کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-01-08 ساعت 21:31)@Š!M نوشته:  
(2010-01-08 ساعت 19:38)meweadl نوشته:  من یه پروازی رو داشتم از روی سایت ایرلانش چک میکردم(الان خاطرم نیس کدوم بود)، نوشته بود که ساعت 12:45 pm و در روز 12 march به فرودگاه connection میرسیم و در ساعت 6:10 am روز 13 march پرواز به مقصد اصلی(امریکا) هست.
حالا از ساعت 12/45 تا 6/10 فرداش رو بهمون هتل یا جایی رو میدن که استراحت کنیم یا باید سرمون را روی کفش و چمدونامون بذاریم؟

نه دوست عزیز ایرلاینها این خدمات رو نمیدن.البته توی بیشتر فرودگاه ها فضاهای مناسبی برای مسافرائی که دو یا چند پرواز باید داشته باشن در نظر گرفته شده حتی مکانهائی برای خواب.اگه هم مسافری نتونه مدت طولانی در فرودگاه بمونه باید با هزینه خودش یه شب اقامت بگیره.6 ساعت اختلاف پرواز انچنان زیاد نیست فکر نمی کنم مسافری بخاطرش بخواد اتاقی در هتل بگیره ضمن اینکه زمان رفت و امد به نزدیکترین هتل به فرودگاه رو حداقل دو ساعت در نظر بگیریم برای 4 ساعت خواب توی اتاق بنظرم اصلا نمی صرفه!

با نوجه به اقدامات امنیتی جدید که برای هر پرواز حدود یک ساعتی زمان می‌بره، و با احتساب این که از زمانی که هواپیما می‌شینه هم دست کم یه ربع یا نیم ساعت وقت باید صرف کارهایی مثل جا به جایی و غیره کرد، اصلاً شاید حتی یک ساعت هم نشه توی هتل بمونی! برای بریک ۶ ساعته همون فرودگاه بهترین جاست. من شنیدم که بعضی فرودگاه‌ها اجازه موندن برای بریک بالای یه مقدار مشخص (احتمالاً ۲۴ ساعت به بالا) رو نمی‌دن اما نمی‌دونم چقدر درسته.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، meweadl
سلام به همگی
آیا می شه از دیار کفر برامون بلیط صادر کنن و ما از اینجا با ای تیکت بریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما کردیم شد!
پاسخ
تشکر کنندگان: Bahar JJ ، frozen mind
(2010-01-09 ساعت 09:50)Hojjat نوشته:  ما کردیم شد!

مگه نیاز نیس که اصل پاسپورت و ویزا به رویت فروشنده برسه؟
مگه اینکه اون طرف(فروشنده) شناس باشه Cool
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان:
عزیزم! فروشنده یک سایت اینترنتی هستش! فقط کافیه که اطلاعات به درستی وارد بشه.

تاکید می‌کنم: کردیم شد! پس حتماً شده دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، Ali Sepehr ، Bahar JJ ، Ashkan78 ، مانترا ، payam62 ، frozen mind ، الدورادو
سلام به همگي.اينجا كه همه ميخوان برن امريكا.پس اروپا چي؟من يه سوال در مورد رفتن به چك دارم.ميخواستم بدونم بهترين پرواز و راحت ترين مسير واسه رفتن به چك چيه؟من به طرز وحشتناكي از هواپيما ميترسم البته اين ترس برميگرده به يكي از سفر هام .كه خيلي بد و وحشتناك بود و ما در حال سقوط بوديم.چون يكي از موتور هاي هواپيما خراب شده بود و ما مجبور به فرود اظطراري شديم. واسه همين من 5سال هستش كه ترك سفر كردم.و فقط ميخوام يه مسيري رو بگين كه كوتاه ترين راه رو داشته باشه.
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-10 ساعت 18:09)sara24 نوشته:  سلام به همگي.اينجا كه همه ميخوان برن امريكا.پس اروپا چي؟من يه سوال در مورد رفتن به چك دارم.ميخواستم بدونم بهترين پرواز و راحت ترين مسير واسه رفتن به چك چيه؟من به طرز وحشتناكي از هواپيما ميترسم البته اين ترس برميگرده به يكي از سفر هام .كه خيلي بد و وحشتناك بود و ما در حال سقوط بوديم.چون يكي از موتور هاي هواپيما خراب شده بود و ما مجبور به فرود اظطراري شديم. واسه همين من 5سال هستش كه ترك سفر كردم.و فقط ميخوام يه مسيري رو بگين كه كوتاه ترين راه رو داشته باشه.

سارا جان غصه چرا؟مسیرهای زیادی برای سفر به چک هست متاسفانه حداقل باید دو تا پرواز داشته باشی.من تهران امستردام پراگ رو بهت پیشنهاد میکنم با KLM یا تهران فرانکفورت پراگ با لوفتانزا...........ترکیش رو اصلا سراغش نرو...خوبیه دو پروازی که گفتم اینه که هر دوی شهرها حدوده شنگین هستن وپس از ورود به امستردادم یا فرانکفورت همه کارای کنترل ورودت انجام میشه و میرسی پراگ دیگه کسی کاری به پاسپورتت نداره و کنترلی نمیکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، honareirani ، Ashkan78 ، sara24 ، سارا کوچولو ، Mahdi6513 ، payam62
شیما جان قیمت این بلیط رو هم اگه بگی خیلی خوبه
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، payam62
اوني كه شما مي گي مقررات فروش بليت كاغذي يا Paper Ticket هست. ايني كه حجت صحبتشو مي كنه بليت الكترونيكي يا E-ticket هست. شما اطلاعات پاسپورت رو خودت وارد مي كني. بد به احتمال زياد موقع سوار شدن اطلاعاتي رو كه وارد كردي با پاسپورتت تطبيق مي دن. تازه الانه مقررات بليت كاغذي هم همين طوري شده.

البته من توي مسيرهاي داخلي استراليا بليت اينترنتي خريدم و توي فرودگاه كسي بهم نگفت خرت به چند. همين طوري رفتم Check In كردم و سوار شدم.

توي ايران هم ايران اير در مسيرهاي داخلي در حد خيلي ضعيف چنين سيستمي رو راه انداخته. ايران ايري ها توي فرودگاه ازت يا گواهينامه مي خوان، يا شناسنامه، يا پاسپورت، يا كارت ملي.

(2010-01-09 ساعت 10:09)meweadl نوشته:  مگه نیاز نیس که اصل پاسپورت و ویزا به رویت فروشنده برسه؟
مگه اینکه اون طرف(فروشنده) شناس باشه Cool
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، مانترا ، payam62
(2010-01-09 ساعت 09:50)Hojjat نوشته:  ما کردیم شد!
سلام خدمت تیم فنی محترم
ویزای من k1 هست و می خوام با یک بلیط 1 طرفه که از آمریکا صادر خواهد شد و من پرینت آنرا از اینجا می گیرم سفر کنم. شنیده بودم که چون اقامت ندارم و با ویزا سفر می کنم ممکنه به مشکل برخورد کنم. از دفتر مرکزی آژانس هم سوال کردم گفتن مشکلی نیست. با این حال نگران هستم. می تونم سوال کنم که آیا شما برای اولین بار (با ویزا) با ای تیکت سفر کردین؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
من تمام سفرهام با ای-تیکت بوده در این چند وقت اخیر. به طور کلی هم از دو حالت زیر خارج نبوده:

بعد از ثبت اطلاعات و پرداخت پول، بلیط الکترونیکی (e-Ticket) صادر می‌شه که یه شماره مهم روشه (reservation code). شما ۲۴ ساعت قبل از پرواز در سایت هواپیمایی مورد نظر online check-in می‌کنید (با وارد کردن reservation code در قسمت مورد نظر در سایت و طی کردن چند مرحله مثل انتخاب صندلی و غیره) و:

حالت اول) برای شما boarding pass صادر می‌شه (کارت پرواز) که شماره صندلی و اطلاعات دیگه توش هست
حالت دوم) برای شما boarding pass صادر نمی‌شه و فقط check-in تایید می‌شه

در هر دو حالت آخرین مدرکی که دارید (خواه e-Ticket باشه و خواه boarding pass الکترونیکی) رو پرینت می‌کنید و می‌برید فرودگاه. دم counter هواپیمایی مورد نظر که رسیدید اون مدرک رو با پاسپورت می‌دید که مقایسه می‌کنن (گاهی مدارک دیگه مثل گرین کارت رو هم می‌خوان) و بعد کارت پرواز اصلی رو بهتون می‌دن که شکل استانداردی داره و مال همه پروازها و همه فرودگاه‌های بین‌المللی دنیا همون شکلیه.

همون طور که دوست دیگه‌ای گفتن، کنترل صحت اطلاعات شخصی شما فقط یک بار و اون هم توی فرودگاه و دم counter انجام می‌شه. همین.

پ.ن: یک مرحله دیگه هم هست که ثبت کردن مایلج هست که بحث جدایی هست و اختیاری هم هست.
پ.ن۲: نمی‌دونم که ایران ایر چقدر با این چیزا که گفتم سازگاره.
پاسخ
(2010-01-11 ساعت 05:42)Hojjat نوشته:  من تمام سفرهام با ای-تیکت بوده در این چند وقت اخیر. به طور کلی هم از دو حالت زیر خارج نبوده:

بعد از ثبت اطلاعات و پرداخت پول، بلیط الکترونیکی (e-Ticket) صادر می‌شه که یه شماره مهم روشه (reservation code). شما ۲۴ ساعت قبل از پرواز در سایت هواپیمایی مورد نظر online check-in می‌کنید (با وارد کردن reservation code در قسمت مورد نظر در سایت و طی کردن چند مرحله مثل انتخاب صندلی و غیره) و:

حالت اول) برای شما boarding pass صادر می‌شه (کارت پرواز) که شماره صندلی و اطلاعات دیگه توش هست
حالت دوم) برای شما boarding pass صادر نمی‌شه و فقط check-in تایید می‌شه

در هر دو حالت آخرین مدرکی که دارید (خواه e-Ticket باشه و خواه boarding pass الکترونیکی) رو پرینت می‌کنید و می‌برید فرودگاه. دم counter هواپیمایی مورد نظر که رسیدید اون مدرک رو با پاسپورت می‌دید که مقایسه می‌کنن (گاهی مدارک دیگه مثل گرین کارت رو هم می‌خوان) و بعد کارت پرواز اصلی رو بهتون می‌دن که شکل استانداردی داره و مال همه پروازها و همه فرودگاه‌های بین‌المللی دنیا همون شکلیه.

همون طور که دوست دیگه‌ای گفتن، کنترل صحت اطلاعات شخصی شما فقط یک بار و اون هم توی فرودگاه و دم counter انجام می‌شه. همین.

پ.ن: یک مرحله دیگه هم هست که ثبت کردن مایلج هست که بحث جدایی هست و اختیاری هم هست.
پ.ن۲: نمی‌دونم که ایران ایر چقدر با این چیزا که گفتم سازگاره.

حجت جان این جزء چیزایی بود که اگه نمیگفتی، عمرا خودم متوجه نمشدم که برم دنبالش.

بنظر شما بهترین صندلی هایی که توی هواپیما میشه انتخاب کرد، به ترتیب کدوماست؟ دوتا عکس صندلی های هواپیما رو گذاشتم اگه لطف کنی از روی اینا توضیح بدی بهتره

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، payam62
عکس‌ها چقدر شبیه عکس‌های هواپیمایی Delta هستن!

من اگر بودم تو بوئینگی که گذاشتی 16G رو انتخاب می‌کردم (اگر دو نفرید 16F رو هم). چون جلوست (سر و صدای موتور نداره، خوردنی زود می‌رسه، و از همه مهم‌تر این که موقع پیاده شدن جلویید و زودتر به Baggage Claim و Passport Check می‌رسید و به صف نمی‌خورید) و دم پنجره‌است (می‌شه بیرون رو تماشا کرد).

تو اون یکی عکس هم همه ردیف‌ها به جز دوازده خوبن.

البته این نظر شخصی منه. من کلاً صندلی دم پنجره یا دم aisle رو ترجیح می‌دم. از روی بال و نزدیک دم هم خوشم نمی‌آد.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، seravin ، یه مهاجر ، Ali Sepehr ، Jav3 ، kamilia modi ، payam62
(2010-01-11 ساعت 16:11)Hojjat نوشته:  عکس‌ها چقدر شبیه عکس‌های هواپیمایی Delta هستن!

من اگر بودم تو بوئینگی که گذاشتی 16G رو انتخاب می‌کردم (اگر دو نفرید 16F رو هم). چون جلوست (سر و صدای موتور نداره، خوردنی زود می‌رسه، و از همه مهم‌تر این که موقع پیاده شدن جلویید و زودتر به Baggage Claim و Passport Check می‌رسید و به صف نمی‌خورید) و دم پنجره‌است (می‌شه بیرون رو تماشا کرد).

تو اون یکی عکس هم همه ردیف‌ها به جز دوازده خوبن.

البته این نظر شخصی منه. من کلاً صندلی دم پنجره یا دم aisle رو ترجیح می‌دم. از روی بال و نزدیک دم هم خوشم نمی‌آد.

چجوری فهمیدی 16G جلوی پنجره اس ؟!! Shy مگه به ازای هر صندلی یه پنجره نیست؟

توی عکس بوئینگ، معمولا کدوم صندلی ها بر اثر صدای موتور یا عدم دید بیرون اذیت میشن؟ فکر کنم 20 تا 30 رو نباید انتخاب کرد!

از اونجایی که من در پروازهای بین المللی بی تجریه هستم، شخصا میخواستم 5 - 6 ردیف مونده به آخر رو بگیرم. چون میتونی ببینی مردم چی کار میکنن یا در برابر پیشنهاد های مهماندار،مسئول پاس و ... چه جوابی یا عکس العملی بهتره.
در کلی فرصت فکر کردن و تجربه اندوزی بیشتری خواهی داشت.

نخندیا... ولی مثلا برای مانیتور جلوی صندلی فقط باید بگردم ببینم جای CD/DVD داره یانه؟ اگه داره کجاشه؟!! و نصف مسیر رو از دست میدم تا manual رو بخونم! Cool

ضمنا"; تایید میشه، عکس ها برای Delta ست.
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، Jav3
عکس نشون می‌ده که کدوم کنار پنجره‌است! صندلی اول و آخر هر ردیف کنار پنجره‌است. صندلی‌هایی که بین شون فاصله چند میلی‌متری می‌بینی (مثل 16B و 16C در تصویر بوئینگ) معنی‌اش اینه که بینشون aisle (راهرو) قرار داره.

صدای موتور معمولاً دو جا بیشتره: نزدیک به دم، ردیف‌هایی که درست پشت بال قرار دارن. تو عکس بوئینگ می‌شه از ۲۷ به بعد.

مسئول پاس که توی هواپیما نمی‌آد! اما در مورد مهماندار، وظیفه داره که توجیهت کنه! پس اگر سوالی کرد می‌تونی ازش بخوای آروم‌تر تکرار کنه. به شرط این که با «درپیت ایر» پرواز نکنی، با کلی روی گشاده کمکت می‌کنن. کلاً هم مهماندار فقط راجع به این که از بین خوردنی‌ها کدوم رو می‌خوای مزاحمت می‌شه!

رک بگم: جلویی‌ها رو نه می‌بینی نه صداشون رو خوب می‌شنوی در نتیجه بی‌خیال یادگیری از اون‌ها باش!

مانیتور هم نه CD می‌خوره نه DVD! فقط تو بعضی هواپیماها (مثلاً بوئینگ‌های ۷۷۷ امارات) می‌شه بهش فلش وصل کنی. سیستم کلاً این طوریه که خودش یه عالم فیلم و آهنگ و غیره داره (هر مانیتور به یک سرور مجازی لینوکس وصله اما ما اینو نمی‌فهمیم) و شما با فشردن صفحه لمسی ماینتور، فیلم دلخواه رو انتخاب می‌کنی و تماشا می‌کنی. معمولاً یه دسته کنترل هم داری که باهاش صدا رو کم و زیاد می‌کنی و اینا که درست مثل مال تلویزیونه. باز هم اگر مشکل داشتی، مهماندارا کمک می‌کنن.

ضمناً تا حالا من ندیدم که Manual داشته باشن برای این قرطی بازی‌هاشون!

با دلتا هم فقط داخلی پرواز کردم که خیلی جالب نبود. امیدوارم خارجی‌هاش خوب باشه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان