کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در آنکارا
سلام نه منظورم 2009AS10075 که در تاریخ 2009/17/3 ساعت 08:30است.
تشکر کنندگان:
سلام
مونای عزیز ما ابوظبی مصاحبه داشتیم.و وقت دکتر هم نگرفته بودیم ما دوشنبه رفتیم دکتر و سه شنبه صبح جواب را دادند.
تشکر کنندگان:
دوستان من ۲ فوریه مصاحبه دارم. اول فوریه که یکشنبه‌است و من پیش خودم فکر کردم که برای ۳۱ ژانویه برم پیش دکتر اونگان؟ خوبه یا زودتر باید برم؟
تشکر کنندگان:
سلام مونا خانوم
وقت گرفتن برای مطب دکتر اونگان بیشتر شبیه به یک جک هستش! من وقت اینترنتی گرفته بودم و از اینجا که سایتش و سیستم وقت گرفتنش رو میدیدم میگفتم ایول! عجب خفن و منظم! بعد رفتیم اونجا دیدیم وقت مقت کیلو چند باباBig Grin
سلام حجت عزیز
از روی سایت سفارت حتماً چک کنید که 31 ام جزو تعطیلات ترکیه یه وقت نباشه...
دوستان اولین کاری که میکنید بعد از رسیدن تنظیم ساعت هاتون باشه(خیلی پیشه پا افتادست این مطلب ولی با همین سادگیش ممکن منجر به سوتی دادن آدم بشه چون انقدی اختلاف ساعت نداریم که خیلی از رو تاریکی یا روشنی قابل فهم باشه)
بعدش حتماً یه عکاسی همونجا برید که خیالتون راحت باشه، چون خیلیها بودن که عکسشون مورد قبول نبوده و سر مصاحبه دوون دوون رفتن واسه عکس(تیریپ سکته خلاصه!) یه عکاسی هست نزدیک هتل ددمان به اسم FOTO AKAY رو درش یه ورقه چسبونده به فارسی نوشته عکس واسه سفارت...5 لیر...یه جا دیگه من سر زده بودم میگفت 20 لیر!همون روز اول برید سریع عکس رو استاد کنید و وردارید ببرید مطب دکتر(عکس رو 5 دقیقه ای تحویلتون میده)
اگه فرزند خردسال نداشته باشید یک روزه(یعنی عصر همون روز) بهتون نتیجه آزمایش رو میدن...بسته آزمایشتون رو باز نکنید یه وقت که سفارت قبول نمی کنه...راستی اون موقع که من رفتم وحشتناک شلوغ بود 3-4 ساعت کارم طول کشید ولی همون روز جوابم رو دادن...اگه ببینن فرداش مصاحبه دارید حتماً بهتون همون روز میدن ولی اگه تاریخ مصاحبتون رو ببینن که دو روز بعد هست ممکنه بگن فرداش بیایید واسه تحویل آزمایش....اگه هم یه اتفاق غیر منتظره بیافته که نتونن اونروز بهتون تحویل بدن همون اول کار ارجاعتون میدن به یه مرکز مدیکال دیگه(AMERICAN HOSPITAL) که اونجا خیلی خفن تر و بزرگ تر هست و کارتون انجام میشه که البته عمراً کارتون به اونجاها نمیکشه...
آها یه هدیه 70-80 دلاری هم از من داشته باشید اینجا!...
آبله مرغون میشه Chicken pox
خانوم دکتره خیلی سریع و پشت سره هم سوابق بیماریهاتون رو میپرسه که بیشتر جوابهاش نه هستش. باید حواستون باشه تا گفت chicken ، به انگلیسی بگید گرفتید وقتی مثلاً 6 یا هفت سالتون بوده...این دفعه نگید نه ها! که یه واکسن اضافه میخورید و 70-80 دلار بیزبون به پاچه محترمتون میرهTongue...
شنیدم فارسی هم بلده ولی نمیدونم چون با من که یک کلمه هم فارسی حرف نزد...و از اونجایی که همه کسایی که با هم اونجا بودیم جز من واکسن آبله مرغون رو نوش جان کردن احتمال میدم فارسیش در حد چطورید و خانوم بچه ها خوبن و از این حرفا باشهBig Grin
یادش بخیر Shyخیلی خوش گذشت به من تو آنکارا(مخصوصاً efesWink و صد البته کباباش)
به امید موفقیتتون
امیر 2009as4###
تشکر کنندگان: mohammad_usa ، omidparsa ، seravin
سلام
اسم آبجی ما برای ماه March کارنت شده، چون میخواد مدارکش رو آماده کنه چند تا سوال داشتم که چون جوابهای ضد و نقیض تو سایت براش پیدا کردم گفتم دوباره بپرسم، لطف میکنید اگه جواب بدید :
1- مدارک عدم سوء سابقه رو 4-5 ماه پیش گرفته فکر میکنید اینجور مدارک تاریخ داره و باید دوباره بگیره ؟
2- مدارک Financial Support رو باید با خودش ببره یا Sponser مستقیم بفرسته برای سفارت آنکارا ؟
3- سری دوم فرمها که اومد کپی ها رو پست کنه یا اصلش رو .

مرسی منتظر جوابتون هستم

Case Number : 12000
تشکر کنندگان:
pinocchio نوشته: سلام
اسم آبجی ما برای ماه March کارنت شده، چون میخواد مدارکش رو آماده کنه چند تا سوال داشتم که چون جوابهای ضد و نقیض تو سایت براش پیدا کردم گفتم دوباره بپرسم، لطف میکنید اگه جواب بدید :
1- مدارک عدم سوء سابقه رو 4-5 ماه پیش گرفته فکر میکنید اینجور مدارک تاریخ داره و باید دوباره بگیره ؟
2- مدارک Financial Support رو باید با خودش ببره یا Sponser مستقیم بفرسته برای سفارت آنکارا ؟
3- سری دوم فرمها که اومد کپی ها رو پست کنه یا اصلش رو .

مرسی منتظر جوابتون هستم

Case Number : 12000

با سلام دوست من
1-از ایرانیها مدارک عدم سوء سابقه نمیخواهند.
2-فرقی نمیکنه که با خودش ببره یا اسپانسرش بفرسته سفارت هر دوحالت میشه.
3-مدارکی که در نامه ی دوم از شما خواستند فقط کپی های مدارک و کپی های ترجمه رو بفرستید برای مصاحبه اصل مدارک با ترجمه رسمی رو ازتون میخواهند و باید با خودتون ببرید.
سوالی بود من و دوستان عزیزم در مهاجرسرا ،در خدمتیم
تشکر کنندگان:
من هم سوال دارم:

در نامه دوم گفته که کپی Birth Certificate و اصلش رو می‌خوان، و این که کپی باید برابر اصل بشه. حالا:

۱- آیا من از ترجمهٔ شناسنامه هم باید کپی بگیرم و برابر اصل کنم؟ یا این که «شناسنامه» و «کپی برابر اصل شده شناسنامه» و «ترجمه شناسنامه» کافی هست؟

۲- اگر تصمیم گرفتم که کپی‌ها رو با پست بفرستم، کپی برابر اصل شده شناسنامه رو باید بفرستم؟ یا نگه دارم خودم ببرم مصاحبه؟
تشکر کنندگان:
Hojjat نوشته: ۱- آیا من از ترجمهٔ شناسنامه هم باید کپی بگیرم و برابر اصل کنم؟ یا این که «شناسنامه» و «کپی برابر اصل شده شناسنامه» و «ترجمه شناسنامه» کافی هست؟

۲- اگر تصمیم گرفتم که کپی‌ها رو با پست بفرستم، کپی برابر اصل شده شناسنامه رو باید بفرستم؟ یا نگه دارم خودم ببرم مصاحبه؟

1- همان طور که می دانید وقتی مدرکی را برای ترجمه رسمی می دهید آن ها ترجمه تایید شده را با یک کپی به هم متصل (منگنه) می کنند و مجموعه آن دو را تایید می کنند. این مجموعه به همراه اصل شناسنامه کافی است.
2- من در هنگام ترجمه 2 نسخه تقاضا کردم، یک نسخه را با پست فرستادم و یک نسخه را با خودم بردم. البته به نسخه ای که همراه من بود نیازی نبود اما محض اطمینان شما هم این کار را بکنید. (بعد ها در امریکا این نسخه تر جمه شده به کار شما خواهد آمد)
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: ساسان
ممنون از پاسخ. فکر می‌کنم که تنها چیزی که مونده تا بهش فکر کنم این هست که وقت‌های آزادی که در ترکیه دارم رو چطور بگذرونم.
تشکر کنندگان:
Hojjat نوشته: ممنون از پاسخ. فکر می‌کنم که تنها چیزی که مونده تا بهش فکر کنم این هست که وقت‌های آزادی که در ترکیه دارم رو چطور بگذرونم.

موزه ی تمدن (Civilization) و Anitkabir آرامگاه آتاتورک را در نظر داشته باشید
تشکر کنندگان:
من امروز دارم مدارکمو می فرستم...تو رو خدا تا قبل از ظهر یه نفر که رفته قبلا آنکارا جواب بده. مرسییییی. البته سوالات در حد مرگ بدیهی هستن! استرسه دیگه!!!!
I-134رو اصلش رو نفرستم دیگه؟کبی بفرستم.اصلش رو با خودم ببرم؟
نوشتهA FULL COPY OF PASSPORT بفرستید من کهPASSPORT جدید گرفتم و خالیه همونCOPY 10 صفحه اول و صفحه آخر کافیه؟
COPYباسبورت قدیمم رو هم بفرستم؟که اون مسا فرت هایی که تو اون صفحه نوشتم رفتم رو زودی چک کنن راحت تر باشن؟
تشکر کنندگان:
i-134 اصل رو بفرستید کپی اون رو با خودتون ببرید. کپی همه صفحات پاسپورت. من اگر باشم کپی همه صفحات پاسپورت قدیمی رو هم می فرستم.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
با سلام من از اعضای جدیدم. یه سوال دارم.ایا اسبانسر اصل فرم I 134را باید به سفارت بفرسته؟ممنون از جوابتون.
تشکر کنندگان:
اسپانسرت میتونه فرم رو مستقیم بفرسته محل مصاحبه اما میتواند برای شما بفرستد و شما ارسال کنید پس فرقی نمیکنه ولی ازش یه کپی حتما" داشته باش
تشکر کنندگان:
سلام...
مرسی به خاطر جواب سوالات قبلیم.
اگه میشه لطف کنید و لینک فرم w-2 و 1040 که باید با فرم I-134 برای Affidavit Support به سفارت بفرستیم رو بهم بگید و اگه نکته ای هم در مورد این مدارک یا مدارک دیگری که احتمالا اسپانسر باید آماده کنه هست، در موردش توضیح بدید.
مرسی
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان