کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی
(2010-11-20 ساعت 23:08)saint نوشته:  
(2010-11-20 ساعت 15:56)silia نوشته:  
(2010-11-14 ساعت 13:52)مهسا ح نوشته:  
(2010-10-31 ساعت 13:34)silia نوشته:  من يه سوال دارم.اگه دوستان جواب بدن خيلي ممنون ميشم.
چند نفر به خاطر ازدواج بعد از قبولي رد شدن؟
راستش ميخوام بدونم چند درصد احتمال رد شدن و چند درصد قبولي وجود دارد؟
من در گير و دار اين تصميم مهم هستم و از طرفي هم متاسفانه نامه اول رو دريافت نكردم و نميدونم كه حدودا كي مصاحبه دارم و رسما بين زمين و هوا گير كردم.
تصميم من براي ازدواج رسمي،آخر سال آينده است و اگر يكدفعه نامه دوم دستم برسه و بخوام خودم رو به مصاحبه برسونم ،كل برنامه هاي زندگيم به هم ميريزه.
واسه همين خواستم بدونم تا حالا چند نفر رد شدن.
منم خیلی مردد هستم و نمیدونم چه تصمیمی بگیرم. اگه رد کنن خیلی بد میشه. ریسکه. شما کیس نامبرت تقریبا چنده silia جان؟ چقدر فرصت واسه تصمیم داری؟ من ***43 ام. ولی به هر حال باید تصمیم بگیریم فرم 230 رو دوباره DHL کنیم!

مهسا جان ببخشيد كه اينقدر دير جواب ميدم
من متاسفانه نامه اول رو دريافت نكردم و همين موضوع باعث دلشوره بيشتر من شده.طبق پيگيريهاي من تا زماني كه نامه دوم يعني چند روز مانده به مصاحبه نياد،من نميتونم بفهمم كه كيسم چنده و اصلا نميتونم براش برنامه ريزي كنمSad
من واقعا قصد دارم ازدواج كنم ولي الان نه.بلكه حداقل اواخر سال آينده.
من واقعا دوست ندارم 5سال از بهترين سالهاي زندگي مشتركمو تك و تنها اونجا باشم و واقعا دوست دارم با همسرم برم.ولي اين نداشتن كيس نامبر براي من به يه مشكل بزرگ مبدل شده.
نه ميتونم الان ازدواج كنم كه اونطوري هروقت كه وقت مصاحبه رسيد آماده باشيم(بايد بگم واقعا الان امكان ازدواج رو نداريم) و نه ميتونم طبق برنامه خودمون عمل كنم چون اون طوري بايد تنها برم مصاحبه.Sad
واقعا كلافه ام.بهتره كه شما خدا رو شكر كني كه كيستو داري و حداقل ميدوني كه حدودا كي مصاحبه ميشي و خيلي بهتر از من ميتوني برنامه ريزي كني.
فكر كنم من با اين تفاسير بايد قيد امريكا رفتنو بزنمSad
خدا كمكم كن
یه سوال دوست من
شما برای اینکه نامه دوم رو از دست ندید چه کاری انجام دادید ؟؟؟
آدرس اول رو یادتون هست کجا دادید ؟
به نظر من همینجوری دست رو دست گذشتن کاری رو از پیش نمی بره
برای اینکه از این برزخ بیایید بیرون احتیاج به حرکت هست !!!
نمیخوام مایوستون کنم اتفاقا امیدوار هستم که کیس نامبر رو پیدا کنید
اما از طرفی نمی خوام وقتی سپتامبر شد و خبری از نامه نشد بگید ای کاش .....

دوست عزيز از توجهت ممنونم
بله، من چندين بار تلفن زدم،ايميل زدم ولي متاسفانه تنها حرفي كه ميزنن اينه كه تا زماني كه كيس نامبرتون رو به ما نگيد به دلايل امنيتي نميتونيم هيچ گونه پاسخي بديم
و از طرفي هم به صراحت گفتن كه فقط بايد صبر كني تا زمانيكه نامه دوم دستت برسه و اگر نرسيد براي لاتاري بعد دوباره ثبت نام كني
واقعا اوضاع بدي دارم
بچه ها تو رو خدا دعا كنيد هر چه زودتر و حداقل 2 ماه قبل از مصاحبه كيس نامبر رو به يه طريقي دريافت كنم تا بتونم برنامه ريزي كنم
خدايا منو از اين بلاتكليفي دربيار
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref
سلام دوستان.
من برای سفارت امریکا در ترکیه یک ایمیل زدم و در مورد اینکه قبل یا بعد از مصاحبه ازدواج کنم،ازشون راهنمایی خواستم.اونها هم در جواب برام ایمیل زیر رو
فرستادند.من برای شما گذاشتم،شاید به دردتون بخوره
Dear Sir / Madam,

We can not add your future wife in your case before your legal marriage. We may reschedule your interview after your wedding. Please contact us again once your file becomes current and you are scheduled an interview.

تشکر کنندگان: silia ، maaref
(2010-11-22 ساعت 11:00)silia نوشته:  
(2010-11-20 ساعت 23:08)saint نوشته:  
(2010-11-20 ساعت 15:56)silia نوشته:  
(2010-11-14 ساعت 13:52)مهسا ح نوشته:  
(2010-10-31 ساعت 13:34)silia نوشته:  من يه سوال دارم.اگه دوستان جواب بدن خيلي ممنون ميشم.
چند نفر به خاطر ازدواج بعد از قبولي رد شدن؟
راستش ميخوام بدونم چند درصد احتمال رد شدن و چند درصد قبولي وجود دارد؟
من در گير و دار اين تصميم مهم هستم و از طرفي هم متاسفانه نامه اول رو دريافت نكردم و نميدونم كه حدودا كي مصاحبه دارم و رسما بين زمين و هوا گير كردم.
تصميم من براي ازدواج رسمي،آخر سال آينده است و اگر يكدفعه نامه دوم دستم برسه و بخوام خودم رو به مصاحبه برسونم ،كل برنامه هاي زندگيم به هم ميريزه.
واسه همين خواستم بدونم تا حالا چند نفر رد شدن.
منم خیلی مردد هستم و نمیدونم چه تصمیمی بگیرم. اگه رد کنن خیلی بد میشه. ریسکه. شما کیس نامبرت تقریبا چنده silia جان؟ چقدر فرصت واسه تصمیم داری؟ من ***43 ام. ولی به هر حال باید تصمیم بگیریم فرم 230 رو دوباره DHL کنیم!

مهسا جان ببخشيد كه اينقدر دير جواب ميدم
من متاسفانه نامه اول رو دريافت نكردم و همين موضوع باعث دلشوره بيشتر من شده.طبق پيگيريهاي من تا زماني كه نامه دوم يعني چند روز مانده به مصاحبه نياد،من نميتونم بفهمم كه كيسم چنده و اصلا نميتونم براش برنامه ريزي كنمSad
من واقعا قصد دارم ازدواج كنم ولي الان نه.بلكه حداقل اواخر سال آينده.
من واقعا دوست ندارم 5سال از بهترين سالهاي زندگي مشتركمو تك و تنها اونجا باشم و واقعا دوست دارم با همسرم برم.ولي اين نداشتن كيس نامبر براي من به يه مشكل بزرگ مبدل شده.
نه ميتونم الان ازدواج كنم كه اونطوري هروقت كه وقت مصاحبه رسيد آماده باشيم(بايد بگم واقعا الان امكان ازدواج رو نداريم) و نه ميتونم طبق برنامه خودمون عمل كنم چون اون طوري بايد تنها برم مصاحبه.Sad
واقعا كلافه ام.بهتره كه شما خدا رو شكر كني كه كيستو داري و حداقل ميدوني كه حدودا كي مصاحبه ميشي و خيلي بهتر از من ميتوني برنامه ريزي كني.
فكر كنم من با اين تفاسير بايد قيد امريكا رفتنو بزنمSad
خدا كمكم كن
یه سوال دوست من
شما برای اینکه نامه دوم رو از دست ندید چه کاری انجام دادید ؟؟؟
آدرس اول رو یادتون هست کجا دادید ؟
به نظر من همینجوری دست رو دست گذشتن کاری رو از پیش نمی بره
برای اینکه از این برزخ بیایید بیرون احتیاج به حرکت هست !!!
نمیخوام مایوستون کنم اتفاقا امیدوار هستم که کیس نامبر رو پیدا کنید
اما از طرفی نمی خوام وقتی سپتامبر شد و خبری از نامه نشد بگید ای کاش .....
دوست عزیز خیلیا هستن که کیس نامبر ندارن و نامه دوم به دستشون نرسیده. شما 2 تا فرمو فرستادی براشون ؟ آخرین راه اینه که تنها بری مصاحبه و به امید خدا ویزا بگیریو گرین کاردتو بگیری. بعدش یه راه حلی میچینی. الان باید صبر کنی.با نگرانی فقط خودتو اذیت میکنی. به نظرم قید هیچیو نزن. نه امریکارو از دست بده نه همسر آیندتو.فعلا صبر کن.خدا بزرگه.انشاللا با همسرت باهم میرین.براشون بازم ایمیل بزن و پیگیری کن.

دوست عزيز از توجهت ممنونم
بله، من چندين بار تلفن زدم،ايميل زدم ولي متاسفانه تنها حرفي كه ميزنن اينه كه تا زماني كه كيس نامبرتون رو به ما نگيد به دلايل امنيتي نميتونيم هيچ گونه پاسخي بديم
و از طرفي هم به صراحت گفتن كه فقط بايد صبر كني تا زمانيكه نامه دوم دستت برسه و اگر نرسيد براي لاتاري بعد دوباره ثبت نام كني
واقعا اوضاع بدي دارم
بچه ها تو رو خدا دعا كنيد هر چه زودتر و حداقل 2 ماه قبل از مصاحبه كيس نامبر رو به يه طريقي دريافت كنم تا بتونم برنامه ريزي كنم
خدايا منو از اين بلاتكليفي دربيار

وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
تشکر کنندگان: silia ، maaref
(2010-12-25 ساعت 08:02)Mojtabacazi نوشته:  سلام به همگي!
من خودم برنده نشدم بابام برنده شده و زماني كه ثبت نام كرده من كمتر از ٢١ سال داشتم! البته الان ديگه بيشتره.
مي خواستم بدونم كه اگه من الان قصد ازدواج داشته باشم چي ميشه؟ چي كار بايد بكنم؟ اصلا اگه ازدواج كنم ديگه ميتونم برم يا نه؟ همسرم چهجوري ميتونه بياد؟
كيس نامبر ما ٤٣xxx وحالا حالاها كارنت نمي شه!

دوست عزیز؛ فرزندان زیر 21 سال (زمان ثبت نام ملاکه) به شرط مجرد بودن میتونند بعنوان همراه پدر یا مادر ویزا بگیرند. پس اگه تصمیم به رفتن دارید صبر کنید(( فعلا" ازدواج نکنید)) ویزاتون رو بگیرید بعد در یک پروسه کمتر از یک سال میتونید همسرتان را ببرید آمریکا.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref
(2010-12-25 ساعت 12:17)Mojtabacazi نوشته:  
(2010-12-25 ساعت 09:05)rayan.s نوشته:  
من خودم برنده نشدم بابام برنده شده و زماني كه ثبت نام كرده من كمتر از ٢١ سال داشتم! البته الان ديگه بيشتره.
مي خواستم بدونم كه اگه من الان قصد ازدواج داشته باشم چي ميشه؟ چي كار بايد بكنم؟ اصلا اگه ازدواج كنم ديگه ميتونم برم يا نه؟ همسرم چهجوري ميتونه بياد؟

دوست عزیز؛ فرزندان زیر 21 سال (زمان ثبت نام ملاکه) به شرط مجرد بودن میتونند بعنوان همراه پدر یا مادر ویزا بگیرند. پس اگه تصمیم به رفتن دارید صبر کنید(( فعلا" ازدواج نکنید)) ویزاتون رو بگیرید بعد در یک پروسه کمتر از یک سال میتونید همسرتان را ببرید آمریکا.موفق باشید

ممنون از جوابتون! اين پروسه ١ساله چهجوريه؟ كجا ميتونم مراحل رو ببينم؟

دوست عزیز؛اول ویزات رو بگیر بعد برو آمریکا تازه از اونجا با گرفتن وکیل این پروسه تقریبا" یکساله شروع میشه.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: ehsan.birjandian ، maaref
(2010-12-25 ساعت 13:49)rayan.s نوشته:  

دوست عزیز؛اول ویزات رو بگیر بعد برو آمریکا تازه از اونجا با گرفتن وکیل این پروسه تقریبا" یکساله شروع میشه.موفق باشید

رایان جان ممنونم از راهنماییهاتون
من همه ی پست های این تاپیک رو خوندم ولی در پست شماره 59 گفتید که

""دوست عزیز؛ اگر قبل از ارسال فرم ها ازدواج کنید همسرتون با شما ویزا میگیره ولی اگر بعد اخذ ویزا ازدواج کنی پروسه ایی 3 تا 6 سال طول میکشه که همسرتون گرین کارت بگیره. حالا اگه قبل ازدواج فرم ها رو ارسال کردی دوباره فرم ها رو پر کن وبراشون ارسال کنید. ((این سوالی بود که تو سال 2009 تو سایت وزارت امورخارجه آمریکا مربوط به لاتاری مطرح و پاسخ داده شده بود-در حال حاضر چقدر طول میکشه نمیدونم)) ""

با توجه به این پست میخواستم بدونم اگر بعد از این که ویزا گرفتم ازدواج کنم چه مدت طول میکشه که واسه همسرم هم ویزا بگیرم؟ و اینکه شرایط پست 59 با این پست فرق میکنه که اون 3 تا 6 ساله و در این پست 1 سال ؟؟

بسیار ممنونم
شماره کیس:26XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:نگرفتم
کنسولگری:مالزی
ارسال فرمهای سری اول:9/AUG/2010
آپدیت کردن فرم های سری اول بدلیل ازدواج:31/JAN/2011
تاریخ کارنت شدن:May 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: از طریق ایمیلMay 19, 2011
تاریخ مصاحبه: 14 jun
جمع تقریبی هزینه ها:نفری 1900$
دریافت ویزا:یه ضرب
(2010-12-25 ساعت 15:49)ehsan.birjandian نوشته:  
(2010-12-25 ساعت 13:49)rayan.s نوشته:  

رایان جان ممنونم از راهنماییهاتون
من همه ی پست های این تاپیک رو خوندم ولی در پست شماره 59 گفتید که

""دوست عزیز؛ اگر قبل از ارسال فرم ها ازدواج کنید همسرتون با شما ویزا میگیره ولی اگر بعد اخذ ویزا ازدواج کنی پروسه ایی 3 تا 6 سال طول میکشه که همسرتون گرین کارت بگیره. حالا اگه قبل ازدواج فرم ها رو ارسال کردی دوباره فرم ها رو پر کن وبراشون ارسال کنید. ((این سوالی بود که تو سال 2009 تو سایت وزارت امورخارجه آمریکا مربوط به لاتاری مطرح و پاسخ داده شده بود-در حال حاضر چقدر طول میکشه نمیدونم)) ""

با توجه به این پست میخواستم بدونم اگر بعد از این که ویزا گرفتم ازدواج کنم چه مدت طول میکشه که واسه همسرم هم ویزا بگیرم؟ و اینکه شرایط پست 59 با این پست فرق میکنه که اون 3 تا 6 ساله و در این پست 1 سال ؟؟

بسیار ممنونم

دوست عزیز؛ ازدواج برنده لاتاری با کسی که همراه پدر و مادرش هست و خلاصه برنده اصلی نیست فرق میکنه. تو اون ارسالم نوشتم مربوط به سوال و جواب سایت وزارت امورخارجه آمریکا در سال 2009 بوده که الان که دو بار رفتم سفارت اونجا افرادی که دیدم کیسشون یه سال کمتر طول کشیده بود. فراموش نشه یه سال مال وقتیه که شما حداقل تو آمریکا کار داشته باشید نه نرفته بگی میخوام زن بگیرم و بیارمش آمریکا.موفق باشید.
اصلاحیه : در یه برنامه وکیل مهاجرت بطور دقیق گفت: مدت زمان انتظار ویزای ازدواج اگه شخص شهروند آمریکا باشه حدود 1 سال و اگه گرین کارت دار باشه حدود 2 تا 2.5 سال طول میکشه. که اول ویزای 90 روزه میدن و بعد اگر ازدواج کنند ویزای اقامت صادر میشه.

سلام دوستان.
همونطوری که قبلا گفتم،من به تازگی ازدواج کردم و الان دارم فرمهای 230 رو پر می کنم.در یک قسمت از این فرم آدرس همسرم رو خواستند(البته گفته که اگر با آدرس شما متفاوت هست) حالا آدرس ما هم متفاوته.چون ما تازه عقد کردیم و هنوز مستقل زندگی نمی کنیم.
حالا اگر در اون قسمت آدرس های متفاوت بنویسیم مشکلی پیش نمیاد؟
لطفا اگر کسی تجربه مشابه داره راهنمایی کنه.
خواهشا زوددددددددددددددد
بازم ممنونم از همتون

تشکر کنندگان: lorecance ، maaref
سلام به دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم و مدارک واسه kcc پست کردم البته این کارو فکر کنم یکم دیر انجام دادم .چون من تاریخ مصاحبه ام رو از طریق کی سی سی فهمیدم که 1 فبریه است و تاریخ ارسال نامه دوم رو زده 10 دسامبر من مدارکی که خواسته بودن رو 11 دسامبر پست کردم . الان نمی دونم باید چیکار کنم مدارکم رو واسه آنکارا بفرستم ؟ اگه اره، چه جوری و با چه عنوانی؟البته کیسم تو سایت انکارا هنوز اعلام نشده بود با توجه به اینکه آپدیتش مال 16 دسامبر . از راهنماییتون بسیار متشکرم
(2010-12-30 ساعت 17:23)meysam_rsh نوشته:  سلام به دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم و مدارک واسه kcc پست کردم البته این کارو فکر کنم یکم دیر انجام دادم .چون من تاریخ مصاحبه ام رو از طریق کی سی سی فهمیدم که 1 فبریه است و تاریخ ارسال نامه دوم رو زده 10 دسامبر من مدارکی که خواسته بودن رو 11 دسامبر پست کردم . الان نمی دونم باید چیکار کنم مدارکم رو واسه آنکارا بفرستم ؟ اگه اره، چه جوری و با چه عنوانی؟البته کیسم تو سایت انکارا هنوز اعلام نشده بود با توجه به اینکه آپدیتش مال 16 دسامبر . از راهنماییتون بسیار متشکرم

تبریک میگم امیدوارم همیشه خوش باشید.
بعد تعطیلات (4 ژانویه) یه ایمیل بزن به KCC ببین نامه و مدارکت رسیده اگه لازم باشه برای سفارت ارسال کنی KCC تو جواب ایمیل بهت میگه. بازم کار از محکم کاری عیب نمی کنه موقع ارسال مدارکت برای سفارت مطابق فرم سفارت مدارک متاهلی را برای خودت و خانومت ارسال کن و فرمهای 230 را هم برای خودت و خانومت که پر کردی یک نسخه بفرست و یک سری هم ببر با خودت سفارت.موفق باشی

تشکر کنندگان: lorecance ، maaref
(2010-12-30 ساعت 18:31)rayan.s نوشته:  

بعد تعطیلات (4 ژانویه) یه ایمیل بزن به KCC ببین نامه و مدارکت رسیده اگه لازم باشه برای سفارت ارسال کنی KCC تو جواب ایمیل بهت میگه. بازم کار از محکم کاری عیب نمی کنه موقع ارسال مدارکت برای سفارت مطابق فرم سفارت مدارک متاهلی را برای خودت و خانومت ارسال کن و فرمهای 230 را هم برای خودت و خانومت که پر کردی یک نسخه بفرست و یک سری هم ببر با خودت سفارت.موفق باشی

ممنون 'rayan.s' جان از راهنمایی هاتون و وقتی که می زارین
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref
(2010-12-30 ساعت 19:06)meysam_rsh نوشته:  

من یه متن فرستادم مبنی بر اینکه اطلاعاتم رسیده یا نه که این ایمیل رو واسم فرستادن باید چیکار کنم حالا ؟با سفارت تماس بگیرم ؟اگه آره چه جوری ؟
Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Ankara on February 1, 2011. A notification letter was sent to you on December 15, 2010. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy.
تشکر کنندگان: mitr.p ، maaref
(2010-12-31 ساعت 13:48)meysam_rsh نوشته:  

من یه متن فرستادم مبنی بر اینکه اطلاعاتم رسیده یا نه که این ایمیل رو واسم فرستادن باید چیکار کنم حالا ؟با سفارت تماس بگیرم ؟اگه آره چه جوری ؟

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Ankara on February 1, 2011. A notification letter was sent to you on December 15, 2010. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy.

خوب مدارک ازدواج و فرمها 230 رو کلیه مدارک آنکارا را مطابق لیستی که USER عزیز در صفحه 4 یا 5 تایپیک دریافت نامه دوم نوشتن برای آنکارا ارسال کنید.موفق باشید

یعنی رابطه دو نفر از یک جنس؟؟
فکر نمیکنم راهی باشه
البته این نظر منه
(2010-12-31 ساعت 13:48)meysam_rsh نوشته:  

من و همسرم درست مثل شما بودیم با این تفاوت ک قبل از تاریخ مصاحبه دوم ازدواج کردیم
به نظر من هم برای سفارت ایمیل بزنید و بگید ازدواج کردید
البته ما به kcc زدیم و در طی ایمیل بعدی من و همسرم مدارکی رو براشوون میل کردیم:
فرم 230 هم برای خودم و هم همسرم(چون مشخصات شوهرم به طبع بعد از ازدواج برای وضعیت تاهل تغییر کرده بود)
کپی و ترجمه سند ازدواج
کپی و ترجمه شناسنامه متن
عکس من
بهتره شما هم سریعا این ها رو اماده داشته باشید
mitr.p عزيز متشكرم براي جوابتون

نميدونم چرا سوال من پاك شد مهم نيست بله منظور من همون هستش البته من فهميدم كه ميشه طي درخواستي مطرح بشه در هر صورت درود
كاشكي دلم رسوا بشه دريا بشه اين دو چشم پر آبم
روزي كه بختم باز بشه بي يار بشه اون كه اومد بخوابم
شهزاده روياي من شايد توي آن كس در خواب من آيد توي تو
از خواب شيرين نا گه پريدم او را نديدم ديگر كنارم به خدا
جانم رسيده از غصه بر لب هر روز و هر شب در انتظارم به خدا
تشکر کنندگان: mitr.p ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان