کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزا بولتن
سلام

من فکر میکنم به خاطر کلکی که NVC به درخواست کنندگان زده مورد اعتراض قرار میگیره البته ما ایرانیها که زوری نداریم اما کشورهای دیگه حتما این کار را انجام میدهند .که تمام کتگوریها به جز F4 یکی دو سال به عقب برگشته . واقعا این هم در نوع خودش بی نظیر است .
این هم هدیه سال نو NVC دستشان درد نکند .( دست گلشون درد نکنه ) .
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان:
تلفن گویای هم که از دسترس خارج شده(بوق اشغال مداوم)اینم خیلی عجیبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-11 ساعت 01:08)sasan_rock نوشته:  تلفن گویای هم که از دسترس خارج شده(بوق اشغال مداوم)اینم خیلی عجیبه
معمولا این ساعات خیلی سخته گرفتن این شماره....اگه نمی خواین با اپراتور حرف بزنین و فقط می خواین از کیستون با خبر شین صبح ها زنگ بزنین راحت می گیره.

من الان خیلی گیجم! من الان وضعیتم چی می شه؟! من همه ی مدارکمو فرستادم منتظر بودم که بگن تکمیله و منتظر وقت مصاحبه شم! الان چی می شه :-(

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-11 ساعت 01:08)sasan_rock نوشته:  تلفن گویای هم که از دسترس خارج شده(بوق اشغال مداوم)اینم خیلی عجیبه
دوست عزیز

من امروز تلفنی باهاشون تماس گرفتم . گفتند هنوز ویزا بولتن ماه دسامبر را دارند . و از اول ژانیویه ویزا بولتن جدید دستشان میرسد . هر چه هم گفتم که بابا در سایت رسمی خودتان ویزا بولتن ماه ژانویه اعلام شد است گفت من اطلاعی ندارم . نمیدانم با این مسخره بازیشان .

پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-11 ساعت 01:20)shahram es نوشته:  
دوست عزیز

من امروز تلفنی باهاشون تماس گرفتم . گفتند هنوز ویزا بولتن ماه دسامبر را دارند . و از اول ژانیویه ویزا بولتن جدید دستشان میرسد . هر چه هم گفتم که بابا در سایت رسمی خودتان ویزا بولتن ماه ژانویه اعلام شد است گفت من اطلاعی ندارم . نمیدانم با این مسخره بازیشان .

با 6033340700 تماس گرفتید؟اینکه دائم مشغوله
پاسخ
تشکر کنندگان:
من امروز صبح تماس گرفتم و گفت که مدارک و دریافت کردیم و تا شش هفته ی دیگه بررسی می کنیم و خبر می دیم!! الان که زیر گروه من دو سال به عقب رفته چی؟!!

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
آخه این خیلی مسخره است من متوجه نمی شو م و این کاملا غیر منطقی هستش چطور ممکن است وقتی ویزا های 2 ساله پیش را دادن و توی این مدت با همه 2008 مصاحبه شده چطور این امر غیر منطقی امکان داره خیلی خنده داره مگر اینکه به گفته دوستمون این طوری می خواهند کار را از سرشون باز کنند و وقتی هم تماس می گیری همه توی nvc بی خبر هستند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان

من از امروز دارم تلاش میکنم که از فکر این مهاجرت بیام بیرون هر وقت خبرمون دادن میریم . چون با این وضعیت خراب NVC به جز خورد شدن اعصاب چیزی در بر ندارد ! شما هم تمرین کنید ضرر نمیکنید .

چون چندین ماه صبر کردن و هر روز ویزا بولتن را چک کردن تا یکسال و نیم ویزا بولتن به جلو برود با چه خون دلی اما یک شبه یک و نیم سال به عقب برگشتن یعنی همه کشک .
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
(2010-12-11 ساعت 18:32)frozen mind نوشته:  
(2010-12-11 ساعت 11:12)samba نوشته:  http://www.travel.state.gov/pdf/Cut-off_...online.pdf
دوستان عزیز:
اتفاق عجیب و غریبی نیفتاده است. قبلا بارها اعلام شده است که احتمال پسرفت در شرایط خاص وجود دارد. نگاهی به لینک بالا بیندازید:
در ژوئن سال 2006 گروه F1 از 2001 به 1998 پسرفت داشته است.
در سال 2001 هم گروه F2A پسرفت داشته است و مثالهای دیگر.

از دقتتون ممنونم.

اگر ممكنه بفرمائيد مثلا در مثال بالا (F1) بعد از پسرفت، چقدر طول كشيد تا به حالت عادي برگردن؟
دوست عزیز

بعد از این اتفاق 3 ماه طول کشید تا به حالت قبل برگشت . البته باید دعا کنیم مثل سال 2007 و 2008 دیگر پیش نیاید چون پیش روی ویزا بولتن یک فاجعه بوده است .

البته فقط برای یک کتگوری در جولای 2006 این اتفاق افتاده بود . اما این اتفاق مبارک در زانویه 2011 امسال همزمان برای 4 کتگوری افتاده است .

اما به نظر بنده حقیر هر کس میتواند این اعتراض را از طریق تلفن یا ایمیل به NVC منتقل نماید فکر کنم بی اثر نیست . من شخصا هم تلفن زدم هم ایمیل . البته جواب تلفن را

درست و حسابی ندادند گفتند که اول سال جدید بولتن جدید بدستشان میرسد .

مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
یا سلام
میشه یه من بگید این جمله چه مرحله ای از کار منو نشون میده ؟ و بعدش چی میشه؟
Your Current Case Status for Form I129F, PETITION FOR FIANCE(E)
ممنون که راهنمائی میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
در سایت سفارت آمریکا تو آنکارا وقتی که در قسمت Immigrant Visas Interview Schedule نگاه میکنید, میبینین که در بعضی کتگوری ها مثل F2B کیس نامبر های سال 2007 یا حتی 2009 رو هم میدن,کسی از دوستان دلیلش رو میدونه؟در صورتیکه این ماه ویزا بولتن برای سال 2003 به قبل رو داره ویزا میده
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-28 ساعت 11:19)amir_khoramian نوشته:  در سایت سفارت آمریکا تو آنکارا وقتی که در قسمت Immigrant Visas Interview Schedule نگاه میکنید, میبینین که در بعضی کتگوری ها مثل F2B کیس نامبر های سال 2007 یا حتی 2009 رو هم میدن,کسی از دوستان دلیلش رو میدونه؟در صورتیکه این ماه ویزا بولتن برای سال 2003 به قبل رو داره ویزا میده
باتشکر

دوست عزیز ممکنه که یک دلیلش این باشه که کیس ها در اون سال به nvc رفتند و یا اینکه اشخاص مورد نظر کشور محل مصاحبه خود را در اون سال تغییر داده باشند مثلا شما اگه کیس نامبرت با 2004 شروع میشه و بعد کشور مصاحبه را تغییر بدهی شماره ات به سال جاری تغییر پیدا میکنه اما تو روند کار هیچ تاثیری نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Toranj ، minoo110 ، amir_khoramian
سلام به دوستان . تصور میکنم که توجه و اصرار به ویزا بولتن و اینکه آیا چقدر پیشرفت خواهد کرد یا نه ؟! فقط و فقط باعث به هم ریختن تمرکز دوستان و ناراحتی عزیزانمان در آمریکا میشود . رفقا از این فضا هر چه زودتر بیرون بیاییم به نفعمان است . شاید 1 هفته مانده به روز موعود اتفاقی ( انشا الله خوشایند ) برایمان بیفتد که نتوانیم حتی برای ویزیت هم به آمریکا برویم ! و شاید در آنجا روزی را ببینیم که دلمان بخواهد در ایران مانده بودیم ! البته امیدوارم همه ما در آنجا با سعی و تلاش و البته گاهی شانس بتوانیم شهروند مفیدی برای آن جامعه باشیم . عید مسیح (ع) رو به همتون تبریک میگم و همه میدونید که هر چی قرار باشد اتفاق بیفتد همان خواهد شد . دم همتون گرم .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، minoo110 ، Farshid22
سلام به دوستان،

با توجه به cut of date من به NVC تماس گرفتم و به منگفتند کهcase شما تکمیل شده،حالا ویزا بوللتین ۸ ماه از priority date عقب افتاده،سل ع‌ه من اینه که آیا باید منتظر نامهٔ مصاحبه باشم؟یا اینکه باید منتظر ویزا بولتین؟

مرسی‌

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.تا زمانی که priority date نرسیده باشه حتی اگه وقت مصاحبه بذارن(که احتمالش کمه) ویزا صادر نمیشه.
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
4 بهمن 1389 کلیر شدن بعد از 8 ماه و 2 روز
17 بهمن 89 تحويل پاسپورتها و آزمایشات جدید
تاريخ دريافت ويزا 21/11/ 89
تاریخ پرواز و ورود به آمریکا 22/12/ 89
تاریخ دریافت نامه خوشامدگویی 28/12/ 89
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ