کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
[quote='shaan' pid='94660' dateline='1296105818']
یکی‌ از مهمترین چیز‌هایی‌ که در آمریکا باید به آن توجه کنید manageکردن دخل و خرج است.فرق عمده آمریکا با ایران اینست که در اینجا اگر ۳تریلی هم دلار داشته باشید برای خرج کردن آن جا و امکانات است.از مدرن‌ترین امکانات زندگی‌ گرفته تا بهترین اتومبیل و....خلاصه هر آنچه که اراده نمائید.بنابر این خیلی‌ سریع پول خرج میشود.به عنوان مثل من امروز درست ۲۲روز از آمدنم گذشته ولی‌ تا به حال ۲۳۰۰۰$خرج کرده‌ام که این وحشتناک است!!!خصوصأ که در ابتدا هنوز شغل و در آمد مناسبی هم نیست.برای آشنایی بیشتر شما با یک سری از مخارج اولیه که در ابتدا با آنها روبرو خواهید شد در زیر یک جمع بندی کلی‌ مینمایم البته این مقادیر فقط میانگین هستند و بسته به ایالت و نحوه زندگی‌ شما ممکن است کمی‌ تغییر نمایند:کرایه خانه حداقل ۷۰۰$ برق و آب و گاز و....۴۰۰$ اینترنت و موبایل ۱۰۰$ هزینه خورد و خوراک ۳۵۰$ بیمه‌ اتومبیل ۱۵۰$ بیمه‌ خدمات درمانی ۱۵۰$ بنزین۱۳۰$ سایر هزینه‌های جانبی یا به قول خودمان همان برج ۱۵۰$ جمع تقریبی ۲۱۳۰$ در ماه البته این هزینه‌ها برای ۱نفر است که اگر همسر و یا بچه دارید باید هزینه بیمه‌ خورد و خوراک و بنزین آنها را نیز حساب نمائید. اینها هزینه‌های عادی زندگی‌ است که البته اگر قصد ادامه تحصیل دارید باید هزینه‌های کالج را نیز به آنها اضافه نمائید.و البته اگر در یک ایالت گران مثل کالیفرنیا زندگی‌ می‌کنید باید ۱۵تا۲۰ درصد به این هزینه‌ها اضافه نمائید.[quote][/quote]
از اطلاعات مفيدتون واقعاً ممنونم. من به تازگی پذيزش از دانشگاه oklahoma city برای رشته MBA گرفتم. می خواستم ببينم اگر بخوام از خوابگاه استفاده کنم باز هم هزينه مسکن حداقل 700$ هست؟ در ضمن می خواستم اگر اطلاعاتی از اعتبار اين دانشگاه داريد مرا مطلع کنيد. همچنين با توجه به هزينه دانشگاه که سالی 28000$ است و با محاسبات شما برای هزينه زندگی ماهی 2000$ ، من بايد سالی 52000 $ را حداقل در نظر بگيرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir53 ، maxsupermax ، mml ، nastaran86 ، MAHDI2012
(2011-02-09 ساعت 10:16)shaan نوشته:  برای خرید خانه در آمریکا به این نکات توجه کنید:..........

دوست عزیز shaan
سلام
من اغلب نوشته های شما رو خواندم خواستم بپرسم برای خرید خانه چه اقدامی انجام دادین ؟
چون چند وقته که دیگر نوشته ای از شما ندیدم
در ضمن برای حساب بانکی و کردیت چه کار کردین و کدام بانک و انتخاب کردین
با تشکر
امیر
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amir53 ، hamed_gh ، mml ، MAHDI2012
(2011-05-20 ساعت 02:35)peivand نوشته:  [quote='shaan' pid='94660' dateline='1296105818']
یکی‌ از مهمترین چیز‌هایی‌ که در آمریکا باید به آن توجه کنید manageکردن دخل و خرج است.فرق عمده آمریکا با ایران اینست که در اینجا اگر ۳تریلی هم دلار داشته باشید برای خرج کردن آن جا و امکانات است.از مدرن‌ترین امکانات زندگی‌ گرفته تا بهترین اتومبیل و....خلاصه هر آنچه که اراده نمائید.بنابر این خیلی‌ سریع پول خرج میشود.به عنوان مثل من امروز درست ۲۲روز از آمدنم گذشته ولی‌ تا به حال ۲۳۰۰۰$خرج کرده‌ام که این وحشتناک است!!!خصوصأ که در ابتدا هنوز شغل و در آمد مناسبی هم نیست.برای آشنایی بیشتر شما با یک سری از مخارج اولیه که در ابتدا با آنها روبرو خواهید شد در زیر یک جمع بندی کلی‌ مینمایم البته این مقادیر فقط میانگین هستند و بسته به ایالت و نحوه زندگی‌ شما ممکن است کمی‌ تغییر نمایند:کرایه خانه حداقل ۷۰۰$ برق و آب و گاز و....۴۰۰$ اینترنت و موبایل ۱۰۰$ هزینه خورد و خوراک ۳۵۰$ بیمه‌ اتومبیل ۱۵۰$ بیمه‌ خدمات درمانی ۱۵۰$ بنزین۱۳۰$ سایر هزینه‌های جانبی یا به قول خودمان همان برج ۱۵۰$ جمع تقریبی ۲۱۳۰$ در ماه البته این هزینه‌ها برای ۱نفر است که اگر همسر و یا بچه دارید باید هزینه بیمه‌ خورد و خوراک و بنزین آنها را نیز حساب نمائید. اینها هزینه‌های عادی زندگی‌ است که البته اگر قصد ادامه تحصیل دارید باید هزینه‌های کالج را نیز به آنها اضافه نمائید.و البته اگر در یک ایالت گران مثل کالیفرنیا زندگی‌ می‌کنید باید ۱۵تا۲۰ درصد به این هزینه‌ها اضافه نمائید.
از اطلاعات مفيدتون واقعاً ممنونم. من به تازگی پذيزش از دانشگاه oklahoma city برای رشته MBA گرفتم. می خواستم ببينم اگر بخوام از خوابگاه استفاده کنم باز هم هزينه مسکن حداقل 700$ هست؟ در ضمن می خواستم اگر اطلاعاتی از اعتبار اين دانشگاه داريد مرا مطلع کنيد. همچنين با توجه به هزينه دانشگاه که سالی 28000$ است و با محاسبات شما برای هزينه زندگی ماهی 2000$ ، من بايد سالی 52000 $ را حداقل در نظر بگيرم؟

دوست عزیز شما چطور پذیرش دانشگاه را برای این رشته گرفتید بیشتر توضیح دهید چون رشته مورد علاقه من هست . متشکرم .
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، Hossein81 ، mml ، sam11
(2011-05-20 ساعت 02:35)peivand نوشته:  [quote='shaan' pid='94660' dateline='1296105818']
یکی‌ از مهمترین چیز‌هایی‌ که در آمریکا باید به آن توجه کنید manageکردن دخل و خرج است.فرق عمده آمریکا با ایران اینست که در اینجا اگر ۳تریلی هم دلار داشته باشید برای خرج کردن آن جا و امکانات است.از مدرن‌ترین امکانات زندگی‌ گرفته تا بهترین اتومبیل و....خلاصه هر آنچه که اراده نمائید.بنابر این خیلی‌ سریع پول خرج میشود.به عنوان مثل من امروز درست ۲۲روز از آمدنم گذشته ولی‌ تا به حال ۲۳۰۰۰$خرج کرده‌ام که این وحشتناک است!!!خصوصأ که در ابتدا هنوز شغل و در آمد مناسبی هم نیست.برای آشنایی بیشتر شما با یک سری از مخارج اولیه که در ابتدا با آنها روبرو خواهید شد در زیر یک جمع بندی کلی‌ مینمایم البته این مقادیر فقط میانگین هستند و بسته به ایالت و نحوه زندگی‌ شما ممکن است کمی‌ تغییر نمایند:کرایه خانه حداقل ۷۰۰$ برق و آب و گاز و....۴۰۰$ اینترنت و موبایل ۱۰۰$ هزینه خورد و خوراک ۳۵۰$ بیمه‌ اتومبیل ۱۵۰$ بیمه‌ خدمات درمانی ۱۵۰$ بنزین۱۳۰$ سایر هزینه‌های جانبی یا به قول خودمان همان برج ۱۵۰$ جمع تقریبی ۲۱۳۰$ در ماه البته این هزینه‌ها برای ۱نفر است که اگر همسر و یا بچه دارید باید هزینه بیمه‌ خورد و خوراک و بنزین آنها را نیز حساب نمائید. اینها هزینه‌های عادی زندگی‌ است که البته اگر قصد ادامه تحصیل دارید باید هزینه‌های کالج را نیز به آنها اضافه نمائید.و البته اگر در یک ایالت گران مثل کالیفرنیا زندگی‌ می‌کنید باید ۱۵تا۲۰ درصد به این هزینه‌ها اضافه نمائید.

من از هزینه‌های خوابگاه اطلاع کافی‌ ندارم چون من با ویزای مهاجرتی به آمریکا آمدم و دانشجو نیستم ولی‌ هزینه یک آپارتمان کوچک که حدود ۳۰ متر مربع هست با برق و آب و گاز حدود ماهی‌ ۷۰۰ دلار است و هزینه بنزین و خورد و خوراک رو هم حدود ۴۰۰ دلار به این ارقام اضافه نمیید که حدود ماهی‌ ۱۲۰۰ دلار میشود
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، mml ، nastaran86 ، aziking ، sam11
(2011-05-20 ساعت 10:32)amir1345 نوشته:  دوست عزیز shaan
سلام
من اغلب نوشته های شما رو خواندم خواستم بپرسم برای خرید خانه چه اقدامی انجام دادین ؟
چون چند وقته که دیگر نوشته ای از شما ندیدم
در ضمن برای حساب بانکی و کردیت چه کار کردین و کدام بانک و انتخاب کردین
با تشکر
امیر

برای استفاده از کردیت نیاز به ارائه check stubحقوق دریافتی خود برای حد اقل ۲سال گذشته در آمریکا دارید که البته در حال حاضر بانک‌های آمریکا به سختی برای خرید خانه loanمیدهند.من تمامی‌ خانه‌هایم را نقدی خریداری کردم چون خصوصا به یک تازه مهاجر کردیت تعلق نمیگیرد برای انتقال پول به آمریکا من درBANK OF AMERICA حساب باز کردم که البته خوشبختانه در آن زمان دلار ۱۰۷۰ تومان بود بنابر این شما هم اگر تصمیم به انتقال پول و سرمایه خود به آمریکا را دارید حتما هر چه سریع تر این کار را انجام دهید چون با توجه با وضعیت موجود دلار تا مرز ۲۰۰۰ تومان نیز خواهد رسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، Kaveh90 ، frozen mind ، nastaran86 ، bsbali ، amir1345 ، mml ، MAHDI2012 ، aziking ، javad_hani ، battosai ، safajoo ، sam11 ، mgolchin13
(2011-05-24 ساعت 21:23)shaan نوشته:  برای استفاده از کردیت نیاز به ارائه check stubحقوق دریافتی خود برای حد اقل ۲سال گذشته در آمریکا دارید که البته در حال حاضر بانک‌های آمریکا به سختی برای خرید خانه loanمیدهند.من تمامی‌ خانه‌هایم را نقدی خریداری کردم چون خصوصا به یک تازه مهاجر کردیت تعلق نمیگیرد برای انتقال پول به آمریکا من درBANK OF AMERICA حساب باز کردم که البته خوشبختانه در آن زمان دلار ۱۰۷۰ تومان بود بنابر این شما هم اگر تصمیم به انتقال پول و سرمایه خود به آمریکا را دارید حتما هر چه سریع تر این کار را انجام دهید چون با توجه با وضعیت موجود دلار تا مرز ۲۰۰۰ تومان نیز خواهد رسید.

آيا اين باز كردن حساب مربوط به بعد از رسيدن به امريكا است ؟ براي من اين سوال است با تحريمي كه براي انتقال از طريق صرافي است و با توكل به خدا بايد اين كار را انجام داد ما چگونه مي توانيم اين انتقال سرمايه را انجام دهيم كه به مشكلي برنخوريم . اينكه هر خانواده مي تواند 10000 دلار با خود قانوني بياوريد اما بيشتر را بايد چكار كرد ؟ممنون
Category: F4
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، safajoo
برای انتقال پول باید از طریق صرافی‌های معتبر اقدام کنید البته از وضعیت کنونی دلار در ایران خبر ندارم ولی‌ آخرین باری که من اقدام به فرستادن دلار از ایران کردم ۵ماه پیش از این پست بود که قبل از خروج من از ایران دلار حواله‌ای از دلار نقدی ارزان تر بود ولی‌ به علت وجود تحریم حواله بیشتر از ۲۰۰۰۰۰ دلار انجام نمی‌شد بنابر این من در چندین نوبت و هر بار حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار ارسال کردم که البته حتما بهتر است قبلان کسی‌ در آمریکا یک حساب برای شما باز کند که شما پول مورد نیازتان را به آن حساب ارسال و پس از رسیدن به آمریکا به حساب خودتان منتقل کنید در آن زمان بهترین بانک BANK OF AMERICAبود و بانکCHASE به علت تحریم‌ها در مواردی حواله‌ها را برگشت میزد
پاسخ
تشکر کنندگان: بنفشه ، MAHDI2012 ، aziking ، safajoo ، mgolchin13
دوست عزیز
در مورد قیمت خرید خانه و اجاره ان اگر ممکن است توضیح بدین
-مثلا ایران اگر قیمت اپارتمان 200 میلیون باشه حدودا اجاره اش ماهی 1 میلیونه (حدود 6% ) البته اینجا معمولا دیگه مالیات نمی دن
ایا اونجا هم همین طوره یا نه ؟
-سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام به نظر شما چطور است ایا توجیح اقتصادی دارد ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، safajoo
(2011-05-29 ساعت 12:32)amir1345 نوشته:  دوست عزیز
در مورد قیمت خرید خانه و اجاره ان اگر ممکن است توضیح بدین
-مثلا ایران اگر قیمت اپارتمان 200 میلیون باشه حدودا اجاره اش ماهی 1 میلیونه (حدود 6% ) البته اینجا معمولا دیگه مالیات نمی دن
ایا اونجا هم همین طوره یا نه ؟
-سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام به نظر شما چطور است ایا توجیح اقتصادی دارد ؟
با تشکر

اجاره خانه در آمریکا حدود۱۰درصد سوددهی دارد که البته پس از کسر مالیات و بیمه‌ سود آن حدود ۷تا۸درصد است البته خانه‌های کوچکتر و ارزان تر در محلهٔ‌های فقیر نشین درصد سود بیشتری حتی تا ۱۵درصد هم دارد ولی‌ گرفتن اجاره از اینگونه افراد کمی‌ سخت و پر دردسر است.محلهٔ‌های فقیر نشین یا سیاه پوست نشین با آنچه که ما در ذهنمان از محلهٔ‌های بد تهران داریم بسیار متفاوت است حتی اینگونه محلهٔ‌ها نیز دارای خیابان بندی‌های منظم و فضای سبز فراوان بین منازل و بسیار شیک تر از بهترین محلهٔ‌های تهران است ولی‌ خانه‌های کوچک تر و یا قدیمی‌ تر در اینگونه محلهٔ‌ها بیشتر است.در مورد خرید و فروش سهام من هیچ اطلاعی ندارم ولی‌ این گونه کار‌ها بسیار ریسکی‌ است.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، sasan_rock ، amir53 ، OverLord ، hamed_gh ، f1f ، emankh101 ، MAHDI2012 ، aziking ، frozen mind ، safajoo ، sam11
دوستان گرین کارت من از نوع f4 هست میتونین راهنمایی کنین که اگه ما بخوایم وارد امریکا بشیم حتما سرپرست باید همراهمون باشه یا اینکه میتونیم جدا جدا وارد بشیم؟میخوام بدونم سرپرست باید اولین شخصی باشه که وارد میشه یا اینکه همگی باید با هم فرم ها رو پرکنیم ...

ممنون میشم راهنمایی کنین من به خاطر شرایط باید زودتر وارد امریکا بشم اما برای پدرم که ما زیر مجموعه ایشون هستین این ماه مقدور نیست که بیان...

مورد بعدی هم اینکه اگه میشه در مورد فرم هایی که باید در فرودگاه پر بشه یه توضیحی بدین اسم فرم ها چیه من متاسفانه توی تاپیک ها توضیحی در مورد فرم ها پیدا نکردم
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
(2011-06-07 ساعت 12:28)Never نوشته:  دوستان گرین کارت من از نوع f4 هست میتونین راهنمایی کنین که اگه ما بخوایم وارد امریکا بشیم حتما سرپرست باید همراهمون باشه یا اینکه میتونیم جدا جدا وارد بشیم؟میخوام بدونم سرپرست باید اولین شخصی باشه که وارد میشه یا اینکه همگی باید با هم فرم ها رو پرکنیم ...

ممنون میشم راهنمایی کنین من به خاطر شرایط باید زودتر وارد امریکا بشم اما برای پدرم که ما زیر مجموعه ایشون هستین این ماه مقدور نیست که بیان...

مورد بعدی هم اینکه اگه میشه در مورد فرم هایی که باید در فرودگاه پر بشه یه توضیحی بدین اسم فرم ها چیه من متاسفانه توی تاپیک ها توضیحی در مورد فرم ها پیدا نکردم

ما هم در این رابطه یه مقدار تحقیق کرده بودیم .
نتیجه ای که بهش رسیدیم اینه که اولین کسی که باید وارد شه MAIN APPLICANT هست.
بعدش زیر گروه ها باید وارد شند .
مادر من MAIN APPLICANT هست و ما تصمیم داشتیم بدون یکی از زیر مجموعه ها که پدرم باشند وارد شیم و پدرم بعداً بیان که تصمیمون عوض شد و این موضوع رو تجربه نکردیم .
ولی میدونم که قبل از MAIN APPLICANT ، زیر گروه ها نمیتونند وارد شند .

--------
در رابطه با فرم ها :
شما وارد که میشید تو هواپیما دو سری فرم بهتون میدن
یکی که راجع به گمرک هست باید پر کنید
یکی هم هست که خودشون بهتون میدن باید پر کنید که وارد شدید ، فقط یه سری اطلاعات راجع به شخص شما رو میخواد . شماره پاسپورت ، اسم و ....

--------
ولی کلاً قبل از MAIN APPLICANT نمیتونید وارد شید .
بعد از MAIN APPLICANT هم به ما گفته بودند میشه وارد شد .

پاسخ
تشکر کنندگان: Never ، emankh101 ، behnia ، comrun ، frozen mind ، OverLord ، nastaran86 ، hasti_banoo ، Kaveh90 ، MAHDI2012 ، sam11
سلام
تو خود ویزا را اگر کامل مطالعه کرده باشین همه چیز را کامل توضیح داده.
من یه ویزا مثل کیس شما دیدم که توش کامل ذکر شده بود که ویزا در صورتی که همراه نفر اصلی باشه اعتبار داره

(2011-06-07 ساعت 12:28)Never نوشته:  دوستان گرین کارت من از نوع f4 هست میتونین راهنمایی کنین که اگه ما بخوایم وارد امریکا بشیم حتما سرپرست باید همراهمون باشه یا اینکه میتونیم جدا جدا وارد بشیم؟میخوام بدونم سرپرست باید اولین شخصی باشه که وارد میشه یا اینکه همگی باید با هم فرم ها رو پرکنیم ...

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، frozen mind ، Kaveh90 ، Never ، amir2640 ، amjad ، هموطن ، OverLord ، comrun ، sam11
به سلامتی دقایقی قبل وارد فرودگاه آمستردام شدیم.با هزار مصیبت 30 دقیقه اینترنت رایگان پیدا کردم .داریم آماده پرواز داغون کننده 12 ساعته به سانفرانسیسکو میشیم.با اجازتون اصل ماجرا(یعنی ورود به SFO AIRPORTو سایر مراحل رو) بعدا بصورت مفصل مینویسم.فعلا
پاسخ
بالاخره ساعت12 قبل از ظهر 2 مارس در یک هوای آفتابی وارد فرودگاه سانفرانسیسکو شدیم.پرواز از تهران تا آمستردام با بوئینگ 200-777 و از اونجا تا سانفرانسیسکو با MD-11 که هردو پرواز راحت بود اما امان از کترینگ افتضاح و غیرقابل قبول KLM.
وقتی وارد سالن میشید حدود 14 تا کیوسک در مقابل شماست که 2 تای آخری مربوط به مهاجرین میباشد که فقط یکی از آنها در زمان ورود ما فعال بود که در آن یک افسر کوتوله و بامزه مکزیکی بنام رودریگز بود هر سوال رو 3 بار می پرسید!!
کلا تشریفات تحویل پاکت و انگشت نگاری و ... حدود 1 تا 1.5 ساعت طول میکشه و اگه قراره کسی تو فرودگاه بیاد دنبالتون اینو در نظر بگیرین.از آوردن تخمه کدو و زرشک و لیموعمانی جدا خودداری کنید تا هم تو سطل آشغال نریزن وهم چمدونهاتون رو زیر و رو نکنن.
سانفرانسیسکو شهر نسبتا بزرگیه که در ایام غیر تعطیل جمعیت روزانه حدود 7 تا 7.5 میلیون نفر و شبها حدود 1 میلیون نفر! آپارتمانی که من کرایه کردم در RICHMOND DISTRICTخیابانCALIFORNIA که تقریبا جای لوکسی محسوب میشه.مساحت حدود 60 مترمربع و مبله به قیمت ماهیان1700دلار ناقابل(شامل کلیه هزینه های آب و برق و سوخت و خدمات شهرداری و ...) که کلا قیمتش برق از سر آدم میپرونه.البته از این مساله غافل نباشیم که سانفرانسیسکو بعد از نیویورک گرانترین شهر در امریکا هستش.
حدود 102 دلار هم هزینه ماهیانه اینترنت و تلویزیون کابلی رو هم اضافه کنید.2 تا 60 دلار هم از بابت ابونمان اتوبوس داخل شهری داشته باشید.
با یک حمله به مگا مارکت کاسکو حدود 280 دلار صرف پر کردن یخچال و مایحتاج آشپزخانه شد.با توجه به دلار 1950 تومانی هر وقت دستتون به جیبتون میره قلبتون ناراحت میشه!!!تمام خریدهاتون را باید یکجا(حداقل هر 2هفته یکبار) از فروشگاهای بزرگ انجام بدین تا هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی کنین.خرید از سوپرمارکتهای کوچک رو هم تماما فراموش کنین.بالفرض یک شیشه باکاردی(محلول شستشوی مغز!!) 1 لیتری در مغازه های معمولی 20 دلار هستش اما من 2لیترشو از کاسکو گرفتم 17 دلار!
حدود 40% جمعیت سان فرانسیسکو چینی هستن که یک محله مخصوص دارن(CHAINA TOWN) که قراره فردا برم اونجا.بدترین لهجه انگلیسی رو چینی ها(کلا نژاد زرد) و هندی ها دارن که این دومی به آخر هر جمله یک هه هم اضافه میکنن!
تا گزارش بعدی
پاسخ
Wink 
پرواز ما با امارات ۲۹ مارچ هست که به زودی در جریان اینکه چه قرار بشه قرار میگیرین . Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، storagemeter ، GBUSA ، hoda2012 ، sasan_rock ، f1f ، comrun ، amir2640 ، Toranj ، MAHDI2012 ، pr.kia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان