کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
منم واقعا نمي دونم كه اين حرفشون چه معني داره.ولي من ول كن نيستم يكشنبه ميرم سفارت ببينم چه خبره و چي ميگن.تا حالا هم كه نرفتم واسه اينه كه شوكه بودم و درگير ولي بايد ببينم حرف حسابشون چيه
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من یه مطلبی رو از یکی از کنسولهای کشور چک در سوئد پرسیدم و ایشون گفت اداره مهاجرت درباره افرادی که از طریق تجاری اقدام به مهاجرت کردن حداقل به سه ماه وقت نیاز داره برای پاسخ مثبت و یا منفی.دقت کنین این زمان حداقل زمانی که شما باید جواب رو از سفارت دریافت کرده باشین اگه زودتر باهاتون تماس گرفتن و خبر ریجکت شدنتون رو در اداره مهاجرت دادن دروغی بیش نبوده و احتمالا اصلا مدارک شما به چک نرفته

مطلب دیگه ای که این کنسول در سوئد به ما گفت اینه که کشور چک از خداشه افراد از طریق تجاری اونجا مهاجرت کنن چون همین الان اونجا کلی مهاجر غیرقانونی بی پول هست که دارن از دولت اونجا هزینه زندگی دریافت می کنن بنابراین دولت از افرادی که با پول میان اسقبال میکنه.چیزی که ایشون حدس میزنه اینه که همه چی از طرق مصاحبه کننده داره کنترل میشه و حالا به هر دلیل ایشون با این پروسه مهاجرتی افراد به کشورش موافق نیست و داره از قدرتش سواستفاده میکنه و اصلا قبل از ارسال مدارک همه رو به بهونه ای رد میکنه وگرنه خیلی عجیب و بعیده اداره مهاجرت همه رو رد کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24 ، Behdad Peimani ، msar
دوستان سلام، من و 2 نفر از دوستانم هم شرکت ثبت کرده بودیم که متاسفانه امروز خبر دادن reject شدیم. مدارک ما کامل بود و مصاحبه رو هم به انگلیسی و بطور قابل قبولی انجام دادیم و کارمورد نظرمون رو هم خوب present کرده بودیم. به نظر میاد که این مدارک اصلا درست چک نمی شه .اگه دقت کرده باشین در هنگام مصاحبه، مدارکی که در هنگام اخذ ویزای شینگن در سایر کشورها مورد توجه قرار میگیره و فاکتوره مثبته مثل گواهی اشتغال به کار،سند منزل، مدرک تحصیلی، فیش حقوقی و... ، اصلا مورد بررسی قرار نمیگیره و حتی مدارکی که برای present کردن کار ، آماده کرده بودیم فقط بطور سرسری و بدون مطالعه ازشون گذشتن. حالا معلوم نیست این خانم کنسول این مشکل رو ایجاد کرده یا سیاست کشور چک این بوده که با وعده سر خرمن از ما ایرانیا کلاهبرداری کنه و پول هنگفتی به جیب بزنه. به هرصورت اگه موافق باشین یه تیم اعتراضی درست کنیم و مساله رو پیگیری کنیم . اگه مشکل خانم کنسوله به سفیر نامه بدیم یا اگه کشور چک مارو فریب داده به اتحادیه اروپا نامه بدیم که یکی از اعضاتون اینطوری دروغ میگه و به هرحال موضوع رو رسانه ای کنیم تا حقمون ضایع نشه. تا حالا که کلی پول بدون نتیجه دادیم هیچ، مهر reject هم که تو پاسمون زدن هیچ، حالا معلوم نیست تکلیف ما با یه شرکت ثبت شده که نمی تونیم باهاش کاری کنیم در یک کشور اروپایی چی میشه، لابد میخوان مالیات هم ازمون بگیرن! لطفا نظراتتون رو بگین و حتی من میگم جمعا یه وکیل بگیریم که به این موضوع رسیدگی کنه. منتظر نظرات شما هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: abanegan ، hamid123 ، msar
سلام. چند سئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
1. اگر از طریق مهاجرت تجاری اقدام کنیم. در چه مرحله ای متقاضی میتونه برای خانواده اش هم اقدام کنه از همون اول یا بعد گرفتن اولین ویزا؟
2.این مدت چقدر طول می کشه؟ برای چه کسانی میتونه اقدام کنه؟
3.آیا گرفتن ویزای اقامت چک چه مزیتی برای ورود به کشورهای شینگن و امریکا دارد؟
با تشکر
پاسخ
(2010-09-08 ساعت 12:12)golrokh نوشته:  سلام. چند سئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
1. اگر از طریق مهاجرت تجاری اقدام کنیم. در چه مرحله ای متقاضی میتونه برای خانواده اش هم اقدام کنه از همون اول یا بعد گرفتن اولین ویزا؟
با تشکر

من توصیه می کنم در دام چک نیوفتید. الان خیلی از دوستان رد شدن
پاسخ
(2010-09-08 ساعت 12:12)golrokh نوشته:  سلام. چند سئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
با تشکر
دوستان کسی تو این تالار نیست جواب سئوالهای منو بده؟

پاسخ
1. از همون اول نمیشه چون احتمال رد شدنتون خیلی بالا میره
2. برای ما یکسال طول کشید
3. شما در هر سال 3 ماه ویزای شنگن دارید و می تونید به کشورهای شینگن برید برای آمریکا موجز نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: golrokh ، msar
سلام دوستان،من برای سفری دارم میرم اروپا،به نظر شما اگر یک سر هم به چک بزنم ،چقدر فایده داره؟ اصلا کاری می شه کرد؟ با توجه به اینکه شرکت Iccure برای سال دوم 1200 یورو گرفته و بعد اون دیگه مدارک ما رو نفرستاد و جواب ایمیل و تلفنهای ما رو نمی ده...لطفا اگر پیشنهاد و نظری دارید بفرمایید ،با تشکر
پاسخ
من یک سر رفتم چک و اونجا با جند شرکت مشاوره کردم و همشون گفتند که برید اونجا فایده نداره چون کسی انگلیسی بلد نیست و فایده ای هم نداره
پاسخ
(2010-05-08 ساعت 19:41)kaveh14 نوشته:  سلام،

امروز مطالبی رو که تا به حال در مورد جمهوری چک نوشته بودید خواندم.مطالب کامل و مفید بود.چند سالی‌ هست که اینجا زندگی‌ می‌کنم و باید بگم انصافا از زندگی‌ کردن تو این کشور خیلی‌ راضی‌ هستم،بسیاری از کشورها و شهرهای بزرگ دنیا رو دیدم اما به جرات می‌تونم بگم که جمهوری چک و شهر پراگ از بهترین هاست.کشوری با طبیعت بسیار زیبا ،مردمی مهربان و دوست داشتنی ، سرزمینی دارای پتانسیل‌های فراوان برای رشد اقتصادی و پایتخت هنر اروپا. دیدن شهر پراگ رو به همه کسانی‌ که اهل مسافرت هستن توصیه می‌کنم و مطمئن هستم که این سفر از زیبا‌ترین خاطرات زندگیشون خواهد شد.

پایتخت هنر اروپا؟ جالبه
پاسخ
تشکر کنندگان: niksanat ، msar
(2010-10-30 ساعت 23:34)hamid123 نوشته:  من یک سر رفتم چک و اونجا با جند شرکت مشاوره کردم و همشون گفتند که برید اونجا فایده نداره چون کسی انگلیسی بلد نیست و فایده ای هم نداره
شما رفتين چك؟يعني كاري از پيش نبردين؟ميشه بيشتر توضيح بدين؟

-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
سلام
ما 2 بار برای چک اقدام کردیم -بار اول از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت که reject شدیم از طرف کنسول
بار دوم برای توریستی که باز هم اون خانوم کنسول reject کرد،الان واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کرد،از بچه هایی که اطلاعات دارن کمک میخوام،ممنون
پاسخ
(2010-11-02 ساعت 23:18)sara24 نوشته:  
(2010-10-30 ساعت 23:34)hamid123 نوشته:  من یک سر رفتم چک و اونجا با جند شرکت مشاوره کردم و همشون گفتند که برید اونجا فایده نداره چون کسی انگلیسی بلد نیست و فایده ای هم نداره
شما رفتين چك؟يعني كاري از پيش نبردين؟ميشه بيشتر توضيح بدين؟

بله با ویزای یک سفارت دیگه
دو تا شرکت مشاوره ویزا ونجا باهاشون دیدار کردم و هر دو گفتن فایده نداره برید اداره پلیس
(2010-11-03 ساعت 02:19)dibazad نوشته:  سلام
ما 2 بار برای چک اقدام کردیم -بار اول از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت که reject شدیم از طرف کنسول
بار دوم برای توریستی که باز هم اون خانوم کنسول reject کرد،الان واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کرد،از بچه هایی که اطلاعات دارن کمک میخوام،ممنون

راهش اینه که طرف سفارت نرفت تا این خانم عوض شه. من با ویزاهای رنگارنگ شنگن از سفارتهای مختلف تو چک رد شدم. از اون موقع گرفتن ویزا برام شده مصیبت .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mohammad.maleki ، msar
منم تقریبا مطمئنم همه مصیبت از کنسولش بوده

فعلا بی خیال پیگیری شدم چون نه وقتش رو دارم مرتب برم چک نه اینکه دستگاه قضائی درست حسابی داره که به شکایات رسیدگی کنه پس جز اینکه پولم رو الکی به هدر بدم نتیجه ای نداره.البته اگه همه با هم هماهنگ اقدام میکردن و وکیل خوبی در ایران می گرفتن تا عملکرد غیرقانونی کنسول رو با ارائه مدرک به چک انعکاس بدن خیلی کارا میشه کرد اما فعلا ایشون هیچ شاکی نداره همین جوری میتازه برای خودش!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، mohammad.maleki ، sara24 ، mavarfan ، msar
سلام دوستان جز روش تجاری امکان دیگری برای اقامت چک وجود دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان