کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2010-06-23 ساعت 08:29)mahmood_eng نوشته:  ] در فم 122يك فيلد ادرس هم آدره كه تو فرم 230 بجاش location نوشته
(2010-06-23 ساعت 01:16)ravian نوشته:  
(2010-06-23 ساعت 00:43)mahmood_eng نوشته:  در فرم 122قسمت 7c جايي كه نوشته ادرس employer بايد كامل بنويسيم يا مثل فرم d30 قسمت 32 نوشتن شهر و كشور كفايت مي كنه؟

دوست عزیز این قسمت ربطی به شهر یا کشور نداره شما در صورتی که در 5 سال گذشته در محلی شاغل بوده اید باید به ترتیب از جدیدترین به پایین بنویسید و در قسمت Name of Employer باید نام کارفرما یا کارفرمایان خودتون را اعلام کنید.
شاد و پیروز باشید

دوست عزیز فرم 122 و 230 دوتا فرم کاملا مجزا با دو محتوا و منظور خاص هستند پس نباید با هم مقایسه بشن در ضمن دوستان زحمت کشیدن و ترجمه هر دو فرم را در تاپیک های گذشته قرار دادن .از لینک زیرمیتونید آنها را دانلود و استفاده کنید.
موفق باشید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2587
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز،
من با Foxit phantum فرم رو پر کردم ولی دستور پرینت که می دم فقط خطوط و جداول چاپ میشه،متن درج نمیشه.لطفا" راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان:
(2010-06-26 ساعت 14:40)abig نوشته:  سلام دوستان عزیز،
من با Foxit phantum فرم رو پر کردم ولی دستور پرینت که می دم فقط خطوط و جداول چاپ میشه،متن درج نمیشه.لطفا" راهنمایی کنید.

دوست عزیز ضمن عرض تبریک ، شما میتونید از فرمی که مدیر محترم جناب سرفراش زحمتش را کشیدند استفاده کنید . هیچ مشکلی هم نداره و به راحتی میتونید داخلش تایپ کنید و پرینت بگیریدحتی یک فیلد هم برای کیس نامبر ایجاد کرده اند. از لینک زیر میتونید دانلودش کنید.
شاد و پیروز باشید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2587&page=10
تشکر کنندگان: User
من آدرسي كه موقع قرعه كشي نوشتم و نامه رسيد به دستم را تو فرم عوض كردم البته ترجمه درست ادرس را نوشتم اين مشكلي ايجاد نمي كنه كه با ادرس زمان ثبت نام فرق مي كنه؟ جاهايي هم كه تلفن گفته موبايل نوشتم و فقط تو فرم 230 جايي كه گفته تلفن خانه انجا تلفن خانه را نوشتم بقيه جاها موبايلمو نوشتم چون موقع ثبت نام براي قرعه كشي موبايلمو نوشته بودم مشكلي نداره؟
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان:
(2010-06-27 ساعت 01:29)mahmood_eng نوشته:  من آدرسي كه موقع قرعه كشي نوشتم و نامه رسيد به دستم را تو فرم عوض كردم البته ترجمه درست ادرس را نوشتم اين مشكلي ايجاد نمي كنه كه با ادرس زمان ثبت نام فرق مي كنه؟ جاهايي هم كه تلفن گفته موبايل نوشتم و فقط تو فرم 230 جايي كه گفته تلفن خانه انجا تلفن خانه را نوشتم بقيه جاها موبايلمو نوشتم چون موقع ثبت نام براي قرعه كشي موبايلمو نوشته بودم مشكلي نداره؟

هیچ مشکلی نداره
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: mahmood_eng
سلام.ممنون از راهنماییهاتون.من یک سوال خیلی حیاتی دارم.
من توی فرمی که برای ثبت نام پر کردیم ، با توجه به اینکه ترم بعدش فارغ التحصیل می شدم ، مقطع تحصیلیم رو لیسانس زدم چون فکر می کردم تا وقتی نتایج اعلام میشه وضعیت رو باید بنویسم؛ و الان درسم تازه تموم شده و منتظر نمرات و بعدش مدرکم هستم؛چون همانطور که می دونید طول میکشه که مدرک حاضر بشه... .
اولا آیا این مسئله مشکلی پیش نمیاره؟
ثانیا الان در فرم 122 قسمت 6 چی بزنم؟ خوبه که university degree رو علامت بزنم و بعد یه نامه ضمیمه کنم و توضیح بدم ؟
در ضمن شماره قبولی من حدود (caseSad 12000 است.

لطفا تا جای ممکن جواب دقیق و معتبر بهم بدین . البته خیلی سریع .
با تشکر از شما
سلام.ممنون از راهنماییهاتون.من یک سوال خیلی حیاتی دارم.
من توی فرمی که برای ثبت نام پر کردیم ، با توجه به اینکه ترم بعدش فارغ التحصیل می شدم ، مقطع تحصیلیم رو لیسانس زدم چون فکر می کردم تا وقتی نتایج اعلام میشه وضعیت رو باید بنویسم؛ و الان درسم تازه تموم شده و منتظر نمرات و بعدش مدرکم هستم؛چون همانطور که می دونید طول میکشه که مدرک حاضر بشه... .
ثانیا الان در فرم 122 قسمت 6 چی بزنم؟ خوبه که university degree رو علامت بزنم و بعد یه نامه ضمیمه کنم و توضیح بدم ؟

با تشکر از شما
تشکر کنندگان:
(2010-06-28 ساعت 14:04)ali.sh نوشته:  سلام.ممنون از راهنماییهاتون.من یک سوال خیلی حیاتی دارم.

با تشکر از شما

نظر من اینه که مشکلی اگر قرار باشه پیش بیاد (که بعید می دونم پیش بیاد) ممکنه به خاطر این باشه که شما در تاریخ ایکس اعلام کردید لیسانس دارید در حالیکه نداشته اید!
اما در فرم 122 اگر ترمتون تموم شده و مدرک در حال صدوره، بنویسید University degree اما اگر حداقل یک ترم دیگه هم باید درس بخونید توی other ذکر کنید که دانشجو هستید.
موفق باشید
تشکر کنندگان:
سلام... و خسته نباشید..
من هر چی درباره فرم 122 هست رو خوندم ولی آخر نفهمیدم 7b چی بنویسم...
کلا در مورد شغلم توضیح بدم ؟؟؟؟؟؟

یک مسئله دیگه من فوق لیسانسم گرفتم تموم شده جزء advanced degree می شم ؟؟؟
شماره کیس: 2011As00009###
تاریخ دریافت نامه قبولی:اصفهان 10 خرداد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:8 August
تاریخ مصاحبه:feb 3
تاریخ دریافت ویزا:29 April
جمع تقریبی هزینه :9میلیون ( برای 2 نفر+ بلیت HOUSTON)
تاریخ پرواز: houston 30 jun
تشکر کنندگان:
(2010-06-29 ساعت 12:07)shery نوشته:  سلام... و خسته نباشید..
من هر چی درباره فرم 122 هست رو خوندم ولی آخر نفهمیدم 7b چی بنویسم...
کلا در مورد شغلم توضیح بدم ؟؟؟؟؟؟

یک مسئله دیگه من فوق لیسانسم گرفتم تموم شده جزء advanced degree می شم ؟؟؟

سلام

در مورد سوال دومتون، بنویسید ادونسد دگری

7 بی رو یادم نمیاد چی بود سوالش؟! Sad حافظه دیگه یاری نمیکنه!
تشکر کنندگان: shery
ممنون
سوال 7 در مورد تجربه شغلی هستش...
7a) در 5 سال گذشته ، 2 سال کار کردهام که نیازمند 2 سال آموزش و تجربه بوده
7b) اگر جوابyes هست نوع شغل و توضیح در مورد شغل بدین

سوال من اینه:
من کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی هستم ، تو دوره لیسانس کارآموزی 1 سال داشتم ، بعد از گرفتن فوق هم 1 سا ل طرح رفتم حالا باید جواب سوال رو بله بزنم و بعد در مورد شغلم توضیح بدم ....؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-29 ساعت 12:59)shery نوشته:  ممنون

سوال من اینه:
من کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی هستم ، تو دوره لیسانس کارآموزی 1 سال داشتم ، بعد از گرفتن فوق هم 1 سا ل طرح رفتم حالا باید جواب سوال رو بله بزنم و بعد در مورد شغلم توضیح بدم ....؟؟؟

با اجازه از جناب سر فراش . . .
دوست عزیز من این قسمت فقط مال شغلهایی هست که نیاز به مهارت های تخصصی داره در حقیقت در بلاد کفر میخواهند بدونن شما چه هنری دارید که بتونه به دردشون بخوره و معمولا برای کسایی خوبه که مدرک تحصیلی بالایی ندارند و این براشون یک پون مثبت به حساب میاد.
ولی شما شغلی نداشتید یعنی استخدام جایی نبودید در حقیقت شغل شما درس خوندن بوده که خودش گویای مهارت و تخصص شماست .
پس هیچ چیزی نباید بنویسید . چون در 5 سال گذشته شغلی نداشتید و درس میخوندید . 7a میشه No در قسمت B و C هم چیزی نمینویسید.
شاد و پیروز باشید
تشکر کنندگان: User ، summery_armin ، shery
سلام.
با تشکر از راهنماییهاتون.
من یک سوال دارم.بچه ها من در فرم اول که برای لاتاری پر کردیم،با توجه به اینکه 2 ترم تا فارغ التحصیلیم داشتم(یعنی دقیقا تا اعلام نتایج درسم تموم می شد)،در قسمت تحصیلات،لیسانس رو زدم که البته فکر می کنم بهتر بود این کار رو نمیکردم.
حالا برام نامه ی قبولی اومده و امتحاناتم هم تازه تموم شده و باید منتظر نمراتم باشم و بعدش هم برم دنبال مدرکم.حالا بهم کمک کنید که قسمت 6رو در فرم 122 چی بزنم؟لیسانس یا other؟به نظرتون براشون توی یک فرم دیگه توضیح بدم؟البته به احتمال زیاد مدرکم تا موقع مصاحبه آماده میشه.چون شماره ی کیسم هست:12000) البته حدودا
فقط بچه ها لطفا زودتر بهم جواب دقیق بدید،چون باید زودتر فرمها رو ارسال کنم.

ممنون از لطفتون
تشکر کنندگان:
(2010-06-29 ساعت 14:42)ravian نوشته:  

سوال من اینه:

دوست عزیز من این قسمت فقط مال شغلهایی هست که نیاز به مهارت های تخصصی داره در حقیقت در بلاد کفر میخواهند بدونن شما چه هنری دارید که بتونه به دردشون بخوره و معمولا برای کسایی خوبه که مدرک تحصیلی بالایی ندارند و این براشون یک پون مثبت به حساب میاد.
ولی شما شغلی نداشتید یعنی استخدام جایی نبودید در حقیقت شغل شما درس خوندن بوده که خودش گویای مهارت و تخصص شماست .
پس هیچ چیزی نباید بنویسید . چون در 5 سال گذشته شغلی نداشتید و درس میخوندید . 7a میشه No در قسمت B و C هم چیزی نمینویسید.
شاد و پیروز باشید

ممنون از پاسختون
یک سوال برام پیش اومده:
اینکه من 4 سال کاره پاره وقت تو دوره لیسانس و فوق لیسانسم دارم و الان هم تو یک کلینیک خصوصی کار می کنم بازم بزنم تجربه کاری ندارم ؟؟؟؟؟Cool
تشکر کنندگان: ravian
دوست خوبم این فرم یه فرم استخدامی نیست و همونطور که دوستمون ravian گفتن بیشتر به درد کسانی می خوره که بدون مدرک دانشگاهی کار کردن می خوره که بتونن شرایط ویزا رو به دست بیارن. پس اگه سوابق رو ننویسی اتفاق خاصی نمیافته همونطور که اگه بنویسی ( با توجه به اینکه کارشناس ارشد هستی) هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
در هر صورت اونطور که من شنیدم این سابقه کارمون رو هممون باید فراموش کنیم چون توی امریکا نادیده گرفته خواهد شد
پیروز باشید
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
تشکر کنندگان: ravian
(2010-06-29 ساعت 22:11)ali.sh نوشته:  سلام.
با تشکر از راهنماییهاتون.
من یک سوال دارم.بچه ها من در فرم اول که برای لاتاری پر کردیم،با توجه به اینکه 2 ترم تا فارغ التحصیلیم داشتم(یعنی دقیقا تا اعلام نتایج درسم تموم می شد)،در قسمت تحصیلات،لیسانس رو زدم که البته فکر می کنم بهتر بود این کار رو نمیکردم.
حالا برام نامه ی قبولی اومده و امتحاناتم هم تازه تموم شده و باید منتظر نمراتم باشم و بعدش هم برم دنبال مدرکم.حالا بهم کمک کنید که قسمت 6رو در فرم 122 چی بزنم؟لیسانس یا other؟به نظرتون براشون توی یک فرم دیگه توضیح بدم؟البته به احتمال زیاد مدرکم تا موقع مصاحبه آماده میشه.چون شماره ی کیسم هست:12000) البته حدودا
فقط بچه ها لطفا زودتر بهم جواب دقیق بدید،چون باید زودتر فرمها رو ارسال کنم.

ممنون از لطفتون

اولا که بهتون تبریک . دوما دوست عزیز اگر در امتحانات کارشناسی به سلامتی قبول شدید همون مدرک لیسانس را بزنید نهایتا اگه تا روز مصاحبه مدرکتون آماده نشد میتونید از دانشگاه یک نامه معادل بگیرید.خیلی هم کار ساده ایه و چون اکثرا برای استخدام به مدرک نیاز دارند و مدرکشون آماده نیست دانشگاه سریعا معادل را صادر میکنه و همون را ترجمه کنید.توی سفارت هم براشون این مورد را توضیح بدید برای اونا هم قابل قبوله.
براتون آرزوی شادی و موفقیت میکنم
(2010-06-29 ساعت 23:14)shery نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 14:42)ravian نوشته:  

سوال من اینه:

شاد و پیروز باشید

ممنون از پاسختون
یک سوال برام پیش اومده:
اینکه من 4 سال کاره پاره وقت تو دوره لیسانس و فوق لیسانسم دارم و الان هم تو یک کلینیک خصوصی کار می کنم بازم بزنم تجربه کاری ندارم ؟؟؟؟؟Cool

داشتن هر مدرکی نشون دهنده یه هنر یا تخصصی هست و مطمئنا داشتنش بهتر از نداشتنشه درسته یه هزینه اضافه برای ترجمش و مهر کردنش باید بدید و لی اگر اون کلینیک براتون نامه را صادر میکنه این را هم به فرم اضافه کنید .فقط اول با کارفرماتون صحبت کنید که همچین نامه ای را به شما میدهند یا نه اگر قبول کردند شما هم در هر 2 فرم 122 و230 درج کنید.
گرچه تحصیلات شما جوابگو هست ولی اینم میتونه یه نمره مثبت برای شما باشه.
تشکر کنندگان: shery

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان