کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
در تاریخ 12 مارس social security رسید در حالیکه هنوز خبری از گرین کارت نیس!!! فورا خودمون رو به نزدیکترین شعبه bank of americaرسوندیم و 2 تا حساب باز کردیم و نشستیم داریم دعا میکنیم که با درخواست کردیت کارت موافقت بشه.اشتباهی که کردیم این بود که اگر تو فرم بانک اشاره میکردیم که دانشجوی city college of san francisco هستیم حتما با درخواست کردیت موافقت میشد اما این قسمت رو خراب کردیم!!
دوستانی که میخوان در san franciscoاقامت کنن میتونن از کلاسهای آموزش زبان john adamsکه بصورت رایگان(ترمی) برگزار میشه شرکت کنن.به این ترتیب که اول امتحان تعیین سطح وبعد بسته به قبولی بهتون اجازه شرکت در کلاسهای دیگه از قبیل کامپیوتر یا حسابداری یا..... داده میشه.
روز جمعه هم قراره امتحان رانندگی بدیم.هزینه برای هر نفر 30 دلار با حق شرکت در 3 امتحان متوالی.امتحان کاملا مکانیزه!! خواهد بود و در صورت قبولی تا قبل از رسیدن گواهینامه به شما برگه ای داده میشه که با اون میتونین رانندگی کنین و اتومبیل بخرین.حالا بحث خریدن اتومبیل هم مفصل هستش که اونم بعدا توضیح میدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: karbar123 ، frozen mind ، f1f ، behnia ، Blaze ، vroom ، Toranj ، SAEED 60 ، comrun ، GBUSA ، battosai ، mohsen66 ، aziking ، roze ، javad_hani ، safajoo ، sam11 ، derakhtekhatereh ، Farshid22 ، lighthouse
دوستان عزيز وقتي وارد فرودگاه واشينگتن شديم،بدون هيچ دردسر و سؤال خاصي ما رو وارد گمرك كردن.
اصلا فكر كنم زماني كه مدارك رو إز من گرفتن ٣ دقيقه هم طول نكشيد و هيچ سؤالي نپرسيد و فقط انگشت تكاري هم نخواست!!!
البته همه هم إز اين وضعيت متعجب بودن كه افتاب إز كدوم طرف دراومده كه گيري به من ندادن!
اما حالا ٤ روز مونده كه ٣٠ روز بشه و هنوز گرين كارتو نفرستادن حتي welcome letter هم نيومده.
البته احتمال ميديم شايد براي اينكه ادرس رو عوض كرديم اينجوري شده باشه.
نميدونم!
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، storagemeter ، f1f ، Blaze ، Toranj ، SAEED 60 ، comrun ، GBUSA ، kourosh2011 ، aziking ، safajoo ، sam11 ، pr.kia
من با پرواز امارات (که از قطب شمال به بعدش حوصله ام سر رفته بود و 2-3 تا نوزاد هم به نوبت امان مسافرین را بریده و مانع خواب بودند) با نیم ساعت تاخیر وارد فرودگاه سانفراسیسکو شدم. پرواز بدی نبود و پذیرایی به اندازه کافی انجام شد. بعد از ورود به فرودگاه، در قسمت کنترل پاسپورت، چند کانتر برای سیتیزنها و مقیمها و چند کانتر برای ویزیتورها و در انتها هم دو کانتر new immigrants بود که البته کسی در صف نبود و با سرعت عمل متصدی، در عرض 3-4 دقیقه کارم انجام شد: ارائه گذرنامه + پاکت پرونده، اسکن انگشت، عکسبرداری از صورت و امضای فرم گرین کارت. از من فقط پرسید چه کسی برایت درخواست داده بوده ولی در کانتر بغلی متصدی از یک خانم ایرانی در حال پرسیدن سوالاتی بود مثل اینکه در ایران چه شغلی داشتی و .. که البته آن خانم هم ظاهرا" انگلیسی بلد نبود و کمی دستپاچه شده بود. بعد به سالن بار وارد شدم و چمدانها را که برداشتم به سمت آخرین مرحله یعنی گمرک حرکت کردم اما در ابتدای سالن گمرک از یک مامور که سوال کردم کجا میتوانم تلفن بزنم، گفت باید از این سمت (خلاف جهت دستگاههای اسکن بار و مامورین گمرک) از سالن خارج شوید تا بتوانید تلفن بزنید و من هم بلافاصله تشکر کردم و همان مسیری که آن مامور نشان داده بود رفتم که چند متر آنطرفتر از یک درب برقی عبور کردم و دیدم که بیرونم!Smile (یعنی بدون معطلی یا دردسر گمرک بیرون آمده بودم) و دیدم خانواده منتظر من هستند در نتیجه نیازی به تهیه سکه برای تلفن نشد. در سالن انتظار مستقبلین، دستگاه تبدیل اسکناس به سکه و تلفن موجود هست و روش استفاده از تلفنها کنار آنها آموزش داده شده.
از فردای ورودم از صبح تا شب سرکارم و فرصت کم داشتم که گزارش سفرم را بنویسم. در واقع همان لحظه ورود در فرودگاه، برادرم پرسید که حال کار داری یا میخوای بری خونه بخوابی؟!Big Grin و از فردا صبحش هم که سر کارم. فعلا تا بعد
پاسخ
Toungue 
بله دوست عزیز همین جوریه، برای نمونه اینم همون قسمت که مال VISA خودم هست که باید با مادرم وارد بشم
(2011-06-14 ساعت 23:14)stealth نوشته:  سلام
تو خود ویزا را اگر کامل مطالعه کرده باشین همه چیز را کامل توضیح داده.
من یه ویزا مثل کیس شما دیدم که توش کامل ذکر شده بود که ویزا در صورتی که همراه نفر اصلی باشه اعتبار داره

(2011-06-07 ساعت 12:28)Never نوشته:  دوستان گرین کارت من از نوع f4 هست میتونین راهنمایی کنین که اگه ما بخوایم وارد امریکا بشیم حتما سرپرست باید همراهمون باشه یا اینکه میتونیم جدا جدا وارد بشیم؟میخوام بدونم سرپرست باید اولین شخصی باشه که وارد میشه یا اینکه همگی باید با هم فرم ها رو پرکنیم ...

ممنون میشم راهنمایی کنین من به خاطر شرایط باید زودتر وارد امریکا بشم اما برای پدرم که ما زیر مجموعه ایشون هستین این ماه مقدور نیست که بیان...

مورد بعدی هم اینکه اگه میشه در مورد فرم هایی که باید در فرودگاه پر بشه یه توضیحی بدین اسم فرم ها چیه من متاسفانه توی تاپیک ها توضیحی در مورد فرم ها پیدا نکردم

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun ، amir2640
سلام، من بعد از ۷ ست پرواز از کوالالامپور، الان دوبی هستم منتظره ی پرواز طولانی ۱۶ ساعت و نیم با امارات به لوس آنجلس ... اگه بعد رسیدن چیزی از من بمونه بیشتر در مورد سفر میگم .
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، frozen mind ، SAEED 60 ، f1f ، storagemeter ، comrun ، vroom ، battosai ، derakhtekhatereh
Toungue 
با سلام ما رسیدیم، پرواز خوبی بود، اما خیلی طولانی ، داخل هواپیما ۲ تا فرم گرفتیم برای پور کردن، یکیش مشخصات فردی و دومش اظهارنامه برای وسایلی که همراه داشتیم، توجه کنین که فرم رو حتمن توی هواپیما پر کنین وقتی میرسین جا درست حسابی نداره. وقتی رسیدن به هر کدوم از counter ها که visitor نوشته برین ، و بگین که visa immigrant دارین ، یه انگشت نگاری و عکس ازتون میگیرن و باد میبرانتون به باجه آخر که کمی طول میکشه پاکت زرده و باز کنن و اثر انگشت و امضا برای GreenCard میگیرن اینجا کارمند ground امارات آمد که فارسی هم بلد بود بار هامون رو برامون کنار گذشت تا ما کار هامون تموم بشه .، بعدش رفتیم برای چک بار هامون که officer انجا خیلی باحال و خودمونی بود خیلی به ما گوش زد کرد که اگه ۶ ماه بیشتر خواستین برین برای پاس سفید حتمن اقدام کنین . و انجا یه فرم پر کردیم که دقیقن چه قدر پول آوردیم . اصلان بار هامون و نگشت ... کم مونده بود روبوسی کنه با ما ! بعدش هم که دیگه ..Welcome to United state of America !
پاسخ
سرانجام پس از مدت زیادی فرصت پیدا کردم که به مهاجرسرا سری بزنم و کمی‌ از تجربیات زندگی‌ در آمریکا را منتقل کنم.تا به امروز ۱۵ماه از زندگی‌ من در آمریکا می‌گذرد و طی‌ این مدت لحظات بسیار شیرین و جالب و البته کمی‌ هم تلخ داشته‌ام ولی‌ در کلّ زندگی‌ در اینجا بسیار خوب و توام با آرامش است.به یاد دارم که روزهای اولیه پس از ورود فقط نگرانی من دریافت زودتر گرین کارت و‌ مسائلی از این قبیل بود ولی‌ حالا به تازه واردین توصیه می‌کنم که اصلا نگران اینگونه مسائل نباشید چون همگی‌ این مدارک را حداکثر با چند روز تاخیر دریافت خواهید کرد و این مسائل در مقایسه با مسائل اصلی‌ شروع زندگی‌ در یک کشور جدید به حدی بی‌ اهمیت و کوچک است که بعد‌ها کلا آنها را فراموش خواهید کرد و یا ممکن است پس از مدت‌ها به یاد آنها بیفتید و به بی‌ اهمیت بودن آنها بخندید!!من در تمامی‌ این مدت ۱۵ ماه مشغول کار کردن و درس خواندن بودم.درس خواندن به شرط انتخاب یک رشته خوب به داشتن یک شغل خوب در آینده کمک بسیار می‌کند ضمن اینکه در طول این مدت دوستان زیادی پیدا خواهید کرد و برای بهبود زبان انگلیسی بسیار مفید است.یکی‌ از نکاتی‌ که حتما توصیه می‌کنم برای خو گرفتن به زندگی‌ و فرهنگ آمریکا انجام دهید گذراندن وقت زیاد با دوستان آمریکایی‌ و در جریان اخبار روز بودن است ایرانی‌های زیادی را میشناسم که پس از سالها هنوز به سختی انگلیسی‌ صحبت میکنند چون تمامی‌ وقتشان را فقط با ایرانیان دیگر سپری می‌کنند برای پیشرفت در آمریکا حتما یک برنامه منسجم و زمان بندی دقیق برای تمامی‌ اهدافتان داشته باشید تا وقت گرانبها را از دست ندهید و فراموش نکنید شما در آمریکا زندگی‌ می‌کنید پس باید با فرهنگ و زبان و مردم اینجا همگون شوید چون اگر خواهان چنین چیزی نیستید فقط وقتتان را هدر می‌دهید و جایتان در ایران است نه آمریکا!!
پاسخ
دوست عزیز shaan
خوش امدی
لطفا تجربه این مدت رو در اختیار بقیه قرار بده (از قبیل رشته انتخابی و کار و سایر موارد)
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، M_star1316 ، frozen mind
ویزای ما هم اف چهار است و مادرم شخص اصلی ولی خواهرم هفته پیش به تنهایی و بدون مشکل وارد شد در حالی که مادرم هنوز ایران هستند. منتها درویزای ما اون جمله که در عکس این ویزا هست نوشته نشده.
(2012-03-28 ساعت 20:26)behnia نوشته:  بله دوست عزیز همین جوریه، برای نمونه اینم همون قسمت که مال VISA خودم هست که باید با مادرم وارد بشم
(2011-06-14 ساعت 23:14)stealth نوشته:  سلام
تو خود ویزا را اگر کامل مطالعه کرده باشین همه چیز را کامل توضیح داده.
من یه ویزا مثل کیس شما دیدم که توش کامل ذکر شده بود که ویزا در صورتی که همراه نفر اصلی باشه اعتبار داره

(2011-06-07 ساعت 12:28)Never نوشته:  دوستان گرین کارت من از نوع f4 هست میتونین راهنمایی کنین که اگه ما بخوایم وارد امریکا بشیم حتما سرپرست باید همراهمون باشه یا اینکه میتونیم جدا جدا وارد بشیم؟میخوام بدونم سرپرست باید اولین شخصی باشه که وارد میشه یا اینکه همگی باید با هم فرم ها رو پرکنیم ...

ممنون میشم راهنمایی کنین من به خاطر شرایط باید زودتر وارد امریکا بشم اما برای پدرم که ما زیر مجموعه ایشون هستین این ماه مقدور نیست که بیان...

مورد بعدی هم اینکه اگه میشه در مورد فرم هایی که باید در فرودگاه پر بشه یه توضیحی بدین اسم فرم ها چیه من متاسفانه توی تاپیک ها توضیحی در مورد فرم ها پیدا نکردم

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mom ، sam11
سلام
میخواستم از دوستان خواهش کنم که در مورد فرمهایی که در هواپیما میدند که پر کنیم اگلاعاتشون را در اختیار بگذارند.ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: derakhtekhatereh
سلام به همه دوستان عزیز،
من تازه عضو این سایت شدم. قبولی لاتاری 2012 هستم و به امید خدا 16 نوامبر برای 4 هفته می ریم لس آنجلس و دوباره برمی گردیم ایران تا برای مهاجرت اصلی آماده شیم. سوالی که داشتم اینه که ما توی فرمها آدرس یکی از دوستانمون توی میامی رو دادیم و الان اولین ورود ما به آمریکا از لس آنجلسه ، تکلیف گرین کارت و ssn ما چی می شه ؟ اتوماتیک می ره میامی ؟ لازمه ما بریم میامی یا موقع ورود آدرس جدید می خوان ازمون؟ با توجه به اینکه این 4 هفته هتل هستیم باید آدرس یه نفر ساکن لس آنجلس رو بدیم؟
به طور کلی مراحل و زمان دریافت گرین کارت و ssn به چه ترتیبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012
(2012-08-16 ساعت 11:18)SHAMBAL نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز،
من تازه عضو این سایت شدم. قبولی لاتاری 2012 هستم و به امید خدا 16 نوامبر برای 4 هفته می ریم لس آنجلس و دوباره برمی گردیم ایران تا برای مهاجرت اصلی آماده شیم. سوالی که داشتم اینه که ما توی فرمها آدرس یکی از دوستانمون توی میامی رو دادیم و الان اولین ورود ما به آمریکا از لس آنجلسه ، تکلیف گرین کارت و ssn ما چی می شه ؟ اتوماتیک می ره میامی ؟ لازمه ما بریم میامی یا موقع ورود آدرس جدید می خوان ازمون؟ با توجه به اینکه این 4 هفته هتل هستیم باید آدرس یه نفر ساکن لس آنجلس رو بدیم؟
به طور کلی مراحل و زمان دریافت گرین کارت و ssn به چه ترتیبه؟

زمان ورود به آمریکا و در اولین پورت ، از شما می‌پرسن که می‌خواهید به همین آدرسی که قبلان دادید ، گرین کارت و سوشال رو بفرستیم یا اینکه عوض شده ؟ اگر هم نپرسیدن ، شما میتونید بهشون بگید که آدرس عوض شده ، اگر دوست یا اشنا در لوس آنجلس دارید ، آدرس اون رو بدید .

اگر آدرس جدید ندید ، به صورت خودکار ، اونا گرین کارت و سوشال رو به همون آدرس قبلی‌ می‌فرستن ، و شما میتونید به کسانی‌ که در میامی دارید بگید که واستون به لوس آنجلس پستش کنن .

معمولان بین ۱ تا ۳ ماه حالا با کمی‌ این ور و اونور دستتون میرسه .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind ، comrun ، battosai ، sam11 ، derakhtekhatereh
(2012-08-22 ساعت 00:46)frozen mind نوشته:  دوستان سلام
دیروز Welcome Notice دخترم اومد اما برای ما نیامد.
همراه با Welcome Notice دخترم سه تا نامه، یک برای من، یکی برای دخترم و یکی هم برای همسرم ، هر کدوم در پاکت مجزا اومد که روش نوشته شده:
[en]
Notice Type: Receipt Notice
Fee previously Collected

Receipt Notice: This notice confirms that USCIS received your application or petition ("this case") as shown above. If any of the above information is incorrect, please immediately call 800-375-5283 to let us know.
[/en]
و بعد انگار که ما تازه یک درخواست برای تشکیل پرونده مهاجرتی دادیم، نوشته که:
[en]
Processing time: Processing time vary by case type. ... We will notify you by mail when we make a decision on this case or if we need something from you....
If this case is an I-130 Petition - Filing and approval of a Form I-130, Petition for Alien Relative, is only the first step in helping a relative immigration to the United States. The beneficiaries of a petition must wait until a visa number is available .... [/en]

من نمی دونم این نامه ها چه صیغه ای هستن و تا به حال ندیدم کسی در مهاجرسرا به غیر از Welcome Notice از این نامه صحبت کنه.
البته در بالای هر نامه a-number مربوط به اون شخص هم خورده.

نظرتون چیه؟ آیا شما دوستانی که قبل از من رفتین و گرین کارت گرفتین، همچین نامه ای داشتین؟

frozen mind عزيز تبريك مي گم بابت دريافت ويزا و ورود به يو اسA . خيلي خيلي خوشحال شدم Big Grin من تازه متوجه شدم ! (فونت امضاتون ريز شده و از منم كه سني گذشته و چشام ديگه مثل سابق سو نداره Tongue )
شاد و سربلند باشيد.
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، comrun ، Hediyeh ، battosai ، MAHDI2012 ، sam11
دیروز Welcome Notice دخترم اومد اما برای ما نیامد.
همراه با Welcome Notice دخترم سه تا نامه، یک برای من، یکی برای دخترم و یکی هم برای همسرم ، هر کدوم در پاکت مجزا اومد که روش نوشته شده:
[en]
Notice Type: Receipt Notice
Fee previously Collected

نظرتون چیه؟ آیا شما دوستانی که قبل از من رفتین و گرین کارت گرفتین، همچین نامه ای داشتین؟

مدیر عزیز نگران نباشید.برای ما هم این نامه آمد که فکر کنم یک صاف باشه و ولکام لتر دو صافه ای‌،اصلا نگران نباشید ما که فکر کنم نفری دو تا از این نامه‌ها و دو تا ولکام لتر دریافت کردیم به فاصله چند روز و بعدش گرین کرد ها آمد (مال من چند روز دیر تر آمد).اصلا نگران نباشید.Smile
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، الهه سابق ، frozen mind ، f1f ، comrun ، battosai ، MAHDI2012 ، derakhtekhatereh
.. و بعد انگار که ما تازه یک درخواست برای تشکیل پرونده مهاجرتی دادیم، نوشته که:
[en]
Processing time: Processing time vary by case type. ... We will notify you by mail when we make a decision on this case or if we need something from you....
If this case is an I-130 Petition - Filing and approval of a Form I-130, Petition for Alien Relative, is only the first step in helping a relative immigration to the United States. The beneficiaries of a petition must wait until a visa number is available .... [/en]

من نمی دونم این نامه ها چه صیغه ای هستن و تا به حال ندیدم کسی در مهاجرسرا به غیر از Welcome Notice از این نامه صحبت کنه.
البته در بالای هر نامه a-number مربوط به اون شخص هم خورده.

فروزن عزیزم
درود فراوان، از خبر ویزا و بعدشم آمدنتون خیلی خوشحال شدم. امیدوارم از این به بعد همه مراحل پیشرفت یکی پس از دیگری با پیروزی و البته زودتر انجام شده و اون انتظارها و پیشرویهای لاک پشتی قبل از آمدن، خاطره بشن.
Smile
اما نامه ها: برای ما 3 تاش اومد! 2تا welcome letter و یکی I-797C! و هرسه حاوی A نامبر (= شماره گرین کارت).
در مورد متن های بررسی بیشتر در نامه ها، بنظرم بصورت پیش فرض هست که برای من هم حالگیری بود ولی بعدا" گرین کارتش آمد! این متن ها هم حکایت همان آفیسرهای سفارت یا فرودگاه هست که قانونا" میتونن باوجود تائید شدن پرونده ارسالی از nvc ویزا ندن یا با وجود ویزا میتونن از ورود مسافر جلوگیری کنن! اما در واقعیت چند مورد کنسلی پرونده برای متقاضیان یا دیپورت برای ویزادارها اتفاق افتاده؟ برام جالب بود که با ورود و تحویل پاکت در فرودگاه سانفرانسیسکو، انتظار داشتم که لابد بخاطر اقدام از مرکز ویزای کالیفرنیا که یکی از مراکز 4گانه هست، زودتر گرین کارتم بدستم برسه، ولی هم نامه ها و هم گرین کارت 6-7 هفته بعد از ورودم از تگزاس اومد! بنابراین به گشت و گذار و بررسی مقدمات شروع زندگی ادامه بدین، کارتها یکی پس از دیگری بدستتون میرسن، سوشیال سیکیوریتی، ID، گرین کارت، گواهینامه و الی آخر. اگر امکانش هست، چندجای دیگه، شهرها (و بخصوص ایالتهای دیگر) مسافرت کنید، الان بهترین وقته که ببینید کجا براتون بهتره. چون وقتی مشغول بشید و جا بیافتید، معولا" سفرها کوتاه و جابجا کردن زندگی قدری مشکلتر خواهد بود.
اوقاتی خوش و زندگی توام با شیرینی بهروزی و تندرستی براتون آرزو میکنم و همواره قدردان راهنماییهای بی شائبه و همچنین زحمتهای فوق العاده زیاد شما برای نظم سایت، خواهم بود.

خدایا، زود دیر میشه! لطفا" ویزای همه منتظرانو بر طبق انتظار معقول گروهشون براشون قابل استفاده کن نه زیاد دیرتر! مرسی، قربانت Wink
دریمر را هم دریاب که زودتر یجای آفتاب عسلویه، از آفتاب هرجای آمریکا که اوضاع براش ردیفتره، لذت ببره Big Grin
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان