کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
سلام دوستان
یه سوال ؟؟؟
جهت پر کردن قسمت 6 فرم یعنی همون مدارک تحصیلی در قسمت Degrees or certificate واسه پیش دانشگاهی باید چی بنویسیم ؟؟؟؟
واسه دوره ی سه ساله دبیرستان چطور ؟؟؟
من High School Diploma رو جلو مدرک سه ساله دبیرستان نوشتم و
Pre-University Diploma رو در جلو پیشدانشگاهی .
به همین صورت درسته ؟؟؟
ممنونم
تشکر کنندگان:
(2010-07-15 ساعت 11:38)ehsan.birjandian نوشته:  سلام دوستان
یه سوال ؟؟؟
جهت پر کردن قسمت 6 فرم یعنی همون مدارک تحصیلی در قسمت Degrees or certificate واسه پیش دانشگاهی باید چی بنویسیم ؟؟؟؟
واسه دوره ی سه ساله دبیرستان چطور ؟؟؟
من High School Diploma رو جلو مدرک سه ساله دبیرستان نوشتم و
Pre-University Diploma رو در جلو پیشدانشگاهی .
به همین صورت درسته ؟؟؟
ممنونم

سلام
دوست گرامی درسته ولی به نظرم برای پیش دانشگاهی شاید
pre-university certificate مناسب تر باشه.من در فرم هام به این صورت نوشتم.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میشه یکی منو راهنمایی کنه ؟؟؟
بنده در مالزی درس میخونم و در کوآلالامپور سفارت آمریکا داره .
میتونم در قسمت 4 فرم 122 مربوط به انتخاب سفارت مالزی رو بنویسم ؟؟
معایب و مزایاشو کسی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون
تشکر کنندگان:
(2010-07-16 ساعت 11:20)ehsan.birjandian نوشته:  سلام دوستان
میشه یکی منو راهنمایی کنه ؟؟؟
بنده در مالزی درس میخونم و در کوآلالامپور سفارت آمریکا داره .
میتونم در قسمت 4 فرم 122 مربوط به انتخاب سفارت مالزی رو بنویسم ؟؟
معایب و مزایاشو کسی میدونه ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

بله می تونید.
برای اطلاع بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان:
سلام خدمت تمام دوستان.

من شوهرم خرید خدمت بوده برای سال 1376. می شه بگین تو قسمت اطلاعات مربوط به سربازی شماره 34 فرم 230 چی باید نوشته بشه؟ 4 قسمت هست که باید جلوش اطلاعات پر بشه!! ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
من هنوز مدرکم رو نگرفتم اما این ترم درسم تموم شده و لیسانس هستم در فرم ها برای لیسانس بزنم TO PRESENT یا مثلا بزنم SEPTEMBER/2010 یا حالا JULY ؟
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
(2010-07-17 ساعت 14:41)Donkey chance نوشته:  من هنوز مدرکم رو نگرفتم اما این ترم درسم تموم شده و لیسانس هستم در فرم ها برای لیسانس بزنم TO PRESENT یا مثلا بزنم SEPTEMBER/2010 یا حالا JULY ؟

سلام

دقیقا بنویسید که دانشجو هستید و TO PRESENT رو بنویسید.

در مورد سوریه-آنکارا هم میتوینید به همین شکل عمل کنید که تحت عنوان سفر زیارتی برید سویره بعد آنکارا دوباره سوریه بعد ایران.
اگر تو نامه برای شما ابوظبی رو معرفی کرده، خودتون می تونید عوض کنید به آنکارا. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
موفق باشید
تشکر کنندگان: Donkey chance
(2010-07-17 ساعت 12:36)مونیکا نوشته:  سلام خدمت تمام دوستان.

من شوهرم خرید خدمت بوده برای سال 1376. می شه بگین تو قسمت اطلاعات مربوط به سربازی شماره 34 فرم 230 چی باید نوشته بشه؟ 4 قسمت هست که باید جلوش اطلاعات پر بشه!! ممنون از راهنماییتون

سلام
خرید خدمت یعنی معاف
و باید بنویسند که سربازی نرفته اند یعنی N/A
بعدا توی مصاحبه اگر نیاز بوود میتونید توضیح بدید.
موفق باشید
تشکر کنندگان: cky
(2010-07-17 ساعت 15:41)User نوشته:  
(2010-07-17 ساعت 12:36)مونیکا نوشته:  سلام خدمت تمام دوستان.

سلام
خرید خدمت یعنی معاف
و باید بنویسند که سربازی نرفته اند یعنی N/A
بعدا توی مصاحبه اگر نیاز بوود میتونید توضیح بدید.
موفق باشید

منون از توضیحتون. پس گزینه NO رو انتخاب می کنم و جلوی اون 4 قسمتbranch , rank,... رو N/A بزنم
تشکر کنندگان: User
دوستان :
1:بند 33 فرم 230 قسمت آخرنوشته(degree or diploma
2:بند 6 فرم 122 قسمت آخر نوشته (degree or certificate recieved)

دوستان سوال اینجاست:
1:این دو تا چه فرقی با هم میکنه
2: اگه مثل هم نوشته باشیم ایراد داره؟

بعنوان مثال من مدرک لیسانس رو در فرم 122 بند 6 نوشتم university degree و در فرم 230 بند 33 نوشتم bs

یا مثلا فوق دیپلم رو تو بند 6 فرم 122 نوشتم associated degree و در فرم 230 بند 33 نوشتم Junior College Diploma

البته این ها رو که عرض کردم خدمتتون با یک استاد زبان مشورت کردم
حالا دوستان اگه نظری دارین بگین. اگه کسی خلاف این عمل کرده بازم بگه

ممنون از همتون
Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: OMID_R
سلام به همه دوستان و برزگواران
من از توي اينترنت متوجه شدم که برنده شدم اما تا همين لحظه که دارم تايپ مي کنم نامه اي دريافت نکردم. به KCC ميل زدم و جريان رو گفتم و اونا هم گفتن از توي آدرس خود State.gov فرم ها رو دانلود کنم و پر کنم و بفرستم براشون.
اما الان که دارم فرم ها رو پر ميکنم فيلد Case number رو نمي دونم چي بايد بزنم.. آيا خالي بزارم يا Confirmation Number رو بزارم؟
البته توي ميل KCC کاملا واضح توضيح داده که نبودن Case Number و اون برگه که روش بار کد خورده خللي در پرونده ايجاد نمي کنه. اما توي بخش هاي ديگه که سرچ مي کردم همه گفتن که بايد Case Number روي همه صفحات فرم ها و پشت عکس ها نوشته بشه. نميدونم تکليف من چيه. آيا دوستاني که اين مورد رو داشتن اينجا حضور دارن که بشه از فکرشون استفاده کرد؟

متشکر از لطف همه بچه ها
شماره کیس: 2011as00020000
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
تشکر کنندگان:
(2010-08-03 ساعت 16:47)farshad_sh نوشته:  سلام به همه دوستان و برزگواران
من از توي اينترنت متوجه شدم که برنده شدم اما تا همين لحظه که دارم تايپ مي کنم نامه اي دريافت نکردم. به KCC ميل زدم و جريان رو گفتم و اونا هم گفتن از توي آدرس خود State.gov فرم ها رو دانلود کنم و پر کنم و بفرستم براشون.
اما الان که دارم فرم ها رو پر ميکنم فيلد Case number رو نمي دونم چي بايد بزنم.. آيا خالي بزارم يا Confirmation Number رو بزارم؟
البته توي ميل KCC کاملا واضح توضيح داده که نبودن Case Number و اون برگه که روش بار کد خورده خللي در پرونده ايجاد نمي کنه. اما توي بخش هاي ديگه که سرچ مي کردم همه گفتن که بايد Case Number روي همه صفحات فرم ها و پشت عکس ها نوشته بشه. نميدونم تکليف من چيه. آيا دوستاني که اين مورد رو داشتن اينجا حضور دارن که بشه از فکرشون استفاده کرد؟

متشکر از لطف همه بچه ها

تو این شرایط هیچ چی دست ما نیست
بنظرمن شما فرم ها رو بدون کیس نامبر بفرست بره ولی یه کاغذ جدا بذار تو نامه kcc و تو اون کانفرمیشن نامبرتو بنویس و بگو چون کیس نامبر نداشتی و نامه دستت نرسیده اینجوری فرستادی بعدشم یه ایمیل بزن بگو چیکار باید بکنی.
الان مهم فرستادن فرم هاست.
اونا به احتمال زیاد خودشون کیس شما رو مینویسن تو فرماتون

زیاد نگران نباشید همه چی درست میشه

هممون تو آمریکا همو میبینیم شاید هم شما زودتر برسین اونجا

Smile (در ضمن این دویستمین پست من بود امیدوارم کلا آدم مفیدی تو مهاجر سرا بوده باشم)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: OMID_R ، User
(2010-08-03 ساعت 17:28)free_free نوشته:  
(2010-08-03 ساعت 16:47)farshad_sh نوشته:  سلام به همه دوستان و برزگواران

متشکر از لطف همه بچه ها

تو این شرایط هیچ چی دست ما نیست
بنظرمن شما فرم ها رو بدون کیس نامبر بفرست بره ولی یه کاغذ جدا بذار تو نامه kcc و تو اون کانفرمیشن نامبرتو بنویس و بگو چون کیس نامبر نداشتی و نامه دستت نرسیده اینجوری فرستادی بعدشم یه ایمیل بزن بگو چیکار باید بکنی.
الان مهم فرستادن فرم هاست.
اونا به احتمال زیاد خودشون کیس شما رو مینویسن تو فرماتون

زیاد نگران نباشید همه چی درست میشه

هممون تو آمریکا همو میبینیم شاید هم شما زودتر برسین اونجا

Smile (در ضمن این دویستمین پست من بود امیدوارم کلا آدم مفیدی تو مهاجر سرا بوده باشم)
سلام
منم با نظر free_free موافقم تو این مرحله چیزی که مهمه پرکردن دقیق و بدون خطا و ارسال سریع فرمها + عکسها هستش
در ظمن دویستمین پست شما رو هم تبریک میگم free_free جان (تو قطعا مفید بودی)
تشکر کنندگان: free_free ، User
سلام دوستان.خسته نباشيد.من اين تاپيك را از اول خوندم ولي بعد از خوندن 14 صفحه هنوز مطمنئن نيستم كه مدرك تحصيليم رو كه فوق ديپلم حسابداريه چي بنويسم.موقع ثبت نام زدم SOME UNIVERSITY COURSES.الانم همونو بزنم؟يا شما چيزه بهتري رو پيشنهاد ميكنين؟
سوال بعدي اينكه من ديپلم تجربي دارم.چي بايد بنويسم؟
آخرين سوال اينه كه من گواهينامه پايان تحصيلات دارم.كافيه؟يا اينكه برم دانشنامه را البته اگه حاضر باشه بگيرم؟
ممنون ميشم اگه زود جواب سوالمو بدين.چون منم جزو كساني هستم كه نامه را نگرفتم و بهم گفتن كه بدون كيس نامبر فرمها را بفرستم.
تشکر کنندگان:
هر چه سريعتر بايد بفرستين هر چه ديرتر ارسال بشه زمان كارنت شدن هم تاثير ميزاره
(2010-08-03 ساعت 22:31)MHM نوشته:  سلام
این فرمها تا چه تاریخی باید ارسال بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان