کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
فروزن عزیز مگه قبل از اومدن با هم سنگاتونو وا نکنده بودین؟ از قبل از رفتن همین احساسو داشتن یا حالا بدتر شدن؟ به نظر من الان وقت جا زدن نیست. باهاشون منطقی و با محبت صحبت کنید و قانعشون کنید که 1 سال بهتون وقت بدن و اگه بعد از 1 سال دووم نیاوردن برگردین.
حواستون باشه نذارید زندگی مشترکتون ضربه بخوره، خیلی مراقب باشید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sasan_rock ، battosai ، dreamer60 ، Blaze ، ASALI ، برنا ، usamilad ، sam11 ، lilac ، Tomas
(2012-08-25 ساعت 21:31)frozen mind نوشته:  ای بابا .... کار Blaze چرا اینطوری شد؟!

نمی دونم چرا، ولی مثل این که هر پرونده ای باید یه اشکالی توش باشه.
من بهترین اسپانسر رو دارم و همه کارهای لازم را هم به سرعت انجام دادیم و وقت تلف نکردیم. اما اول اون عقبگرد لعنتی ویزابولتن به تورمون خورد و حالا هم که اومدیم اینجا (آمریکا) و فعلا در ناز و نعمت هستیم، خانمم هی بی تابی می کنه و میگه باید برگردیم ایران. او در یک خانواده کاملا سنتی بزرگ شده و اصلا از اینجا خوشش نمیاد. انگلیسی هم هیچی نمی دونه و مخصوصا در ایران از یادگرفتنش امتناع می کرد. کلا یه آدم عامی هستش و از مواجهه با دنیای متمدن و پیشرفته خوف داره. در همین دو هفته به شدت لاغر شده و مدام گریه می کنه. الآن در شرایط بدی قرار دارم. نمی دونم خونه بگیرم و برم سر کار یا برگردیم ایران و بی خیال این همه درد سر و گرفتاری هایی بشیم که تا به حال برای گرفتن گرین کارت و اقامت در آمریکا متحمل شدیم.

حالم به شدت گرفته س ...

چند سال پیش بر عکس این اتفاق برای پدر مادر من افتاد،پدرم اصرار به برگشتن داشت و اینکه خلاصه مادرمو راضی‌ به برگشتن کرد ،اقامتشونم از دست دادن و الان پدرم هر روز به خودش لعنت می‌فرسته که چرا مادرمو مجبور کرده برگرده و بیشتر از همه به خاطره من ناراحتن و میگن اگه موند بودیم شرایط زندگی‌ تو خیلی‌ بهتر بود.به خاطره دخترتون برنگردید،زندگی‌ اون میتون کاملا تغییر کنه و با اوضاع الان ایران این فرصت یرو که داره ازش نگیرید،همسرتونم بعد چند ماه عادت می‌کنن،نمی‌خوام دخالت توی تصمیم شما کنم ولی‌ تجربه‌ای هست که خانواده من داشتن و الان خیلی‌ پشیمونن.
پاسخ
فروزان مایند عزیز موضوع ما هم برعکس شماست همسرم راضی به موندن نمیشه و به خاطر همین ما در رفت و امدیم ولی چون بچه های ما پسر هستند خیلی هم زمان رفت و امد نداریم چون پسر بزرگ من 16 سالش هست و تا سال دیگه ممنوع الخروج میشه خلاصه که گرفتاری من یه کمی بیشتر از شماست میدونید که با هر رفت و امد هم که چقدر عقب می افتی و تکلیف زندگیت معلوم نیست ولی من به همسر فرصت دادم یکسال دیگه هم فکر کنه همسر منم سنتی است اصلا تمایلی به یادگرفتن زبان نداره حاظر نیست هزینه ای برای سرمایه گذاری کنه همسر من هر روز صبحانه را با خانواده اش میخوره و هر شب به دیدن پدر و مادرش میره حالا ببینید من چه کار سختی دارم ولی با همه اینها بهش گفتم فکر کن یک ماموریت کاری میریم فقط تا زمانی که پسرمون (شاید تا 2 سال دیگه) بتونه از نظر زبان قوی بشه غربت کمتری را احساس کنه و روی پای خودش به ایسته تحمل کنه حالا ما یکسال بهش فرصت دادیم که فکر کنه شرایط اینجا و امکانات انجا سختی ها و همه جوانب را در نظر بگیره راستش وقتی از سفر اولمون برگشتیم خیلی بهتر شده بود انگار غول غربت شکسته شده بود به خاطر همین قضیه است که حالا داره روش فکر میکنه وگرنه قبل از سفر میگفت فقط همین یکبار را میریم خلاصه اینکه شما هم میتونید با یک هدفگذاری و تعیین زمان مشخصی همسرتون را ارام کنید به هر حال زمان بهترین مرحمه حالا ما یهویی لاتاری برنده شدیم همسرم از ثبت نام هم خبر نداشت شکه شد ولی شما که کلی زمان داشتید !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، battosai ، الهه سابق ، frozen mind ، Hediyeh ، Blaze ، ASALI ، sam11 ، mgolchin13 ، lilac ، Tomas ، derakhtekhatereh
راستی فروزن عزیز حال خانومتون چطوره؟ همش به شوهرم میگم همسر فروزن از وقتی رفته داره گریه میکنه و .... منم حتما اینجوری میشم. شوهرم میگه همسرشون به مرور عادت میکنه.
آخه منم مثل همسر شما اصلا دوست ندارم برم آمریکا و ایرانو به همه جای دنیا ترجیح میدم Sad
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، nahid.t ، f1f ، Blaze ، ASALI ، MAHDI2012 ، sam11 ، amir2640
فروزن جان ورود شما رو به ینگه دنیا تبریک میگم . میبخشید خبر نداشتم. ارزوی موفقیت دارم. در ضمن ارزوی صبر هم دارم ! بابت این خوشحالهای امریکایی در ادارات.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، nahid.t ، الهه سابق ، battosai ، comrun ، frozen mind ، ASALI ، MAHDI2012 ، sam11 ، Tomas
(2012-08-30 ساعت 06:45)frozen mind نوشته:  هنوز بعد از 19 روز گریه می کنه و حتی امروز تصمیم گرفت برگرده اما با برگشتن دخترم از مدرسه و دیدن او منصرف شد.

سلام فروزن جان

دختر عموی من هم دقیقا مثل خانوم شما همین دوران رو گذروند ، واسه ۹ ماه فقط گریه میکرد و واسه خانواده دلتنگی‌ میکرد ، تو ۲ ماه ۱۰ کیلو وزن کم کرد ، ولی‌ تقریبا بعد از ۱ سال به محیط عادت کرد .

اگر میتونی‌ واسش لحظه‌های شاد و دلگرم کنند فراهم کن ، اجازه نده تنها باشه و تو خودش بره ، و به نظر من هیچ اصراری برای یاد گرفتن زبان و رفتن به سر کار بهش نکن ، ۱۸ روز که سهل دوست عزیز شما باید منتظر ۱۸۰ روز گریه و ناراحتی‌ باشی‌ ، ولی‌ فقط خودتی که میتونی‌ دلگرمش کنی‌ و نزاری که خودت و همسرت کم بیارید و برگردید ایران ، روحیت رو حفظ کن و به فکر آیندهٔ دخترت و موفقیتی که در آینده انتظارتون رو می‌کشه باش .
الان شما باید نقش پدر ، مادر ، خواهر و برادر و همهٔ فامیل رو واسش بازی کنی‌ رفیق ، البته من بالای گود نشستم و میدونم که کار خیلی‌ سختیه , ولی‌ واسهٔ خیلی‌‌ها سال اول خیلی‌ سخته ولی‌ از همونا که بپرسی‌ میگن بعد از ۱ سال همچی‌ بهتر و بهتر می‌شه
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، nahid.t ، الهه سابق ، battosai ، شاپرک ، Blaze ، frozen mind ، ASALI ، comrun ، MAHDI2012 ، sam11 ، mgolchin13 ، lilac ، Tomas ، derakhtekhatereh
مرسی علی جان. سفر رفتن واسه ویزا که حالا حالاها وقتش نمیشه Smile.
راستی فروزن عزیز دخترتون اونجا واسه مدرسه رفتن مشکل زبان نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind
فروزن مایند عزیز
به آتلانتا خوش اومدینSmile امیدوارم زندگیه خوبی را در اینجا درکنار خانوادتون شروع کنین
چه حس خوبیه اینکه بالاخره یکی از بچه های مهاجرسرا اومده آتلانتاBig Grin
شاد و سلامت باشین
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sasan_rock ، battosai ، comrun ، frozen mind ، ASALI ، فردا ، MAHDI2012 ، sam11 ، Tomas
. . .. . . . . . . .
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، f1f ، cmbt ، pr.kia ، sasan_rock ، dreamer60 ، battosai ، abdolreza ، Tomas
(2012-09-07 ساعت 02:05)frozen mind نوشته:  
(2012-09-02 ساعت 14:33)elahenadafy2 نوشته:  مرسی علی جان. سفر رفتن واسه ویزا که حالا حالاها وقتش نمیشه Smile.
راستی فروزن عزیز دخترتون اونجا واسه مدرسه رفتن مشکل زبان نداره؟

مشکل که داره اما براش توی خود مدرسه کلاس زبان گذاشتن و یواش یواش داره یاد می گیره.

پرنیان و سهیل جان عزیز از لطفتون ممنونم.
فروزن عزیز می‌شه لطف کنید بفرمایید دختر گلتان چند سالش است و آیا این مشکل زبان روی روحیه دخترتان تاثیر منفی‌ داشته و یا راحت کنار میاد و از محیط مدرسه لذت میبرد.راستش پسر من امسال پیش دبستانی است که همینجا میرود و به امید خدا برای کلاس اول ما در آمریکا خواهیم بود.کمی‌ نگرانم از اینکه ندانستن زبان زبان براش مشکل ساز بشود.اصلا هم حاضر نیست بجز چند ساعت زبانیکه در آمادگی دارند کلاس زبان برود و من هم نمی‌خوام بهش فشار بیاورم.نظر شما چیست؟
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، dreamer60 ، Tomas
. . . . . . . . . .
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، gulu ، شاپرک ، usamilad ، dreamer60 ، battosai ، Blaze ، sam11 ، کیانا ، Tomas
[quote='frozen mind' pid='216840' dateline='1348337288
شما هم نگران نباشین. بچه هر چی کوچکتر باشه راحت تر و سریع تر یاد می گیره.
[/quote]
ممنون از توضیحات کاملتون.امیدوارم در بوستون هم این گونه مدارس که برنامه آموزش زبان دارند باشند.با این حساب ما باید به فکر خودمون باشیم که چند سال دیگه این بچه‌ها لهجمون را مسخره نکنند.Smile
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Tomas
دوستان سلام بعد از 9 روز الافی در انکارا و رساندن اصل فرمها به سفارت بالاخره ویزاهای ما امد. پرواز 27 اکتبر امارات را رزرو کرده ایم . من و پسرهایم مجبوریم بعد از سه هفته برگردیم ولی هسرم میتواند بماند.به نظر شما ایا ممکن است در این مدت گرین کارت به دست ما برسد؟ ضمنا من در بعضی تاپیکها دیدم به ازای هر خانواده میتوان 10000 دلار برد و بعضی جاها به ازای هر نفر. به نظر به ازای هر نفر درستر باشد خواهش میکنم در صورت امکان اطلاع رسانی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، frozen mind ، Tomas
(2012-09-22 ساعت 22:38)frozen mind نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 10:41)cmbt نوشته:  فروزن عزیز می‌شه لطف کنید بفرمایید دختر گلتان چند سالش است و آیا این مشکل زبان روی روحیه دخترتان تاثیر منفی‌ داشته و یا راحت کنار میاد و از محیط مدرسه لذت میبرد.راستش پسر من امسال پیش دبستانی است که همینجا میرود و به امید خدا برای کلاس اول ما در آمریکا خواهیم بود.کمی‌ نگرانم از اینکه ندانستن زبان زبان براش مشکل ساز بشود.اصلا هم حاضر نیست بجز چند ساعت زبانیکه در آمادگی دارند کلاس زبان برود و من هم نمی‌خوام بهش فشار بیاورم.نظر شما چیست؟

cmbt عزیز، دخترم 9 ساله است. کلاس اول تا سوم را در تهران خوند و ما کارنامه هر سه سال را به تایید اداره کل آموزش و پرورش منطقه رسوندیم و ترجمه رسمی کردیم و آوردیم اینجا. مدرسه اینجا هم به راحتی سابقه تحصیلی دخترمو قبول کردن.
دختر من فقط به مدت دو ماه قبل از آمدن به اینجا به صورت هفته ای سه جلسه معلم خصوصی ربان داشت. همین. ظاهرا چیز زیادی هم یاد نگرفت چون ما نمی خواستیم از زبان زده بشه. همین که لغات و الگوهای زبانی یک بار هم که شده به گوشش می خورد و معلم توضیح می داد ، کافی بود حتی اگر در ذهن بچه نمونه.
در اینجا باید بچه را در مدرسه ای ثبت نام کنین که برنامه آموزش زبان انگلیسی به خارجی ها را داشته باشه. در کانتی ما فقط یک مدرسه این برنامه را داره که با این که مدارس دیگه ای نزدیک تر از اون به ما هستن، مجبور شدیم اونجا ثبت نام کنیم. البته یکی از مدارس نزدیک ما گفتن که میشه ما اونجا ثبت نام کنیم اما اونا هر روز به مدت 45 دقیقه بچه را با سرویس بفرستن به همون مدرسه ای که برنامه آموزش زبان داره. اما ما مخالفت کردیم. حالا قراره این مدرسه دومی در ماه فوریه یک امتحان زبان بگیرن و بچه هایی که نمره قابل قبول بگیرن و خونه شون دور باشه باید برن به مدرسه نزدیک خونه شون.
در مدرسه بقدری با بچه با مهربانی برخورد می کنن که بجه بلافاصله جذب میشه. ما قبلا در یک شهر دیگه در نزدیکی اینجا زندگی می کردیم. در اونجا هم مدیر و معلم ها و بچه های مدرسه خیلی خوب بودن. تازه تمام این مدرسه ها دولتی و با گرید 7 هستن!
صبحانه در این مدرسه ها رایگانه و برای ناهار هم هفته ای 17.5 دلار می گیرن. ما فرمی پرکردیم و در اون فرم اعلام کردیم که ما هنوز شاعل نیستیم و داریم از جیب می خوریم. اونا هم ناهار دخترمو رایگان کردن!
بعد از حدود بیش از یک ماهی که دخترم داره میره مدرسه ، می بینم که یواش یواش داره چیزایی یاد می گیره. دیروز با عصبانیت به مادرش گفت «آرممو ول کن!» یعنی بازومو ول کن! البته چمله هم میگه و در مجموع پیشرفتش رضایتبخشه.

شما هم نگران نباشین. بچه هر چی کوچکتر باشه راحت تر و سریع تر یاد می گیره.

دوست عزیز فروزن مایند من انقدر درگیر مشکلات خودم بودم که از کار شما نپرسیدم .عذرخواهی میکنم. بالاخره گرین کارت رو دریافت کردید؟ حال خانمتان چطور است آیا به شرایط خو گرفته اند؟من چندین سال قبل این روزها را گذرانده ام و نتوانستم ولی انگار که قسمت همین باشد میبینید که دوباره دارم میروم.ولی خوب شرایط الان خیلی فرق میکند. بچه ها بزرگ شد.اند و....
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، sam11 ، Tomas ، derakhtekhatereh ، Farshid22
بله که آفیسر دارن. اونجا سوال جواب میکنن ملتو Big Grin
تغییر آدرس رو هم همونجا توی فرودگاه به سمع و نظر آفیسر محترم برسونن کفایت میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Tomas ، Farshid22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان