کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
(2015-07-17 ساعت 12:08)mmmsdeghi نوشته:  
(2015-06-23 ساعت 18:26)رایانه نوشته:  
(2015-06-22 ساعت 22:02)Ehsandaei نوشته:  
(2015-06-22 ساعت 21:09)Ehsandaei نوشته:  
(2015-06-22 ساعت 17:35)رایانه نوشته:  دوستان عزیز مهاجر سرایی
همراهان همیشگی
با سلام
خدا رو شکر ویزای کانادای ما هم اومد . از روز پست اولین مدارک تا زمان دریافت ویزت دقیفا ۵ ماه و 22 روز طول کشید . ما هفته آخر ۲۰۱۴ مدارک کامل رو فرستادیم ولی خدا رو شکر مثل پرونده های ۲۰۱۵ برای ما ( ورود سریع ) بررسی کردن و ما هم خیلی سریعتر از اون چیزی که فکرش رو میکردیم ویزا رو گرفتیم . خدایا صد هزار بار شکرت . از خدا میخوام که مشکل همه بچه های این تالار هم حل بشه و همه زود بتونن ویزاشون رو بگیرن .
ما از زمان مدیکالمون که فرستادیم دقیقا 27 روز بعد پاس ریکویست شدیم خدا رو شکر .
برای همه شما آرزوی خوشبختی میکنم .
هر چند که ما لاتاری ۲۰۱۳ آمریکا رو از دست دادیم و به خاطر ثبت نام نکردن بچه مون در ثبت نام اولیه به علت نداشتن عکسش ، کل پرونده ما ریجکت شد ولی با تلاش و کوشش و پیگیری تونستیم در کمترین زمان ممکن ویزای کانادا رو بگیریم و خدا هم خیلی به ما کمک کرد .
باز هم از تمام مدیران عزیز و محترم و دلسوز این تالار کمال تشکر رو دارم و از خدا برای همه شما عزیزان پیشرفت و سربلندی رو خواستارم .
موفق و پیروز باشید

ميتونم با شما صحبت كنم؟من هم ميخوام اقدام كنم.شما چند امتياز اوردين؟و رشته تحصيليتون چي بود؟با تشكر.
ميتونم با شما صحبت كنم؟من هم ميخوام اقدام كنم.شما چند امتياز اوردين؟و رشته تحصيليتون چي بود؟با تشكر.
ايلتس شما چند بود؟

با سلام
من فوق لیسانس حسابداری و خانمم هم فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی . من 15 سال سابقه مدیر مالی و همسرم ۷ سال سابقه کارمند بانک خصوصی . آیلتس بنده ۷ و خانمم ۸ . یه بچه هم داریم . و ما برای ۲۰۱۴ شرکت کرده بودیم البته هفته آخر امتیازمون خوب بود و تمام مدارک رو با دقت و وسواس فراوان تهیه کردیم که چیزی کم و کسر نباشه
هر چند یک بار بعد از اینکه به ما کیس نامبر دادن آپدیت مدارک خواستن .
البته از مدیران تالار هم به خاطر همون وسواس بالا که داشتیم کمک گرفتیم . حتی اگر خودمون توی سایت و یا از طریق وکلای مهاجرت جواب سوال ها رو درمی آوردیم ولی باز از مهاجرسرا و مدیران دلسوزش که یه چیز دیگه است خداییش خیلی کمک گرفتیم.

سلام
خيلي خوشحال شدم از گرفتن ويزا
اميدوارم هميشه موفق باشه
بعد از ارسال مديكال مجدد از شما آپديت مدارك خواستند؟ بعد از ارسال مديكال چند روز طول كشيد تا ويزاتون بياد؟ وضعيتتون در سايت چي بود؟ وضعيتتون تو اين مدت In Process بود?

با سلام و احترام
بعد از مدیکال دیگه از ما آپدیت مدارک نخواستن و بعد از ارسال مدیکال 27 روز بعد ویزای ما اومد . بله در تمام مدت وضعیت In process بود و دو روز بعد از اعلام ویزا وضعیتش تغییر کرد
شماره کیس 3XXX تاریخ رویت قبولی:6 June کنسولگری:ایروان فرمهای سری اول:26 june تاریخ مصاحبه هفته اول فوریه هزینه ها: 36000 عکس و 114000 واکسن ترجمه 190 دو سری
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، mehdi canada ، leader-m ، khorsandi
سلام دوستان من میخام برای ویزای تخصصی فدرال و کبک اقدام کنم بدون وکیل
الان که فرم های کبک جلومه در مورد سوال 12 فرم A-0520-AA کسی میتونه توضیح بیشتری بده؟ منظورش از education تمام مدارک تحصیلی هست یا فقط دبیرستان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میخواستم بدونم یک نفرکه درکاناداپنا...هنده شده واقامت گرفته،چطورمیتونه برادریاخواهرخودش روازایران به کانادابیاره،لطفا روش هاش،هزینه هاش وزمانشون روبگید باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-19 ساعت 01:53)discoveryy نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم یک نفرکه درکاناداپنا...هنده شده واقامت گرفته،چطورمیتونه برادریاخواهرخودش روازایران به کانادابیاره،لطفا روش هاش،هزینه هاش وزمانشون روبگید باتشکر

به هیچ روشی نمیتونه این کار را انجام بده .
حتی در گرفتن ویزای توریستی هم, شانس خواهر و یا برادرش به مراتب کمتر از بقیه است .
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: fairy ، sce ، leader-m
(2015-09-19 ساعت 07:16)ParsTrader نوشته:  
(2015-09-19 ساعت 01:53)discoveryy نوشته:  سلام دوستان

به هیچ روشی نمیتونه این کار را انجام بده .
حتی در گرفتن ویزای توریستی هم, شانس خواهر و یا برادرش به مراتب کمتر از بقیه است .
ببخشیددرموردپدرومادرچطور؟
پاسخ
تشکر کنندگان: leader-m
با سلام
و با سپاس از راهنمایی های خوب جناب ParsTrader

چند صفحه ی قبل را خواندم و تا الان دریافتم که هم سیستم مهاجرت عوض شده نسبت به قدیم و هم تا مدرکه آیلتس موجود نباشه هیچ کاری نمیشه کرد.
از جناب ParsTrader و دیگر عزیزان اهل فن این سوالات را داشتم :

شرایط فعلی بنده :

30 سال سن
مجرد
مدرک مهندسی ناپیوسته عمران از دانشگاه آزاد در سال 90 ( 2 سال کاردانی + 2 سال کارشناسی)
تا بهار 95 ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری را میگیرم
در زمینه ی عمران هیچ سابقه ی بیمه ای ندارم ولی به صورت غیربیمه در شرکت خصوصی کار کردم
مدرک MCSE مایکروسافت بین المللی (2010) هم دارم و 2 سال سابقه ی بیمه ای کامپیوتر دارم
آیلتس ندارم

سوال 1 : آیا سابقه ی کار برای رشته ی عمران باید بیمه ای باشد یا میشود از شرکت های خصوصی جورکرد این سابقه رو ؟
سوال 2 : در صورت گرفتن آیلتس 6 الف) باید در هر 4 باند 6 گرفت یا در کل 6 می خواهند ؟ ب) با آیلتس 6 اصلا امیدی هست به قبولی یا فقط تیری در تاریکی است و اصلا نباید امید داشت ؟
سوال 3 : تا یک سال دیگر می توانم سابقه ی کار بیمه ای برای رشته ی عمران داشته باشم، به مدت یک سال. سوال این است که آیا اصلا سابقه ی یک ساله برای این رشته مناسب هست برای اقدام یا بسیار کم و بی ارزش است ؟
سوال 4 : از طریق مدرک MCSE بین المللی و دو سال سابقه ی بیمه ای میتوان برای اقامت اقدام کرد ؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، storagemeter ، leader-m
(2015-09-21 ساعت 09:13)GreenRoad نوشته:  با سلام
و با سپاس از راهنمایی های خوب جناب ParsTrader

چند صفحه ی قبل را خواندم و تا الان دریافتم که هم سیستم مهاجرت عوض شده نسبت به قدیم و هم تا مدرکه آیلتس موجود نباشه هیچ کاری نمیشه کرد.
از جناب ParsTrader و دیگر عزیزان اهل فن این سوالات را داشتم :

شرایط فعلی بنده :

30 سال سن
مجرد
مدرک مهندسی ناپیوسته عمران از دانشگاه آزاد در سال 90 ( ۲ سال کاردانی + ۲ سال کارشناسی)
تا بهار 95 ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری را میگیرم
در زمینه ی عمران هیچ سابقه ی بیمه ای ندارم ولی به صورت غیربیمه در شرکت خصوصی کار کردم
مدرک MCSE مایکروسافت بین المللی (2010) هم دارم و ۲ سال سابقه ی بیمه ای کامپیوتر دارم
آیلتس ندارم

سوال ۱ : آیا سابقه ی کار برای رشته ی عمران باید بیمه ای باشد یا میشود از شرکت های خصوصی جورکرد این سابقه رو ؟
سوال ۲ : در صورت گرفتن آیلتس ۶ الف) باید در هر ۴ باند ۶ گرفت یا در کل ۶ می خواهند ؟ ب) با آیلتس ۶ اصلا امیدی هست به قبولی یا فقط تیری در تاریکی است و اصلا نباید امید داشت ؟
سوال ۳ : تا یک سال دیگر می توانم سابقه ی کار بیمه ای برای رشته ی عمران داشته باشم، به مدت یک سال. سوال این است که آیا اصلا سابقه ی یک ساله برای این رشته مناسب هست برای اقدام یا بسیار کم و بی ارزش است ؟
سوال ۴ : از طریق مدرک MCSE بین المللی و دو سال سابقه ی بیمه ای میتوان برای اقامت اقدام کرد ؟

با تشکر
1- بستگی یه افیسر دارد
2- 6 در هر 4 باند ب) خیر بر اساس شرایط فعلی اصلا امیدی برای ایلتس 6 وجود ندارد مگر اینکه شرایط عوض شود
3 خیلی کم است حداقل باید 3 سال سابقه کار با ایلتس 7 داشته باشید تا شانس داشته باشید.
4- قبلا میشد احتمالا هنوز هم میشود
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، GreenRoad ، storagemeter ، leader-m
(2015-07-15 ساعت 14:27)majidhiro نوشته:  درود
من قصد مهاجرت به کانادا رو دارم خصوصا شهر ادموندو
دخترداییم تو ونکوور و دختر دایی دیگم تورنتو
من ۲۸ سالمه و نامزد دارم ولی هنوز ازدواج و عقد نکردیم فقط خواستگاری رفتم و دوست دارم با خانومم بریم کانادا خصوصا ادموندو اگه بشه
سرمایم در حدوده ۳۰،۴۰ میلیونه خودم فوق دیپلم حسابداری دارم و ۸ سالی سابقه کار تو شرکت خصوصی و البته سال هاست شغل آزاد هم دارم و زبانم کامل بلدم و خانومم دوتا لیسانس داره لیسانس مترجمی انگلیسی و لیسانس آلمانی و بدون سابقه کار
سال ها نصاب ماهواره هم بودم و تخصص خیلی زیادی دارم.
میخواستم مهاجرت بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید کدام راه برای من بهتره

ممنون میشدم کسی به من کمک میکرد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-23 ساعت 13:34)majidhiro نوشته:  
(2015-07-15 ساعت 14:27)majidhiro نوشته:  درود
من قصد مهاجرت به کانادا رو دارم خصوصا شهر ادموندو
دخترداییم تو ونکوور و دختر دایی دیگم تورنتو
من ۲۸ سالمه و نامزد دارم ولی هنوز ازدواج و عقد نکردیم فقط خواستگاری رفتم و دوست دارم با خانومم بریم کانادا خصوصا ادموندو اگه بشه
سرمایم در حدوده ۳۰،۴۰ میلیونه خودم فوق دیپلم حسابداری دارم و ۸ سالی سابقه کار تو شرکت خصوصی و البته سال هاست شغل آزاد هم دارم و زبانم کامل بلدم و خانومم دوتا لیسانس داره لیسانس مترجمی انگلیسی و لیسانس آلمانی و بدون سابقه کار
سال ها نصاب ماهواره هم بودم و تخصص خیلی زیادی دارم.
میخواستم مهاجرت بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید کدام راه برای من بهتره

ممنون میشدم کسی به من کمک میکرد.

درود
یه بخش تازه تو مهاجرت به کانادا باز شده، بنام اکسپرس انتری، اون بخش رو بخونین و فیلمشو ببینین.
درباره کشور آلمان هم راه دانشجویی برای همسرتون با همون میزان پول امکانپذیره،که همراه هم به آلمان برید{اگر همسر شده باشین}اما گویا تنها به کانادا فکر میکنین.
پیروز باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
برای فوق لیسانس مهندسی مواد یا بهتر بگم مهندسی متالوژی با سه سال سابقه کار چه فرصتهای شغلی در کانادا پیدا میشه؟ و از کجا پیدا کنم؟ ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
دوستان من تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص رو خوندم. دو تا سوال داشتم.
1. مهاجرت از طریق فدرال هیچ ارتباطی به سیستم Express Entry نداره؟ یعنی هر دوش به موازات و جدا از هم انجام میشه دیگه؟
2. تو پست دوم اون تاپیک این قسمت برام سوال پیش آورد:
نقل قول:۴- جهت محاسبه امتياز ليسانس بين علما اختلاف هست. ولي نظر غالب اين هست كه چنانچه مدرك ليسانس نا پيوسته (فوق ديپلم و ليسانس) و حداقل 15 سال تحصيل تمام وقت باشد (دو مدرك) 22 امتياز و چنانچه ليسانس پيوسته با حداقل 14 سال تحصيل تمام وقت باشد (يك مدرك) 20 امتياز تعلق مي گيرد
مگه طبق چیزی که اداره مهاجرت کانادا نوشته کسایی که دو مدرک دارند نباید یکیش 3 سال یا بیشتر باشه؟ آخه لیسانس ناپیوسته شامل دو مدرک دو ساله میشه. [/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اگر از طریق برنامه کارآفرینی استانی وارد کانادا بشیم آیا امکانش هست مثلا بعد از ۱ سال به استان دیگر بریم؟ چون برنامه کارآفرینی میگه باید یک بیزینس در اون استان راه اندازی کنیم و فلان مبلغ هم سرمایه داشته باشیم. ممنون میشم جواب بدید.
کیس نامبر: *** | تاریخ رویت قبولی: ... | تعداد افراد کیس: ۲نفر | ارسال فرمهای اولیه: ... | سفارت: ... | کارنت: ... | نامه دوم: ... | مصاحبه: ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام امتیاز بندی کانادا هنوز هم وجود داره؟؟ ایا رشته صنایع مورد نیاز هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان میخام منو راهنمایی کنین خیلی این جواب برام مهمه من میخام با خانواده از طریق سرمایه گذاری اقدام کنیم و نکته مهم و سوالم اینه که من میخام فرزندامو بزارم کانادا و بعد از دو یا سه ماه به ایران برگردم به دلیل شغلم و میخاستم بدونم ایا این مشکلی دارد یا خیر؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین و حتما جواب بدینن

و یک وکیل خوب و با سابقه بهم معرفی کنید

؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون ميشم از كارشناس عزيز كه راهنماييم كنن !

من و همسرم قصد مهاجرت داريم به كانادا ، آلمان يا استراليا فرقي برامون نميكنه !
شرايطمون رو ميگم لطفا بگيد از چه طريق اقدام كنيم و براي كدوم كشور شانسمون بيشتره ؟

1-سن هر دو 27
2-من ليسانس دبيري زيست هستم از دانشگاه آزاد معتبر
3-همسرم ليسانس عمران از دانشگاه آزاد شهرستان
4-سابقه بيمه همسرم 4سال مرتبط با رشته اش هست
5- سرمايه مون در حد 150 مليون
6- زبان در حال گذروندن دوره آيتلس هستيم ولي حداقل روي نمره 6حساب ميكنيم !

لطفا راهنمايي كنيد دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان