کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدام شهرهای آمریکا رو ترجیح میدهید؟چرا
New York, New York
14.32%
64 14.32%
Los Angeles, California
15.21%
68 15.21%
Chicago, Illinois
6.26%
28 6.26%
Houston, Texas
7.83%
35 7.83%
Philadelphia, Pennsylvania
2.01%
9 2.01%
Washington, D.C
7.83%
35 7.83%
Dallas, Texas
8.72%
39 8.72%
San Francisco, California
12.53%
56 12.53%
Boston, Massachusetts
2.91%
13 2.91%
Seattle, Washington
4.92%
22 4.92%
Las Vegas, Nevada
3.80%
17 3.80%
San Diego, California
3.36%
15 3.36%
San Antonio, Texas
1.79%
8 1.79%
Detroit, Michigan
1.79%
8 1.79%
other
6.71%
30 6.71%
مجموع 447 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کدام شهرهای آمریکا رو ترجیح می دهید؟چرا؟
سلام؛
خوب ميبينم كه دو نفر از دوستان قبول زحمت كردن و اومدن اينجا و نظر دادن

نفر اول رو كه من نميشناسم ولي در جوابشون ميگم كه خوب هدف شما وقتي يه چيزي باشه بهتره بريد دنبالش و اگه آدم جدي هدفش دنبال كنه حتماً موفق ميشه هاليوود تا جايي كه من ميدونم در كاليفورنيا و فلوريدا پايگاه داره حالا شايد هردو خوب باشند من زياد بررسي نكردم كه نظري بدم

نفر دوم خانم مهتاب كه بسيار خانم با اخلاق و بزرگواري هستند ايشون يعني من دلم ميخواست تو بخش سياتل يك تشكر از ايشون داشته باشم اما خوب مقررات نميگذاشت اما اينجا كه داره خاك ميخوره و كسي از مديرها نمياد من يك تشكر ميكنم از ايشون چون واقعاً با اخلاق و حوصله جواب سؤالات هرچند در برخي موارد بيربط دوستان ميدن

در جواب ايشون ميگم كه لازم نيست حتماً بري و ببيني تا نظر بدي ميتوني ببيني اونجايي كه دنبالش هستي اون خصوصياتي كه ميخواي رو داره يا نه يا اينكه حتى از تجربيات ديگران استفاده كني به هر حال حتماً همه چيز لازم به تجربه كردن نداره وگرنه عمر آدم جواب اين همه تجربه رو نميده.
من يكي از انتخاب هام سياتل بود كه به كمك امير مهاجر و مهتاب خانم و همچنين صحبت با دوستي در آمريكا نظرم برگشت و فهميدم براي من خوب نيست كه در ادامه حتماً توضيح ميدم(البته اگر مشكلي پيش نياد)
پاسخ
حالا در مورد شهرهاي انتخابم مينويسم؛
من بدليل وضعيت متفاوتي كه داشتم خيلي از شهرها رو مورد بررسي قرار دادم تا بتونم بهترين گزينه رو براي خودم انتخاب كنم كه به اين شرح بود؛

١-نيويورك سيتي: من زمانيكه ١٣ سالم بود نيويورك ديده بودم و هميشه تو ذهنم يك شهر شلوغ و خيلي باحال بود هميشه عاشقش بودم و هستم اما بعداً با بررسي هايي كه كردم ديدم مشكلات اين شهر جوري كه براي من مناسب نيست دلايل اش هم مهمترينش گرون بودن بسيار زياد(تقريباً گرونترين شهر آمريكا)، وضعيت بيكاري نه چندان مطلوب، سرد بودن در فصل زمستان و گرم و شرجي بودن در تابستان و نداشتن رنك هاي زياد براي كيفيت زندگي در سايت هاي معتبر البته من فكر ميكنم دولت خودش رنك هاي نيويورك عوض ميكنه تا از مهاجرت بيشتر به اين شهر جلوگيري بشه.

٢-فيلادلفيا: خوب اين شهر جاي خوبي براي زندگي بود ولي چند تا مشكل داشت كه مهمترينش گروني ، سرد سير بودن و  وضعيت اشتغال نه چندان مناسب پس اينم منتفي شد البته من زياد روي اين شهر مانور ندادم.

٣-واشنگتن:اين شهر عالي بود براي زندگي وضعيت كار مناسب،توريست خوب،امنيت خوب اگر فقط ارزون بود و جزو ١٠شهر گرون ايالات متحده نبود حتماً انتخاب من ميشد ولي خوب به دلايلي كه گفتم اين هم از نظر من منتفي شد.

٤-جكسونويل: اين شهر هم مناسب بود براي من ولي خوب مشكلي كه داشت اين بود كه من دنبال شهري بودم كه كمي توريستي باشه تا در ابتداي مهاجرت بتونم با وضعيت تنهايي كنار بيام اين شد كه اينم بيخيال شدم.

٥-ميامي:جداً كه شهر فوق العاده اي است و بسيار من دوستش دارم ساختمانهاي تجاري زيبا و عظيم تميزي فوق العاده ،توريست فراوان و بسياري مزيت هاي ديگه ولي بدليل وضعيت نامناسب كار و گرون بودن من نميتونستم انتخابش كنم ترجيح دادم در زمان حضورم در ايالات متحده فقط بصورت توريستي بهش سر بزنم اينجوري بيشتر لذت ميبرم.

ادامه دارد...
پاسخ
با عرض معذرت كسي استقبال از اين قسمت نكرد پس من مجبورم تند تند بيام پست بذارم كه بالاخره شايد چند نفر اومدن اينجا يه جوني گرفت و از اين سوت كوري در اومد
بقول مهندس بيات.....من مرد تنهاي اين بخشمSmile

اينجا نا امن ترين شهرهاي آمريكا رو نوشته

http://www.neighborhoodscout.com/neighbo...hborhoods/

اينجا هم ٥٠ تا از بهترينها توسط بلومبرگ در سال ٢٠١٢

http://images.businessweek.com/slideshow...es#slide22
پاسخ
(2013-07-25 ساعت 16:23)A.R.R نوشته:  با عرض معذرت كسي استقبال از اين قسمت نكرد پس من مجبورم تند تند بيام پست بذارم كه بالاخره شايد چند نفر اومدن اينجا يه جوني گرفت و از اين سوت كوري در اومد
بقول مهندس بيات.....من مرد تنهاي اين بخشمSmile

اينجا نا امن ترين شهرهاي آمريكا رو نوشته

http://www.neighborhoodscout.com/neighbo...hborhoods/

اينجا هم ٥٠ تا از بهترينها توسط بلومبرگ در سال ٢٠١٢

http://images.businessweek.com/slideshow...es#slide22
با تشکر فراوان از جناب A.R.R و با کسب اجازه از محضر اساتید فن میخوام نظر خودم را بعد از یکسال مطالعه و تحقیق در مورد انتخاب بهترین شهرها برای آنان که با پول اندک و سرمایه ناکافی مهاجرت میکنند عرض نمایم:
1-در مورد لیست یکصد شهر از خطرناکترین و نا امن ترین شهرها این سایت رفرنس موثق و معتبری محسوب میشه مهاجران هموطن چه بقصد ادامه تحصیل و چه برای پیدا کردن کار و زندگی از ورود به این 100 جای نامبرده جداً پرهیز نمایند.
2- در مورد لیست یکصد شهر از امن ترین شهرهای آمریکا باید بگم تمامی این یکصد جای امن که نامبرده شده فقط و فقط سایتهای مسکونی اعیان نشین یا از طبقه متوسط به بالا هستند و بیشتر جنبه استراحتگاه برای قشر مرفه جامعه را دارند.ساکنان این مناطق بقصد خرید یا بیزینس و کار اداری یا رسیدن به محل کار خود باید حداقل یکساعت یا حتی بیشتر رانندگی کنند . مشکل و دغدغه عمده مهاجران هموطنمان اول از همه پیدا کردن کار و دوم اقامت در جای ارزان با هزینه های پایین زندگی که به محل کار نزدیک باشد و در دسترس بودن مراکز خرید و اداری می باشد و لذا این 100 جایی که نامبرده شده بهیجوجه نمیتونه انتخاب منطقی و عقلانی به عنوان مقصد اول برای آنان که با حداقل پول و سرمایه قدم به آن کشور می گذارند ، مطرح باشند.
3- در مورد لیست ٥٠ تا از بهترينها توسط بلومبرگ در سال ٢٠١٢ من تا حالا حداقل 20 سایت را که در مورد بهترین شهرها برای زندگی مطالبی نوشته و لیست منتشر کرده اند بارها بررسی کرده ام متاسفانه یک اجماع نظر و انتخابهای مشترک و نظر یکسان بین این سایتها اصلاً بچشم نمیخوره و هر سایت به فراخور تفاسیر و دیدگاههای متفاوت لیستی از بهترین شهر ها را درج میکند که شاید 10 درصد هم با اطلاعات سایر منابع اینترنتی تطابق ندارد.
من اینجا دو تا از مناسبترین منابع اینترنتی را برای انتخاب بهترین محل برای پیدا کردن کار و زندگی به دوستان پیشنهاد میکنم باشد که با دید باز و عقلانی و شناخت کافی مقصد مهاجرت خود را انتخاب نمایند:
www.areavibes.com
برای یافتن 10 شهر با بالاترین امتیازها(Cities With A High Livability Score) در هر ایالت کافیه دو حرف اختصاری ایالت مورد نظر خود را بدین صورت آدرس دهی کنیم (مثلاً برای ایالت جورجیا):
www.areavibes.com/ga
سایت دوم که میخوام معرفی کنم یک منبع موثق و معتبر با امکانات متنوع و اطلاعات خیلی مفید میباشد:
www.walkscore.com
پاسخ
ضمن تشكر از دوست عزيز جناب tabim4 بحثي كه اينجا پيش مياد اينه كه در آمريكا نبايد مرز بندي و امنيت شهر ها رو با ايران مقايسه كرد بلكه مقايسات بصورت منطقه اي است در همان لينكي كه گذاشتم در مورد مكان هاي ناامن شما ميبينيد كه چهار پنج بار اسم ديترويت برده شده كه هر بار كه نام برده شده يك منطقه رو نام برده حالا وقتي ميگن فلان شهر امنيتش خوب نيست يعني تعداد مناطق نا امن در اين شهر زياده پس از لحاظ امنيتي وضعيت مناسبي نداره مثلاً در واشنگتن و نيويورك هم كه جزو شهرهاي تقريباً امن آمريكا هستند مناطق ناامن هم وجود داره ولي تعداد اين مناطق خيلي كم هست و امنيت عمومي شهر در وضعيت خوبي است.
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، el333 ، romance33 ، fariba_a ، amir82 ، ginjer ، sce ، farzad47 ، alirezanz ، مسافر تنها ، radman87
در ادامه چرخش به دور آمريكا براي پيدا كردن شهر مناسب براي زندگي به ايالت تگزاس مهد فيلم هاي وسترن رسيديم؛

٦-هوستون؛ شهر بزرگ و پر جمعيت تگزاس خوب از لحاظ علمي و كاري بدليل وجود university of houstonوبزرگترين شركت هاي نفتي آمريكا وضعش خوبه ولي از لحاظ امنيت و هزينه زندگي زياد اوضاع جالبي نداره و هواش هم كه افتضاحه همچنين من بيشتر دنبال شهري بودم كه توريستي هم باشه ولي خوب هوستون توريستي نيست و فعاليتش بيشتر نفتي و سلامتي(بدليل وجود بزرگترين مركز درمان تگزاس)است.

٧-دالاس:يكي از انتخاب هام بود از همه لحاظ هم مناسب بود چند تا از دانشگاههاي خوب مثل UTD وUT at arlington هم اونجا هستند هزينه زندگي هم معقوله فقط مشكلي كه داشت ايراني توش زياد بود منم براي ابتداي سفرم نميخواستم جايي برم كه ايراني زياد باشه كه بتونم براي پيشرفت زبانم برنامه ريزي كنم و اينكه توريستي هم نبود پس مناسب كار من نبود

٨-لابك:چون فاميل داشتم اونجا يه تحقيقي روش كردم شهر آروم و خوبي دانشگاه اش هم texas tech university كه بد نيست براي شروع اوضاع كار و امنيتش هم در حد معقوله ولي دقيقاً بدليل اينكه فاميل داشتم بيخيالش شدم چون من اصلاً خوشم نمياد بارم به دوش كسي بندازم و فقط دوست دارم هركاري كه ميخوام بكنم با اتكا به توانايي هاي خودم باشه

٩-آستين؛ بيشتر مهاجرتي كه به آستين ميشه بدليل وجود دانشگاه university of texas at austin كه همين باعث شده اين شهر دانشجويي بشه و اينكه شهري كه دانشجويي باشه خيلي آروم و كار هم زياد توش پيدا نميشه و هزينه زندگي در اين شهر هم به نسبت بقيه شهرهاي مشابه زياده كه اين موارد نكات مثبت ديگرش تحت تأثير قرار ميداد و براي من مناسب نبود.

ادامه دارد...

(دوستان و عزيزاني كه احياناً در آينده اين مطالب مطالعه ميكنن توجه داشته باشن كه اينها فقط خلاصه اي از تحقيقات من ميباشد، من در حدود يك سال تحقيق و مطالعه كردم در مورد شهر هاي آمريكا با شايد ٥ نفر در آمريكا بصورت تلفني صحبت هاي چندين ساعته داشتم اينه كه مطالب بالا فقط خلاصه خيلي كوتاهي از تجربياتم هست پس فقط به اين نوشته ها بسنده نكنيد انتخاب شهر خيلي خيلي به خودتون و وضعيتتون بستگي داره من آدم ساكني نيستم و از سكوت و خلوتي خوشم نمياد شايد كس ديگري دقيقاً مخالف من باشه وضعيتش و خيلي مسائل ديگه كه بين افراد مشترك نيست)

موفق باشيد
پاسخ
با سلام به دوستان و عزيزان؛

و اما انتخاب من شهر سن آنتونيو تگزاس هست شهري در قسمت جنوبي ايالت تگزاس كه به اختصار در موردش آوردم:

سن‌آنتونیو (به انگلیسی: San Antonio) هفتمین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا و دومین شهر بزرگ ایالت تگزاس با جمعیت بیش از ۱،۳۰۰،۰۰۰ نفر است. این شهر مرکز شهرستان بیر است. منطقه شهری سن آنتونیوی بزرگتر، جمعیتی بالغ بر ۲٬۰۳۱٬۴۰۰ نفر دارد(در محدوده شهری)
موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناسب و نیز رشد بدون توقف جمعیت آن در پانزده سال گذشته باعث توسعه این شهر به میزان فراتر از اکثر شهرهای دیگر آمریکا شده است. والرو و تسورو دو تا از بزرگترین شرکتهای نفتی آمریکای شمالی در همین شهر قرار دارند و نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا و نیز صنایع پزشکی در این شهر حضور چشمگیری دارند.

اکثریت جمعیت این شهر (بیش از ۵۰ درصد) را امروزه نژاد هیسپانیک (لاتینو) و مکزیکی تبار تشکیل می‌دهند. سیاهپوستان در قسمت شرقی شهر تمرکز یافته‌اند و سفید پوستان اکثرا در محلهٔ آلامو هایتس، آلموس پارک و قسمتهای شمال و شمال غرب شهر همانند برنی، مدینه، لئون ولی و هیلوتز متمرکزند. اما اقلیتهای دیگر نیز همانند اتباع عرب و آسیای شرقی همانند چین نیز در این شهر حضور دارند.

ایرانیان در سن آنتونیو
بدلایل اقلیمی و تشابه آب و هوایی با ایران، و نیز گاهاً دلایل سیاسی، جمعیت قابل توجهی ایرانی در این شهر ساکنند که هر ساله در یکی از پارکهای بزرگ این شهر مراسم نوروز و سیزده بدر و چهارشنبه سوری برگزار می‌کنند.
در این میان یکی از بزرگترین تمرکز اقلیت مندایی ایرانیان را نیز در اینجا می‌توان یافت. چندین هزار پناهنده از این اقلیت در آمریکا زندگی می‌کنند که در این میان اکثریت قابل توجهی از آنان در این شهر تمرکز یافته‌اند.
در دوره پهلوی این شهر یکی از بزرگترین مراکز تعلیم پرسنل نیروی هوایی شاهنشاهی ایران بود و خلبانان ایرانی زیادی در پایگاه نیروی هوایی لاکلند دوره دیدند.

ادامه دارد...
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، shadi79 ، tabim4 ، rezajoon ، dana ، enchantress_boy ، amir82 ، Soap McTavish ، ginjer ، sce ، farzad47 ، alirezanz ، Rock ، radman87 ، ziba62ka
دوستان عزيز يك پرانتز باز ميكنم تا ادامه گردش به دور آمريكا رو بنويسم بعد ادامه خصوصيات سن آنتونيو رو بگم؛

-اوكلاهوما سيتي: بزرگترين شهر ايالت اوكلاهوما با جمعيت حدود٦٠٠ هزار نفر است كه از لحاظ هزينه زندگي به مراتب ارزانتر از خيلي از شهرهاي تگزاس است و يكي از بزرگترين مراكز گازي ايالات متحده ميباشد، از لحاظ تحصيلي دانشگاه university of oklahoma در اين شهر واقع شده آب و هواش تقريباً سردسير است و طوفان هاي شديدي اونجا مياد كه نمونه اش چند وقت پيش اتفاق افتاد در كل ميتونست يكي از انتخاب هاي من باشه به شرطي كه سردسير نبود و جاذبه توريستي داشت همچنين از لحاظ امنيتي هم زياد با سن آنتونيو فرقي نداشت (حتى نا امن تر هم بود)به اين دلايل از انتخاب هاي من خط خورد.

لاس وگاس:شهر معروف قمار بازها من به دليل اينكه اين شهر توريستي بود و هزينه ها هم خيلي پايين بود يك تحقيقي در موردش كردم كه جا داره همينجا از جناب saeedmv كه در همين سايت باهاشون آشنا شدم تشكر كنم كه من رو بسيار راهنمايي كردند توضيحات مربوط به لاس وگاس رو ايشون بصورت كامل در بخش مربوطه آوردند .
من به دو دليل لاس وگاس انتخاب نكردم ١-آب و هواي نا مناسبش
٢-اوضاع اشتغالش كه به توريست وابستگي شديد داره
يك دليل ديگرش هم اين بود كه اين شهر از لحاظ وجهه زياد مناسب نيست پس بهتر بود از انتخاب هام كنار ميرفت

ايالت كاليفورنيا كه محبوب ترين ايالت نزد ايرانيان به دليل هزينه هاي بالا و وجود ايراني هاي فراوان كلاً بيخيال شدم و اصلاً روش هيچ مانوري ندادم

سياتل:شهري در شمال غرب ايلات متحده توضيحات مربوطه در بخش سياتل توسط امير مهاجر سابق و مهتاب خانم و دوستان ديگر آورده شده من به دليل اينكه اونجا اكثراً هوا ابري و خيلي آمار افسردگي زياده و مهم تر از اون هزينه زندگي اونجا رو انتخاب نكردم ولي كلاً شهر خوب و پويايي است به نظر من دوستان روش كمي تأمل كنن بد نيست ميتونه انتخاب خوبي باشه.

در انتها ميگم انتخاب من براي يك نفر آدم مجرد بيست و چند ساله بود كه اصلاً روحيه سكون نداره و همش دنبال هيجان اينه كه دوستان با توجه به وضعيت روحي و خانوادگيشون شهرشون انتخاب كنن تا بعداً به مشكل نخورند.

تشكر.
پاسخ
تشکر کنندگان: jazirehh ، fariba_a ، shadi79 ، rezajoon ، dana ، amir82 ، Soap McTavish ، ginjer ، gbtm ، farzad47 ، alirezanz ، radman87 ، Memolk
A.R.R عزیز
سلام
از اینکه ما را در حاصل مطالعات و زحماتت درباره انتخاب شهر مناسب شریک کردی تشکر میکنم.
آیا معیار شما برای انتخاب سن آنتونیو فقط توریستی بودن و آب و هوای آن که شبیه ایرانه، هست؟ یا چیزهای دیگری که به آنها اشاره نکردید؟ وجود بیش از 60 درصد هیسپنیک در یک شهر کم جمعیت زیاد خوب نیست. چون با دستمزد پایینی که میگیرند اکثر شغلها را قبضه میکنند.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، dana ، alirezanz ، radman87
(2013-07-28 ساعت 12:49)fariba_a نوشته:  A.R.R عزیز
سلام
از اینکه ما را در حاصل مطالعات و زحماتت درباره انتخاب شهر مناسب شریک کردی تشکر میکنم.
آیا معیار شما برای انتخاب سن آنتونیو فقط توریستی بودن و آب و هوای آن که شبیه ایرانه، هست؟ یا چیزهای دیگری که به آنها اشاره نکردید؟ وجود بیش از 60 درصد هیسپنیک در یک شهر کم جمعیت زیاد خوب نیست. چون با دستمزد پایینی که میگیرند اکثر شغلها را قبضه میکنند.

با سلام و تشكر از لطف شما

من بار ها گفتم كه دليل انتخاب من مسائل مختلفي هست كه يكيش توريستي بودن من قبلاً سفرهايي به آمريكا داشتم و نيويورك و لگزينگتون در كنتاكي بودم خوب نيويورك كه عاليه و شهر هميشه زنده ولي لگزينگتون كنتاكي شهري كه شما تقريباً غير از منطقه دان تان كسي تو خيابونا نميبينين اين موضوع در رابطه با ٩٠٪ شهر هاي آمريكا همينه براي همين من براي ابتداي مهاجرت ام دنبال شهري هستم كه تا حدي پويا و توريستي و ارزون باشه تا راحت تر بتونم با مسائل ابتداي مهاجرت كنار بيام.

مسئله بعدي اينه كه من مجردم و يك چمدون كل بارم هست پس شهري رو كه انتخاب ميكنم راحت عوض ميكنم و سختي نداره برام و تمام بررسي هام براي يك آدم مجرد در مورد خانواده هيچ بررسي نداشتم شما به نظرم بهتره در مورد اين شهر كمي بيشتر بررسي كنيد چون از لحاظ امنيتي وضعش زياد خوب نيست.

مسئله ديگري كه سؤال كرديد وجود حدود ٥٠٪ هيسپانيك كه اين مسئله در مورد تمام تگزاس حاكم هست اين كه هيسپانيك نيروي كاري ارزون هست اشتباه است چون اين مسئله در مورد شغل هاي سياه و مهاجر هاي غير قانوني هيسپانيك صدق ميكنه نه شغل هايي كه فقط با مجوز كار داده ميشه و بابتش ماليات پرداخت ميشه.

در كل به شما ميگم كه هيچ شهري در آمريكا كامل نيست و اكثر شهر ها مشكلاتي دارند در كنار مزاياشون انتخاب من سن آنتونيو بود تا چند ماه اول مهاجرت رو بتونم باهاش كنار بيام چون من شخصيتم جوري هست كه اگر جاي آرومي باشم اذيت ميشم و اينكه اين شهر ارزون بود به نسبت ديگر شهر هاي توريستي كه من بررسي كردم
حالا اگر لازم بشه بعد از يك مدت شهرم عوض ميكنم ولي براي شروع سن آنتونيو رو ترجيح ميدم به خاطر مسائلي كه عرض كردم.

در ادامه تو همين بخش مزيت هاي سن آنتونيو على الخصوص اقتصادي رو ميارم تا بيشتر با اين شهر آشنا بشيد.

موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dana ، tabim4 ، fariba_a ، enchantress_boy ، amir82 ، ginjer ، gbtm ، sce ، farzad47 ، alirezanz ، مسافر تنها ، radman87
با سلام مجدد به دوستان

فرهنگ و معماري سن انتونيو

در میان شهرهای تگزاس شهر سن آنتونیو دارای بیشترین سابقه و دیرینه در معماری است که بیشتر به دلایل پیشینه تاریخی این شهر باز می‌گردد. معماری اسپانیولی و مکزیکی سن آنتونیو برگرفته از ریشه‌های فرهنگی و مردمی آن دارد که هویت این شهر را در تاریخ تحت تاثیر قرار داده‌است. این را می‌توان در آثار تاریخی شهر همانند قلعه آلامو و یا کاخ فرماندار اسپانیایی مشاهده کرد. کلیسای سن فرناندو از کهن‌ترین کلیساهای کشور است که هنوز در حال استفاده می‌باشد. باسیلیکای عبادتگاه ملی گل کوچک نیز نمونه‌ای دیگر از بناهای تاریخی-مذهبی تگزاس است. اما کهنترین بناهای تاریخی شهر عبارتند از میسیون کنسپسیون، میسیون سن خوزه، میسیون سن خوان، و میسیون اسپادا که متعلق به قرن هفدهم امروزه از بناهای میراث ملی آمریکا محسوب می‌گردند.
با اینحال نفوذ اقوام مهاجر دیگر را نیز می‌توان در میراث معماری شهر دید. بطور نمونه، تاثیر فرانسویان حتی امروزه در معماری سن آنتونیو دیده می‌شود. بطور مثال، منزل فرانسوا گیلبو  که توسط ژول پونسارد در ۱۸۴۷ در سن آنتونیو ساخته گردید، خواص مشهودی از معماری نئوکلاسیک اوایل قرن ۱۹ فرانسه را به نمایش می‌گذارد.
از معماران مهم این وادی می‌توان در تاریخ به افرادی همچون اونیل فورد اشاره کرد که پردیس دانشگاه ترینیتی و دیگر بناهای به یاد ماندنی سن آنتونیو را طراحی نمود.
در میان آثار فراوان معماری نوگرا و پسانوگرا در سن آنتونیو می‌توان به آثار آرکیتکتانیکا، رابرت استرن، الربی بکت، رافائل وینیولی و اچ‌ک‌اس اینک. اشاره کرد. از میان بناهای منحصر به فرد نوگرا و پسانوگرای شهر می‌توان کتابخانه عمومی سن آنتونیو اثر ریکاردو لگورتا و برج آمریکاس اثر نیم قرن پیش اونیل فورد،

دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي سن آنتونيو؛

موسسات علمی-فرهنگی متعددی در شهر سن‌آنتونیو استقرار دارند. بزرگترین تمرکز این موسسات در ناحیه شمال غربی شهر موسوم به مرکز درمانی جنوب تکزاس قرار دارد، جاییکه در سال ۲۰۱۱ افزون بر ۳ میلیارد دلار بودجه صرف تحقیقات علوم پزشکی گردید.
 این مرکز حاوی ۱۲ بیمارستان عمده و صدها کلینیک بوده و یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی ایالت تگزاس و منطقه‌است. پنج موسسه آموزش عالی در این مرکز قرار دارند از جمله مرکز علوم درمانی دانشگاه تکزاس در سن‌آنتونیو، دانشکده و مرکز درمانی بینایی دانشگاه اینکارنت ورد، دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو، مدرسه مشاغل درمانی بپتیست، و بخش داروهای پرتوی دانشکده داروسازی دانشگاه تگزاس در آستین.

غرب شهر محل تمرکز موسسه پهناور دیگریست که بیش از ۳٬۰۰۰ نفر در استخدام داشته و از میان ۱٬۰۳۰ اختراعی که تا کنون به ثبت رسانیده تعداد ۳۷ اختراع آن در زمره یکصد اختراع برتر سال قرار گرفته. این موسسه که موسسه تحقیقات جنوب غربی نام دارد، برای پیمانکاران دولتی و خصوصی پژوهش انجام داده و پروژه‌های سفارشی ساخت تجهیزات ویژه را بر عهده دارد. در میان معروفترین پروژه‌های برعهده این مرکز می‌توان پروژه ساخت، پرتاب و رهبری ماموریت سفینه فضایی جونو در سال ۲۰۱۱ میلادی، پروژه ساخت، پرتاب و رهبری ماموریت سفینه کاوشگر مرز میان ستاره‌ای (IBEX) در سال ۲۰۰۹ میلادی، و نیز سفینه نیوهورایزنز در سال ۲۰۰۷ را نام برد. این مرکز تحقیقات گسترده‌ای را در زمینه بهینه سازی کیفیت منابع سوختی خودرو نیز در جریان دارد.
در میان ده‌ها موسسه و بنیاد علمی دیگر می‌توان بنیاد علوم ذهنی، موسسه پژوهشهای زیست پزشکی تگزاس، مرکز استارت و تاسیسات رایانه‌ای آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را نام برد.

در میان مراکز آموزش عالی شهر، می‌توان به موسسات زیر اشاره نمود:
مرکز علوم درمانی دانشگاه تکزاس
دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو
دانشگاه OLLU
دانشگاه ترینیتی
کالج سن آنتونیو
کالج سنت فیلیپس
دانشگاه اینکارنت ورد
دانشگاه سنت ماری
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، amir82 ، Soap McTavish ، ginjer ، farzad47 ، alirezanz
سلام
ممنون از اطلاعات مفیدتون
ایکاش اسم دانشگاهها را به انگلیسی مینوشتید تا بتونیم سرچشون کنیم.
لطفا ادامه بدید.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، alirezanz
معلومه دیگه

[font=Times New Roman]Chicago[/font]

دلیل میخواد؟
خب اینم دلیل
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
(2013-07-25 ساعت 09:51)A.R.R نوشته:  سلام؛
خوب ميبينم كه دو نفر از دوستان قبول زحمت كردن و اومدن اينجا و نظر دادن

نفر اول رو كه من نميشناسم ولي در جوابشون ميگم كه خوب هدف شما وقتي يه چيزي باشه بهتره بريد دنبالش و اگه آدم جدي هدفش دنبال كنه حتماً موفق ميشه هاليوود تا جايي كه من ميدونم در كاليفورنيا و فلوريدا پايگاه داره حالا شايد هردو خوب باشند من زياد بررسي نكردم كه نظري بدم

نفر دوم خانم مهتاب كه بسيار خانم با اخلاق و بزرگواري هستند ايشون يعني من دلم ميخواست تو بخش سياتل يك تشكر از ايشون داشته باشم اما خوب مقررات نميگذاشت اما اينجا كه داره خاك ميخوره و كسي از مديرها نمياد من يك تشكر ميكنم از ايشون چون واقعاً با اخلاق و حوصله جواب سؤالات هرچند در برخي موارد بيربط دوستان ميدن

در جواب ايشون ميگم كه لازم نيست حتماً بري و ببيني تا نظر بدي ميتوني ببيني اونجايي كه دنبالش هستي اون خصوصياتي كه ميخواي رو داره يا نه يا اينكه حتى از تجربيات ديگران استفاده كني به هر حال حتماً همه چيز لازم به تجربه كردن نداره وگرنه عمر آدم جواب اين همه تجربه رو نميده.
من يكي از انتخاب هام سياتل بود كه به كمك امير مهاجر و مهتاب خانم و همچنين صحبت با دوستي در آمريكا نظرم برگشت و فهميدم براي من خوب نيست كه در ادامه حتماً توضيح ميدم(البته اگر مشكلي پيش نياد)
مرسي علي رضا جان شما لطف داري خيلي ممنونم ازتونShy
پاسخ
اول نیویورک

دوم سانفراسیسکو
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان