري) وتوي ايران اينجا چكار ميكني- كار دولتي يا خير - كجا (ايالت)ميخواهي بري - چرا - اونجا مي خواهي چكار كني - البته قبل از اينكه سوالات را شروع كنه گفت دست راستت رو ببر بالا و قسم بخور كه راست گفتي و ميگي و برگه آبي رو بهم داد و گفت از سه هفته ديگه به بعد توي سايت شماره را چك كنيد و به سلامت
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
تشکر کنندگان: darya ، payman R ، star4631 ، drkamrani1 ، ساسان ، javan134 ، feidom30
(2010-01-31 ساعت 12:26)ali-n نوشته:  سلام به همه دوستان
همانطور که به همه دوستان قول دادم یه سفر نامه مفصل تهیه کردم که در بخش های مختلف اونا رو وارد میکنم.

قسمت اول سفرنامه

نکته مهم : اگه میتونید مصاحبه خودتونا از ابوظبی به آنکارا تغییر دهید
برای این موضوع دلایلی دارم . اگه نگاهی به وضعیت بچه ها بکنید میبینید اونایی که امسال آنکارا بودن بهتر تونستن ویزا بگیرن . حتی آنکارا پروسه بک گراند چک سریعتری داره . در ضمن من شاهد بی نظمی های فراوانی در سفارت امریکا در ابو ظبی بودم . مثلا مدارک پرونده یه نفر را گم کرده بودن و
پاسپورت یه نفر را اشتباهی به یه نفر دیگه داده بودن و.....
با توجه به اینکه منم ابو ظبی مصاحبه داشتم و به من هم به خاطره سربازی کلیرنس خورد یه جورایی با شما موافق هستم، البته در این زمینه که آنکارا بهتر ویزا میده خیلی‌ موافق نیستم، چون تا اونجایی که من اطلاع دارم به بچه‌هایی که سربازی رفتن هم آنکارا کلیرنس می‌زنه، اگر دوستانی که آنکارا مصاحبه داشتن موردی خلاف این دیدن بگن ممنون میشم، البته ممکن ماه‌های بعد که دیگه کلیرنس خیلی‌‌ها قبل از مصاحبه میاد به این افراد هم دیگه کلیرنس نخوره ولی‌ از شروع لاتاری ۲۰۱۰ تا حالا فکر می‌کنم به همهٔ کسانی‌ که سربازی رفتن یا کار دولتی داشتن در هر ۲ سفارت کلیرنس خورده، ولی‌ در رابطه با منظم بودن آنکارا و این که در کلیر کردن بچه‌ها فعال تره با هایتون موافقم چون اگر سایت آنکارا را چک کنید الان شماره‌های ۷۰۰۰-۸۰۰۰ دارن کلیر میشن در صورتی‌ که ابو ظبی هنوز ۳۰۰۰-۴۰۰۰ را داره کلیر می‌کنه، البته اینهم نباید فراموش کرد که تعداد مراجعه کنندگان کیس‌های لاتاری آنکارا بیشتر از ابو ظبی هست.
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

تشکر کنندگان: darya ، star4631 ، drkamrani1 ، r.bazargan
سلام دوستان
من الان ابوظبي هستم و فردا مصاحبه دارم ميشه لطفا يكي زود به من بكه عكس يه كوش بيرون لازم هست يا نه يه نفر اينجا به من كفته لازمه و توي دل منو خالي كرده ببخشيد اكه سوال نكراريه وقت ندارم همه تابيك ها رو بكردم
تشکر کنندگان: R.F ، Ashkan78 ، r.bazargan
(2010-02-01 ساعت 16:19)hanim نوشته:  سلام دوستان
من الان ابوظبي هستم و فردا مصاحبه دارم ميشه لطفا يكي زود به من بكه عكس يه كوش بيرون لازم هست يا نه يه نفر اينجا به من كفته لازمه و توي دل منو خالي كرده ببخشيد اكه سوال نكراريه وقت ندارم همه تابيك ها رو بكردم

گوش‌ها در عکس باید نمایان باشد
تشکر کنندگان: sh-b ، R.F ، Ashkan78 ، drkamrani1 ، hanim ، shr.jafari ، ساسان ، r.bazargan
سلام دوستان
یه سوال ... از دوستان کسی بوده که امسال بدون اسپانسر از ابوظبی با ویزاش مووافقت بشه ؟
من دو هفته دیگه بدون اسپانسر با مدارک مالی(حساب 32 میلیونی و وکالتنامه) دارم میرم ابوظبی ، الان تازه استرس بدون اسپانسر منو گرفته !! SadSad
به دادم برسییییدد Big Grin
تشکر کنندگان:
سلام
من الان دبی هستم و کارهای کلینیک رو هم در پلی کلینیک انجام دادم فقط مونده مصاحبه که اونم دو روز دیگه هستش که قراره آژانس هتل من رو با 180 درهم به ابوظبی ببره.
سفرنامه هم بمونه واسه برگشتن به ایران. امیدوارم بتونم توی میتینگ شرکت کنم .
تشکر کنندگان: payman R ، Ashkan78 ، hamed_gh ، drkamrani1 ، farzad101 ، star4631 ، r.bazargan
(2010-02-05 ساعت 19:23)hamed_gh نوشته:  سلام دوستان
یه سوال ... از دوستان کسی بوده که امسال بدون اسپانسر از ابوظبی با ویزاش مووافقت بشه ؟
من دو هفته دیگه بدون اسپانسر با مدارک مالی(حساب 32 میلیونی و وکالتنامه) دارم میرم ابوظبی ، الان تازه استرس بدون اسپانسر منو گرفته !! SadSad
به دادم برسییییدد Big Grin

خیالت راحت باشه من در انکارا دوستی با 39 میلیون بدون اسپانسر قبول کردن گویا مینیمم پول 20 میلیون باید باشه
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
تشکر کنندگان: mohsen324 ، Ashkan78 ، hamed_gh ، kavoshgarnet ، drkamrani1 ، r.bazargan
من با Google Earth مسیر دبی به ابو ظبی رو دیدم
جلوی سفارت آمریکا در ابوظبی هم یه پارکینگ به چه عظمت وجود داره که جای پارک های خالیش 5 برابر پر هاش بود (بر مبنای تصویر گوگل )
حالا من چند سوال دارم در مورد اجاره ماشین در دبی
1.آیا بدون credit card هم میشه ماشین اجاره کرد؟
2.از کجا ماشین اجاره کنیم که مطمئن ، قیمت مناسب، و در کل شسته و رفته باشه؟( ضمانت مالی می گیرند یا نه؟ چقدر است؟)
3.ماشین هاش دنده اتوماتیک هستن یا نه؟( رانندگی در دبی و در مسیر راحت هست یا نه)
4.بنزین زدن راحت است در کل قیمتش چند؟
5. در شهر جای پارک راحت گیر می آید یا نه ؟ در فروشگاه ها و هتل ها چطور (هتل فلورا گرند)
6.چه ماشینی و پیشنهاد می کنید؟
7.ماشین رو برای صبح تا شب نمیشه اجاره کرد؟
8.نکته تکمیلی اگر وجود داره بفرمایید؟
با سپاس- برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم
کم کن طمع از جهان و می زی خورسند *** وز نیک و بد زمانه بگسل پیوند
می در کف و، زلف دلبری گیر که زود *** هم بگذرد و نماند این روزی چند
CoolCool
در کارگه کوزه گری رفتم دوش *** دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش *** کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
تشکر کنندگان:
(2010-02-07 ساعت 05:43)Alphakiloo نوشته:  من با Google Earth مسیر دبی به ابو ظبی رو دیدم
جلوی سفارت آمریکا در ابوظبی هم یه پارکینگ به چه عظمت وجود داره که جای پارک های خالیش 5 برابر پر هاش بود (بر مبنای تصویر گوگل )
2.از کجا ماشین اجاره کنیم که مطمئن ، قیمت مناسب، و در کل شسته و رفته باشه؟( ضمانت مالی می گیرند یا نه؟ چقدر است؟)
5. در شهر جای پارک راحت گیر می آید یا نه ؟ در فروشگاه ها و هتل ها چطور (هتل فلورا گرند)

1. بله میشه نیازی به کردیت ندارید.
2. ضمانت مالی میگیرن ولی دقیقش رو نمی دونم.
3. هر دو نوعش رو میتونی پیدا کنی
5. جای پارک اصلا خوب گیر نمیاد. بعضی مراکز خرید پارکینگ های خیلی خوبی داره ولی شما اجازه نداری اونجا پارک کنی و فکر کنم فقط مربوط به تاکسی هاست. مسافت خیلی زیادی رو باید دور از مراکز پارک کنی و بقیه مسیر رو پیاده بری.
در کل من فکر می کنم برای کسی که با محیط آشنا نباشه اجاره ماشین گزینه خوبی نیست.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: drkamrani1 ، Ashkan78 ، farzad101 ، Alphakiloo ، r.bazargan
(2010-02-07 ساعت 05:43)Alphakiloo نوشته:  من با Google Earth مسیر دبی به ابو ظبی رو دیدم
دوست عزیز
صفحه چهارم همین تاپیکو بخوانید در مورد کرایه کردن ماشین اطلاعات مفیدی هست که بعضی از جواباتون توشه
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1622&page=4
شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
تشکر کنندگان:
(2010-02-07 ساعت 22:23)farzad101 نوشته:  
دوست عزیز
صفحه چهارم همین تاپیکو بخوانید در مورد کرایه کردن ماشین اطلاعات مفیدی هست که بعضی از جواباتون توشه
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1622&page=4
با تشکر از شما
من همه پستهای این انجمن رو خوندم بعد پست زدم
کم کن طمع از جهان و می زی خورسند *** وز نیک و بد زمانه بگسل پیوند
می در کف و، زلف دلبری گیر که زود *** هم بگذرد و نماند این روزی چند
CoolCool
در کارگه کوزه گری رفتم دوش *** دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش *** کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
تشکر کنندگان:
Alphakiloo عزيز به نظر من اگر در دوبي تاكسي بگيري خيلي بي دردسر تر است تاكسي خيلي فراوان و كرايه ها هم چندان بيراه نيست براي گشتن مراكز تفريحي و ديدني استفاده از تورهايي كه از طريق ليدر هاي تورها ارائه ميشود مناسب است
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
تشکر کنندگان:
باسلام
من دیروز در ابوظبی مصاحبه داشتم خیلی راحت بود و به راحتی تونستم ویزام رو بگیرم امروز ساعت 2 دارم میرم سفارت که پاسپورتم رو بگیرم امیدوارم همگی موفق بشین.
تشکر کنندگان: N.D ، sh-b ، darya ، indmehdi ، mohsen324 ، homeless ، admin ، esmail ، farzad101 ، hamed_gh ، honareirani ، WIKIMAN ، payman R ، jam_14051 ، R.F ، usagreen ، drkamrani1 ، star4631 ، sam_hash ، ساسان ، r.bazargan
ایول ایول داش مسیح رو ایول
یالا یالا ما سفرنامه میخوایم یالا Big Grin Big Grin Tongue
حالا تا بیای ایران سفرنامه رو بنویسی اینارو بی زحمت جواب این سوال هارو بده :
اسپانسر داشتی ؟
مدارک مالی هم برده بودی؟
به نظرت رو اسپانسر حساسن یا کسی با مدارک مالی رو هم قبول میکنن ؟
در آخر هم اگر نکته خاصی برای ما دم مصاحبه ای ها داری بگو
بازم ایول ایول Wink
تشکر کنندگان: R.F ، masih ، ساسان

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان