کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات برندگان 2011 که نامه اول را دریافت نکرده اند
(2010-08-18 ساعت 16:42)sorooshii نوشته:  اگر ما برنده 2010 بودیم ، الان خیال تخت ، رفته بودیم پی زندیگیمون. یه ایمیل زده بودند بهمون، pdf نامه را فرستاده بودند و ...

حالا هر روز باید از پستچی ، مستخدم و کس و ناکس بپرسیم آقا برای ما نامه نیامد ؟؟؟

این کی سی سی ها هم اگر میگفتن آقا ، ما پرونده شما را بررسی کردیم و در تاریخ ...... برایتان نامه دوم را ارسال کردیم ، والا آدم 2 هفته از زمانی که پیش بینی میکنه برسه ، مرخصی می گرفت، کار و زندگیش را ول می کرد میرفت دم اداره پست هر روز، بس می نشستیم منتظر نامه ، اصلاً خودمون داوظلبانه کمک می کردیم، فی سبیل االهی ، در راه رضای حق و بندگان خدا.

بابا ای عزیزان کی سی سی ،توی جواب یکی از ایمیل ها بنویسید حداقل کی فرستادین لا....

هر روز عصرها که میشه ، چشم به مانیتور که یه جواب منطقی از کی سی سی ببینیم تا شب ساعت 2-1 ، از کار و زندگی افتادیم ، از هرچی ایمیل و کامپیوتر و ... دیگه حالم بهم می خوره Sad

من بيچاره كه كلا كارم كامپيوتره چي بگم؟
واقعا ديگه از هرچي لپ تاپ و اينترنت و قطعه ست حالم بهم ميخوره...
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان:
(2010-08-17 ساعت 14:55)narcis_ala نوشته:  سلام دوستان عزیز
من یه چند روزی مسافرت بودم و حالا که برگشتم این ایمیل از KCC برام رسیده .
Thank you for your inquiry.
You must submit the following information along with a written request to KCC to obtain your case number:
*Full name
*Date of birth
*Photo of the principal applicant
*Address used at the time of entry
*New mailing address (if applicable)
*Signature
Once this information is received, KCC will review your case and process your request accordingly.
نمی دونم شماهام چنین ایمیلی دریافت کردین یا نه؟
حالا نمی دونم که این چیزایی رو که خواستن باید ایمیل بزنم یا پست کنم؟
در ضمن من فرمهامو فرستادم و 6 آگوست به دست کمپبل رسیده و اینو در جواب ایمیلی که من برای دریافت رسیدن مدارکم فرستاده بودم برام فرستادن
من می خوام برای آدرس جدید آدرسی رو تو آمریکا بدم . نمی دونم که فکر خوبیه یا نه؟
گفتم این متن رو بزارم تا دوستان نظر بدن.....

سروش جان شما چه ایمیلی زدین که این جوابو دادن ؟؟؟؟؟؟
شماره کیس:26XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:نگرفتم
کنسولگری:مالزی
ارسال فرمهای سری اول:9/AUG/2010
آپدیت کردن فرم های سری اول بدلیل ازدواج:31/JAN/2011
تاریخ کارنت شدن:May 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: از طریق ایمیلMay 19, 2011
تاریخ مصاحبه: 14 jun
جمع تقریبی هزینه ها:نفری 1900$
دریافت ویزا:یه ضرب
تشکر کنندگان:
اینطور که از آمارگیر پیداست، به غیر از 1 نفر همه از تهران هستند..... پس مشکل اصلی مال اداره پست تهرانه!!!!
تشکر کنندگان: sorooshii
اون یه نفرم منم که از مشهدم.که مشهدو واسه نامم زیرورو کردمو پیدا نشد.پس اصلا از تهران نرسیده اینجا یا از کی سی سی.
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان:
(2010-08-18 ساعت 17:32)sorooshii نوشته:  
(2010-08-18 ساعت 17:25)ehsan.birjandian نوشته:  
You must submit the following information along with a written request to KCC to obtain your case number:
*Full name
*Date of birth
*Signature
Once this information is received, KCC will review your case and process your request accordingly.
در ضمن من فرمهامو فرستادم و 6 آگوست به دست کمپبل رسیده و اینو در جواب ایمیلی که من برای دریافت رسیدن مدارکم فرستاده بودم برام فرستادن

سروش جان شما چه ایمیلی زدین که این جوابو دادن ؟؟؟؟؟؟

والا احسان جان من هیچ کاره بیدم.

من اینو دریافت نکردم ، درواقع فوروارد کامنت narcis را شما فرستادید، این ایمیل برای narcis آمده. اما در جواب دریافت مدارک توسط کی سی سی آمده.

ببشخید سروش جان
عجب اشتباهی شد Big Grin
(2010-08-18 ساعت 21:07)taraneh@mini نوشته:  اون یه نفرم منم که از مشهدم.که مشهدو واسه نامم زیرورو کردمو پیدا نشد.پس اصلا از تهران نرسیده اینجا یا از کی سی سی.

به به
سلام ترانه خانم همشهری عزیز منم از مشهد هستم . آدرسی که اون زمان دادم منطقه آزادشهر بود. شما پست چه منطقه ای رو چک کردید ؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-17 ساعت 17:46)User نوشته:  
*Full name
*Date of birth
*Signature

پیش از هر چیز مطمئن شوید که آدرس ایمیل فرستنده KCCDV@state.gov است. اگر بود:

دوستان بدون کیس نامبر هر چه سریعتر اطلاعات زیر را فراهم کرده روی یک برگه چاپ کرده همراه با یک قطعه عکس جدید از خود (نه عکس ثبت نام اینترنتی، میتونید عکس همراه با فرم ها رو بفرستید اما من توصیه می کنم یک عکس جدید بفرستید.) به همون آدرس فرم ها با پست های DHL یا TNT بفرستید. آدرس پستی که این دفعه می فرستید باید مطمئن باشد. اگر کسانی در اروپا یا آمریکای شمالی آدرس پستی بستگان را دارند می توانند آن را اعلام کنند. (هر چند به نظر من آدرس پستی همینجا هم قابل اطمینان است.)

1- نام و نام خانوادگی کامل

2- تاریخ تولد به میلادی

3- آدرس پستی که موقع ثبت نام اینترنتی استفاده کرده بودید. دقت کنید این آدرس تا حد امکان حتا اسپل کلمات شبیه به آدرس ثبت نام اینترنتی باشد.

4- آدرس پستی جدید (این آدرس باید تا حد امکان دقیق باشد. اصلا نگران طولانی بودن آن نباشید. شما حتا می توانید پینگلیش بنویسید تا توسط پستچی ایرانی قابل خواندن و فهمیدن باشد. من توصیه می کنم که شما آدرس پستی خودتون رو به فارسی هم بنویسید. روی یک برگه کوچک چاپ کنید و همراه با این نامه ارسال کنید. حتا می توانید آدرس را با دستخط به فارسی روی یک برچسب بزرگ بنویسید تا آنها این برچسب را "شاید" روی نامه شما بچسبانند و نامه با آسودگی خاطر برسد. فقط یادتان باشد بالای آدرس فارسی خود به انگلیسی بنویسید ADDRESS و یا TO:

5- امضای شما. این امضا باید دقیقا با امضای فرم ها و امضای پاسپورت یکسان باشد.

6-همراه با یک قطعه عکس.
این عکس باید دقیقا مشخصات عکس ارسالی همراه با فرمها را داشته باشد. 5*5 سانتیمتر، زمینه سفید، رو به دوربین بدون عینک، بدون کلاه ..... چهره سه چهارم تصویر باشد.

7- درخواست رسمی با دستخط شما. من ترجیح میدهم با دستخط خودم بنویسم این جور مواقع که می خواهند راستی آزمایی کنند.
(این را از روی تجربه می گویم که یک زمانی سفارت فرانسه از من یک درخواست می خواست. تاکید فراوان داشتند که با دستخط خود من باشد. برای اینکه یک وقت خوانا نباشد، می توانید همزمان همان درخواست را تایپ و چاپ هم بکنید و هر دو را امضا کنید.)
در خواست باید به این مضمون باشد:
---------------------------
به مبادی ذیربط

اینجانب، .......نام و نام خانوادگی کامل، با تاریخ تولد ....... تاریخ دقیق تولد در تاریخ 1 آگوست با چک کردن وضعیت خود متوجه شده ام که برنده شده ام. از این رو درخواست می کنم شماره پرونده من را به آدرس اعلام شده برای من ارسال کنید.
نام و نام خانوادگی
تاریخ نوشتن نامه
امضا
---------------
این نامه باید به انگلیسی باشد. امضای شما در همه حال باید با امضای فرم ها و پاسپورت یکسان باشد.

زمانی که این نامه به KCC رسید آنها این اطلاعات را با اطلاعات ثبت نام و فرم های شما از جمله امضا، و عکس مطابقت می دهند و پس از تایید کیس نامبر را ارسال می کنند.

دقت کنید عمل نکردن به هرکدام از این نکات ممکن است موجب عدم تایید شما شود.

موفق باشید

با سلام به user عزیز
اجبارا باید آدرس ثبت نام اینترنتی رو بنویسیم ؟؟؟ آخه من آدرسی که زمان ثبت نام دادم رو دقیق به یاد ندارم و بین آدرس مالزی و ایران شک دارم آخه در اون زمان من در مالزی ثبت نام کردم و تا جایی که یادم هست آدرس ایران دادم . از این جهت نامه رو در هر دو جا چک کردم که نرسیده بود . به نظر شما باید چیکار کنم ؟؟ و کدوم آدرس رو بنویسم ؟؟؟
تشکر کنندگان:
سلام
بچه ها می تونید عکس کاور نامه را که b!ta عزیز زحمتش رو کشیده، از لینک زیر ببینید.

I WANT IT
تشکر کنندگان: sorooshii ، narcis_ala
(2010-08-18 ساعت 21:47)ehsan.birjandian نوشته:  با سلام به user عزیز
اجبارا باید آدرس ثبت نام اینترنتی رو بنویسیم ؟؟؟ آخه من آدرسی که زمان ثبت نام دادم رو دقیق به یاد ندارم و بین آدرس مالزی و ایران شک دارم آخه در اون زمان من در مالزی ثبت نام کردم و تا جایی که یادم هست آدرس ایران دادم . از این جهت نامه رو در هر دو جا چک کردم که نرسیده بود . به نظر شما باید چیکار کنم ؟؟ و کدوم آدرس رو بنویسم ؟؟؟

بله، آدرس حتما باید آدرس زمان ثبت نام اینترنتی باشد.

راستی این هم عکس هایی از نامه من! یادش به خیر اون روزای اول که نامه رو گرفته بودم ....
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid51013
تشکر کنندگان: alirezagh ، narcis_ala
(2010-08-19 ساعت 07:03)User نوشته:  

راستی این هم عکس هایی از نامه من! یادش به خیر اون روزای اول که نامه رو گرفته بودم ....

سلام
کد پستی شما را هم روی پاکت نوشته بودند؟ کجای آدرس کد پستی را فرستادید؟ منظورم اینه که کد پستی را در انتهای آدرس نوشتید؟
postal code نوشته بودید یا zip code?
چون من فکر می کنم KCC بعضی از آدرسهایی که طولانی هستند را فقط بخشی از آدرس را روی پاکت می نویسد
تشکر کنندگان:
alireza جان آدرس من فقط 1 شماره پلاك داره و اسم خيابون و در آخر هم "تهران".اگه منظورت اينه كه آدرساي پيچيده اين مشكل رو داره؟بايد بگم كه آدرس من خدايي خيلي سرراسته ولي نامه براي منم نيومده.ديگه از اين سرراست تر چي ميخوان؟
اگه اينجوري باشه پس چرا واسه من نيومده؟
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: alirezagh
سلام
دوستان عزیز؛ من که کاملا از دست KCC گیج شدم، طبق آخرین تماسی که با KCC گرفتم باورتون نمیشه که از من خواستند که فرم ها را ایمیل کنم و آدرس پستی را در بخش Subject Line بنویسم! البته هیچ اطلاعاتی از من نداشتند، یعنی این موضوع برای من تنها نیست.
در جواب اینکه مبادا نامه دوم هم سرنوشتی مثل نامه اول داشته باشه گفتند اگر نامه اول نرسیده به خاطر اشتباه بودن آدرس بوده و خواستند که آدرس را کامل و دقیق کنیم.
ولی گفتند پس از ایمیل کردن فرم ها تا 3 روز بعد پاسخ میدند و تقاضاهایی مثل پست VIP و غیره هم منتفیه.
در ضمن منتظر این نباشید که کیس نامبر یا نامه اول را برای شما ایمیل کنند، این طوری که گفتند ایمیل کردن اطلاعات غیر ممکنه!

به یک موضوع هم تاکید کردند که نرسیدن نامه یا کیس نامبر تاثیری در طی شدن پروسه کیس نداره و روند پرونده ما در هر صورت ادامه داره!
تشکر کنندگان:
آخه چطوري پروسه ما ادامه داره وقتي كه تا بهشون كيس نامبر خودمون رو اعلام نكنيم يه جواب درست بهمون نميدن؟
تازه چطوري بدون كيس نامبر بفهميم كه كي وقت مصاحبه مونه؟
يا بايد بگن ما با اينفرميشن نامبر اطلاع ميديم يا كيس نامبر رو بهمون اعلام كنن.از اين 2حالت كه خارج نيست.
در غير اينصورت چطوري بفهميم؟
(2010-08-19 ساعت 10:00)alirezagh نوشته:  سلام
دوستان عزیز؛ من که کاملا از دست KCC گیج شدم، طبق آخرین تماسی که با KCC گرفتم باورتون نمیشه که از من خواستند که فرم ها را ایمیل کنم و آدرس پستی را در بخش Subject Line بنویسم! البته هیچ اطلاعاتی از من نداشتند، یعنی این موضوع برای من تنها نیست.
در جواب اینکه مبادا نامه دوم هم سرنوشتی مثل نامه اول داشته باشه گفتند اگر نامه اول نرسیده به خاطر اشتباه بودن آدرس بوده و خواستند که آدرس را کامل و دقیق کنیم.
ولی گفتند پس از ایمیل کردن فرم ها تا 3 روز بعد پاسخ میدند و تقاضاهایی مثل پست VIP و غیره هم منتفیه.
در ضمن منتظر این نباشید که کیس نامبر یا نامه اول را برای شما ایمیل کنند، این طوری که گفتند ایمیل کردن اطلاعات غیر ممکنه!

به یک موضوع هم تاکید کردند که نرسیدن نامه یا کیس نامبر تاثیری در طی شدن پروسه کیس نداره و روند پرونده ما در هر صورت ادامه داره!

يعني چي؟يعني ما هم بايد همينكارو بكنيم؟
تشکر کنندگان:
سلام من از شیراز هستم و نامه ۱ رو نگرفتم ۱6 دهم فرم هارو با تی ن تی فرستادم و تا ۲ روز دیگه به‌ دستشون میرسه نتیجی اخلاقی‌ این هست که پست ایران ..... هست من مبلغ ۳۹۰۰۰ تومن بیشتر ندادم . دیدم بعضی‌ از دوستان حسابی‌ پیاده شدن ۶۵۰۰۰ تومن و ..... نکنید اینکارارو ۳ روز با ۵ روز تفاوتی نمی‌کنه به‌ خدا .
راستی‌ من تمام مکاتباتی که با kcc داشتم ۲ روزه جوابمو میدان نمیدونم چرا دوستان از کند بودنه اونها شاکی‌ هستن به خدا اینطوری نیست من هر چی‌ که می‌پرسم سریع جوابمو میدان . امید وارم که هرچه سریعتر مشکل این کس نامبر رو هم حل کنن و من که از همه دیرتر نامه هامو فرستادم بیام و اعلام کنم که کس نامبر رو گرفتم به خدا این همه استرس ندید این همه ناامید نباشید همیشه به خدا امید داشته باشید کارا خودش درست میشه .
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
تشکر کنندگان: alirezagh
دوستان خواهش می‌کنم وقتی‌ می‌خواهید نامه به kcc بفرستید از طریقه ایمیل همه با ۱ فرمت نفرستید که شک کنم همه برای خودشون ۱ فرمتی رو درست کنند من ۱ دونه به صورت نمونه میزارم که ببینید آخه وقتی‌ همه ۱ جور نامه بفرستم این‌ها مشکوک میشن حق هم دارن شما جای اونها بودید این شکو نمیکردید .
[/align]
To: the Department of State’s Kentucky Consular Center

Dear Sir/Madam

sub:Non-receipt of selectee letter (case number)

This is to bring to your kind notice that I (....... ..............) date of birth: ../../....
with the confirmation number: 20111......... was notified by the KCC that my Diversity Visa entry was selected in the DV-2011 lottery.
This letter is to bring to your attention that I have not yet received a selectee letter.
Responding to your reply I visited the website suggested but wasn't able to fill the required form DSP-122 with all the details due to the fact that I haven’t received my case number to this date.
Please guide me on the steps I should take to receive my case number to go further with the required steps to be followed.

Thanking You
..........
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
تشکر کنندگان: User ، narcis_ala
(2010-08-19 ساعت 07:03)User نوشته:  

مرسی user عزیز
اگر هر دو آدرسی رو که بینشون شک دارم واسشون بنویسم و توضیح بدم که یکی از این دو آدرس بوده به نظر شما ممکنه ؟؟؟
آخه اگر یه آدرس رو بدم و آدرس زمان ثبت نامم اون نباشه شک میکنند . اگه راه دیگه ای به نظرتون میرسه کمکم کنید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان