کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه
شماره کيس: 2011AS000012XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010 May
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July 2010
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
با سلام خدمت همه عزيزان:
من همه فرمارو چك مجدد كردم همه درست بود ولي همچنان kccميگه اطلاعات مچ نيست.
من نتيجه گرفتم احتمالا تو فرم ثبت نام اوليه و توي تاريخ تولد اشتباه داشته ام وعليرغم جندين اي ميل بهمراه كپي پاسپوزت جوابي نگرفته ام و نميدونم جكار كنم؟
ايا پرونده ام بررسي ميشه و نامه دوم را ميگيرم؟
اگه نامه بدستم نرسه چه جوري از تاريخ مصاحبه ام مطلع بشم؟
صلاح ميدونيد دوباره فرمهارو با كپي پاسپورت و ترجمه شناسنامه وكارت ملي براشون پست كنم يا اي ميل كافيه؟
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان:
(2010-07-16 ساعت 10:32)alirezagh نوشته:  سلام
می خوام بدونم اگر کسی اسم دوست دخترش رو به عنوان همسر موقع ثبت نام اعلام کنه ولی نتونند ازدواج کنند آیا میشه خود کسی که برنده شده اعلام مجرد بودن کنه و تنهایی بره؟
خواهشا فکر نکنید نامردیه و قضاوت زود هنگام نکنید.

سلام
دوست گرامی کارتون یک مقدار سخت شده شما اعلام کردید که همسر دارید درصورتیکه مجرد هستید مگر اینکه بگویید که آن موقع نامزد بوده اید و جایی ثبت نشده و حالا نامزدیتان بهم خورده.البته ممکنه نظر من هم درست نباشه اما توصیه می کنم قبل از پر کردن فرم ها حتما با یک فرد آگاه مشورت کنید.
تاپیک های سال های قبل را هم مطالعه کنید خیلی کمکتون می کنه.امیدوارم مشکلی پیش نیاد.
موفق باشید.
[/quote]

سلام
بیتا جان مرسی از توجهت.
من با یک وکیل مشورت کردم (ایرج ناصریان) ایشان گفتند مشکل رو می تونند حل کنند و 1500 دلار هم می گیرند، حالا من نمی دونم می خواد چیکار کنه؟
به نظرتون یه نامه برای kcc بنویسم و توضیح بدم بهتر نیست؟ کسی این وکیل رو میشناسه؟ میشه بهش اعتماد کرد؟

یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که اگه معجزه ای شد و تونستم با دوستم تو این مدت ازدواج کنم بازم همین مشکل رو دارم؟
[/quote]

دوست گرامي خلاصه سفرنامه يكي از برندگان 2010 رو براتون ميگذارم كه عين مشكل شما رو داشته.نمي خوام دلسردتون كنم قصدم فقط اگاه كردنه ميتونيد از ايشون هم مشورت بگيريد.

RE: سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
دوستان عزيز سلام

بلاخره بعد از يك سال تلاش به آخر خط رسيدم.من امروز بدون ويزا ولی با يه دنيا تجربه و خاطرات خوب از انكارا برگشتم

دوستان، من در زمان ارسال اطلاعات بعد از 10 دوره ثبت نام كاغذی و الكترونيك از طريق فرمهای اينترنتی به اميد اينكه در چند هفته آينده اين امر صورت می پذيرد بصورت متاهل ثبت نام كردم در حالی كه در اوون تاريخ هنوز رسما عقدی صورت نگرفته بود.

همين اشتباه لعنتی باعث ابطلال كيسم شد.در حالی كه بعدا متوجه شدم كه حتی پس از قبولی هم امكان ازدواج هست و موارد زيادی رو ديدم كه هر دو زوج ويزا دريافت كردند با وجود اينكه كه در زمان ثبت نام مجرد بودند.

متاسفانه من در طول يكسال موفق به ازدواج نشدم.موضوع رو چندين نوبت به KCC اطلاع دادم و برام جواب فرستادن كه فرمها قابل قبول است و برای شما زمان مصاحبه تعيين خواهد شد.يكم دلگرم شدم كه شايد اين اشتباه من رو چشمپوشی كنند ولی افسوس . . .

و اما مصاحبه

با هزار اميد آرزو ساعت 6 بيدار شدم (البته اصلا اوون شب خوابم نبرد) و ساعت 7:30 سفارت بوديم.تا سفارت 5 دقيقه بيشتر راه نبود.اين زمان تا آماده شدن بچه ها برای رفتن صرف شد

خلاصه وارد شديم.مدارك رو تحويل داديم و نشستيم تا شماره اعلام بشه.

دوستان از زمانی كه مدارك رو تحويل می ديد تا زمانی كه شماره شما اعلام ميشه پروندتون بررسی و رای نهايی آماده ميشه و هنگامی كه شما مقابل باجه فرا خوانده ميشين كار تمام شده است و فقط چند سوال فرماليته از شما خواهد شد.

( دوستان اگر دلشو رو نداريد از اينجا به بعد رو نخونيد.لازم به توضيح است كه اين اتفاق به صورت نادر تنها در چند مورد انگشت شمار آن هم به علت اشتباهات فاحش رخ داده و در 99% موارد ويزا برای كيس لاتاری صادر خواهد شد.پس نگران نباشيد چون خود من هم می دونستم به احتمال زياد برگه صورتی رو خواهم گرفت)

پای باجه كه رفتم به ميز جولوی آفيسر نگاه كردم. برگه صورتی رو ديدم كه بالاش اسمم نوشته شده بود.نيازی نيست حالم رو براتون بيان كنم.

گفت دستت رو بالا ببر و قسم بخور گفتم من مشكلی دارم در پرونده كه می خوام اعلام كنم.

گفت می دونم، قسم بخور بعدش بگو( خواستم بگم تو كه می خوای همين برگه رو به من بدی ديگه قسم واسه چی بخورم كه يك لحظه متوجه شد كه من دارم برگه رو مي بينم و اونو گذاشت زير برگه ها).

قسم كه خوردم براش موضوع رو توضيح دادم و نامه های پرينت شده رو هم بهش دادم.ولی اصلا به حرفای من توجه نمی كرد و فقط داشت مدارك رو نگاه می كرد.در آخر هم گفت :
It’s a BIG MISTAKE برگه صورتی از زير مدارك بيرون اورد و گفت " من بايد اينو به شما بدم.اين يك قانون است و I’m so sorry "

بهش گفتم شما به من ok داده بوديد. چرا قبلا به من اطلاع نداديد كه كيس من باطل ميشه؟يه برگه زرد رنگ با آرم و نوشته KCC به من نشون داد و گفت KCC از ما خواسته كيس شما رو باطل كنيم.اگر سوالی داريد از KCC بپرسيد و Sorry,Sorry

به همين راحتی آرزوه های منو بر باد داد . . .

يك لحظه فشارم افتاد به سختی تونستم خودم رو جمع كنم و روی پام وايسم. و با ساشا به هتل برگشتيم.می خواستم همون روز با پرواز عصر برگردم ولی دوستان خوبم با من بودند و نگذاشتن تو اوون حالم تنها بمونم.می دونيد تمام برنامه هام بهم خورده بود و نقشه ها نقش بر آب شده بود ولی چاره چيست كه قسمت اين بود.
ولی در طی چند روز بعد در كنار دوستان آنقدر بهمون خوش گذشت كه طعم تلخ مصاحبه تعديل شد.

هرچند كه خيلی ناراحتم ولی نا اميد نيستم و راه های ديگه رو امتحان خواهم كرد.

زنده باد آزادی
امير - تيرماه 89
تشکر کنندگان: Donkey chance ، farnaz82 ، alirezagh ، moeen
(2010-07-21 ساعت 12:36)drmahmoodi نوشته:  شماره کيس: 2011AS000012XX
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
با سلام خدمت همه عزيزان:
من نتيجه گرفتم احتمالا تو فرم ثبت نام اوليه و توي تاريخ تولد اشتباه داشته ام وعليرغم جندين اي ميل بهمراه كپي پاسپوزت جوابي نگرفته ام و نميدونم جكار كنم؟
صلاح ميدونيد دوباره فرمهارو با كپي پاسپورت و ترجمه شناسنامه وكارت ملي براشون پست كنم يا اي ميل كافيه؟

میتونم بپرسم ایمیلی که به kcc زدید چی بوده؟
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
با سلام خدمت همه عزيزان:
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
من ايميل زدم مداركم بدستشون رسيده يا نه؟
(2010-07-21 ساعت 14:57)free_free نوشته:  
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
با سلام خدمت همه عزيزان:

میتونم بپرسم ایمیلی که به kcc زدید چی بوده؟
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
با سلام خدمت همه عزيزان:

اي ميل زدم مدارك رسيده يا نه؟
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان:
(2010-07-21 ساعت 18:54)alirezagh نوشته:  یعنی منظوزتون اینه که من کلا بیخیال شم؟
یعنی هیچ راهی نداره؟
وکیل بگیرم؟ نامه بزنم؟ آخه چیکار کنم؟

دوست عزیز

شما بهتره با آقای Dr4mir هم یه مشورتی بکنین . شاید ایشون در جریان مصاحبه شون متوجه مسئله ای شدن که اگه انجام می دادن ، می تونستن از باطل شدن کیسشون جلوگیری کنن .

هر چی باشه نا امید نشین . شما هنوز خیلی فرصت دارین Wink
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
تشکر کنندگان: b!ta ، alirezagh ، User
(2010-07-21 ساعت 19:04)farzad24 نوشته:  
(2010-07-21 ساعت 18:54)alirezagh نوشته:  یعنی منظوزتون اینه که من کلا بیخیال شم؟
یعنی هیچ راهی نداره؟

دوست عزیز

شما بهتره با آقای Dr4mir هم یه مشورتی بکنین . شاید ایشون در جریان مصاحبه شون متوجه مسئله ای شدن که اگه انجام می دادن ، می تونستن از باطل شدن کیسشون جلوگیری کنن .

سلام
لطفا ناامید نباشید.کلی فرصت دارید که برای این مسئله راه حلی پیدا کنید به قول دوستمون مشورت با آقای Dr4mir خیلی می تونه کمکتون کنه.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: alirezagh
با سلام خدمت همه دوستان
من دوتا نامه به كي سي سي زدم يكي رسيد دريافت مدارك كه پاسخ زير را دادند:
Thank you for your inquiry.
Your forms have been received and are waiting to be processed. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.
و ديگري اينكه توضيح دادم ما احتمالا در زمان ثبت نام ، نام و نام خانوادگي رو جابجا وارد كرديم و توضيح دادم كه تو فرمهاي ارسالي اطلاعات درست وارد كرده ام آنها هم پاسخ زير را دادند:
KCC does not have the ability to retrieve or correct the data that was provided on the original entry to the lottery.
Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.
حالا بنظر اساتيد مهاجر سرا چه كار ديگري بكنيم؟
آيا دوباره نامه بزنم بهشون و بگم كه عمدي در كار نبوده و يا مثلا قسم نامه بنويسم و بگم كه ما قصد تقلب نداشتيم و اين نامه رو به كي سي سي و نزديكي مصاحبه به سفارت بزنم؟ لطفا راهنمايي فرماييد.
تشکر کنندگان:
(2010-07-22 ساعت 13:59)Omid2011 نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان
من دوتا نامه به كي سي سي زدم يكي رسيد دريافت مدارك كه پاسخ زير را دادند:
Your forms have been received and are waiting to be processed. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.
و ديگري اينكه توضيح دادم ما احتمالا در زمان ثبت نام ، نام و نام خانوادگي رو جابجا وارد كرديم و توضيح دادم كه تو فرمهاي ارسالي اطلاعات درست وارد كرده ام آنها هم پاسخ زير را دادند:
KCC does not have the ability to retrieve or correct the data that was provided on the original entry to the lottery.
Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.
حالا بنظر اساتيد مهاجر سرا چه كار ديگري بكنيم؟
آيا دوباره نامه بزنم بهشون و بگم كه عمدي در كار نبوده و يا مثلا قسم نامه بنويسم و بگم كه ما قصد تقلب نداشتيم و اين نامه رو به كي سي سي و نزديكي مصاحبه به سفارت بزنم؟ لطفا راهنمايي فرماييد.

دوست عزیز
فکر می کنم تکرار این کار لزومی نداشته باشه.از جواب ایمیلشون یک پرینت بگیرید و روز مصاحبه با خودتون ببرید و قبل از قسم خوردن موضوع را دوباره عنوان کنید و پرینت را نشان دهید.
موفق باشید.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: User
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
با سلام خدمت همه عزيزان:

من هم مشکل شما را دارم و نمی دونم چه کار باید بکنم
تشکر کنندگان:
(2010-07-18 ساعت 00:11)zendegi نوشته:  با درود:
من هم مشکلم رو که اشتباه نوشتن فامیلی تو ثبت نام بود، با ایمیل زدن به کی سی سی مطرح کردم.ایمیل رو میزارم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند:

Case Number:2011AS00015XXX
PA Name:XXXXXX
Date of Birth:19XX
Preference CategoryBig GrinV Diversity
Foreign State Chargeability:Iran

Greeting:
It appears that I made a mistake in my initial DV lottery entry. My correct family name is XXXX.Without XX. but in Electronic Diversity Visa Entry Form and in DV Lottery Notification Letter was XXXXXXX. I entered my correct Name & family in Forms DSP-122 and DS-230 Part I & II AS : XX

Please let me know about My Reformed Family Name
Sincerely yours
SHXX RXXXXXX

مرسی از کمکتون،
پیشنهاد می کنم همین متن رو توی تاپیک نمونه مکاتبات با کی سی سی قرار بدید. خیلی از دوستان برای یافتن یک متن نمونه به اون تاپیک مراجعه می کنند.
موفق باشید
تشکر کنندگان:
(2010-07-21 ساعت 19:33)b!ta نوشته:  
(2010-07-21 ساعت 19:04)farzad24 نوشته:  
یعنی هیچ راهی نداره؟

دوست عزیز

سلام
لطفا ناامید نباشید.کلی فرصت دارید که برای این مسئله راه حلی پیدا کنید به قول دوستمون مشورت با آقای Dr4mir خیلی می تونه کمکتون کنه.

سلام نگران نباش مرد. یه فکری به ذهنم رسید. شما 1 راه بیشتر نداری. حتما" باهاش ازدواج کن. اینطوری همه راضی میشن
تشکر کنندگان: User ، alirezagh
با عرض سلام
من بعد از دریافت نامه قبولی تغییر مکان دادم و آدرس جدید رو تو فرمهای ارسالی به kcc نوشتم .من باید به kcc اطلاع بدم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.2011
تشکر کنندگان:
درود بر همه
دوستان یک مشکل دارم در ارسال فرمهای اولیه مبنی بر این که
من در فرمهای اولییه قسمت هایی را که میبایستی مینوشتم (NA) جا خالی گذاشتم و البته با توجه به توضیحات اشکان جان و مهدی و علی و...
میگویند که مشکل خاصی نیست و میشود که قبل از اینکه قسم بخوری حلش کنی
اما گفتم بازم نظر دوستان گل را بدونم به دردم میخوره!!!!!!!!!
تشکر کنندگان:
(2010-07-31 ساعت 16:41)Amir78 نوشته:  درود بر همه
دوستان یک مشکل دارم در ارسال فرمهای اولیه مبنی بر این که
من در فرمهای اولییه قسمت هایی را که میبایستی مینوشتم (NA) جا خالی گذاشتم و البته با توجه به توضیحات اشکان جان و مهدی و علی و...
میگویند که مشکل خاصی نیست و میشود که قبل از اینکه قسم بخوری حلش کنی
اما گفتم بازم نظر دوستان گل را بدونم به دردم میخوره!!!!!!!!!

اگه این دوستان بهت گفتن مشکلی نیست، پس واقعا مشکلی نیست! حتا اگه کی سی سی چی ها بگن مشکل هست Wink
(2010-07-31 ساعت 16:00)has55 نوشته:  با عرض سلام
من بعد از دریافت نامه قبولی تغییر مکان دادم و آدرس جدید رو تو فرمهای ارسالی به kcc نوشتم .من باید به kcc اطلاع بدم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.2011

دیگه چیو اطلاع بدی؟ Big Grin تو فرم که آدرس جدید رو نوشتی؟ اون بندگان خدا توی کی سی سی همچین هوش درست حسابی ندارند. Wink اینجور چیزا رو جدی می گیرند! سری که درد نمکنه چرا دستمال ببندی آخه دوست من Sad
تشکر کنندگان: rayan.s
سلام به همه. دوستان آيا راهي هست که بشه اطلاعاتي که بصورت اينترنتي ثبت کرديم براي شرکت در لاتاري رو ببينيم؟
آيا توي فرم هاي اوليه که با پست مياد درب منزل و توش نتيجه برنده شدن رو اعلام مي کنن، مشخصات هم درج شده؟‌ همون مشخصاتي که در اينترنت پر کردم؟
فرم هاي اوليه براي من نرسيده و من موضوع برنده شدنم رو توي اينترنت با کانفيرميشن نامبر چک کردم. البته موضوع نرسيدن پاکت ها رو به KCC با ميل خبر دادم.

راستش من اصلا يادم نمياد که آيا مشخصات همسرم رو پر کردم و اگه پر کردم درست بوده يا نه و الان خيلي گيج و نگران شدم Sad لطفا اگه اطلاعاتي دارين دريغ نکنين.
ممنون
شماره کیس: 2011as00020000
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان