کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: بنظر شما بهترين شغل براي مهاجرت كدام است؟
پزشكي و دندانپزشكي
10.05%
22 10.05%
مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات (نرم افزار ، سخت افزار ، IT، مخابرات و...)
28.31%
62 28.31%
ساير مهندسي ها (برق ، مكانيك ، عمران ، معماري و...)
15.07%
33 15.07%
زير مجموعه هاي پزشكي (هوشبري ، داروسازي ، پرستاري ، اتاق عمل و...)
5.02%
11 5.02%
حقوق ، علوم سياسي و قضايي ، وكالت
1.83%
4 1.83%
هنر (تئاتر ، نقاشي ، طراحي و...)
8.22%
18 8.22%
زبان (مترجمي ، زبان و ادبيات انگليسي و فارسي و...)
4.57%
10 4.57%
رشته هاي فني متفرقه (لوله كشي ، سيم كشي ، نصاب و...)
20.09%
44 20.09%
رشته هاي ديگر و ساير مشاغل (لطفا در تاپيك توضيح دهيد)
6.85%
15 6.85%
مجموع 219 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين مشاغل براي مهاجرت
من میخواستم با یک هموطن پرستار ایرانی سوالاتمو مطرح کنم و در واقع از تجربه هاشون استفاده کنم وگرنه سایت های مربوط به پرستاری در امریکا رو مطالعه کرده ام. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-24 ساعت 17:04)saman.saman نوشته:  اینجا کسی نیست جواب مارو بده؟

رفتند کلیرنس بچینندBig Grin
نمیدونم چرا وقتی در این تاپیک بحث بد بودن آمریکا بود شلوغ بود .شده بود شمال .ولی حالا که بحث کار هست هیچ کس نمییاد و شده بر بیابونSad
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
بازار کار کشور ایالات متحده امریکا به دلایل بسیار زیادی همواره دارای توان و قدرت لازم برای تحقق اهداف نظام سرمایه داری صنعتی بزرگترین اقتصاد دموکراسی جهان را دارا میباشد .
نظام اقتصادی کشور امریکا با بهره گرفتن از امتیاز فوق العاده مهم عدم وابستگی به اقتصاد تک محصولی ( امریکا هماکنون بزرگترین بازار کار و همچنین تولید محصولات کشاورزی ، صنعتی ، .. در دنیا را در اختیار دارد )

و بنیان گذاری اقتصادی مبتنی بر بازار آزاد همواره توان ایجاد بازارهای تولید و مصرف را در درون خود ایجاد نموده است که به همین خاطر هیچگاه در این کشور بحرانهای بیکاری به معنایی که در دیگر اقتصادهای کشورهای جهان دیده میشود اتفاق نیفتاده است .
در بحران دهه های 30 _۲۰ میلادی کشور ایالات متحده با تعریف اقتصاد بر مبنای تولید کار (نظریه کینز) توانست بزرگترین داستاوردهای اقتصادی را نصیب خود کند و با همان نیروی عظیم بیکار عمدتا مهاجر از اروپا که میتوانست هر کشوری را دچار بحران بر گشت ناپذیری بنماید توانست بزرگترین جاده بزرگراهی سراسری و همچنین ده ها سد و پروژه های عمرانی بزرگ را به اجرا دربیاورد .
اگر بخواهیم دلیل واضحی از قدرت اقتصادی کشور امریکا بیاوریم بهتر است از یکی از اقلام فروش کالاهای تولیدی صنعتی امریکا مثال بزنیم تا ابعاد ان بهتر برایمان روشن شود .
کمپانی های تولیدات محصولات خانگی Westinghouse امریکا تنها در سال گذشته میلادی ۱۰۰ میلیارد $ فروش فر و اجاق خانگی داشته که همین یک قلم ازتولید ناخالص ملی بسیاری از کشورهای تولید کننده نفت جهان بیشتر میباشد ، بنابرین به هیچ عنوان نباید نگران بازار کار در کشوری بود که بیش از 70 %در صد فولاد تولید شده در جهان را به مصرف میرساند و تنها یک از ایالتهای ان ( ایالت کالیفرنیا ) ششمین قدرت اقتصادی جهان است .
لازم به یاداوری است که کشور ایالات متحده تنها کشور دنیاست که بر پایه اقتصاد ملی خود بازار تولید و مصرف با محوریت ۹۵% اقتصاد داخلی پایه گذاری نموده و بر خلاف دیگر قدرتهای اقتصادی جهان هم از لحاظ منابع نفتی ، گازی ، معدنی و نیز همچنین منابع آبی و خاکی خودکفاست و هم میتواند بیشترین یارانه ها را به تولیدگران صنعتی و کشاورزان خود بپردازد.
از این روی دوستانی که به عنوان مهاجر وارد امریکا میشوند باید بدانند چنانچه حتی دارای حداقل تواناییهای علمی فنی یا مهارتهای شغلی هستند به هیچ عنوان نباید نگران زندگی کاری آینده در کشوری باشند که بهترین و بیشترین امکان بازار کار را برای نیروهای خود فراهم می آورد.
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، success ، mr relax ، ASALI ، Gerdoo ، shatsi ، مرد آزاد ، behjat ، mpas89 ، shahab2000
سلام
موضوع جالبی است وفکر میکنم برای هرکسی که در فکر مهاجرت به هر کشوری است مسئله مهمی است .

من شخصا" در مورد تغییر شغل تجربه جالبی دارم و با لیسانس شیمی کاربردی وسالها تجربه موادشوینده وبهداشتی وانواع روغن وروغن زیتون ؛اکنون به صورت کاملا"حرفه ای سفالگری میکنم وبسیار خوشحالم از اینکه بعداز سالها اکنون شغل مورد علاقه خودم را به کمک همسرم یافتم وفکر میکنم برای کسی که به دنبال بهبود شرایط زندگی و استفاده از امکانات بالای کشوری مانند آمریکاست ممارست وادامه کار وتجربه جدید باعث پیشرفت خواهد شد و فکر میکنم برای ما که در اینجا با توان وقدرت خودمان وبدون هیچگونه حمایت وکمک دولت سرپا هستیم با پیش فرض همین شرایط ؛آیا موفق نخواهیم بود؟

پس باید با توکل به خدا کار کرد .در مورد سطح درآمد شغل ها در ایران هم نمیشود پیش بینی درستی کرد وبه میزان شانس وموقعیت کاری وتجربه کاری هر شخص بستگی دارد دوستی از دوران کودکیم اکنون در آمریکاست وبامدرک مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز اکنون در یک مرکز پرورش گل مشغول به کار است وبسیار راضی .این نظر شخصی من .دوستان خوبم در آمریکا اگر بتوانند بیشتر راهنمایی ونظر بدهند راهگشا خواهند بود .مرسی

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maxsupermax ، MPU ، shkhmo ، مانترا ، 3pideh ، mohajer13 ، مير منصور
بنده در این جا تصمیم دارم در مورد محاسبه سطح تقریبی درآمد حاصل از مشاغل 2 منبع خوب و معتبر معرفی کنم:

1-سایت http://www.payscale.com/salary-calculator : این سایت یک سایت تخصصی محاسبه حقوق است که دو بخش محاسبه اولیه و محاسبه تخصصی دارد:
الف- محاسبه اولیه به کمک بخش وسط صفحه انجام می شود
ب- بخش محاسبه تخصصی از طریق بخش Get a Free Salary Report و زدن دکمه start survey انجام می گیرد، البته در برخی موارد باید در سایت
عضو بشین (رایگان است) سپس سایت از شما اطلاعات فراوانی از جمله فیلد های تخصصی، مدت سابقه کار، محلی که می خواهید درآمد شغل در اونجا را بدونید، و..... را می گیرد و سپس حداقل،میانگین،و حداکثر سقف حقوق و درآمد رشته کاری را با توجه به ایالت و حتی شهر مورد نظر را به شما می دهد(توجه در مورد شرایط خارج از آمریکا نیز جواب می دهد)

2- سایت http://jobs.aol.com/salaries:
این سایت شبیه سایت بالا است ولی ساده تر است و کار باش راحتتر است

البته سایت از این موارد زیاد است که فعلا این دوتا خوب به نظرم رسید و گفتم برای هموطنان عزیز بگزارم

توجه: دوستان از این اطلاعات می توانند در مصاحبه ای کاری استفاده کنند مثلا در زمانی که کارفرما پرسید چه حقوقی را در نظر دارید می توانید با استناد به این آمار جواب بدید
نکته :البته اگه کار اولتون در آمریکا بود شرایط حقوق را open بزارید
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: Snowman ، Linspire ، mavarfan ، mh12345 ، leaden_boy ، behzadb57 ، perna ، rad_95 ، shahrzad_a ، ronmony ، shkhmo ، mahakk
(2010-06-13 ساعت 21:37)bill.goldberg1990 نوشته:  سلام

در آمریکا با 300000 دلار چه کاری می توان راه اندازی کرد که درآمد بالایی داشته باشه؟

با توجه به این که این مبلغ پول زیادی نیست اگه بتونی در محل های شلوغ و پر رفت و آمد سرویس های غذایی مانند fast food راه بندازی خوب هست البته اگه بیشتر داشته باشی و بتونی سرویس های فنی و تعمیراتی هم راه بندازی خوب است که برای این کارها می تونی از نیروهای ایرانی هم استفاده کنی!!!!
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mh12345 ، AMIN3Y ، behzadb57 ، ronmony ، shkhmo ، mmonclrkao ، 3pideh

با سلام خدمت تمامي دوستان و مديران پرتلاش سايت.
با اجازه همگي من اين تاپيك و نظرسنجي رو راه انداختم كه بهترين شغل ها براي مهاجرت رو بشناسيم.
بخصوص خود من كه مدتيه كه ذهنم درگير اين موضوع شده.
از دوستان خواهش ميكنم كه از روي علاقه شخصي و همينجوري الكي در نظرسنجي شركت نكنيد و سعي كنيد كه واقع بينانه و با اطلاعات و دانسته هاي قبلي خودتون در نظرسنجي شركت كنيد.
خيلي از دوستان هست كه با جستجو در اينترنت و پرس و جو كردن يا جستجوي شغل و حرفه هاي خودشون در كشور هاي مختلف به اين آگاهي دست پيدا كردند كه كدام يك بهتر و داراي آينده بهتر و درآمد بالاتر در اون كشور ها هستند يا شاهد نوع كار مشاغل در آمريكا ، اروپا و ... بودند.
خلاصه ازتون خواهش ميكنم كه در نظرسنجي شركت كنيد و نظرتون رو اعلام كنيد.
با تشكر از همگي.

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
یهترین مشاغل از چه نظر؟ موضوع خیلی کلیه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Raio
(2011-01-07 ساعت 19:53)Raio نوشته:  كدام يك بهتر و داراي آينده بهتر و درآمد بالاترهستند.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-07 ساعت 20:13)Raio نوشته:  
(2011-01-07 ساعت 19:53)Raio نوشته:  كدام يك بهتر و داراي آينده بهتر و درآمد بالاترهستند.

سلام
نگاه کنید دوست عزیز بستگی به کشوری که می خوای بری داره بعد مثلا شما یک گروه کامپیوتر و.... داری یک گروه سایر مهندسی ها اینها به این شکل نمیشه نظر سنجی شه مثلا الان مهندسی برق صنعتی درامد و خواستار زیادی در کانادا داره اما کامپیوتر اشباع شده مگر در تخصص های خیلی خاص کامپیوتر مثل گرافیک و 3D ,..
یا کامپیوتر کلا تو امریکا شرایط بهتری داره و درامد خوبی داره به نظر من به این شکل کلی نمیشه نظر سنجی کرد البته نظر شخصی هست و این مطالعه ای بوده که خودم در مورد چند کشور داشتم که مثلا IT, ICT را در نیوزیلند به شدت بهش احتیاج دارند در حالی که در کانادا هندی ها جای خالی خیلی کمی برای این رشته گذاشتند و امسال اصلا کانادا کامپیوتر نمی گیره به هر حال شرایط هم به نطر من متفاوت هست مثلا کانادا مهندس نفت می خواد اما استانهای نفت خیزش البرتا و مانیتوبا هستند که بدترین اب و هوا را در کانادای بد اب وهوا داره
به هر حال بحث خیلی طولانیست
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، Raio ، AmericanHamid ، lorecance ، rouzbehdarvishi
الان توی امریکا پر درامد ترین شغل بعد از کامپیوتر و ای تی رشته های هنریست.هم خیلی باکلاسه وهم خیلی پر درامد.مثل عکاسی گرافیک فتوشاپ و.... درست برعکس ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: Raio ، AmericanHamid ، oxin
(2011-01-07 ساعت 22:39)ashkan58 نوشته:  سلام
نگاه کنید دوست عزیز بستگی به کشوری که می خوای بری داره بعد مثلا شما یک گروه کامپیوتر و.... داری یک گروه سایر مهندسی ها اینها به این شکل نمیشه نظر سنجی شه مثلا الان مهندسی برق صنعتی درامد و خواستار زیادی در کانادا داره اما کامپیوتر اشباع شده مگر در تخصص های خیلی خاص کامپیوتر مثل گرافیک و 3D ,..
یا کامپیوتر کلا تو امریکا شرایط بهتری داره و درامد خوبی داره به نظر من به این شکل کلی نمیشه نظر سنجی کرد البته نظر شخصی هست و این مطالعه ای بوده که خودم در مورد چند کشور داشتم که مثلا IT, ICT را در نیوزیلند به شدت بهش احتیاج دارند در حالی که در کانادا هندی ها جای خالی خیلی کمی برای این رشته گذاشتند و امسال اصلا کانادا کامپیوتر نمی گیره به هر حال شرایط هم به نطر من متفاوت هست مثلا کانادا مهندس نفت می خواد اما استانهای نفت خیزش البرتا و مانیتوبا هستند که بدترین اب و هوا را در کانادای بد اب وهوا داره

جدي ميگي اشكان؟ :o
بابا من دلمو خوش كرده بودم كه اگه براي آمريكا نگرفت كانادا هست كه مارو بخواد.
تا پارسال كه تو ليستشون كامپيوتر بود.
حالا كه نوبت به ما رسيد ...SadTongue (البته من نسبت به خيليهاشون حرفه اي ترمCool )
اميدوارم كه براي آمريكا بگيره كه خيلي حالم گرفته از اين اوضاع.
شايدم براي استراليا يا اروپا اقدام كردم.
اتفاقا انقدر از هندي جماعت بدم مياد كه نگو. Big Grin Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، oxin ، mohsen2008
(2011-01-08 ساعت 00:19)OverLord نوشته:  
(2011-01-07 ساعت 22:39)ashkan58 نوشته:  سلام

جدي ميگي اشكان؟ :o
بابا من دلمو خوش كرده بودم كه اگه براي آمريكا نگرفت كانادا هست كه مارو بخواد.
تا پارسال كه تو ليستشون كامپيوتر بود.
حالا كه نوبت به ما رسيد ...SadTongue (البته من نسبت به خيليهاشون حرفه اي ترمCool )
اميدوارم كه براي آمريكا بگيره كه خيلي حالم گرفته از اين اوضاع.
شايدم براي استراليا يا اروپا اقدام كردم.
اتفاقا انقدر از هندي جماعت بدم مياد كه نگو. Big Grin Smile

سلام
کامپیوتر چی خوندی سخت افزار یا نرم افزار ؟
فوق دیپلم یا لیسانس؟
همونطور که گفتم الان نیوزیلند بهتر از بقیه داره IT میگیره و راحت هم میری
استرالیا ناز زیاد میکنه و بیش از 2 سال وقت می گیره
به هر حال اگر به فکر مهاجرت هستی هیچ وقت رو لاتاری حساب نکن فقط عمر ادم رو حروم میکنه
تاپیک نیوزیلند را بخون شرایطش را نوشتم
موفق باشی
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2896
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، oxin ، OverLord
سلام اشكان جان.
من نرم افزار خوندم.
فوق ليسانس. Cool
البته مدرك معيار نيست. راستشو بخواي تو حرفه خودم واقعا تخصص دارم.
با نيوزيلند زياد حال نميكنم. راستشو بخواي زياد ازش خوشم نمياد.
يه راهي براي اروپا يا كانادا برامون پيدا كن. البته شايدم لاتاري زد و برنده شديم. اونوقت ... Cool
ممنون دوست من.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، hamedrouhi ، mohsen2008
این تاپیک قدیمیه ولی جالب.

من همین تابستون امسال از یک نفر که 32 ساله آمریکاست و با ایرانیان هم اصلا سر و کار نداره پرسیدم این easy jobs یعنی همین کارهای دم دستی چه جوریه؟ هاج و واج موند که من چی دارم میگم!

امروز کمی گوگلش کردم و دیدم مثل اینکه قضیه یه چیز دیگه س و اونی که من فکر می کردم نیست! مثلا در سایت www.easyjobslist.com دیدم یه easy job داره در یه شرکتی در آمریکا با این عنوان:
Easy jobs - ENGINEERING TECHNICIAN I
Post date: 10 February 2011
Job search category: Manufacturing/Production/Operations - Scientific/Technical Production
Type: Full-Time | $15 - $17 Per Hour
Features: Regular
Company: UEC ELECTRONICS
Career in: Charleston/South Carolina/United States

من easy jobs رو خیلی سطح پایین تر فرض می کردم! Smile
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، armido ، miladmh ، hamed_gh ، rad_95 ، usamilad ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان