کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
یه موضوع دیگه من اینجا یه نفرو دیدم به اسم گونش

یه دختر کلاه برداره

واسه کسایی‌ اینو میگم که میخوان مثل من تو ترکی بمونن

و دنبال خونه واسه اجاره میگردن

هرگز به این آدم نزدیک نشین

سر مارو کلاه گذشت

بچها کلا هرگز به این ایرانیا ا عتماد نکنید

هرچی‌ بخواین از این سایت و بچهای گلش میتونید بپرسید

اینقد که حتی چشم بسته کارتونو انجام بدین

پس لطف کنید از اونا کمک نگیرید تا ریششون خشک شه

ابرروی هرچی‌ ایرانی‌ بردن بخداا
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Amir78 ، saeedproo ، saman33 ، Amirreza ، lorecance
سلام.. از بچه هایی که حالا به وسیله ی هر وثیقه ای پاسپورت گرفتند و مصاحبه شدند چند تا سوال دارم :

1.آیا در هنگام مصاحبه وقتی در جواب اینکه آیا سربازی رفتی ؟ گفتید نه !! اونها نمیگن چطور از ایران خارج شدید؟؟ چطور

پاسپورت گرفتید و ازتون مدرک بخوان ؟ آیا تو قسمت توضیحات پاسپورتتون چیزی نوشته؟

2.آیا پاسپورت های شما هم 5 ساله است؟ چه فرقی بین پاس شما و اونهایی که کارت پایان خدمت دارن وجود داره؟

3.موقع خارج شدن از ایران تو فرودگاه ایران بهتون گیر ندادن؟ که چطور پاسپورت گرفتید؟؟و ازتون مدرک بخوان؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
(2010-08-30 ساعت 00:24)SNAGHIAN نوشته:  سلام.. از بچه هایی که حالا به وسیله ی هر وثیقه ای پاسپورت گرفتند و مصاحبه شدند چند تا سوال دارم :

1.آیا در هنگام مصاحبه وقتی در جواب اینکه آیا سربازی رفتی ؟ گفتید نه !! اونها نمیگن چطور از ایران خارج شدید؟؟ چطور

2.آیا پاسپورت های شما هم 5 ساله است؟ چه فرقی بین پاس شما و اونهایی که کارت پایان خدمت دارن وجود داره؟

3.موقع خارج شدن از ایران تو فرودگاه ایران بهتون گیر ندادن؟ که چطور پاسپورت گرفتید؟؟و ازتون مدرک بخوان؟
۱.نه نپرسیدن اگه‌ام پرسیدن بگو وثیقه گذشتم اصلا کاری با این کارا ندران

۲.آره ۵سال است و هیچ فرقی‌ با پسورد‌های دیگه نداره اصولاً نباید‌ام داشته باشه یه کشور نمیتونه چند نوع پاسپورت داشته باشه

۳.نه بابا اینقد نترسین اون مامورا‌م آدمه آن سگ که نیستن پاچه بگیرن تو کارتو بکن قانونیم برو کسی‌ نمیگه بالا چشات ابروه:d
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Donkey chance ، lorecance
(2010-08-30 ساعت 01:19)nefarioos نوشته:  
(2010-08-30 ساعت 00:24)SNAGHIAN نوشته:  سلام.. از بچه هایی که حالا به وسیله ی هر وثیقه ای پاسپورت گرفتند و مصاحبه شدند چند تا سوال دارم :

۲.آره ۵سال است و هیچ فرقی‌ با پسورد‌های دیگه نداره اصولاً نباید‌ام داشته باشه یه کشور نمیتونه چند نوع پاسپورت داشته باشه

۳.نه بابا اینقد نترسین اون مامورا‌م آدمه آن سگ که نیستن پاچه بگیرن تو کارتو بکن قانونیم برو کسی‌ نمیگه بالا چشات ابروه:d

کسایی که سربازی نرفتن و برای ادامه تحصیل پاسپورت می گیرن آیا توی صفحه توضیحات پاسپورتشون می نویسه که برای ادامه تحصیل یا هیچی نمینویسه؟؟؟؟
پاسخ
من 4واحدم مونده تا لیسانسم غاب کنم دیواره خونمون نمیدونم کاری که میخوام بکنم عملی هست یا نه : یک پاس واسه خروج میگیرم به هوای ایلتس یا جی ار ای قبل از خروجم از این کشور قشنگ هم میرم و امتهان میدم(معرفی به استاد) بعد سوار هواپیما و خداحافظ کشور قشنگ البته اگه اونا ویزا به من بدن به نظر شما عزیزان اینکار شدنی هستش یا اینکه نه تو فرودگاه مچمو میگیرن و میگن کجا کجا ؟>"
البته فراموش کردم بگم اه من ابو ضبی هستم املای فارسی من هم ببخشید
پاسخ
(2010-09-01 ساعت 00:13)SNAGHIAN نوشته:  
(2010-08-30 ساعت 01:19)nefarioos نوشته:  

کسایی که سربازی نرفتن و برای ادامه تحصیل پاسپورت می گیرن آیا توی صفحه توضیحات پاسپورتشون می نویسه که برای ادامه تحصیل یا هیچی نمینویسه؟؟؟؟
na azize man
bebinin in bahso bezarin kenar
passporte harkeshvarr bayad sabet bshe
nemitoone chand joor passport bezanan
hich farghi nist momaen bashid
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
اگه جواب من هم بدین ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
درسته كه ميگن قانون معافيت 2 برادري از سال 90 اجرا ميشه؟
پاسخ
(2010-09-07 ساعت 04:49)BAHAL نوشته:  اگه جواب من هم بدین ممنون میشم

آره عملیه. توی پاست یه تاریخ خروج می خوره که تو اون تاریخ می تونی خارج بشی.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ

با اعلام شرايط سفرمشمولان به خارج از كشور؛
معاون سازمان وظيفه عمومي ناجا به ايسنا خبر داد:
سپردن وديعه 15ميليون توماني شرط سفرهاي زيارتي مشمولان

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: اجتماعي - جوانان

معاون اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، شرايط سفر مشمولان خدمت وظيفه عمومي به خارج از كشور را در سال جاري تشريح كرد.

سرهنگ واعظي نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: مشمولان براي رفتن به سفر حج تمتع، عمره و زيارت عتبات عاليات بايد وديعه‌اي به مبلغ 15 ميليون تومان چك و 500 هزار تومان وجه نقد پرداخت كنند.

وي گفت: شرايط سفر به سوريه و ساير كشورها براي مشمولان وديعه 15 ميليون تومان وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي است.

به گفته معاون اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، مشمولاني كه قصد خروج از كشور به منظور فرصت‌هاي مطالعاتي، ارائه مقالات و ساير سفرهاي علمي را دارند، مي‌توانند با تاييد وزارت علوم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي با سپردن وديعه پنج ميليون تومان وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي اقدام كنند.

واعظي نژاد افزود: نكته قابل توجه اين است كه در صورت دادن مجوز براي خروج مشمولان اين افراد بايد ظرف 10 روز به كشور بازگشته و به سازمان وظيفه عمومي ناجا مراجعه كنند، در غير اين صورت وديعه آن‌ها ضبط خواهد شد.

انتهاي پيام

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezagh ، Ali Sepehr ، User ، taraneh@mini ، rayan.s ، lorecance
یه سوال اساس اگه رفتیمو بعد از 10 روز اومدیم چی میشه ؟ مثلا شاید برای مصاحبه برگه ابی بدن و چند ماه اونور بمونم به هوای قبول شدن بدم نشم بد بیام چه بلای سرم میاد ایا کسی میدونه؟
پاسخ
(2010-09-10 ساعت 23:12)BAHAL نوشته:  یه سوال اساس اگه رفتیمو بعد از 10 روز اومدیم چی میشه ؟ مثلا شاید برای مصاحبه برگه ابی بدن و چند ماه اونور بمونم به هوای قبول شدن بدم نشم بد بیام چه بلای سرم میاد ایا کسی میدونه؟
ببینید اول هیچ وقت احتمال این نیست که اف بی ای چک به رد شدن ختم بشه خیالت راحت
دوم شما یه مدت خروج دارید که یه ماه هست اگه این یه ماه بشه 40 روز 45 روز یکم کارتون سخت میشه برای همین سعی کنید قبل یه ماه برگردید
حالا اگه بعده دوماه برگردید وثیقه یی که گذاشتین بر میدارند همین با خودتون کار ندارند

شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
(2010-09-08 ساعت 13:05)Ashkan78 نوشته:  با اعلام شرايط سفرمشمولان به خارج از كشور؛
معاون سازمان وظيفه عمومي ناجا به ايسنا خبر داد:
سپردن وديعه 15ميليون توماني شرط سفرهاي زيارتي مشمولان

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: اجتماعي - جوانان

معاون اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، شرايط سفر مشمولان خدمت وظيفه عمومي به خارج از كشور را در سال جاري تشريح كرد.

سرهنگ واعظي نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: مشمولان براي رفتن به سفر حج تمتع، عمره و زيارت عتبات عاليات بايد وديعه‌اي به مبلغ 15 ميليون تومان چك و 500 هزار تومان وجه نقد پرداخت كنند.

وي گفت: شرايط سفر به سوريه و ساير كشورها براي مشمولان وديعه 15 ميليون تومان وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي است.

به گفته معاون اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، مشمولاني كه قصد خروج از كشور به منظور فرصت‌هاي مطالعاتي، ارائه مقالات و ساير سفرهاي علمي را دارند، مي‌توانند با تاييد وزارت علوم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي با سپردن وديعه پنج ميليون تومان وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي اقدام كنند.

واعظي نژاد افزود: نكته قابل توجه اين است كه در صورت دادن مجوز براي خروج مشمولان اين افراد بايد ظرف 10 روز به كشور بازگشته و به سازمان وظيفه عمومي ناجا مراجعه كنند، در غير اين صورت وديعه آن‌ها ضبط خواهد شد.

انتهاي پيام

(2010-09-11 ساعت 04:30)N.D نوشته:  
(2010-09-10 ساعت 23:12)BAHAL نوشته:  یه سوال اساس اگه رفتیمو بعد از 10 روز اومدیم چی میشه ؟ مثلا شاید برای مصاحبه برگه ابی بدن و چند ماه اونور بمونم به هوای قبول شدن بدم نشم بد بیام چه بلای سرم میاد ایا کسی میدونه؟
ببینید اول هیچ وقت احتمال این نیست که اف بی ای چک به رد شدن ختم بشه خیالت راحت
دوم شما یه مدت خروج دارید که یه ماه هست اگه این یه ماه بشه 40 روز 45 روز یکم کارتون سخت میشه برای همین سعی کنید قبل یه ماه برگردید
حالا اگه بعده دوماه برگردید وثیقه یی که گذاشتین بر میدارند همین با خودتون کار ندارند

دوست عزیز مدت زمان خروج باید حداکثر 10 روز باشه، مگر برای فرصت های مطالعاتی، اگه منظورتون به صورت دیگه ای هستش لطفا بفرمایید.
و اینکه اگر خدای نکرده اف بی آی چک طولانی بشه و از پایان سپتامبر سال قبولی بگذره مگه کیس باطل نمیشه؟
پاسخ
(2010-09-07 ساعت 13:54)yazdan نوشته:  درسته كه ميگن قانون معافيت 2 برادري از سال 90 اجرا ميشه؟

من مشاوره پزشکی برای سربازی رفته بودم، طرف خودش دکتر نظام وظیفه است، گفت ممکن است در سال 90 تصویب بشود. البته این یعنی که هیچ کس نمی داند این قانون 2 برادری اجرا خواهد شد یا نه. پس بهتره فعلاً بدنبال راه های دیگر باشید.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، lorecance
(2010-09-11 ساعت 11:50)alirezagh نوشته:  دوست عزیز مدت زمان خروج باید حداکثر 10 روز باشه، مگر برای فرصت های مطالعاتی، اگه منظورتون به صورت دیگه ای هستش لطفا بفرمایید.
و اینکه اگر خدای نکرده اف بی آی چک طولانی بشه و از پایان سپتامبر سال قبولی بگذره مگه کیس باطل نمیشه؟

من اگه بعد از حالا 10 روز یا یک ماه بیام ایران فقط وثیقه رو نوش جان میکنن و دیگه با من کاری ندارن خوب اگه اینطور باشه یهخورده زیادی داستن پیچیدست چون هر کس که پول کافی داشته باشه میتونه چندین بار اینطور خارج بشه البطه من فکر میکنم ممنوع الخروج هم بشه یا زندانی کسی اطلاع دقیق داره
کنسولگری:ابوظبی
شماره کیس:حدود40000
در میان هرگزها روییدم و ترانه خوشی را بوییدم زنده ماندن صدایش را هنوز میشنوم و امید دارم به پرنده تا ما را به اسمان ابی برساند
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان