کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2011-06-26 ساعت 14:56)maxsoulfly نوشته:  من به یه مشکلی‌ برخوردم

من رفتم گواهی پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی (کارنامه) رو گرفتم.

تو گواهی معدل رو نوشته ۶۶/** ولی‌ تو ریز نمرات زده ۶۷/**

الان می‌خوام بدونم که واسه ترجمه مشکل داره؟ یعنی‌ اگه اینا رو ببرم اون ور (کشور‌های خارجه) واسه پذیرش گیر میدن که چرا اینا ۱صدم تفاوت داره؟Wink

دلیل وزارت محترمه آموزش و پرورش هم اینه که:

در گذشته سیستم‌ها دستی‌ بوده و معدل رو با دست حساب میکردن (که گواهی پیش دانشگاهی شده ۶۶/**) ولی‌ الان کامپیوتری شده و خودش معدل میگیره و گرد به بالا میکنه و شده ۶۷/**Sad

حالا به نظرتون من چه کار کنم؟ ۱۰ دفعه هم رفتم با اینا سر و کله زدم. و اینا هم هی‌ میگن که ما کاری نمیتونیم بکنیم!!! مثل کوبیدن میخ بر سنگه!!!Tongue

امروز برای بار چندم میخ رو بر سنگ کوبیدم ولی‌ تو نرفت که نرفت!!Tongue

الان به من میگن برم اعلام کنم که گواهینامه پیشدانشگاهی رو گم کردم، بعد اینا برام تائیدیه تحصیلی‌ صادر کنن و اون رو با معدل جدید ۶۷/** صادر کنند!!Cool

به نظرتون این کار رو بکنم؟ اصلا به این ۱ صدم اون ور گیر میدن؟ یا فقط گواهینامه پیشدانشگاهی رو نگاه می‌کنن؟

همین جوری با این ۱ صدم اختلاف بدم واسه ترجمه؟
.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
تشکر کنندگان:
دارالترجه خوب که تخفیف بده تو شیراز سراغ ندارید؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2011-06-28 ساعت 12:34)tamanna نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 12:00)2011e man نوشته:  سلام میشه به جای دیبلم ترجمه ریز نمرات رو بورد ؟ اخه دیبلمم دست دانشگاست منم هنوز دانشجوم

اونا اخرین مدرک تحصیلیو میخوان.شما میتونین با ی تعهد و ی چک مدرکتونو از دانشگاه تحویل بگیرین بعد از اینکه کارتون تموم شد اونو به دانشگاه برگردونیدShy

دانشگاه مدرک منم بهم نمیده!!! این هفته 2شنبه میخوام برم خواهش تمنا کنم شایددلشون بسوزه برام بهم بدن!! من ترجمه ی دیپلم و پیش دانشگاهی رو دارم همراه با کپی دیپلم و پیش دانشگاهی. حتما اصلشونو هم باید ببرم؟؟؟؟؟
شماره کیس:2011as00035xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:11may2010
کنسولگری :ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای اول: 5july2010
تاریخ کارنت شدن: july2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 21june2011
تاریخ مصاحبه:4 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: یکضرب روز مصاحبهBig Grin
تاریخ ورود به آمریکا: 18 آگوست 2011
دریافت سوشیال:30 آگوست 2011
تشکر کنندگان: tamanna
سلام دوستان. مدارکی که ترجمه شدن رو کپی هم کردم. میخوام بدونم کپی ترجمه هارو باید ببرم دارالترجمه که برابر با اصل کنه؟؟؟ یا لازم نیست؟؟؟؟ ممنونم
تشکر کنندگان:
(2011-07-06 ساعت 14:24)nil2011 نوشته:  سلام دوستان. مدارکی که ترجمه شدن رو کپی هم کردم. میخوام بدونم کپی ترجمه هارو باید ببرم دارالترجمه که برابر با اصل کنه؟؟؟ یا لازم نیست؟؟؟؟ ممنونم
نه دوست محترم لازم نیست

تشکر کنندگان: Linspire ، nil2011
سلام

برای لیسانس فقط مدرک موقت (ریز نمرات ) باید ترجمه بشه یا دانشنامه هم لازمه برای ترجمه؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من اعتبار كارت مليم تا اخر سال 88 بوده.ايا لازمه برم تمديدش كنم دوباره ترجمه كنم ؟اخه تو ترجمه نوشته كه تا چه تاريخي اعتبار داره كارت مليم.خيلي ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان:
(2011-07-10 ساعت 18:54)Vahidn نوشته:  سلام دوستان
من اعتبار كارت مليم تا اخر سال 88 بوده.ايا لازمه برم تمديدش كنم دوباره ترجمه كنم ؟اخه تو ترجمه نوشته كه تا چه تاريخي اعتبار داره كارت مليم.خيلي ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد

دوست عزیز منم اعتبار کارت ملیم 8 ماهی هست تموم شده
رفتم واسه تمدید چون تو روز زیاد با کارت ملیم سرو کار دارم و برای اینکه بانکی جایی ایرادی نگیرن ازم رفتم واسه تمدید.
ولی بهم گفتن هیچ کارت ملی ای تمدید نمیشه و میخوان همه ی کارتهای ملی را هوشمند کنن. و فعلا همین کارتها همچنان اعتبار دارن. و هیچ جایی ایرادی نمیگیرن تا همه هوشمند بشه.
توی پستهای قبلی هم بچه ها گفته بودن که اونجا تو سفارت هم ایرادی نمیگیرن.
در ضمن میتونی بگی تاریخ اعتبارو توی ترجمش نیارن.
در هر صورت اگرم بخوای نمیتونی تمدیدش کنی تا هوشمندش بیاد Big Grin.
موفق باشی.
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
تشکر کنندگان: nastaran86 ، yousef156 ، tamanna ، Vahidn ، MITA
(2011-07-10 ساعت 19:22)masoudeses نوشته:  

دوست عزیز منم اعتبار کارت ملیم 8 ماهی هست تموم شده
رفتم واسه تمدید چون تو روز زیاد با کارت ملیم سرو کار دارم و برای اینکه بانکی جایی ایرادی نگیرن ازم رفتم واسه تمدید.
ولی بهم گفتن هیچ کارت ملی ای تمدید نمیشه و میخوان همه ی کارتهای ملی را هوشمند کنن. و فعلا همین کارتها همچنان اعتبار دارن. و هیچ جایی ایرادی نمیگیرن تا همه هوشمند بشه.
توی پستهای قبلی هم بچه ها گفته بودن که اونجا تو سفارت هم ایرادی نمیگیرن.
در ضمن میتونی بگی تاریخ اعتبارو توی ترجمش نیارن.
در هر صورت اگرم بخوای نمیتونی تمدیدش کنی تا هوشمندش بیاد Big Grin.
موفق باشی.

مشكل اينجاست كه توي ترجمه اورده تاريخ تموم شدنشو.حالا نمي دونم بدم دوباره ترجمه كنه يا نه؟
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: tamanna ، masoudeses

مشكل اينجاست كه توي ترجمه اورده تاريخ تموم شدنشو.حالا نمي دونم بدم دوباره ترجمه كنه يا نه؟
[/quote]

نه عزیز نمیخواد مشکلی نیست همون خوبه
اگه 1% هم به اعتبار گیر دادن بگو رفتم ثبت احوال گفتن فعلا تمدیدی در کار نیستو همینا اعتبار داره
مطمئن باش اونها خودشون درجریان هستن خیلی از بچه ها رفتن و ایرادی نگرفتن.
به فکر چیزای مهمتر باش امیدوارم موفق باشی.
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
تشکر کنندگان: tamanna ، Vahidn
سلام
فقط دانشنامه بايد ترجمه شود ونيازي به ترجمه ريزنمرات نيست
(2011-07-09 ساعت 13:30)shervin83 نوشته:  سلام

برای لیسانس فقط مدرک موقت (ریز نمرات ) باید ترجمه بشه یا دانشنامه هم لازمه برای ترجمه؟

سلام
نيازي به ترجمه كارت ملي نيست..من نه كارت ملي را بردم و و نه ترجمه كردم
شاد و پيروز باشيد

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: nastaran86 ، tamanna
سلام. من دانشجو هستم و دیپلمم دسته دانشگاس!!!
اول اینکه نمیدونم دقیقا چه مدارکی باید ترجمه کنم و چیا رو باید کجاها برم تاییدیه بگیرم!لطفا در این زمینه راهنماییم کنین. و اینکه الان که مدرک پیش دانشگاهیم دسته داشگاس باید جی کار کنم واسه ترجمش؟
مرسی
(2011-07-11 ساعت 08:28)masoudeses نوشته:  مشكل اينجاست كه توي ترجمه اورده تاريخ تموم شدنشو.حالا نمي دونم بدم دوباره ترجمه كنه يا نه؟

اگه 1% هم به اعتبار گیر دادن بگو رفتم ثبت احوال گفتن فعلا تمدیدی در کار نیستو همینا اعتبار داره
[/quote]

سلام من همسرم كارت مليش را گم كرده اصلا نيست كه ترجمه كنم اگر نبريم مشكلي ايجاد ميكنه؟
(2011-07-13 ساعت 14:03)nahid.t نوشته:  
(2011-07-11 ساعت 08:28)masoudeses نوشته:  مشكل اينجاست كه توي ترجمه اورده تاريخ تموم شدنشو.حالا نمي دونم بدم دوباره ترجمه كنه يا نه؟

سلام من همسرم كارت مليش را گم كرده اصلا نيست كه ترجمه كنم اگر نبريم مشكلي ايجاد ميكنه؟
[/quote]

سلام
نگران کارت ملی نباشید چون از من که اصلا نگرفت .
تشکر کنندگان: nahid.t ، tamanna
(2011-07-13 ساعت 13:34)شادی نوشته:  سلام. من دانشجو هستم و دیپلمم دسته دانشگاس!!!
اول اینکه نمیدونم دقیقا چه مدارکی باید ترجمه کنم و چیا رو باید کجاها برم تاییدیه بگیرم!لطفا در این زمینه راهنماییم کنین. و اینکه الان که مدرک پیش دانشگاهیم دسته داشگاس باید جی کار کنم واسه ترجمش؟
مرسی

سلام.منم همین مشکلو داشتم ومدارکم دست دانشگاه بود و بهم نمیدادن. خیلی اصرار کردم و گفتم فقط برای 1ماه مدرکمو بهم قرض بدین!! گفتن باید انصراف بدی!! بالاخره راضی شدن که چیزی اونجابزارم تا مدرکمو بدن. میتونی یه چک بدی بهشون. گفتن کارت ملی یا شناسنامتو بده که من گفتم به هیچ عنوان نمیدم ولازمشون دارم! اما گواهینامه رانندگیمودادم و مدرکمو گرفتم!Big Grin من شناسنامه + کارت ملی + دیپلم + پیش دانشگاهی + ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی(فکرنمیکنم بخوان!!) رو ترجمه کردم. کارت واکسن بین الملل هم گرفتم. از همه ی اینها هم به مقدار مورد نیاز کپی گرفتم. مدارک اسپانسرم هم آماده کردم. اگر کار میکنید که باید نامه ی کارتون هم ترجمه کنید. اگر ازدواج کردید هم باید مدارکشو بدین برای ترجمه. مدارکی که ترجمه کردم هم مهر مترجم و دادگستری و وزارت امور خارجه داره .....
تشکر کنندگان: tamanna ، AmericanHamid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان