کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
سلام خدمت دوستان.
من تازه عضو این سایت شدم.
من علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستم.
در این زمینه هم اطلاعاتی رو جمع آوری کرده ام.
این اطلاعات شامل شرایط و روند برنامه ee، هزینه زندگی در کانادا و مشاغل و حقوق آن ها است.
حالا سوالی که من دارم اینه که با توجه به شرایط من که خواهم گفت، چقدر طول میکشه کار گیر بیا؟ برای چند مدت باید از جیب خرج کرد؟
فوق لیسانس عمران، سازه هیدرولیکی، سه سال سابقه کار در کارگاه ساختمانی بزرگ، مسلط به اتوکد، زبان در حد آیلتس7
من و همسرم و یه پسر 7 ماهه قصد مهاجرت داریم.
یه سوال هم راجع به امتباز استانی دارم و اون اینه که چطور میشه امتیازش رو گرفت؟ آیا باید مدارک رو برای اون ها هم فرستاد و منتظر شد که نومینیت کنن؟ بعد باید حتما تو همون استان کار و زندگی کرد؟ممنون میشم اگه توضیح بدید یا منبع معرفی کنید خودم مطالعه کنم.
ممنون از همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

پس از اینکه اسم کسی از express entry در بیاد، براش ویزای ورود به کانادا صادر میشه یا اینکه باید برای Skilled Worker اقدام کنه؟
بدون Job Offer چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟ (فوق لیسانس کامپیوتر، 2 سال سابقه کار در شرکت معتبر کامپیوتری، آیلتس 6.5)

ممنون...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. منو همسرم و دو تا بچه خردسالم تصمیم به مهاجرت کانادا گرفتیم. از لحاظ تحصیلی مدرک خوبی نداریم. شما به چه روشی اقدام کردید. لطف کنید منو راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-27 ساعت 20:39)majid3612 نوشته:  با سلام

پس از اینکه اسم کسی از express entry در بیاد، براش ویزای ورود به کانادا صادر میشه یا اینکه باید برای Skilled Worker اقدام کنه؟
بدون Job Offer چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟ (فوق لیسانس کامپیوتر، ۲ سال سابقه کار در شرکت معتبر کامپیوتری، آیلتس ۶.۵)

ممنون...
کسی که از EE در میاد ازش مدیکال وسابقه کار و مدارک تحصیلی و ایلتس را می خواهند.
با این نمره ایلتس بعیده در حال حاظر از EE دریباد مگر اینکه شرایط عوض بشه و برای افرادی که رشته های های دیمند و مهندسی درس خوانده اند امتیاز ویژه ایی قائل بشوند در حال حاظر شما نیاز به ایلتس 7.5 به بالا دارید تا بتوانید به مرحله بعد بروید.

با ارزوی موفقیت برای همه .
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: khorsandi
دوستان عزیزم سلام من و همسرم از بازمانده های کم شانس لاتاری 2015 هستیم که کارنت نشدیم . الان بعد کلی غصه خوردن تصمیم گرفتیم اگه بشه واسه کانادا اقدام کنیم اما نمیدونیم از کجا و چه جوری؟ واسه 2016 کی ثبت نامشه؟ من فوق لیسانس کشاورزی گرایش سازه آبی هستم 7 سال سابقه کاری و مدیریتی و 1 سال هم سابقه تدریس و همسرم کارشناسی مهندسی مواد متالوژی 2 سال رشته خودش سابقه کار و 6 سال زمینه آبی سابقه کار داره و اگر کسی هست راهنماییمون کنه ممنون میشم . از مراحل ابتداییShy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-01 ساعت 10:37)samaneh1081 نوشته:  دوستان عزیزم سلام من و همسرم از بازمانده های کم شانس لاتاری ۲۰۱۵ هستیم که کارنت نشدیم . الان بعد کلی غصه خوردن تصمیم گرفتیم اگه بشه واسه کانادا اقدام کنیم اما نمیدونیم از کجا و چه جوری؟ واسه ۲۰۱۶ کی ثبت نامشه؟ من فوق لیسانس کشاورزی گرایش سازه آبی هستم ۷ سال سابقه کاری و مدیریتی و ۱ سال هم سابقه تدریس و همسرم کارشناسی مهندسی مواد متالوژی ۲ سال رشته خودش سابقه کار و ۶ سال زمینه آبی سابقه کار داره و اگر کسی هست راهنماییمون کنه ممنون میشم . از مراحل ابتداییShy

ابتدایی ترین مرحله اینه که شما باید ابتدا مدرک ایلتس خود را بگیرید . . البته تا زمانی که ایلتس 6 در هر 4 باند نداشته باشید کاری نمی توانید انجام دهید پس ابتدا لطفا مدرک ایلتس را بگیرید سپس به فکر مراحل بعد باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: samaneh1081
من مدرک فوق دیپلم حسابداری. بدون سابقه کار و مدرک ارایشگری از فنی و حرفه ای هستم. همسرم سابقه ۶سال بیمه و کار در پتروشیمی ماهشهر و عسلویه به همراه چند مدرک از خود پتروشیمی هستن. دو سال هم فست فود داشتن. سه سال هم بنگاه املاک. خودم هم یک سال بنگاه املاک دارم. همسرم قراره دوره فنی و حرفه ای هم بگذرونه،به خاطر مهاجرت. ایا راهی هست که ما واسه کانادا یا استرالیا اقدام کنیم. زبان هم مشکلی نیست. مربی میگیریم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایا تاپیکی هست که دفاتر مهاجرت معتبر و قابل اطمینان رو معرفی کرده باشه؟
ممنون میشم اگه لینکشو اینجا بزارید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-01 ساعت 11:06)ParsTrader نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 10:37)samaneh1081 نوشته:  دوستان عزیزم سلام من و همسرم از بازمانده های کم شانس لاتاری ۲۰۱۵ هستیم که کارنت نشدیم . الان بعد کلی غصه خوردن تصمیم گرفتیم اگه بشه واسه کانادا اقدام کنیم اما نمیدونیم از کجا و چه جوری؟ واسه ۲۰۱۶ کی ثبت نامشه؟ من فوق لیسانس کشاورزی گرایش سازه آبی هستم ۷ سال سابقه کاری و مدیریتی و ۱ سال هم سابقه تدریس و همسرم کارشناسی مهندسی مواد متالوژی ۲ سال رشته خودش سابقه کار و ۶ سال زمینه آبی سابقه کار داره و اگر کسی هست راهنماییمون کنه ممنون میشم . از مراحل ابتداییShy

ابتدایی ترین مرحله اینه که شما باید ابتدا مدرک ایلتس خود را بگیرید . . البته تا زمانی که ایلتس ۶ در هر ۴ باند نداشته باشید کاری نمی توانید انجام دهید پس ابتدا لطفا مدرک ایلتس را بگیرید سپس به فکر مراحل بعد باشید .

ممنون از شما. ثبت نام 2016 میدونین کیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-02 ساعت 02:18)samaneh1081 نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 11:06)ParsTrader نوشته:  

ابتدایی ترین مرحله اینه که شما باید ابتدا مدرک ایلتس خود را بگیرید . . البته تا زمانی که ایلتس ۶ در هر ۴ باند نداشته باشید کاری نمی توانید انجام دهید پس ابتدا لطفا مدرک ایلتس را بگیرید سپس به فکر مراحل بعد باشید .

ممنون از شما. ثبت نام ۲۰۱۶ میدونین کیه؟

مهاجرت به کانادا بالاتاری متفاوت است . شما هر وقت ایلتس گرفتید می توانید برای کانادا اپلای کنید. چه امروز چه چند ماه بعد . محدودیت زمانی برای اپلای کردن وجود ندارد .
پاسخ
تشکر کنندگان: fairy ، sherwean001
با سلام
من 30 سالمه.مجردم
فوق لیسانس مکانیک جامدات هستم 2 سال سابقه در شرکت مربوط گاز سی ان جی خودرو دارم دارم.2 سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.
زبانم در حد اینترمدیت هست ولی ایلتس ندارم الان کلاس زبان میرم.
میخوام بدونم برای اقامت کانادا چقدر شانس دارم؟ از چه طریقی باید اقدام کنم؟ چقدر طول میکشه؟از کجا باید شروع کنم؟
چند ساله لاتاری شرکت میکنم دیگه نا امید شدم خیلی دوس دارم برم امریکا یا کانادا ولی ولی میگن سخته به این راحتی اقامت نمیدن و فقط از طریق سرمایه گذاری راحته که منم پولشو ندارم.اونجا دکتری هم نمیخام بخونم چون سخته ولی اگه یه رشته دیگه باشه مثلا مدیریت اینا بد نیست واسه لیسانس یا فوق بخونم لطفا منو کامل راهنمایی کنید
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-03 ساعت 13:15)eng2006 نوشته:  با سلام
من 30 سالمه.مجردم
فوق لیسانس مکانیک جامدات هستم ۲ سال سابقه در شرکت مربوط گاز سی ان جی خودرو دارم دارم.۲ سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.
میخوام بدونم برای اقامت کانادا چقدر شانس دارم؟ از چه طریقی باید اقدام کنم؟ چقدر طول میکشه؟از کجا باید شروع کنم؟
چند ساله لاتاری شرکت میکنم دیگه نا امید شدم خیلی دوس دارم برم آمریکا یا کانادا ولی ولی میگن سخته به این راحتی اقامت نمیدن و فقط از طریق سرمایه گذاری راحته که منم پولشو ندارم.اونجا دکتری هم نمیخام بخونم چون سخته ولی اگه یه رشته دیگه باشه مثلا مدیریت اینا بد نیست واسه لیسانس یا فوق بخونم لطفا منو کامل راهنمایی کنید
ممنون

دوست عزیز اگه به منظور اینکه مدیریت آسونه بخواید بخونید سخت در اشتباهید چون اینجا مدیریت و کلا رشته های بیزینس جز رشته های تاپ هستن و به دانش زبان بالا و نمره جیمت حداقل 580نیاز هست برعکس ایران که مدیریت رشته آسونیه اینجا اینجوری نیست.
به طور کلی اول باید مشخص کنید می خواید مهاجرتی اقدام کنید یا تحصیلی، اگه تحصیلی بخواید، می تونید همون رشته خودتون رو مستر دوم بخونید حالا یه گرایش دیگشو نمره زبان هم که آیلتس 6.5 و یا 7 آکادمیک که بستگی به دانشگاه داره . به نظر من تافل خیلی بهتر از آیلتسه چون آیلتس امتحان استانداردی نیست ( اابته اگه مهاجرتی بخواید که کلا باید آیلتس جنرال بدید و چاره ای نیست ). بعضی از دانشگاه ها از شما نمره جی آر ای نمی خوان برا رشته های مهندسی ولی اگه بخواید مدیریت بخونید حتما حتما باید جی مت داشته باشید.
از طریق اسکیل ورکر هم متاسفانه من اطلاعی ندارم و فک کنم اگه با وکیل مشورت کنید بهتره البته حتما از کسی که مشاوره می گیرید مطمئن باشید.
موفق باشید.
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: leader-m
(2015-09-06 ساعت 21:01)fairy نوشته:  
من 30 سالمه.مجردم
فوق لیسانس مکانیک جامدات هستم ۲ سال سابقه در شرکت مربوط گاز سی ان جی خودرو دارم دارم.۲ سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.
چند ساله لاتاری شرکت میکنم دیگه نا امید شدم خیلی دوس دارم برم آمریکا یا کانادا ولی ولی میگن سخته به این راحتی اقامت نمیدن و فقط از طریق سرمایه گذاری راحته که منم پولشو ندارم.اونجا دکتری هم نمیخام بخونم چون سخته ولی اگه یه رشته دیگه باشه مثلا مدیریت اینا بد نیست واسه لیسانس یا فوق بخونم لطفا منو کامل راهنمایی کنید
ممنون

دوست عزیز اگه به منظور اینکه مدیریت آسونه بخواید بخونید سخت در اشتباهید چون اینجا مدیریت و کلا رشته های بیزینس جز رشته های تاپ هستن و به دانش زبان بالا و نمره جیمت حداقل 580نیاز هست برعکس ایران که مدیریت رشته آسونیه اینجا اینجوری نیست.
به طور کلی اول باید مشخص کنید می خواید مهاجرتی اقدام کنید یا تحصیلی، اگه تحصیلی بخواید، می تونید همون رشته خودتون رو مستر دوم بخونید حالا یه گرایش دیگشو نمره زبان هم که آیلتس ۶.۵ و یا ۷ آکادمیک که بستگی به دانشگاه داره . به نظر من تافل خیلی بهتر از آیلتسه چون آیلتس امتحان استانداردی نیست ( اابته اگه مهاجرتی بخواید که کلا باید آیلتس جنرال بدید و چاره ای نیست ). بعضی از دانشگاه ها از شما نمره جی آر ای نمی خوان برا رشته های مهندسی ولی اگه بخواید مدیریت بخونید حتما حتما باید جی مت داشته باشید.
از طریق اسکیل ورکر هم متاسفانه من اطلاعی ندارم و فک کنم اگه با وکیل مشورت کنید بهتره البته حتما از کسی که مشاوره می گیرید مطمئن باشید.
موفق باشید.

سلام
اینکه که ایلتس استاندارد نیست را بر چه اساسی بیان کردید ؟
به جز دانشگاههای امریکا سایر دانشگاههای دنیا اولویت را به ایلتس می دهند .
کانادا برای مهاجرت فقط ایلتس جنرال را می پذیرد اما استرالیا هم ایلتس جنرال و هم اکادمیک را برای مهاجرت می پذیرد .
پاسخ
تشکر کنندگان: fairy ، leader-m
(2015-09-07 ساعت 16:14)ParsTrader نوشته:  
من 30 سالمه.مجردم
ممنون

به طور کلی اول باید مشخص کنید می خواید مهاجرتی اقدام کنید یا تحصیلی، اگه تحصیلی بخواید، می تونید همون رشته خودتون رو مستر دوم بخونید حالا یه گرایش دیگشو نمره زبان هم که آیلتس ۶.۵ و یا ۷ آکادمیک که بستگی به دانشگاه داره . به نظر من تافل خیلی بهتر از آیلتسه چون آیلتس امتحان استانداردی نیست ( اابته اگه مهاجرتی بخواید که کلا باید آیلتس جنرال بدید و چاره ای نیست ). بعضی از دانشگاه ها از شما نمره جی آر ای نمی خوان برا رشته های مهندسی ولی اگه بخواید مدیریت بخونید حتما حتما باید جی مت داشته باشید.
موفق باشید.

سلام
به جز دانشگاههای آمریکا سایر دانشگاههای دنیا اولویت را به ایلتس می دهند .
کانادا برای مهاجرت فقط ایلتس جنرال را می پذیرد اما استرالیا هم ایلتس جنرال و هم اکادمیک را برای مهاجرت می پذیرد .

بله مهاجرت که بحثش جداست..منظورم آکادمیک بود..طبق تحربه ی خودم که 3بار امتحان آکادمیک دادم و هر 3بار نمره های 2اسکیل رایتینگ و اسپیکینگ متفاوت بود مثلا بار اول رایتینگ 6.5 گرفتم بار بعد که کلی بیش تر خونده بودم و چندین ماه وقت صرف کردم رایتینگ 5.5 گرفتم. بله همه دانشگاه ها آیلتس رو قبول دارن، اینکه میگم تافل بهتره چون من تافل هم یه مدت کار کردم و به لحاظ آکادمیکی واقعا دانشجو رو برای یه محیط آکادمیک آماده می کنه و همین طور طبق تجربه ی دوستای دیگم وقتی این قدر وقت بذاری قطعا نمره بهتر یا حداقل معادل نمره قبل می گیری. البته بهترین کار اینه که از هر دو امتحان یه تست آزمایشی بدیم ببینیم با فرمت کدوم امتحان راحت تریم...الان مثلا دانشگاه hec montreal تافل 100 قبول داره و آیلتس 8 یعنی رسما نیتیو می خواد دیگه.. آیلتس 8 Big Grin البته یه تخفیف هم دادن که آیلتس 7 هم قبوله بدون هیچ اسکوری زیر 7..این از این. دانشگاه کنکوردیا هم تافل 90 و آیلتس 7 می خواد..خب تافل 90 در دسترس تر هست تا آیلتس 7 اونم به این خاطر میگم که 2 اسکیل رایتینگ و اسپیکینگ خییییییییلی خیییییلی دلبخواهی نمره میدن و شاید 7 گرفتن تو همه اسکیل ها کار چندان راحتی نباشه که البته برای من اصلا نیستSmile

کلا برا تحصیل به کسی آیلتس رو پیشنهاد نمی کنم.Shy
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، سرباز هخامنشی ، nazi56
(2015-09-07 ساعت 22:22)fairy نوشته:  
(2015-09-07 ساعت 16:14)ParsTrader نوشته:  
من 30 سالمه.مجردم
ممنون

موفق باشید.

سلام
به جز دانشگاههای آمریکا سایر دانشگاههای دنیا اولویت را به ایلتس می دهند .

بله مهاجرت که بحثش جداست..منظورم آکادمیک بود..طبق تحربه ی خودم که ۳بار امتحان آکادمیک دادم و هر ۳بار نمره های ۲اسکیل رایتینگ و اسپیکینگ متفاوت بود مثلا بار اول رایتینگ ۶.۵ گرفتم بار بعد که کلی بیش تر خونده بودم و چندین ماه وقت صرف کردم رایتینگ ۵.۵ گرفتم. بله همه دانشگاه ها آیلتس رو قبول دارن، اینکه میگم تافل بهتره چون من تافل هم یه مدت کار کردم و به لحاظ آکادمیکی واقعا دانشجو رو برای یه محیط آکادمیک آماده می کنه و همین طور طبق تجربه ی دوستای دیگم وقتی این قدر وقت بذاری قطعا نمره بهتر یا حداقل معادل نمره قبل می گیری. البته بهترین کار اینه که از هر دو امتحان یه تست آزمایشی بدیم ببینیم با فرمت کدوم امتحان راحت تریم...الان مثلا دانشگاه hec montreal تافل 100 قبول داره و آیلتس ۸ یعنی رسما نیتیو می خواد دیگه.. آیلتس ۸ Big Grin البته یه تخفیف هم دادن که آیلتس ۷ هم قبوله بدون هیچ اسکوری زیر ۷..این از این. دانشگاه کنکوردیا هم تافل 90 و آیلتس ۷ می خواد..خب تافل 90 در دسترس تر هست تا آیلتس ۷ اونم به این خاطر میگم که ۲ اسکیل رایتینگ و اسپیکینگ خییییییییلی خیییییلی دلبخواهی نمره میدن و شاید ۷ گرفتن تو همه اسکیل ها کار چندان راحتی نباشه که البته برای من اصلا نیستSmile

کلا برا تحصیل به کسی آیلتس رو پیشنهاد نمی کنم.Shy

خانوم شما خیلی کارتون درسته دستتون رو سر ما .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان