کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-01-16 ساعت 01:14)megaholding نوشته:  میشه راهنمایی بفرمایید و بهترین سایتها خصوصا از نظر قیمت و خدمات برای خرید بلیت اینترنتی را معرفی کنید

ممنون

یکیش همون expedia که بالاتر گفتم.
اون یکی هم travelocity.com
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، payam62
فقط دو تا جواب کوتاه:

۱) به نظر من از ایران با کردیت کارت کسی خرید نکن، مگر این که حسابش در دوبی یا ترکیه یا سایر کشورهای همسایه باز شده باشه. اگر صاحب حساب در کانادا یا آمریکا باشه خرید کردن از ایران ممکنه منجر به بسته شدن حسابش بشه.

۲) مایلج رو بعد از این که پرواز انجام شد، توی سایتشون می‌رید یه سری اطلاعات (از جمله یک کد که روی بلیط اینترنتی یا کارت پرواز هست) می‌خواد و بعد ثبت می‌شه. عجله‌ای نیست. می‌تونید بعد از پرواز انجام بدید.
پاسخ
(2010-01-16 ساعت 00:42)payam_prz نوشته:  اونی که همش با ترکیشه برو. چون هواپیمای ترکیش که حتما یک هواپیمای بین المللی بزرگ و راحت هست روی زمین میشینه و دو باره بلند میشه و به شهر دوم میره و در طی این مدت همه خدماتی که باید در هواپیماهای بین المللی داده بشه، در اختیار شماست. اما در گرینه دوم، شما بقیه سفر را با هواپیمای داخلی سفر میکنید و در هواپیماهای داخلی خیلی از امکانات وجود نداره و حتی غذای کافی به شما نمیدن و باید بقیه شو بخرید!
برادر من دو هفته پیش اینجا بود همین بلا به سرش اومده بود!
فقط نکته مهم اینه که اگر فرود اول تو نیویورک هست بهتره بی خیال بشی و یک گزینه دیگه را انتخاب کنی چون من از همه جا شنیدم JFK اشک شما را در میاره.

البته این نکته ای که شما بهش اشاره کردین کاملا درست و منطقیه هرچند لزوما همه پروازهای بین المللی خدمات بهتری نسبت به پروازهای داخلی ارائه نمیدن اما مسلما امکان این امر بسیار بالاست.من بیشتر بخاطر سلامت چمدونها اینو گفتم.به جا خونده بودم ترکیش ایرلایندرصد بارهای اسیب دیده ش نسبت به بعضی از ایرلاینها دیگه بالاتره.میگردم ببینم میتونم اون سایت رو پیدا کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، payam62
دوستان توجه.... توجه....
امروز رفتم ترکیش ایرلاین; بگید خوب....

اولا" شما برخلاف تمام آژانسها، از این دفتر میتونید پروازهایی رو بگیرید که مبداش تهران نباشه. مثلامسیر پرواز اینجوری باشه: آنکارا- استانبول-شیکاگو-سن فرنسیسکو.

ثانیا" پرواز های داخلی امریکا (در مورد Caseخودم دارم میگم.لطفا گسترش ندید) رو معمولا خود هواپیمایی های امریکایی انجام میدن. مسئول ترکیش گفت ما X تا صندلی از فلان ایرلاین امریکایی رو میخریم.

ثالثا" این ایرلاین (ترکیش) در آنکارا چندتایی حق ویزای ترانزیت سایر کشور ها مثل آلمان، هلند و .... داره. (نقل و قول از مسئول ترکیش ایر لاین بود)

رابعا" صحت و سقم این موارد بنا به تجربه گرفتن بلیط خودم بوده و نه ناشی از نقل احادیث.

خامسا" آرش جون، خودتو گرم کن که شب ِ 13 مارچ میام تو خوابت !! lol Wink

همین.....
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ساسان ، payam_prz ، kavoshgarnet ، abas_kashan ، payam62
(2010-01-16 ساعت 17:51)meweadl نوشته:  مسئول ترکیش گفت ما X تا صندلی از فلان ایرلاین امریکایی رو میخریم.
امارات هم همین طوره. منتها در مورد سفر ما، خود فروشنده دفتر اصلی امارات حساب کرد دید داخلی‌اش گرون در میاد و چون ما کسی رو داشتیم که برامون از اون ور بگیره، داخلی رو نگرفتیم.

جالبه بدونید که مایلج‌ها هم گاهی به هم ربط داره؛ مثلاً اگر ترکیش با هواپیمایی یونایتد قرار داره، هم می‌تونه براتون ازش جا بگیره هم مایلج یکی برای دیگری قابل استفاده می‌شه.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، یه مهاجر ، kavoshgarnet ، payam62
بالاخره بلیط یه طرفه آنکارا-San Francisco رو گرفتم
666/200 تومان از ترکیش ایرلاین در خ مطهری
صندلی رو هم بخاطر اینکه راستی پر بود، اولین صندلی از ستون سمت چپ، کنار پنجره انتخاب کردم. فقط نمیدونم، چون جلوم صندلی دیگه ای نیست، آیا من مانیتور اختصاصی ندارم که بخوام فیلم ببینم؟
قابل تذکره که تمامی ساعت های پرواز و رسیدنی که میدن local هست(بوقت محلی) و نه GMT

فوق العاده خوش برخوردن و وقت میذارن. تمام سوالاتو با حوصله جواب میدن.

از حجت، اشکان،بهار،شیما بخاطر راهنمایی هاشون ممنونم.
حجت جان فقط نمیتونم بهت چندبار امتیاز بدم، شرمنده داداش Wink
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: ساسان ، honareirani ، سارا کوچولو ، mh_hshk ، Jav3 ، rasa ، payam62
(2010-01-17 ساعت 16:21)meweadl نوشته:  صندلی رو هم اولین صندلی از ستون سمت چپ، کنار پنجره انتخاب کردم. فقط نمیدونم، چون جلوم صندلی دیگه ای نیس، آیا من مانیتور اختصاصی ندارم که بخوام فیلم ببینم؟

نگران نباشین شما هم مونیتور جدا دارین.البته معمولا فیلمهای ایرلاینها معمولا قدیمیه و اگه اهل فیلم باشین همه رو دیدین.یه بار که تو یه پرواز فقط هری پاتر گذاشته بودن از شماره ۱ تا شماره Big Grin۱۰۰۰.ما هم مجبور شدیم یا چرت بزنیم در طول مسیر یا موسیقی گوش بدیم
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، سارا کوچولو ، payam62
امارت فیلم‌هاش خوب بود. ضمن این که در فاصله چند هفته که دو تا پرواز باهاشون داشتیم، فیلم جدید اضافه کرده بودن.

از بابت مانیتور هم نگران نباشید. ردیف‌هایی مثل اون، معمولاً مانیوترشون از دسته صندلی به صورت کشویی خارج می‌شه.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، سارا کوچولو ، meweadl ، kavoshgarnet ، payam62 ، kamyar2
یه سایت خوب هم برای کیفیت و مطلوبیت صندلی های هواپیما پیدا کردم که حرف نداره.

در مورد هر صندلی هم توضیح کاملی داده. همچنین صندلی ها رو طبقه بندی کرده.
ضمنا در مورد برنامه ها و چیزهایی که در مانیتور میتونید ببینید یا بشنوید رو هم حتی نوشته. میخوام یه پک DVD بدم به یکی از crewها و بگم همشو برام رایت کنه ! Cool
توی اینجا هم تمام فیلم،مستند ها،آهنگ ها و بقیه خرط و پرت های داخل ماینتور رو نشون میده: http://www.thy.com/en-INT/services/passe...index.aspx

لا مصب از کنترل و تلفن اختصاصی هر شخص هم نگذشته و اونو هم با شکل توضیح داده!! بد تر از اون، اون کنترل تلویزیونه ، هم تلفنه، هم فاکسه، هم کردیت reader و هم گیرنده و دریافت کننده فکسه ...

تمام غذا های سرو شده در پرواز رو هم با عکس نشون داده.

اینجا میتونید کلیه اطلاعات اندازه و فاصله های طرفین صندلی روببنید: http://www.thy.com/en-INT/services/passe...seats.aspx

فقط اینکه برای اکونومی ها پورت AC نذاشتن! Sad
به عنوان مثال، پرواز من از استانبول به سن فرنسیسکو با turkish Airbus A340-300 هست رو اینجوری معرفی کرده:

http://www.seatguru.com/airlines/Turkish...s_A340.php
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Ali Sepehr ، seravin ، kavoshgarnet ، سارا کوچولو ، Jav3 ، payam62
meweadl فقط این نکته بسیار مهم را فراموش نکن:
جلیقه نجات زیر صندلی شماست.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، سارا کوچولو ، bahram_fadakar ، payam62
سلام مجدد

یکی از دوستان میتونه لطف کنه برای یکبار هم شده نحوه خرید تهیه بلیت بصورت انلاین رو کامل بگه(فرض بفرمایید من کردیت کارت دارم)

در ضمن آیا میشه مبدا این پرواز یا مقصدش ایران باشه ؟؟!! چون به نظر اگر تهران باشه ارور میده!!

سوال دیگرم این بود اگر بخواهیم بلیت برگشت مثلا 1ساله باشه(منظورم رو که میدونید اینه که بلیت برای یکسال آینده در هر فرصت قابلیت خرید و قطعی کردن پرواز برگشت داشته باشه) چیکار کنیم؟

خیلی ممنون میشم و فکر کنم کار خیلی از دوستان هم اینجوری راه میفته

در ضمن مجموعا آیا برای تهیه بلیت از ایران به امریکا راه آنلاین پیشنهاد میکنید؟؟ چون من شنیدم آنلاین ارزونتر و به صرفه تر هست و همیشه مسافرین حرفه ای آنلاین خرید میکنند

ممنون میشم از پاسخ کامل شما
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، success ، payam62
(2010-01-18 ساعت 03:04)payam_prz نوشته:  meweadl فقط این نکته بسیار مهم را فراموش نکن:
جلیقه نجات زیر صندلی شماست.

اشتب کردی آقا پیام،
زیر صندلی کنسول بازیه Wink L0o0L ضمنا"... من ژیله سرخودم. نیازی به این سوسول بازیا ندارم
واسه ی این نوشته ی "مقتول" هم که میدونم از کجا سرچشمه گرفته، ایده هایی برات دارم. Cool فقط الان کسی قبل تو توی نوبته....منظورم آرش ه
تا یه ماهی باید برم توخوابش ببینم چند - چندیم!
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، payam62
(2010-01-18 ساعت 00:59)meweadl نوشته:  یه سایت خوب هم برای کیفیت و مطلوبیت صندلی های هواپیما پیدا کردم که حرف نداره.

فقط اینکه برای اکونومی ها پورت AC نذاشتن! Sad

سایت خوبی بود. فقط دو تا نکته: (۱) من هم قدیما فکر می‌کردم صندلی ردیف آخر هر قسمت (مثل ردیف ۲۲ در شکلی که فرستادید) خوب نیست اما در یکی از سفرهای طولانی به این نتیجه رسیدم که خیلی هم خوبه! هم به دستشویی نزدیکی و هم این که هر چی پشتی صندلی رو بخوابونی کسی اذیت نمی‌شه. (۲) امارات توی هر ردیف اکونومی فقط چند تا از صندلی‌ها پورت AC داشتن اما در بیزینس و فرست کلاس همه صندلی‌ها. شاید ترکیش هم این‌جوری باشه.

(2010-01-18 ساعت 04:25)megaholding نوشته:  یکی از دوستان میتونه لطف کنه برای یکبار هم شده نحوه خرید تهیه بلیت بصورت انلاین رو کامل بگه(فرض بفرمایید من کردیت کارت دارم)

در ضمن آیا میشه مبدا این پرواز یا مقصدش ایران باشه ؟؟!! چون به نظر اگر تهران باشه ارور میده!!

سوال دیگرم این بود اگر بخواهیم بلیت برگشت مثلا 1ساله باشه(منظورم رو که میدونید اینه که بلیت برای یکسال آینده در هر فرصت قابلیت خرید و قطعی کردن پرواز برگشت داشته باشه) چیکار کنیم؟

...

در ضمن مجموعا آیا برای تهیه بلیت از ایران به امریکا راه آنلاین پیشنهاد میکنید؟؟ چون من شنیدم آنلاین ارزونتر و به صرفه تر هست و همیشه مسافرین حرفه ای آنلاین خرید میکنند

از آخر:

(۴) بله راه آنلاین می‌تونه ارزون‌تر باشه اما کاملاً بستگی داره. ما از دفتر امارات در تهران بلیطی خریدیم (اکونومی کلاس Y) که از ارزون‌ترین قیمت سایت هم ارزون‌تر بود. چه طوری می‌شه رو خودم هم نمی‌دونم! اما در حالت کلی خرید آنلاین مزایای زیادی داره! مثلاً بعضی کردیت کارت‌ها رو اگر داشته باشید موقع خرید بلیط تخفیف می‌گیرید!

(۳) بیشتر هواپیمایی‌ها دیگه بلیط اوپن نمی‌دن. سابقاً این طور بود که شما می‌شد بلیط یه سر OK و یه سر OPEN بگیرید. مزیتش این بود که این جوری قیمت رفت و برگشت حساب می‌شد، که کمتر از پول دو تا بلیط یکسره می‌شد. الان دیگه این‌جوری نیست (در حد اطلاع و تجربه من). بلیط رفت و برگشت دقیقاً دو برابر بلیط یکسره قیمت داره و مدل OPEN هم ندارن.

البته یه گزینه هست به اسم Full Fare یا Refundable که گرون‌تر از بلیط اکونومی معمولی هست و خوبیش اینه که اگر چه OK هست اما تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز اگر پس بدید کل پول رو می‌گیرید. عملاً می‌شه مثل اوپن، منتها گرونه.

(۲) بله می‌شه، اروری هم نمی‌ده. فقط به این شرط که هواپیمایی مورد نظر به ایران پرواز داشته باشه (اگر نه ارور می‌ده!)

(۱) شما به سایت شرکت هواپیمایی دلخواه می‌رید، مبدا و مقصد و نوع پرواز (دوسره یا یکسره) و نوع صندلی (بیزینس یا اکونومی) رو مشخص می‌کنید، تاریخ و تعداد سرنشین رو مشخص می‌کنید و سرچ می‌کنید. وقتی پرواز مناسب رو پیدا کردید انتخابش می‌کنید، به صفحه دیگه‌ای می‌رید و اطلاعات مسافرها رو وارد می‌کنید، و بعد از پر کردن تمام صفحه‌های بعدی (مثلاً در مورد ثبت مایلیج و غیره) می‌رسید به صفحه‌ای که ازتون می‌خواد پول رو بپردازید. اطلاعات کارت رو وارد می‌کنید، و پرداخت که صورت گرفت بلیط الکترونیکی به آدرس ای-میلی که در یکی از مراحل قبلی وارد کرده بودید می‌ره. بحث check-in رو هم که قبلاً کردیم.
پاسخ
سایت expedia.com هیچ یک از پرواز ها از/به تهران را نمایش نمیده. این ناشی از سیاست کج خلقی با این کشوره.
در عوض میتونید از سایت travelocity.com استفاده کنید. اطلاعات کاملتری بهتون میده

بلیط من هم ارزونتر از سایتش شد. البته نمیدونم شاید ناشی از نرخ تبدیل یورو، دلار یا لیر ترک یا دورتر شدن از تعطیلات و ژانویه بوده باشه.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
(2010-01-18 ساعت 10:16)Hojjat نوشته:  (۳) بیشتر هواپیمایی‌ها دیگه بلیط اوپن نمی‌دن. سابقاً این طور بود که شما می‌شد بلیط یه سر OK و یه سر OPEN بگیرید. مزیتش این بود که این جوری قیمت رفت و برگشت حساب می‌شد، که کمتر از پول دو تا بلیط یکسره می‌شد. الان دیگه این‌جوری نیست (در حد اطلاع و تجربه من). بلیط رفت و برگشت دقیقاً دو برابر بلیط یکسره قیمت داره و مدل OPEN هم ندارن.

اما بلیط دوطرفه ارزونتر یا گاهی هم قیمت از بلیط های یه طرفه ست!
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، younes77 ، payam62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان