کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-01-10 ساعت 20:59)sadra_sepehr نوشته:  شیما جان قیمت این بلیط رو هم اگه بگی خیلی خوبه

یه پرواز دیگه یادم رفت.تهران وین پراگ که کوتاهترین پرواز هم به چک هست.اگه از فرانکفورت بری 2 ساعتی (بدون در نظر گرفتن زمان ترانزیت) پرواز کوتاه تره اما از وین حتی از مسیر فرانکفورت هم کوتاه تر میشه فکر کنم حدود نیم ساعت.

صدرا جان قیمتها بسته به فصل خیلی فرق میکنه مثلا هفته اول سال جدید چون همه باید سر کار باشن قیمتها خیلی بالاست نزدیک به دو برابر!!!..همچنین مهمه که تاریخ بلیط برگشتتون کی باشه اگه بلیط 3 ماهه بگیرین ارزونتر از یه ساله ست ولی خب مسلما اگه یه روز بیشتر از 3 ماه بمونین دیگه موقع برگشت نمی تونین از بلیط استفاده کنین و باید یه بلیط جدید بگیرین

کلا برای سفر به چک بسته به ایرلاین،زمان سفر،نوع بلیط قیمتی بین 700 تومن تا 1500 رو در نظر بگیرین (مسما فقط درباره اکونومی داریم صحبت می کنیمBig Grin)
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، payam62
ای مهاجرسرایان اهل کوفه، اگه من نباشم کسی نیست که از حجت و پیام و امثالهم سوال کنه؟

الان پیام که از دست من شکاره. حجت هم که بالای عکس من WANTED زده !
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، laili ، ساسان ، payam62
سلام شيما جان.مرسي از جواب هاي خوب و دلسوزانت.واقعا به داد ما بچه اروپايي ها رسيدي.بازم مرسي.راستي ميشه مدت زمانهاي پرواز رو هم بگي؟اخه شنيدم از تركيه نزديك تره.
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-11 ساعت 20:48)sara24 نوشته:  سلام شيما جان.مرسي از جواب هاي خوب و دلسوزانت.واقعا به داد ما بچه اروپايي ها رسيدي.بازم مرسي.راستي ميشه مدت زمانهاي پرواز رو هم بگي؟اخه شنيدم از تركيه نزديك تره.

سارا جان بستگی به زمان ترانزیتت هم داره ما فرض می کنیم با هر ایرلاینی که میری دو ساعت در فرودگاه ترانزیت میمونی.اوکی؟با این احتساب:

اگه از فرانکفورت بری 8 ساعت و 50 دقیقه پرواز داری به اضافه این دو ساعت زمان ترانزیت

اگه از امستردام بری 10 ساعت و 50 دقیقه به اضافه 2 ساعت زمان ترانزیت

اگه از وین بری حدود 6 ساعت پرواز به اضافه 2 ساعت زمان ترانزیت

و استانبول 7 ساعت پرواز به اضافه ترانزیت که معمولا ترانزیتش هیچ وقت دو ساعت نیست معمولا ترانزیت فرودگاه ترکیه خیلی طولانیه ضمن اینکه من برای رفتن به اروپا مسیر ترکیه رو توصیه نمیکنم.بنابراین کوتاهترین پرواز از وین با اتریش ایرلاینه.ایرلاین خوبیه .من استفاده کردم راضی بودم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Ali Sepehr ، honareirani ، سارا کوچولو
(2010-01-11 ساعت 21:43)@Š!M نوشته:  
(2010-01-11 ساعت 20:48)sara24 نوشته:  سلام شيما جان.مرسي از جواب هاي خوب و دلسوزانت.واقعا به داد ما بچه اروپايي ها رسيدي.بازم مرسي.راستي ميشه مدت زمانهاي پرواز رو هم بگي؟اخه شنيدم از تركيه نزديك تره.

سارا جان بستگی به زمان ترانزیتت هم داره ما فرض می کنیم با هر ایرلاینی که میری دو ساعت در فرودگاه ترانزیت میمونی.اوکی؟با این احتساب:

اگه از فرانکفورت بری 8 ساعت و 50 دقیقه پرواز داری به اضافه این دو ساعت زمان ترانزیت

اگه از امستردام بری 10 ساعت و 50 دقیقه به اضافه 2 ساعت زمان ترانزیت

اگه از وین بری حدود 6 ساعت پرواز به اضافه 2 ساعت زمان ترانزیت

و استانبول 7 ساعت پرواز به اضافه ترانزیت که معمولا ترانزیتش هیچ وقت دو ساعت نیست معمولا ترانزیت فرودگاه ترکیه خیلی طولانیه ضمن اینکه من برای رفتن به اروپا مسیر ترکیه رو توصیه نمیکنم.بنابراین کوتاهترین پرواز از وین با اتریش ایرلاینه.ایرلاین خوبیه .من استفاده کردم راضی بودم.

موافقم. هواپیمایی Austrian از نظر زمانی (و حتی قیمتی) مناسب‌ترین گزینه‌است. البته اگر مثل فامیل ما بدشانس نباشد (نامبرده وقتی رسید وین ۷۲ ساعت مجبور شد بمونه چون کارکنان Austrian اعتصاب کرده بودن!)
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، payam62
(2010-01-12 ساعت 00:33)Hojjat نوشته:  موافقم. هواپیمایی Austrian از نظر زمانی (و حتی قیمتی) مناسب‌ترین گزینه‌است. البته اگر مثل فامیل ما بدشانس نباشد (نامبرده وقتی رسید وین ۷۲ ساعت مجبور شد بمونه چون کارکنان Austrian اعتصاب کرده بودن!)

درسته قیمتش هم مناسبه و زمان ترانزیت های کوتاه هم میتونین پیدا کنین مثلا یه ساعت که البته توصیه نمیشه چون ممکنه چمدوناتون همون روز به دستتون نرسه و 2 ساعت مطمئن ترین زمان تزانریته.جالبه من توی های سیزن چک کردم قیمت ترکیش خیلی بالاتر از اتریش ایرلاین بود
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، honareirani
من بلیطم رو از اون ور گرفتم حدوداً 300.000 تومان با ابن ور تفاوت داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
(2010-01-11 ساعت 10:52)meweadl نوشته:  [quote='Hojjat' pid='33242' dateline='1263172322']

بنظر شما بهترین صندلی هایی که توی هواپیما میشه انتخاب کرد، به ترتیب کدوماست؟ دوتا عکس صندلی های هواپیما رو گذاشتم اگه لطف کنی از روی اینا توضیح بدی بهتره

بدترین جای نشستن در هواپیما انتهای سالن است. اگر در پروازهای هوایی حال‌تان بد می‏شود، انتهای سالن ننشینید. انتهای هواپیما از قسمت جلویی بلندتر است و هر چه از مرکز دورتر شوید حرکات بالا و پایین شدن را بیشتر احساس خواهید کرد. بهترین محل برای نشستن در هواپیما نزدیک‏ترین محل به بال‏هاست.(ردیف های جلوی بال)
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، Ashkan78 ، meweadl ، Ali Sepehr ، honareirani ، rasa ، مانترا ، godot ، pv-n
(2010-01-12 ساعت 17:11)Bahar JJ نوشته:  بدترین جای نشستن در هواپیما انتهای سالن است. اگر در پروازهای هوایی حال‌تان بد می‏شود، انتهای سالن ننشینید. انتهای هواپیما از قسمت جلویی بلندتر است و هر چه از مرکز دورتر شوید حرکات بالا و پایین شدن را بیشتر احساس خواهید کرد. بهترین محل برای نشستن در هواپیما نزدیک‏ترین محل به بال‏هاست.(ردیف های جلوی بال)

کاملاً درسته. کمترین تکون‌های هواپیما مربوط به ردیف‌های جلوی بال هست. این مطلب رو هم برای این که کدوم صندلی برای کی مناسبه بخونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، honareirani ، سارا کوچولو ، success
(2010-01-10 ساعت 20:59)sadra_sepehr نوشته:  شیما جان قیمت این بلیط رو هم اگه بگی خیلی خوبه

همین طور پروازهای روزهای شنبه سه شنبه و چهارشنبه ها و پروازهائی که نیمه شب با صبح خیلی زود به مقصد میرسه ارزونتر هستن
پاسخ
بالاخره پرواز من قطعی شد. میخوام با کردیت کارد دوستم بخرمش.
فعلا یه طرفه میگیرم، هروقت کارم(امتحان رانندگی و Re-entry) تموم شد ، برگشتش رو یکی، دو هفته قبلتر میگیرم.

به نظر شما کدوم یک از این دوتا پرواز بهتره؟
هر دوتاشون هم قیمت و یه ساعت حرکت میکنن و یه ساعت میرسن.
تنها تفاوتشون در اینه که یکی همش با turkish و اون یکی تا Chicago با ترکیش و بقیش تا san francisco با United ؟

* عکس هاشون ضمیمه ست.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: rasa
(2010-01-15 ساعت 19:35)meweadl نوشته:  بالاخره پرواز من قطعی شد. میخوام با کردیت کارد دوستم بخرمش.
فعلا یه طرفه میگیرم، هروقت کارم(امتحان رانندگی و Re-entry) تموم شد ، برگشتش رو یکی، دو هفته قبلتر میگیرم.

تنها تفاوتشون در اینه که یکی همش با turkish و اون یکی تا Chicago با ترکیش و بقیش تا san francisco با United ؟

اول تبریک.سفر به سلامت! برای زندگی جدید در کشوری تازه براتون اروزی موفقیت دارم.....

به مهماندار بسپرین دیگه برای شما ارزوی سفر خوش و..........نکنن من بجاشون گفتمBig Grin

بنظرم دومی بهتره!
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، سارا کوچولو ، mh_hshk
اونی که همش با ترکیشه برو. چون هواپیمای ترکیش که حتما یک هواپیمای بین المللی بزرگ و راحت هست روی زمین میشینه و دو باره بلند میشه و به شهر دوم میره و در طی این مدت همه خدماتی که باید در هواپیماهای بین المللی داده بشه، در اختیار شماست. اما در گرینه دوم، شما بقیه سفر را با هواپیمای داخلی سفر میکنید و در هواپیماهای داخلی خیلی از امکانات وجود نداره و حتی غذای کافی به شما نمیدن و باید بقیه شو بخرید!
برادر من دو هفته پیش اینجا بود همین بلا به سرش اومده بود!
فقط نکته مهم اینه که اگر فرود اول تو نیویورک هست بهتره بی خیال بشی و یک گزینه دیگه را انتخاب کنی چون من از همه جا شنیدم JFK اشک شما را در میاره.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، سارا کوچولو ، ساسان ، payman R ، najibi ، payam62 ، pv-n
(2010-01-16 ساعت 00:18)@Š!M نوشته:  
(2010-01-15 ساعت 19:35)meweadl نوشته:  بالاخره پرواز من قطعی شد. میخوام با کردیت کارد دوستم بخرمش.

اول تبریک.سفر به سلامت! برای زندگی جدید در کشوری تازه براتون اروزی موفقیت دارم.....

به مهماندار بسپرین دیگه برای شما ارزوی سفر خوش و..........نکنن من بجاشون گفتمBig Grin

بنظرم دومی بهتره!

بسیار سپاسگذار.

(2010-01-16 ساعت 00:42)payam_prz نوشته:  اونی که همش با ترکیشه برو. چون هواپیمای ترکیش که حتما یک هواپیمای بین المللی بزرگ و راحت هست روی زمین میشینه و دو باره بلند میشه و به شهر دوم میره و در طی این مدت همه خدماتی که باید در هواپیماهای بین المللی داده بشه، در اختیار شماست. اما در گرینه دوم، شما بقیه سفر را با هواپیمای داخلی سفر میکنید و در هواپیماهای داخلی خیلی از امکانات وجود نداره و حتی غذای کافی به شما نمیدن و باید بقیه شو بخرید!
برادر من دو هفته پیش اینجا بود همین بلا به سرش اومده بود!
فقط نکته مهم اینه که اگر فرود اول تو نیویورک هست بهتره بی خیال بشی و یک گزینه دیگه را انتخاب کنی چون من از همه جا شنیدم JFK اشک شما را در میاره.

از شما هم سپاسگذارم.
فقط بفرمایید من که میخوام بلیطم رو اینترنتی بخرم، چجوری باید مایلج م رو ثبت کنم؟
توی سایتشون هم ثبت نام کردم (www.expedia.com)
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
کلیرBig Grinec.09

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
میشه راهنمایی بفرمایید و بهترین سایتها خصوصا از نظر قیمت و خدمات برای خرید بلیت اینترنتی را معرفی کنید

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان