کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
(2010-09-11 ساعت 22:11)BAHAL نوشته:  من اگه بعد از حالا 10 روز یا یک ماه بیام ایران فقط وثیقه رو نوش جان میکنن و دیگه با من کاری ندارن خوب اگه اینطور باشه یهخورده زیادی داستن پیچیدست چون هر کس که پول کافی داشته باشه میتونه چندین بار اینطور خارج بشه البطه من فکر میکنم ممنوع الخروج هم بشه یا زندانی کسی اطلاع دقیق داره
دوست من اگر بعد از زمان تایین شده به کشور برگردی الاوه بر برداشت پول وسیقه
به مدت 1 سال ممنوع الخروج میشی
فقط همین

پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
(2010-09-11 ساعت 22:15)Amir78 نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 22:11)BAHAL نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 11:50)alirezagh نوشته:  دوست عزیز مدت زمان خروج باید حداکثر 10 روز باشه، مگر برای فرصت های مطالعاتی، اگه منظورتون به صورت دیگه ای هستش لطفا بفرمایید.
و اینکه اگر خدای نکرده اف بی آی چک طولانی بشه و از پایان سپتامبر سال قبولی بگذره مگه کیس باطل نمیشه؟

من اگه بعد از حالا 10 روز یا یک ماه بیام ایران فقط وثیقه رو نوش جان میکنن و دیگه با من کاری ندارن خوب اگه اینطور باشه یهخورده زیادی داستن پیچیدست چون هر کس که پول کافی داشته باشه میتونه چندین بار اینطور خارج بشه البطه من فکر میکنم ممنوع الخروج هم بشه یا زندانی کسی اطلاع دقیق داره
دوست من اگر بعد از زمان تایین شده به کشور برگردی الاوه بر برداشت پول وسیقه
به مدت 1 سال ممنوع الخروج میشی
فقط همین

شما مطمئن هستید 10 روزه اجازه خروج؟من خودم برای سفر علمی یک ماه اجازه خروج گرفتم برای امتحان تافل!!!!
فکر میکنم اشتباه میکنید.من خرداد امسال این کارها رو کردم
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
دوستان سلام
همسر من برنده اصلي است من بازنشسته ارتش هستم وكارت پاين خدمت ندارم فقط كارت شناسايي بازنشستگي دارم آيا نياز است آنرا ترجمه كنم.
ضمنا درفرمها نوشته بودم بازنشسته ارتش هستم. لطفا راهنمايي كنيد.
پاسخ
(2010-09-12 ساعت 10:44)hossein93 نوشته:  دوستان سلام
همسر من برنده اصلي است من بازنشسته ارتش هستم وكارت پاين خدمت ندارم فقط كارت شناسايي بازنشستگي دارم آيا نياز است آنرا ترجمه كنم.
به نظر من شما هر مدرکی رو که ممکنه زمان مصاحبه یک پوئن براتون باشه رو ترجمه کنید و ببرید.
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، lorecance
(2010-09-12 ساعت 17:02)taraneh@mini نوشته:  
به نظر من شما هر مدرکی رو که ممکنه زمان مصاحبه یک پوئن براتون باشه رو ترجمه کنید و ببرید.

متشكرم از راهنمايي شما .فكرميكنم مشكل من استثنايي باشد.تابحال همچين مشكلي راازپستها مطالعه نكردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-12 ساعت 20:54)hossein93 نوشته:  
(2010-09-12 ساعت 17:02)taraneh@mini نوشته:  

متشكرم از راهنمايي شما .فكرميكنم مشكل من استثنايي باشد.تابحال همچين مشكلي راازپستها مطالعه نكردم.
همسر شما به احتمال 90% همونجا ویزا میگیره اما شما احتمالن یک مدت طولانی fbiچک بخورید و در صورت صلاحیت ویزا میگیری به همین سادگی
کنسولگری:ابوظبی
شماره کیس:حدود40000
در میان هرگزها روییدم و ترانه خوشی را بوییدم زنده ماندن صدایش را هنوز میشنوم و امید دارم به پرنده تا ما را به اسمان ابی برساند
پاسخ
دوست عزيز

شما بايد Military Records زو تزجمه كنيد كه شامل كارت پايان خدمت يا هر مدرك ديگه اي دال بر خدمت شما در هر يك از نيروهاي نظامي هست مي شه.

ضمنا... سن و سال شما رو نمي دونم اما اگه مدركي دال بر خدمت در ارتش پيش از انقلاب داريد (مثلا يه كارت شناسايي، حكم استخدامي، يا هر چيز مشابه) توصبه مي كنم اون رو هم ببريد.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: taraneh@mini ، Amirreza ، lorecance
(2010-09-14 ساعت 21:45)Ashkan78 نوشته:  دوست عزيز

شما بايد Military Records زو تزجمه كنيد كه شامل كارت پايان خدمت يا هر مدرك ديگه اي دال بر خدمت شما در هر يك از نيروهاي نظامي هست مي شه.

ضمنا... سن و سال شما رو نمي دونم اما اگه مدركي دال بر خدمت در ارتش پيش از انقلاب داريد (مثلا يه كارت شناسايي، حكم استخدامي، يا هر چيز مشابه) توصبه مي كنم اون رو هم ببريد.

54 ساله

پاسخ
تشکر کنندگان:

دوستان زیادی از من در مورد معافیت ها و نحوه ی رسیدگی در دفاتر پلیس +10 سوال میپرسند
یک سوال یکی از دوستان پرسیده و منتظر جواب من هست
انه که اگه معافیه جانبازی پدر بگیره اف بی ای چک میخوره؟
پاسخ
اگر کسی سربازی نرفته باشه و از معافیت تحصیلی استفاده کنه، باید نامه ی خاصی برای سفارت بفرسته؟ به جای کارت نظام وظیفه چیکار باید کنه؟
مرسی از پاسختون
پاسخ
(2010-09-20 ساعت 19:20)alirezagh نوشته:  اگر کسی سربازی نرفته باشه و از معافیت تحصیلی استفاده کنه، باید نامه ی خاصی برای سفارت بفرسته؟ به جای کارت نظام وظیفه چیکار باید کنه؟
مرسی از پاسختون

تا انجایی که می دانم برای سفارت نامه معاف تحصیلی نیازی نیست، در مورد سئوال دوم شما هم در همین تایپیک توضیحات کاملی داده شده ، از جمله آنها به پست های زیر مراجعه کنید :
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...8#pid74138

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...6#pid65376
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
از دوستان عزیزی که مشکل سربازی داشتند/دارند خواهش می کنم اگر در این زمینه اطلاعاتی کسب کرده اند مانند راه های قانونی حل مشکل در زمان دانشجویی، هزینه احتمالی، روش و مدت زمان لازم، محدودیت ها و یا هزینه ها و ریسک های احتمالی را در یک پست برای ثبت در انجمن مهاجرسرا و ویکی مهاجرسرا و نیز کمک به دیگر کاربران در این تاپیک ارسال کنند.
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، lorecance
دوستان با توجه باینکه یکی از بهانه های مشمولین برای خروج از کشور آزمون تافل هست و اینکه الان سازمان سنجش داره اینو برگزار میکنه ، پس دیگه نمیشه از این روش استفاده کرد. درست میگم؟

در حالی که این آزمون توایران برگزار میشه بازم میشه برای امتحان مثلا به ترکیه رفت؟ اگه میشه چطوری؟

ممنون
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، lorecance
(2010-09-20 ساعت 22:20)User نوشته:  از دوستان عزیزی که مشکل سربازی داشتند/دارند خواهش می کنم اگر در این زمینه اطلاعاتی کسب کرده اند مانند راه های قانونی حل مشکل در زمان دانشجویی، هزینه احتمالی، روش و مدت زمان لازم، محدودیت ها و یا هزینه ها و ریسک های احتمالی را در یک پست برای ثبت در انجمن مهاجرسرا و ویکی مهاجرسرا و نیز کمک به دیگر کاربران در این تاپیک ارسال کنند.
متشکرم

بنده شرایط معافی و روند پیگیریرو کامل میدونم
مشکل اینجاست میشه شاهنامه و وقت من تنگه
پاسخ
(2010-09-26 ساعت 22:01)free_free نوشته:  دوستان با توجه باینکه یکی از بهانه های مشمولین برای خروج از کشور آزمون تافل هست و اینکه الان سازمان سنجش داره اینو برگزار میکنه ، پس دیگه نمیشه از این روش استفاده کرد. درست میگم؟

در حالی که این آزمون توایران برگزار میشه بازم میشه برای امتحان مثلا به ترکیه رفت؟ اگه میشه چطوری؟

ممنون
آره می شه به بهانه محدودیت زمانی و تعدادی آزمون تافل در ایران اجازه خروج گرفت که اونم بستگی به موافقت دانشگاه داره

سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: Donkey chance ، lorecance

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان