کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
بچه های آنکارا بخصوص دوست خوبم saint عزیز
منتظریم تا فردا خبرهای خوب از شما بشنویم. انتظار کشیدن برای هر کاری سخت است. آدم دوست داره هر کاری میتونه برای دوستانش انجام بده ولی حیف که کاری از دست کسی بر نمیاد و فقط میتونیم در کنار دوستان باهاشون همراه باشیم و از خدا بخواهیم آرزوی این بچه های منتظر رو برآورده کنه.
خانواده عزیزم گرچه هنوز سفر نامه خودم را نزاشتم اونم به دلیل اینکه برداشتهایی از مصاحبه دارم که شاید به درد دوستان سال آینده بخوره و خواستم با دقت بنویسم ولی چند مورد را لازم میدونم الان بگم
کل قضیه مصاحبه یک عملیات به اصطلاح سوری هست . هیچ اشل و قالب و فورمتی برای قبولی یا رد وجود نداره به هیچ عنوان خودتون را سرزنش نکنید که کاش فلان حرف را نمیزدم یا بهمان چیز را میگفتم
خانمی که مدارک را از من گرفت یک کلمه فارسی بلد نبود . انگلیسی را با لهجه عربی صحبت میکرد که خود امریکایی ها هم اگه بودند نمیفهمیدند چی میگه . صداش اصلا نمیومد و از هر جملش من یک کلمه را از بلند گو میشنیدم
سفارت بی نهایت شلوغ بود . وقتی گفتم صداتون نمیاد اصلا توجه نکرد . از من ترجمه شناسنامه خواسته بود ولی من که صداش را نشنیدم فکر کردم سند ازدواج را میگه و بهش دادم و خانم قاطی کردند و شروع کرد قر زدن از استرس داشتم خفه میشدم .
به دلایلی که توی سفر نامه براتون مینویسم من به شدت دچار مشکل مالی بودم و به هر دری زدم نتونستم حتی قرضی پول برای پرینت بانک جور کنم از اموالم هم به لطف . . . چیزی برام نمونده بود که سندش را ببرم عملا امیدی به قبولی نداشتم و با برخوردشون هم آرزو میکردم زود برگه قرمز را بده تا از این همه فشار عصبی راحت بشم .
دخترم 5 ماهه و پسرم 8 ساله خیلی اذیت شده بودند. یک وکالت نامه را ترجمه کردم و بردم . همه اینها گذشت و خانمم و بچه ها یه ضرب گرفتند و به من گیر داد . برای چی ؟ که چرا زمانی که ثبت نام کردی اسم پسرت را ننوشتی . حالا از من قسم که نوشتم و از اون خانم که ننوشتی آخرش بهش گفتم من فرم ثبت نامم را هنوز توی فلش دارم یک پرینتر بدید تا پرینتش کنم .
خیلی تعجب کرد و گفت ما که نمیتونیم کامپیوتر در اختیار شما بزاریم . گفتم اجازه بدید میرم بیرون و پرینت میگیرم که بازم نزاشت و ما اومدیم و درست بعد از تعطیلات آخر هفتشون توی سایت زد کهمنم کلیر شدم ولی پاس من آخرین پاسی بود که در آخرین دقایق از سفارت ابوظبی اومد بیرون . و چیزی نبود جز لطف خدا و دعای خانواده عزیز مهاجر سرا .
نمیدونید چقدر برای دوستان عزیزم ناراحت هستم ولی این پایان کبوتر نیست من از همین امشب شروع کردم به رایزنی در مورد دوستانی که خانوادشون رفتن و خودشون موندن و به زودی اطلاعاتش را در اختیارتون قرار میدم
(2011-09-30 ساعت 16:34)ali899 نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر سرائی
امروز از دوبی به ایران برگشتم و متاسفانه بدون ویزا
بهرحال سناریوی ضدایرانی سفارت به پایان رسید؛ البته من بهشون حق میدم ، چون باید یه درصدی رو بعنوان رد صلاحیت اعلام می کردند تا یه جوری ثابت کنن با ایران یه دشمنی دارند( که ندارند). وارد بحث سیاسی نشم همه چیز تموم شد. اونهائی که روز آخر جلو سفارت ابوظبی بدون ویزا مونده بودند حدود 12 نفر از پزشک فوق تخصص تا مهندس مکانیک و ابزار دقیق و برق قدرت و یه چیزهائی مشابه این رشته ها بودند که صادقانه همه اطلاعات کاریه خودشون رو به سفارت داده بودند و شرائط قرارگیری در لیست سیاه سفارت را پیدا کرده بودند.
از قرار معلوم هزینه بعضی چیزها می افته گردن یک سری افراد خاص، هرچند همه داریم هزینه ثابتی رو پرداخت می کنیم فقط هزینه ما یه مقدار بیشتری به چشم اومد Cool Wink
(احتمالا از همون روز مصاحبه همه چیز تصمیم گیری شده بود و فقط داشتند فیلم بازی می کردند).
FBI مورد نظر در همان ساختمان سفارت وجود دارد و منتظر پاسخ واشنگتن هستیم کلام بیهوده ای بیش نیست.
یکی از آشناهای عرب اماراتی من می گفت که سه روزه ویزای آمریکا گرفته و فقط با ایرانی ها این طوری برخورد می کنند.
با اینکه از این قضیه خیلی ناراحت شدم ولی برای یک کشور جهان اول که تا حالا فکر میکردم اساس اونها حداقل بر اساس دروغ نیست؛ اما خلافش ثابت شد خیلی متاسفم
در ضمن به همسر و دخترم ویزا دادند .

شما كه خيلي زحمت كشيديد اين ايميل اعتراض اخر هم بزنيد اين حق شماست باز هم خدا را شكر كه همسرو دختر تون ويزا گرفتند دريچه اميدي براي شماست
دوستان عزیزی که خانوادشون ویزا گرفتن ولی خودشون موفق نشدند :
من الان با یکی از دوستانم در امریکا صحبت کردم و ایشان ضمن مسخره شمردن این قضیه و اینکه که خانواده درجه یک همه باید با هم باشند ، به سه مورد مشابه در سال گذشته اشاره کردند که به همین صورت بوده ولی وکیلی که ایشان میشناختند خیلی سریع و از پورت قانونی پدر خانواده را هم به امریکا آورد و برایشان گرین کارت گرفت تقریبا چند ماه بعد از وردر خانواده به امریکا نه اینکه چند سال برای سیتیزن شدن صبر کنند فقط چند ماه
بنده از دوستم خواهش کردم که ایمیل و شماره تماس اون وکیل را برام بفرسته . به محض فرستادن همینجا قرارش میدم (البته با اجازه مدیران محترم )
(2011-09-30 ساعت 19:57)gadfly نوشته:  دوستان خوب مهاجر سرایی ، خانمها و آقایان گل و دوست داشتنی سلام

چقدر به خودم می بالم که در جمع شما هستم . من تمام غصه ها را فراموش کرده ام و الان خوشحال و شاد برای رسیدگی به امور دوستان آنکارا ، وارد فرودگاه استانبول شده ام . جای همه شما خالی یک چای بزرگ و خوش عطر ترکی سفارش داده ام و با لپ تاپ عزیزم ، دوست همیشه همراهم از اینترنت مفت و مجانی اینجا برایتان پیغام می گذارم .Big Grin من نمی دانم این دوستان آنکارا به ضربات پنالتی رسیده اند یا نه ؟ الان ساعت 6 بعدازظهر به وقت استانبول است . دوستان تیم آنکارا اگر پنالتی زن ورشکسته می خواهند در خدمت هستم . Tongue حالا اون یکی رو گل نکردم ، گناه نکرده ام که! Smile بابا من تو تیمهای مطرح دنیا بازی کردم ، اونقدر مطرح که سفارت هم از کارم سر در نیاورد Tongue یاشار خان من سر قولم هستم ، حالا لس آنجلس نشد شام بدم بیا کپنهاگ یک رستوران خوب ایرانی در خدمت باشیم ، حالش رو ببری. فروزن مایند گرامی چقدر خوشحال شدم از شما پیغام دیدم . فکر می کردم رفتی و ما رو فراموش کردی . سیاره خاکی عزیز هر وقت دوست داشتی ماء الشعیر دانمارکی و غیر دانمارکی در خدمتیم . جناب ali899 گرامی خوش به حال شما که خانم و دخترتان ویزا گرفتند ، خانم و دختر بنده به خاطر پنالتی بدی که من زدم از ویزا محروم شدند . Sad خوب باید برم ببینم این تیم آنکارا رو کجا پیدا می کنم یه کمکی بهشون بکنم . دارم لذت می برم این آدمهای رنگارنگ بیخیال و خوشحال رو توی فرودگاه استانبول می بینم . باور کنید [font=Tahoma]زندگی زیباست ... [/font] همه با هم، ویزا گرفته ونگرفته ، شاد باشیم و به دنیا و مافیها بخندیم . Big Grin
دکتر محمودی عزیز و سایر دوستان پزشک حاضر در جمع یک موقع نگویید این پسره وارد فاز مانیک (دیوانگی) شده ، نه این اعتقاد من هستش . با اینکه می دونم خیلی آقاتر و خانم تر از اون هستید که همچین فکری رو در باره من بکنید . ولی اگر هم دوست داشتید من راضی راضی خواهم بود Wink

ارادتمند همه دوستان با صفا
گدفلای خبرنگار اعزامی واحد مرکزی خبر مهاجرسرا - استانبول فرودگاه آتاتورک ترکیه

منم برای شما و تمام عزیزانی که موفق به دریافت ویزا نشدند عمیقا ناراحت شدم.آرزو می کنم هر جا که هستید شاد و سلامت باشید.درضمن بخاطر روحیه و طرز فکر خوبتون به شما تبریک میگم. مهم اینه که هرجا که هستیم باید خوب زندگی کنیم و شاد باشیم.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

قابل توجه عزیزانی که برای همسرانشان ویزا صادر نشده؛ همسرتان باید بعد از ورود به آمریکا فرم I-130 را پر کنه در سایت زیر هم نحوه پر کردن هم مدارک مورد نیاز تماما" توضیح داده شده. ابتدا در پایین صفحه سمت چپ در بخش FIND IT FAST گزینه I AM A GREEN CARD HOLDER را انتخاب کنید و در قسمت دوم گزینه دوم یعنی I WANT TO BRING A MEMBER OF MY FAMILY TO LIVE IN THE U.S را انتخاب می کنید و در ادامه کلیه راهنمایی ها و مدارک لازم خدمتتان ارائه می شود و در مورد زمان رسیدگی خودشان گفتند بدون نوبت و در کوتاه ترین زمان به این کیس ها رسیدگی می کنند. موفق باشید
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
دوستانی که بخاطر کلیرنس ویزا نگرقتن، آیا هیچکدومتون پرس و جویی کردین که ببینید نمی تونید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید؟
بدون شرکت مجدد در قرعه کشی و با طی کردن روال پارسالتون.
به نظر من این قضیه رو جدی بگیرید و حداقل براش پرس و جو کنید.
اگه صحت داشت، همین الان که آنکارا هستید، فرمهای اولیه رو ببرید و قرار مصاحبه بگیرید.
(2011-10-01 ساعت 10:20)pefa نوشته:  دوستانی که بخاطر کلیرنس ویزا نگرقتن، آیا هیچکدومتون پرس و جویی کردین که ببینید نمی تونید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید؟
اگه صحت داشت، همین الان که آنکارا هستید، فرمهای اولیه رو ببرید و قرار مصاحبه بگیرید.

سلام اتفاقا این همون سوالی که من از مامور مصاحبه پرسیدم و ایشون جواب منفی دادن.من گفتم اگر من ویزا نگرفتم(که نگرفتم) آیا اولویتی دارم در ثبت نام بعدی ؟که ایشون هی کلشو تکون داد و گفت خیر
(2011-10-01 ساعت 10:28)imanmamad نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 10:20)pefa نوشته:  دوستانی که بخاطر کلیرنس ویزا نگرقتن، آیا هیچکدومتون پرس و جویی کردین که ببینید نمی تونید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید؟

سلام اتفاقا این همون سوالی که من از مامور مصاحبه پرسیدم و ایشون جواب منفی دادن.من گفتم اگر من ویزا نگرفتم(که نگرفتم) آیا اولویتی دارم در ثبت نام بعدی ؟که ایشون هی کلشو تکون داد و گفت خیر

دوست عزيز سلام متأسفم از اينکه ويزا قسمتت نشد ولی ميشه يه خورده اطلاعات بدی به ما 2012 يها که کی مصاحبه کردی سنو کارت اگه ممکنه و اينکه اسپا نسر داشتی يا نه و فک ميکنی چرا کلر نشدی؟ ممنون
تشکر کنندگان: behzad7 ، آرتين ، free_free ، SH1A2R3 ، maryam58 ، tamanna ، یاشار و ماری ، drmahmoodi
(2011-10-01 ساعت 10:44)@hamid2003 نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 10:28)imanmamad نوشته:  

دوست عزيز سلام متأسفم از اينکه ويزا قسمتت نشد ولی ميشه يه خورده اطلاعات بدی به ما 2012 يها که کی مصاحبه کردی سنو کارت اگه ممکنه و اينکه اسپا نسر داشتی يا نه و فک ميکنی چرا کلر نشدی؟ ممنون

سلام.من 23 مرداد 90 در ابوظبی به همرام خانومم مصاحبه داشتم.اسپانسر داشتم.کارم خصوصی و سربازی سپاه-خانومم معلم رسمی آموزش و پرورش.و از (نمیشه 100% گفت) شاید بد شانسی و شاید قانونهای دستوپاگیر اداره مهاجرت یا هرجای دیگه مدت کلیر من طول کشید وگرنه هیچ مشکلی ندارم که بخام حداقل یکم روش فکر کنم.
دوستان عزيز ، همراهان گرامي،

بيش از يكسال ( از خرداد 89 تاكنون) در فضايي بسيار دوستانه و صميمانه در كنار هم بوديم. فضاي مجازي كه در نوع خودبي نظير بوده و هست . چه مشاركت بي نظير ، چه تعاملي زيبا و چه آموخته هاي ارزشمندي براي همه و از اين رهگذر من چه سعادتمند بودم كه دوستان گرانقدري براي ادامه راه يافتم و...
دوستان عزيز، راهي كه آغاز كرده ايم بر مبناي يك فرايند كاملا تصادفي حادث شد، اون پاكت زرد مي تونست بجاي درب منزل ما به هر پلاك ديگري برود و... از دوستاني كه به هر دليل ويزا نگرفتند خواهش مي كنم به اين نكته عنايت داشته باشند. بارها پيش كسوتان گفتند كه برنامه هاي زندگي عادي خودتون رو بهم نزنيد و به موازات همه چيز را به آرامي و بدون استرس پيش ببريد. ضمن ناراحتي عميق از اينكه برخي دوستان ويزا نگرفتند، باز استدعا مي كنم اين دوستان خودشون رو سرزنش نكنند. بقول دوستان عزيزمون آفيسر ها بالاخره چند نفري رو به عنوان ابراز دقت در كارشون بايد رد بكنند. خانواده محترمي رو ديدم كه به دليل عدم ارايه مدرك دپيلم خودشون علي رغم ارايه مدارك دانشگاهي (كارت و گواهي دانشجويي شخص برنده و مدارك كارشناسي همسرشان) براي بار پنجم به سفارت آمده بودند لبريز از اضطراب و افسوس.
بخاطر داشته باشيم براي موفقيت فقط يك راه وجود ندارد و آمريكا يا هر جاي ديگر اين كره خاكي مدينه فاضله نيست.
بنده به لطف خدا و دعاي خير دوستان در واپسين روزها ويزا گرفتم و كلير شدم ولي با خود عهد كرده بودم در صورت كلير نشدن و عدم اخذ ويزا، حتي يك روز هم افسوسش رو نخورم هر چند كه هزينه و زمان صرف شده براي اين فرايند در صورت عدم گرفتن ويزا جاي دريغ هم داشت!؟

تشکر کنندگان: zohreh36 ، satusa ، A.K ، Hornet ، naeiji1974 ، viona ، free_free ، Goodie ، REZA1390 ، aghdam ، tamanna ، mis1336 ، maryam58 ، najibi ، Houston-ian ، gadfly ، farnaz82 ، nahid.t ، afshin4749 ، goli20 ، ravian ، silia ، drmahmoodi ، ghorbat
دوستان عزیز مهاجرسرا نمیخواهم حرفهای کلیشه ای بزنم میدونم که از این حرفها زیاد شنیدید فقط اینکه این آخر دنیا نیست و به امید روزهای بهتر و امیدوارم همیشه سلامت وخوش وخندان باشید . فقط با اجازه مدیران بسیار محترم و عزیز مهاجرسرا میخواستم از خانم م..... که بسیار مهربان و خوش اخلاق و قابل اعتماد هستند تشکر کنم . ایشون به تمام بچه های مهاجر سرا بسیار کمک کردند و من شخصا هرگز زحمات ایشون رو فراموش نخواهم کرد. از مدیران محترم تقاضا میکنم اگر صلاح میدانند و اجازه میدهند در پست های بعدی شماره تماس خانم م.... رو بگذارم تا دوستان عزیز 2012 هم بتوانند از ایشون کمک بگیرند.

به امید روزهای طلایی اینده برای همه دوستان خوبم
تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3 ، A.K ، naeiji1974 ، free_free ، tamanna ، maryam58 ، یاشار و ماری ، najibi ، gadfly ، tajvidi ، goli20 ، ravian ، ghorbat
دوستان آنكارا
خبري نشد؟؟ هنوز UPS پاس ها رو نياورده؟؟؟
اگر كسي با بچه ها تماس داشته لطفا اخبار رو بگيد.

تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3 ، A.K ، free_free ، tamanna ، maryam58 ، یاشار و ماری ، Donantonio ، najibi ، gadfly ، sepinod ، ghorbat ، sce
اینم آخرین لیست که کسانی که از ویزا گرفتن باز موندن
واقعا متاسفم نمیدونم اگز خودم جای این عزیزان بودم میتونستم تحمل کنم یا نه
به هر حال خدا برای هر کسی سرنوشتی رو در نظر گرفته این هم سرنوشته دست ما نیست و اینطور مقدر شده شاید جای ما که ویزا گرفتیم هم اونجا نباشه و شاید دست از پا درازتز برگردیم خدا میدونه
و ما جز ابراز تاسف نمیتونیم کار دیگری انجام بدیم
[عکس: i74496_a-1605-a-1606-a-1578-a-151587-.jpg]
کیس: 315xx
نامه قبولی: 2010 3 june
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن: July
نامه دوم: 13 june
مصاحبه: 26 July
کلیرنس: 6 sep
هزینه ها برای 2نفر: 60000 پستTNT - ترجمه حدود 120000 - عکس دو سری 20000
بلیط و ویزا 1,060,000- هتل 900,000 برای 9 شب -مدیکال 700 درهم- سفارت 1638 دلار
(2011-10-01 ساعت 13:02)A.K نوشته:  اینم آخرین لیست که کسانی که از ویزا گرفتن باز موندن
واقعا متاسفم نمیدونم اگز خودم جای این عزیزان بودم میتونستم تحمل کنم یا نه
به هر حال خدا برای هر کسی سرنوشتی رو در نظر گرفته این هم سرنوشته دست ما نیست و اینطور مقدر شده شاید جای ما که ویزا گرفتیم هم اونجا نباشه و شاید دست از پا درازتز برگردیم خدا میدونه
و ما جز ابراز تاسف نمیتونیم کار دیگری انجام بدیم
[IMG][/IMG]

دوست عزيز
آيا ليست آنكارا بر اساس اطلاعات واصله از امروز آنكارا است؟ ups پاس ها رو آورده يا هنوز منتظرند؟

تشکر کنندگان: free_free ، A.K ، SH1A2R3 ، tamanna ، maryam58 ، یاشار و ماری ، Hornet ، tajvidi ، ravian ، vahidvm60

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان