کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-شهریه و کمک هزینه
(2012-05-14 ساعت 18:40)yami نوشته:  دوستان من یک خراب کاری کردم!!
موقع ثبت نام در کالج محله مون تو فرم قید کردم که ایران یکی دو سال دانشگاه سراسری درس خوندم و بعد انصراف دادم!
با این حساب با اینکه مدرکی هم از اونجا نگرفتم در مورد وامهایی که در بالا ذکر کردین دیگه بعضی ها به من تعلق نمیگیره؟

قانون این رو می گه که اگه شما یک bachelor از یک کشور دیگه دارید دیگه نمی تونید با هزینه دولت امریکا دوباره یک bachelor دیگه بگیرید و باید خودتون هزینه تحصیلش رو بدید...فکر کنم شما الان مدرک نداری مشمول این قانون نیستی...لینکش رو داشتم الان هر چی گشتم پیدا نکردم اما شب باز نگاه می کنم اگه پیدا کردم براتون می زارم که ازش پرینت بگیرید اگه چیزی گفتن نشون بدید بهشون
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، golesang ، كاميلا ، ali234 ، pr.kia ، mrhj50
(2012-05-15 ساعت 10:01)faranak.n نوشته:  
موقع ثبت نام در کالج محله مون تو فرم قید کردم که ایران یکی دو سال دانشگاه سراسری درس خوندم و بعد انصراف دادم!
با این حساب با اینکه مدرکی هم از اونجا نگرفتم در مورد وامهایی که در بالا ذکر کردین دیگه بعضی ها به من تعلق نمیگیره؟

قانون این رو می گه که اگه شما یک bachelor از یک کشور دیگه دارید دیگه نمی تونید با هزینه دولت امریکا دوباره یک bachelor دیگه بگیرید و باید خودتون هزینه تحصیلش رو بدید...فکر کنم شما الان مدرک نداری مشمول این قانون نیستی...لینکش رو داشتم الان هر چی گشتم پیدا نکردم اما شب باز نگاه می کنم اگه پیدا کردم براتون می زارم که ازش پرینت بگیرید اگه چیزی گفتن نشون بدید بهشون
من رو نگران کردین، من می‌خوام مدرکم (فوق لیسینس) رو evaluate یأ آپگرید کنم. یعنی یه جورایی یه سری واحد اضافه بخونم تا همون مستر رو از دانشگاه آمریکایی‌ بگیرم، برای اون هم وام تعلق نمیگیره؟
می‌شه منبع اطلاعاتتون رو بدید که من حسابی‌ مطمن بشم که به بن‌بست خوردم؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، sam11
(2012-05-17 ساعت 05:22)sunset نوشته:  

من رو نگران کردین، من می‌خوام مدرکم (فوق لیسینس) رو evaluate یأ آپگرید کنم. یعنی یه جورایی یه سری واحد اضافه بخونم تا همون مستر رو از دانشگاه آمریکایی‌ بگیرم، برای اون هم وام تعلق نمیگیره؟

فکر کنم برای بالای لیسانس باید یا Grant بگیرید یا Scholarship. فرقشو و مقدارشو و چطوری گرفتنشو نمیدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، golesang ، mrhj50 ، bob esfangi
(2012-05-17 ساعت 05:24)yami نوشته:  
(2012-05-17 ساعت 05:22)sunset نوشته:  

فکر کنم برای بالای لیسانس باید یا Grant بگیرید یا Scholarship. فرقشو و مقدارشو و چطوری گرفتنشو نمیدونم.
می‌خوام بدونم برای این کاری که می‌خوام بکنم (آپگرید مدرک) وام تعلق میگیره؟ ففسا برای این کار وام میده؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، golesang ، sam11

[/quote]

[/quote]
Grant فقط تا لیسانس تعلق میگیره بالای لیسانس وام تعلق میگیره.Scholarship رو باید بچه درس خون باشید و نمرات بالا باشه تا تعلق بگیره.
می‌خوام بدونم برای این کاری که می‌خوام بکنم (آپگرید مدرک) وام تعلق میگیره؟ ففسا برای این کار وام میده؟

[/quote]

اولین چیزی که fafasa از شما میخواد evaluate کردن مدارکتون هست.چون مدرک خارج از آمریکاست باید ارزشیابی بشه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، golesang ، sam11 ، arezoo bj ، moon_rose ، Lemony ، bob esfangi
ممكنه لطف كنيد راهنمائي كنيد كه من براي تحصيل در كالج هاي 2 ساله كدام مدارك رو و از كدام طريق بايد ارزيابي كنم؟ ايا هم ديپلم و هم پيشدانشگاهي و هم ريزنمراتشون رو بايد بدم ارزيابي؟
ايا بايد خودم اينجا بدم دارالترجمه و بعدا با خودم بيارم به امريكا و اونجا بدم ارزيابي؟
لطفا راهنمائيم كنيد/
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، ali234 ، pr.kia ، mrhj50

[/quote]
Grant فقط تا لیسانس تعلق میگیره بالای لیسانس وام تعلق میگیره.Scholarship رو باید بچه درس خون باشید و نمرات بالا باشه تا تعلق بگیره.

[/quote]

اولین چیزی که fafasa از شما میخواد evaluate کردن مدارکتون هست.چون مدرک خارج از آمریکاست باید ارزشیابی بشه
[/quote]
سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون.
فکر کنم من یک کم بد توضیح دادم و از کلمات اشتباه استفاده کردم. شرایطم رو مینویسم، اگه می‌شه راهنماییم کنید.
در آمریکا مدرک معماری زمانی‌ قابل قبول هست دانشگاه صادر کنندهٔ مدرک تایید سازمان NAAB رو داشته باشه. که فقط دانشگاه های خاصی‌ در آمریکا این تایید رو دارن. برای همین مدرک من اینجا یعنی هیچی‌. حالا باید مدرکم رو یک جوری درست کنم، یک نفر توصیه کرد برو به دانشگاه بگو می‌خوام مدرکم رو با دانشگاه شما به روز کنم. اونا بعد از اینکه مدرکت رو ارزیابی کردن میگن یک سری واحد اضافه باید بگذرونی تا ما یک مدرک مستر دیگه برات صادر کنیم. حالا من سوالم اینه که برای اون واحد‌هایی‌ که باید اضافه بگذرونم می‌تونم وام بگیرم؟ یأ همونطور که اشاره کردین چون قبل از ولیدت مدرکم هست ففسا وام نمیده؟ راستی‌ اسم این کار رو هم نمیدونم چیه (به روز کردن مدرک با گذراندن واحد اضافه) می‌شه اسمش رو به انگلیسی بگید؟
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، gulu ، mahakk ، ali234 ، majorsoly ، bob esfangi
سلام به همه . ن يكم اطلاعات احتياج دارم. من از برنده هاي لاتاري 2013 هستم كه تازه بيش دانشگاهي تجربي گرفتم ولي تو درس رياضي بهم تك ماده زدن الان واسه رفتن به كالج چيكار بايد بكنم؟ لطفا خصوصي جواب بديد
کیس نامبر :2013as....8700
محل مصاحبه:ایروان
مصاحبه: 20 june ویزا : یکضرب Big Grin
مقصد : هیستون
پاسخ
تشکر کنندگان: arezoo bj
(2011-09-26 ساعت 08:50)Hossein81 نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 04:49)mina_s نوشته:  سلام به دوستان گل مهاجرسرایی٫ چند تا سوال٫ ما میخوایم از ترم بهار بریم کلاس ای اس ال, آیا اگر ما این ترم از کمک هزینه دولتی استفاده کنیم باز هم می توانیم برای رشته و درس های دیگر و یا مدارک دانشگاهی بالاتر از این کمک هزینه استفاده کنیم؟ یا فقط یک بار میشه استفاده کرد؟ما هنوز مدارک ایرانی مون رو ارزیابی نکردیم و مدرک ایرانی مان فوق لیسانس است
,ممنون میشم اگر کسی میدونه پاسخ بده

دوست گرامی شما میتونید هر ترم از financial aid در سایت FAFSA استفاده کنید..به طور اتوماتیک بعد از اولین ثبت نام و در خواست، هر ترم برای شما اعلامیه میدن که بیاید اطلاعاتتون رو به روز کنید و در خواستتون رو فعال کنید.
اگر شما از کالج میخواین اقدام کنید و واحدهای credit ESLبردارین باید سطح زبانتون رو تا جایی ادامه بدین که قابل ترنسفر باشه که عموما بهش میگن English 1 ..حالا اینجا یه بحثی هست که اگر شما به کالج اعلام کنید مستر( فوق) دارین تقاضاتون رو رد میکنن و یه پنی هم نمیدن.( همون کاری که با من کردن.Sad..) دلیل کالج هم اینکه شما یه مدرک دارین و برای دومی دیگه کمک مالی نمیدهند.
شما اگر میخواین ادامه تحصیل بدین ( این یه داستان دیگست Cool) مدارک ترجمه شده تون رو ببرید اون دانشگاهی که قصد اپلای دارین اونا بتون یه سری مراکزی معرفی میکنن که مدرک و نمرات شمارو ارزشیابی میکنن.( پایین یکی ازین مراکز معتبر رو میزارم واستون) و بعد بحث مهم اینجا نشون دادن نمره تافل و جی آر ای (برای رشته های مهندسی) هست که یا نمرشو از ایران دارین و یا اینجا باید امتحان بدین و نمره رو ارائه کنید.

++ ضمنا اگر خواستید به صورت رایگان زبانتون رو فعلا تقویت کنید همون کالج یا دانشگاه کلاسهای NON credit دارن که اونارو شرکت کنید که زمانتون هدر نشه. ( نمیدنم زبانتون در چه حدی هست ولی کلا این کلاسها 3 سطح پایین..متوسط و بالا داره و خودتون میتونید انتخاب کنید)
موفق باشید.

http://studentaid.ed.gov/PORTALSWebApp/s.../fafsa.jsp

http://www.acei1.com/
ببخشید حسین جان شما منظورتون این که در فرم ففسا و همینطور کالج مورد نظرتون مدرکتون رو مستر اعلام کردید و این 2 وقتی کانکت شدن به این نتیجه رسیدن که هیچ وامی نباید به شما تعلق بگیره ؟ نه گرنت و نه وامهای با یا بدون بهره ؟!؟!؟ و آیا این در مورد دارندگان لیسانس هم صدق میکنه(یعنی لیسانسه ای که بخواد 2باره در رشته ای دیگه لیسانس بگیره) ؟؟ راستش من لیسانس دارم ولی میخوام رشته ی دیگه ای رو از اول بخونم و میخوام که حتما از وامها و ترجیحا از گرنت استفاده کنم ولی میترسم با اعلام لیسانسم وامها بهم تعلق نگیره از طرف دیگه اگر حرفی از لیسانسم نزنم از اونجایی که برای گرفتن گرین کارتم لیسانسمو اعلام کردم نگرانم که با این اوضاع اطلاعاتی دقیقشون قضیه خراب بشه چون در فرم ففسا ssn و شماره گرین کارتو وارد میکنیم و این یعنی به کلیه اطلاعات ما دسترسی خواهند داشت.
لطفا اگر اطلاعاتی دارید به اشتراک بزارید ...ممنون از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، sam11 ، pr.kia ، arezoo bj ، moon_rose ، sadeghi897
این را حتما توجه کنید اگر بنویسید که میخواهید گواهی نامه بگیرید نه فوق دیپلم به بالا.. بهتون کمک هزینه تعلق نمیگیرد
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، amir82 ، lilac ، ali234 ، sam11 ، el333 ، arezoo bj ، moon_rose
اولین چیزی که fafasa از شما میخواد evaluate کردن مدارکتون هست.چون مدرک خارج از آمریکاست باید ارزشیابی بشه[/b]
[/quote]

از من که ففسا اصلا مدرک تحصیلی نخواست، کالج هم که ترجمه رسمی دیپلم 12 ساله رو گرفت و کپی کرد و بهم پس داد ترجمه رسمی رو.
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، arezoo bj ، sadeghi897
کالج از من حتی دیپلم رو هم نخواست
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، behzadb57 ، arezoo bj
بعد از اینکه گرین کارت و ssn را بگیرم با توجه به اینکه هنوز کار نخواهم داشت و ظاهرا باید مالیات سال قبل رو ارائه کنیم،همسرم میتونه برای من این کار را انجام بده؟(من کار نخواهم داشت ولی ایشون سال هاست که اونجا مالیات میده)
آخه یه جایی خوندم که فقط به certain income poeple تعلق میگیره.
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
من ایران لیسانس گرفتمو میخوام اینجا تو یه رشته متفاوت فوق لیسانس بگیرم. باید واحدهای پیش نیاز اون رشته رو تو کالج بگیرم. میخوام بدونم :
1_میتونم از کالجfainantial aid بگیرم یا نه ؟؟؟
2- اگه به fafsa نگم که لیسانس دارم و fainantial aid بگیرم بعدا که 1.5 بعد برای شروع فوق لیسانس مدرک لیسانسم رو ارائه کنم مشکلی برام پیش میاد؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز
ففسا که براش مهم in state بودن مهم نیست. پس in stste بودن برای چی خوبه؟ کدوم هزینه ها رو کمتر میکنه؟
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان