کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
(2016-03-07 ساعت 10:34)J.FAR نوشته:  دوستان برای استفاتده از سرویس اوبر آیا باید حتما شماره مبایل داشته باشیم ؟ کلا شرایط استفاده از سرویس اوبر به چه صورت هست ؟ ممنون یشم اگر کسی میدانه جواب بده
بله دوست عزیز شما باید از یک شماره موبایل اپلیکشن را دانلود کنی ،وبعد یک کردیت کارت یا حساب پی پل را به اپ معرفی کنی ، جی پی اس موبایل همواره جای شما شناسایی میکند. و وقتی شما درخواست ماشین میدهید باید ادرس جای را که میخواهید بروید نیز وارد کنید که ان هم براحتی روی جی پی اس اپلیکشن ثبت میشود .شما میتوانی روی صفحه موبایلت تعداد تقریبی ماشین های دور و برت را ببینی. هر راننده نزدیک شما که اعلام امادگی کند بلافاصله بطرف شما با ذکر زمان تقریبی حرکت میکند در ضمن اپلیکشن به شما شماره ورنگ ماشین و از همه مهمتر عکس و اسم راننده را نشان میدهد به همچنین مشخصات شما برای راننده. پس از رسیدن به مقصد شما پیاده میشوید بدون هیچ پرداختی به راننده و بلافاصله روی گوشی مقدار کرایه نشان داده میشود و شما با اکی کردن ان . مبلغ از کردیت کارت یا هر حسابی که به اپ متصل کرده باشید برداشت میشود. با یاداوری اینکه از شما میزان رضایت از راننده و نیز مبلغی را که بعنوان تیپ یا همون انعام اگه دوست داشته باشبد بدهید سوال میکند. ودر اخر به مانند اوبر شرکت معروف دیگری بنام "لیفت" نیز هست.
موفق باشید

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer
(2016-03-07 ساعت 01:54)mojgan m نوشته:  
(2016-02-28 ساعت 12:40)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان عزیز دالاسی وضعیت کار تو دالاس چطوریه؟(منظورم کارهای رستوران یا دلیوری .کارهای ساده)
اطفا بگید من مقصد دالاس رو انتخاب کردم
سلام. اینجا وضع کار خوبه. اگر خودتون بخواهید کار ساده با درآمد کمتر انجام بدید حتما میتونید سرکار برید و با اون حقوق مخارج یک نفر رو پرداخت کنید. مثلا دوتا کارخونه موبایل یکی در منطقه الن و دیگری در ایروینگ هست که میتونید فول تایم کار کنید . در مورد دلیوری و کار کردن برای اوبر و لیفت هم تاجایی که خبر دارم درآمد متوسط دارن

خیلی ممنون ازشما حالا که لطف می کنید و جواب سوالات را می دید
منطقه oak lawn و up town از نظ امنیت چه طوریه؟
از استین در مورد کار نمی دونین؟
حداقل دستمزد چقدره؟
Big Grin Big Grin Big Grin
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی نیس حواب منو بده؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-22 ساعت 14:31)هستی ص نوشته:  سلام دوستان
من دو ماه دیگه میخوام بیام دالاس. در مورد آب و هوا و هزینه هاش تحقیق کردم فکر میکنم برای شروع خوب باشه. ولی در مورد بازار کارش کسی اطلاعات دقیقی به من نداد. من میخوام تو زمینه طراحی وب کار کنم از دوستان کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

دوست عزیز اگر شما تخصص لازم رو داشته باشین و حداقل زبان رو بدونین اینجا فرصت های شغلی بسیار خوبی هست.
شماره کیس:21**
تاریخ رویت قبولی:1 may
کنسولگری:Ankara
تعداد افراد منظور در کیس :1
ارسال فرمهای سری اول:5 june
کارنت شدن کیس: 12 Aug
مصاحبه:14 january
دریافت کلیرنس:یکضرب
دریافت ویزا:17 ژانویه
ورود به آمریکا:3 آپریل 2015
دریافت گرین کارت:?
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza-2015
(2016-03-08 ساعت 01:07)viva lx نوشته:  کسی نیس حواب منو بده؟؟؟؟
میشه سوالتون رو مجددا بفرمایید ؟
شماره کیس:21**
تاریخ رویت قبولی:1 may
کنسولگری:Ankara
تعداد افراد منظور در کیس :1
ارسال فرمهای سری اول:5 june
کارنت شدن کیس: 12 Aug
مصاحبه:14 january
دریافت کلیرنس:یکضرب
دریافت ویزا:17 ژانویه
ورود به آمریکا:3 آپریل 2015
دریافت گرین کارت:?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-12 ساعت 12:53)m.mehrjoo نوشته:  
(2016-02-22 ساعت 14:31)هستی ص نوشته:  سلام دوستان
من دو ماه دیگه میخوام بیام دالاس. در مورد آب و هوا و هزینه هاش تحقیق کردم فکر میکنم برای شروع خوب باشه. ولی در مورد بازار کارش کسی اطلاعات دقیقی به من نداد. من میخوام تو زمینه طراحی وب کار کنم از دوستان کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

دوست عزیز اگر شما تخصص لازم رو داشته باشین و حداقل زبان رو بدونین اینجا فرصت های شغلی بسیار خوبی هست.
دوست عزیز لطفا اگر ممکن است ،مثالهایی از فرصت های خوب شغلی که میگویید و راه های پیدا کردن ان بفرمایید.متشکر میشم

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-07 ساعت 15:39)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-03-07 ساعت 01:54)mojgan m نوشته:  
(2016-02-28 ساعت 12:40)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان عزیز دالاسی وضعیت کار تو دالاس چطوریه؟(منظورم کارهای رستوران یا دلیوری .کارهای ساده)
اطفا بگید من مقصد دالاس رو انتخاب کردم
سلام. اینجا وضع کار خوبه. اگر خودتون بخواهید کار ساده با درآمد کمتر انجام بدید حتما میتونید سرکار برید و با اون حقوق مخارج یک نفر رو پرداخت کنید. مثلا دوتا کارخونه موبایل یکی در منطقه الن و دیگری در ایروینگ هست که میتونید فول تایم کار کنید . در مورد دلیوری و کار کردن برای اوبر و لیفت هم تاجایی که خبر دارم درآمد متوسط دارن

خیلی ممنون ازشما حالا که لطف می کنید و جواب سوالات را می دید
منطقه oak lawn و up town از نظ امنیت چه طوریه؟
از استین در مورد کار نمی دونین؟
حداقل دستمزد چقدره؟
Big Grin  Big Grin  Big Grin
در مورد oak lawn و up town نمیدونم. من دالاس پلینو هستم. حد اقل حقوق در تگزاس 8 دلاره. اضافه کاری یعنی بیشتر از 40 ساعت در هفته اگر فقط,یکجا کار کنید 12 دلار میشه. در مورد آستین هم شاید دوستان دیگه بتونن کمک کنن
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، saeidfireboy67 ، غنچه ، copol
با سلام
دوستان چرا اونایی که تو آمریکا زندگی میکنن گوشی آیفون نمیخرن که اونجا استفاده کنن؟ قیمتش حتما باید مناسبتر از ایران باشه و محدودیتی هم در استفاده نباید باشه مثل ایران. میشه لطفا توضیح بدین چرا کسی نمیخره و اگه کسی که مقیمه اونجاست بخواد بخره چجوریه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
میخوام اطلاعاتی در مورد کسانی که حامله یا بچه کوچکتر از 19 سال دارند و به تگزاس میان بگویم
کلیه هزینه درمان فرزند کوچکتر از 19 سال را دولت پرداخت میکند ورایگان میباشد و همچنین هزینه زایمان و بیمارستان را دولت پرداخت میکند و رایگان هست از جمله مراقبت مادر باردار
توجه داشته باشید در هر دو حالت به محض ورود به تگزاس حالا فرقی نمیکنه هتل هستید یا خونه گرفتین و گرین کارت هنوز نیومده
به سایت https://yourtexasbenefits.comبروید و اول یه اکانت بسازید و ثبت نام کنید فرمش بسیار ساده هست و با کمی زبان دانستن می توانید ثبت نام کنید و فقط یه مرحله توش هست که از شما می پرسه شما عذری دارید که مراجعه حضوری به افیس ما نداشته باشید و تلفنی مصاحبه شوید باید بله بزنید که چند روز بعد به شما زنگ میزنن و مصاحبه میکنن که فوق العاده ساده هست و در صورت اینکه زبان بلد نیستید تقاضای مترجم کنید توجه داشته باشید که نگید ترنسلیتور بلکه باید بگید I need an interpreter please بعدش زبان رو میپرسه که بگید فارسی البته ممکنه مترجمی که میاد افغانی باشه و شما یکی رو لازم داشته باشید که از فارسی افغانی دوباره براتون ترجمه کنه که در این صورت بگید که میخواهید مترجم عوض بشه لازمه بدونید اینجا آمریکاست و کار شما بسیار با ارزش میباشد و همه آنها سعی دارند کار شما انجام بشه
راستشو بخواهید من خودم بیچاره شدم تا تونستم این کارها رو انجام بدم متاسفانه ایرانی ها اینجا به هم کمک نمی کنند و حتی اطلاعات مجانی که هزینهای هم براشون نداره نمی گن من خودم خونه دوستم نهار مهمون بودم و اون برای دخترش همین مراحل رو طی کرده بود و ثبت نام کرده بود ولی وقتی ادرس سایت رو پرسیدم گفت من بلد نیستم
برای زن حامله هم همین طور هست و زن حامله ویزیت دکتر زنان و انواع ازمایش و سونوگرافی که شاید نزدیک 25000 دلار بشه رایگان هست
حالا یه اداره دیگز هم هست که به زنان حامله و کودکان زیر فکر کنم 6 یا 7 سال در ماه مواد غذایی رایگان می رهد مانند شیر و اب میوه وغیره
اسمش WIC هست این اسم رو تو اینترنت سرچ کنید و نزدیک ترن دفتر به محل زندگی خودتون رو پیدا کنید و سریعا مراجعه حضوری کنید البته بعد زایمان هم به نوزاد شیر خشک رایگان می دهند و به مادر شیر تازه و غیره اگر لازم داشتید اونجا هم تقاضای مترجم کنید
شیر خشک هم اینجا فراوان هست انواع و اقسام اگر نوزاد دارید نگران نباشید تو هر فروشگاهی برید انواع و اقسامش هست البته بهتره برید والمارت برای خرید که قیمتش مناسب تره مارک های معروف هر قوطی حدود 16 دلاره که مارک مخصوص والمارت که اسمش parents chose
هست حدود هر قوطی 9 دلاره البته اگر به WIC برید شیر خشک مجانی میگرید
همانطور که گفتم ایرانی ها به هم این راهها رو معرفی نمیکنند چون میخوان بگن من نمی گیرم و بلد نیستم و همشون تو ایران ارباب زاده بودن و کلی ملک و املاک رو رها کردن و اومدن
در صورتی که اصلا عیب نیست چه ایرادی داره شما از کمک دولت استفاده کنید
اگر فرصت شد در مورد کمک های دیگر و انواع حساب بانکی هم مینویسم
امیدوارم که موفق باشید
شماره کیس:2012as
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرم اولیهBig Grinec2011
تاریخ اعلام کارنت:April2012
تاریخ مصاحبه:June2012
تاریخ دریافت ویزا:July 2012
ورود به آمریکا:Agu 2012
پاسخ
خيلي ممنون دوست عزيز از راهنماييتون.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-26 ساعت 12:12)alireza1777 نوشته:  سلام
میخوام اطلاعاتی در مورد کسانی که حامله یا بچه کوچکتر از 19 سال دارند و به تگزاس میان بگویم
کلیه هزینه درمان فرزند کوچکتر از 19 سال را دولت پرداخت میکند ورایگان میباشد و همچنین هزینه زایمان و بیمارستان را دولت پرداخت میکند و رایگان هست از جمله مراقبت مادر باردار
توجه داشته باشید در هر دو حالت به محض ورود به تگزاس حالا فرقی نمیکنه هتل هستید یا خونه گرفتین و گرین کارت هنوز نیومده
به سایت https://yourtexasbenefits.comبروید و اول یه اکانت بسازید و ثبت نام کنید فرمش بسیار ساده هست و با کمی زبان دانستن می توانید ثبت نام کنید و فقط یه مرحله توش هست که از شما می پرسه شما عذری دارید که مراجعه حضوری به افیس ما نداشته باشید و تلفنی مصاحبه شوید باید بله بزنید که چند روز بعد به شما زنگ میزنن و مصاحبه میکنن که فوق العاده ساده هست و در صورت اینکه زبان بلد نیستید تقاضای مترجم کنید توجه داشته باشید که نگید ترنسلیتور بلکه باید بگید   I need an interpreter please بعدش زبان رو میپرسه که بگید فارسی البته ممکنه مترجمی که میاد افغانی باشه و شما یکی رو لازم داشته باشید که از فارسی افغانی دوباره براتون ترجمه کنه که در این صورت بگید که میخواهید مترجم عوض بشه لازمه بدونید اینجا آمریکاست و کار شما بسیار با ارزش میباشد و همه آنها سعی دارند کار شما انجام بشه
راستشو بخواهید من خودم بیچاره شدم تا تونستم این کارها رو انجام بدم متاسفانه ایرانی ها اینجا به هم کمک نمی کنند و حتی اطلاعات مجانی که هزینهای هم براشون نداره نمی گن من خودم خونه دوستم نهار مهمون بودم و اون برای دخترش همین مراحل رو طی کرده بود و ثبت نام کرده بود ولی وقتی ادرس سایت رو پرسیدم گفت من بلد نیستم
برای زن حامله هم همین طور هست و زن حامله ویزیت دکتر زنان و انواع ازمایش و سونوگرافی که شاید نزدیک 25000 دلار بشه رایگان هست
حالا یه اداره دیگز هم هست که به زنان حامله و کودکان زیر فکر کنم 6 یا 7 سال در ماه مواد غذایی رایگان می رهد مانند شیر و اب میوه وغیره
اسمش WIC هست این اسم رو تو اینترنت سرچ کنید و نزدیک ترن دفتر به محل زندگی خودتون رو پیدا کنید و سریعا مراجعه حضوری کنید البته بعد زایمان هم به نوزاد شیر خشک رایگان می دهند و به مادر شیر تازه و غیره اگر لازم داشتید اونجا هم تقاضای مترجم کنید
شیر خشک هم اینجا فراوان هست انواع و اقسام اگر نوزاد دارید نگران نباشید تو هر فروشگاهی برید انواع و اقسامش هست البته بهتره برید والمارت برای خرید که قیمتش مناسب تره مارک های معروف هر قوطی حدود 16 دلاره که مارک مخصوص والمارت که اسمش parents chose
همانطور که گفتم ایرانی ها به هم این راهها رو معرفی نمیکنند چون میخوان بگن من نمی گیرم و بلد نیستم و همشون تو ایران ارباب زاده بودن و کلی ملک و املاک رو رها کردن و اومدن
امیدوارم که موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Essy ، maniya2
با سلام
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار دیگران قرار می دهید
این مطالبی که فرمودید شامل شهر هیوستن هم می شه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-26 ساعت 12:12)alireza1777 نوشته:  سلام
به سایت https://yourtexasbenefits.comبروید و اول یه اکانت بسازید و ثبت نام کنید فرمش بسیار ساده هست و با کمی زبان دانستن می توانید ثبت نام کنید و فقط یه مرحله توش هست که از شما می پرسه شما عذری دارید که مراجعه حضوری به افیس ما نداشته باشید و تلفنی مصاحبه شوید باید بله بزنید که چند روز بعد به شما زنگ میزنن و مصاحبه میکنن که فوق العاده ساده هست و در صورت اینکه زبان بلد نیستید تقاضای مترجم کنید توجه داشته باشید که نگید ترنسلیتور بلکه باید بگید   I need an interpreter please بعدش زبان رو میپرسه که بگید فارسی البته ممکنه مترجمی که میاد افغانی باشه و شما یکی رو لازم داشته باشید که از فارسی افغانی دوباره براتون ترجمه کنه که در این صورت بگید که میخواهید مترجم عوض بشه لازمه بدونید اینجا آمریکاست و کار شما بسیار با ارزش میباشد و همه آنها سعی دارند کار شما انجام بشه
امیدوارم که موفق باشید

سلام
واقعا از اطلاع رسانی شما ممنونم. ما که بچه نداریم و تا 3 ماه دیگه وارد دالاس خواهیم شد اگر خدا بخاد .
ولی واقعا با مواردی که در مورد ایرانیهای آمریکایی گفتی کاملا موافقم. ما که چند ماه قبل برای اولین بار رفتیم آمریکا پیش یکی از فامیلای نزذیک، متاسفاته انقدر این رفتارهای چیپ و مزخرف رو از ایشون دیدم که واقغا قصد دارم از ایجور آدما دور باشم ، توی اون یک ماه حالم دیگه داشت بهم میخورد.ساده ترین سوالها رو مثل قوانین رانندگی و .. رو طوری بهت جواب میداد که انگار معادله فیثاغورث رو میخاد حل کنه. امیدوارم چند سال دیگه ما دیگه اینجوری نشیم.
طرف دو سال پیش رفته طوری رفتار میکنه که انگار اصلا تا 30 سال قبل ایرانو یادش نمیاد.( مثال : پالپ توی آبمیوه رو برای ما بعنوان یک چیز خارق العاده که تو آمریکا هست و تو ایران وجود نداره تعریف میکرد و تایمر چراق قرمز ایران رو یادش نمبومد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
به نظرم باید مثل مابقی مردم دنیا به هم کمک کنیم (مثل هندیها و چینیها و ...) که خیلی بعید میدونم درست شیم و یکی از دلایل عقب افتادگی ما تو هر چیز همین جوگیری بیخودی که برخی از ما داریم و به نظرم هر کسی که میخاد اونجا پیشرفت کنه باید از موارد خوب فرهنگی و رفتاری اونا چیز یاد بگیره نه جوگیری بیخودی یرخی ایرانیان عزیز و تظاهر. و اینکه هیچ وقت گذشته رو نباید فراموش کرد چون بدون گذشته هیچ آدمی هویتی نداره.به عقیده من اگر قراره ایرانی باشیم و فقط تو آمریکا حوگیریمون چند برابر شه بهتره همین حا بمونیم و اونجا نریم.
البته من قصد توهین به همه رو ندارم و پبدا میشن آدمای با فرهنگ و غبر عقده ای.ببخشید ( اینا نظر شخصی منه و قصد توهین به کسی رو ندارم )
٢٠١٥، ايالت تگزاس، شهر دالاس
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، saeidfireboy67 ، dv2017 ، lighthouse ، محمد. ، ELNAZ21 ، moonwalk
(2016-03-26 ساعت 22:07)DDDDD نوشته:  با سلام
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار دیگران قرار می دهید
این مطالبی که فرمودید شامل شهر هیوستن هم می شه
سلام شامل کل ایالت تگزاس هست
شماره کیس:2012as
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرم اولیهBig Grinec2011
تاریخ اعلام کارنت:April2012
تاریخ مصاحبه:June2012
تاریخ دریافت ویزا:July 2012
ورود به آمریکا:Agu 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21
بعد از یک غیبت کوچولو برگشتم راستش من می خوام به دوستان راهنمایی بکنم دوستانی که دارن تشریف میارن دالاس می تونن به من پیغام بدن که شماره ی تماس بدن باهاشون صحبت کنم.برای همتون آرزوی موفقیت می کنم.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، copol ، پرسپولیس6 ، mojgan m ، behzadb57 ، maniya2 ، soheil1993 ، manheb1 ، mahdii

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان