کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
در قسمت 7a من دقيقا متوجه اين جمله نميشم كه در 5 سال گذشته حداقل 2 سال در شغلي مشغول به كار بوده ام كه نيازمند حداقل 2 سال آموزش يا تجربه باشد؟
نمي دونم منظور از 2 سال ذكر شده دوم چيه؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-07 ساعت 19:56)alirezamk نوشته:  در قسمت 7a من دقيقا متوجه اين جمله نميشم كه در 5 سال گذشته حداقل 2 سال در شغلي مشغول به كار بوده ام كه نيازمند حداقل 2 سال آموزش يا تجربه باشد؟

تا اونجایی که من میدونم باید عنوان شغلی خودتون را بنویسید مثلا طراح وب

و بهتر که اگه دوره کارورزی هم گذروندید بنویسید کارورزی یعنی شما 2 سال برای جایی کار کردید و بجای دریافت حقوق ، آموزش دیده اید

اگه اشتباه میکنم لطفا مدیران اصلاح کنند
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان: User
(2010-05-25 ساعت 12:45)saeenateghi نوشته:  تو سایت DV-Lottery نوشته از اول جولای چک کنین ، چجوری بعضی ها تو تهران از الان اسمشون در اومده ؟؟؟

با سلام به دوست عزیز
درسته تو سایت نوشته از اول جولای ولی اگر کامل سایتو بخونی متوجه میشی که این تاریخ برای کسانی است که نامه براشون نیومده و میخوان از اینکه نامه اونها گم نشده مطمئن شوند.
به امید اینکه شما هم از برنده ها باشید.
تشکر کنندگان:
سلام Sarfarash جان.من خیلی از راهنمایی های شما استفاده کردم.ایشالا که توی همه کارات موفق باشی.من فرذا می خوام فرمام را بفرستم.برای فرم 122 تو فرمی که شما لینکشو گذاشتی typeکنیم؟برا اطمینان سوال کردم.مردم از این وسواس!
تشکر کنندگان: User
سلام
من تو فرم ثبت نام لاتاری فوق دیپلم vocational school زدم الان تو 122 چی باید بنویسم؟ .
شماره کیس: 2011AS00042000
تاريخ دریافت نامه قبولي : 31/4/2010
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 12/7/2010
تاریخ کارنت شدن کیس: sep
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تشکر کنندگان:
(2010-06-07 ساعت 19:56)alirezamk نوشته:  در قسمت 7a من دقيقا متوجه اين جمله نميشم كه در 5 سال گذشته حداقل 2 سال در شغلي مشغول به كار بوده ام كه نيازمند حداقل 2 سال آموزش يا تجربه باشد؟

سلام
ببین منظورش اینه که این شغلی که شما دارید نام می برید نیاز به دو سال آموزش داشته باشد. باز هم توضیح بیشتر، مثلا من میخوام توی اتاق عمل تکنسین باشم، باید یک دوره دو ساله تکنسینی اتاق عمل بگذرونم. بنابراین شغل تکنسین اتاق عمل نیاز به دوسال آموزش داره.
موفق باشید
(2010-06-07 ساعت 22:18)mim نوشته:  سلام
من تو فرم ثبت نام لاتاری فوق دیپلم vocational school زدم الان تو 122 چی باید بنویسم؟ .
سلام
اگر تفاوتی نکرده، یعنی هنوز همون مدرک رو دارید، باز هم همون رو بنویسید. یعنی
other
و در توضیحات بنویسید vocational school
موفق باشید
(2010-06-07 ساعت 21:22)omid1360 نوشته:  سلام Sarfarash جان.من خیلی از راهنمایی های شما استفاده کردم.ایشالا که توی همه کارات موفق باشی.من فرذا می خوام فرمام را بفرستم.برای فرم 122 تو فرمی که شما لینکشو گذاشتی typeکنیم؟برا اطمینان سوال کردم.مردم از این وسواس!

جوابو خصوصی دادم، اما باز هم اینجا می گم، من که تایپ کردم و فرستادم.
نمیدونم کسی دستی نوشته یا نه؟
راستش نوشتن با دست اونم به این شکل توی اینچنین فرم هایی زیاد برام خوشایند نیست! Sad
بنابراین من تایپ کردم و الان هم دیگه دست کی سی سی هستش !
نظر من رو میخوای، تایپ کن! اما خودت تصمیم بگیر. Smile

موفق باشید
تشکر کنندگان:
سلام
قسمت 33 از فرم ds-230 که نوشته professinal associatione to witch you belong یعنی چی؟

ممنون میشم برداشتتونو بگین من با برداشت خودم مقایسه کنم
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
سلام
من شوهرم برنده اصلیه و ما تو شماره 7 نمیدونیم دقیق چی بنویسم شوهرم تو شرکتی کارت کار داره به عنوان مدیر و خوب کارش نیازی به مهارت و دوره نداره و ما قسمت a رو no زدیم و در نتیجه قسمت b رو هم N/A زدیم اما قسمت c هم آیا به دوتا بالایی ریط داره و اگه شغل کسی احتیاج به دوره نداره باید قسمت c رو خالی بزاره؟؟؟ یا نه قسمت c رو همه باید پر کنند و شغلشونو هر چی هست مثل چیزی که تو فرم 230 نوشتند بنویسند و ربطی به مهارت داشتن و دوره دیدن نداره ؟؟؟؟
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
اگه تو قسمت 33 فرم 230 تمام 6 تا آیتم آموزش قبلیمون رو بنویسیم جا نمیشه . چون 4 تا آیتم بیشتر نداره

چیکار کنیم؟
چیکار نکنیم؟
چیکار بکنیم بهتره؟
لطفا فرمت نوشتن تاریخ ها از نظر ترتیب نوشتن رو هم بگین مثلا همون قسمت 33 تاریخ ها بایستی از بالا به پایین سورت بشن یا وارونه؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-06-10 ساعت 00:17)golesang نوشته:  سلام
من شوهرم برنده اصلیه و ما تو شماره 7 نمیدونیم دقیق چی بنویسم شوهرم تو شرکتی کارت کار داره به عنوان مدیر و خوب کارش نیازی به مهارت و دوره نداره و ما قسمت a رو no زدیم و در نتیجه قسمت b رو هم N/A زدیم اما قسمت c هم آیا به دوتا بالایی ریط داره و اگه شغل کسی احتیاج به دوره نداره باید قسمت c رو خالی بزاره؟؟؟ یا نه قسمت c رو همه باید پر کنند و شغلشونو هر چی هست مثل چیزی که تو فرم 230 نوشتند بنویسند و ربطی به مهارت داشتن و دوره دیدن نداره ؟؟؟؟

درود بر شما دوست عزیز
اگر همسر شما دارای مردک تحصیلی حداقل دیپلم باشند شما اصلا نیازی به پرکردن قسمت سابقه کاری ندارید ، هر چند که شغل همسرتان هم نیاز به آموزش دارد چرا که فردی که آموزش ندیده است چگونه می تواند مدیر یک شرکت باشد؟
موفق باشید

تشکر کنندگان:
با درود
نکته ای که مورد توجه قرار نگرفته اینه که تو نامه اول نوشته که برای تکمیل ثبت نام فقط مراحل موجود دراین www.dvselectee.state.gov لینک رو که 4 تا استپ داره انجام بدیم و فرم هایی که در این استپ ها هستند فرم ds-122 که یک فرم با ورژن 2010 هست و فرم ds-230 با ورژن 2009 هستش. اگه صفحه اول فرم قسمت پایین رو خونده باشین نوشته که این فرم ها تاریخ انقضا داره و استفاده از ورژن قبلی معتبر نیست.
حال آنکه برخی دوستان فرم های دیگری رو پیشنهاد می کنند که همان فرم های قبلی هستند با ورژن جدیدتر که از این لینک ها بایددانلود شوند.http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf و http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf خیلی جالبه نه؟
بنظر شما kcc ما رو سر کار گذاشته که فرم قدیمی به ما داده پر کنیم و اگه جواب منفیه چرا آدرس فرم های جدید رو نداده؟ منظورش چی بوده

با تشکر از همه بروبچ
لطفا دوستان بالاسری این مشکل رو حل کنند ما از بلاتکلیفی در بیاییم.
ممنون

تشکر کنندگان:
در ضمن این آدرس اصلا وجود نداره که بتونین از توش فرم دانلود کنین http://www.state.gov/Document/. میتوننین یه بار امتحان کنین.
اصلا میگه همچین صفخه ای وجود نداره و من اصلا نمیدونم که دوست عزیزی که این آدرس رو برای دانلود فرم ها یجدید داده اونو از کجا آورده و از کجا فهمیده که باید از این آدرس فرم رو دانلود کنیم؟
ممنون نیشم اگه دوستمون خودش توضیح بده
مرسی

تشکر کنندگان:
(2010-06-10 ساعت 08:39)free_free نوشته:  در ضمن این آدرس اصلا وجود نداره که بتونین از توش فرم دانلود کنین http://www.state.gov/Document/. میتوننین یه بار امتحان کنین.
اصلا میگه همچین صفخه ای وجود نداره و من اصلا نمیدونم که دوست عزیزی که این آدرس رو برای دانلود فرم ها یجدید داده اونو از کجا آورده و از کجا فهمیده که باید از این آدرس فرم رو دانلود کنیم؟
ممنون نیشم اگه دوستمون خودش توضیح بده
مرسی

درسته که مینویسه این صفحه پیدا نشد، اما معنیش این نیست که این صفحه وجود ندارد!
این صفح قابل مشاهده نیست. شاید ادمین سایت وزارت خارجه امریکا نمی خواد صحه اسناد قابل مشاهده باشد.

فرم هایی که در دیوی سلکتی دات استیت دات جی او وی هستند ملاک هستند. حالا می خواد آپدیت باشند یا اکسپایر! (که نیستند) چون نامه این سایت رو معرفی کرده.

dvselectee.state.gov ویسایت رسمی اعلام شده در نامه برندگان است
موفق باشید
تشکر کنندگان:
(2010-06-10 ساعت 08:04)free_free نوشته:  [quote='golesang' pid='55952' dateline='1276112876']
سلام

سلام گلسنگ عزیز، ببین من پیشنهادم این است که ایشان به هر کاری که مشغول بوده اند باید همون رو در بند هفت بنویسند. و خوب اگر مجبور هستید حتما گواهی کار نشان دهید (اگر حداقل مدرک دیپلم داشته باشند دیگر نیاز به نشان دادن گواهی کار نیست) در اون صورت باید دقیقا همون چیزی که در بند بی می نویسید، گواهی کار هم اون رو گواهی کنه

بنابراین هر سه قسمت را پر کنید.

موفق باشید
تشکر کنندگان:
با درود به همه دوستان
من بالاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با این فرم ها به راز اونها پی بردم و اینجا نتایج تحقیقاتمو می نویسم که بقیه مثل من زجر نکشن
1: فرم ds-230 که روی سایت هست(dvselectee.state.gov ) با وجود اینکه ورژن 2009 هستش ولی صفحه اول و سوم بالا و گوشه سمت راست اون نوشته expire: 2012 به این معنی که حالا حالا ها معتبره پس با خیال راحت اونو پر کنید ضمن اینکه اول فرم هم نوشته print or type یعنی اینکه هم میتونیم تایپکنیم یا پرینت بگیریم ، بهر حال من یه کم تو این فرم تغییرات ایجاد کردم مثلا یه فیلد برای کیس نامبر تو اون گذاشتم یا فیلد های آدرس رو 2 تایی کردم تا آدرس های عجیب و غریب ایران توش جا شه و جاهای که نمیشد N/A زد الان دیگه میشه ! و ..... میتونید از اینجا برش دارید

در مورد فرم ds-122 هم با اینکه این فرم ورژن 2010 هستش ولی بالا گوشه سمت راست اون نوشتهexpire:2013 به این معنی که تا سال 2013 معتبر هستش و این فرم هم مثل اون فرم قبلی نوشته شده که هم میتونید تایپ کنید هم میتونید پرینت بگیرید.
تو این فرم هم یک سری اصلاحات انجام دادم که فکر می کنم دیگه نقصی نداره و همه چیش تکمیل هست و میتونید از اینجا بگیریدش

خب با توجه به توضیحات مفصلی که دادم دیگه فکر نمی کنم جای سوالی در مورد ورژن فرم ها و یا نحوه نوشتن تو اونها و یا اینکه بعضی جاها میشه نوشت و بعضی جاها نمیشه و ....از این حرفا وجود داشته باشه و امیدوارم دیگه سوالی تو این مایه ها تو این تاپیک مطرح نشه.
پیروز و سربلند باشید..
آمریکا همتونو میبینم

تشکر کنندگان: User ، mr.amir ، khabaloo ، odiseh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان