کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-شهریه و کمک هزینه
ببخشید، ولی بعد چطوری درستش کردین؟ میشه بیشتر توضیح بدین!
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام دوستان آیا کسی‌ از بچهای مهجرسرا در اورنج کانتی هستش که saddelback collage بره ?ممنون میشم اگه کسی‌ میره رهنمأیم کنه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد کالج و اینکه با چه شرایطی یک نفر را مقیم ایالت یا شهر (این استیت) حساب می کنند

در هنگام محاسبه شهریه کالج خیلی مهم است که شما را مقیم خارج از ایالت درنظر بگیرند یا مقیم آن ایالت. همچنین مهم است که شما مقیم آن شهرستان (کانتی) بوده اید یا از سایر شهرستانهای اطراف هستید. برایتان یک مثال از جایی که خودم هستم (دالاس) می زنم:
*هزینه هر واحد درسی در کالین کالج برای فردی که مقیم کالین کانتی باشد عدد قابل قبولی هست.
*اگر فردی مقیم تگزاس ایالت محسوب بشود ولی مقیم کالین کانتی نباشد این هزینه دو برابر محاسبه می شود.
*اگر فردی کلا مقیم ایالت تگزاس نباشد دوباره ضربدر دو می شود. یعنی دو برابر فرد مقیم تگزاس و چهار برابر فرد مقیم کالین کانتی باید هزینه پرداخت کند.
بنابراین معمولا مهاجرها در سال اول کلا نمی تواند مقیم ایالت (این استیت) محسوب شوند چون اولین شرط برای مقیم ایالت بودن، زندگی در آن ایالت به مدت حداقل یک سال است.
*یک موضوع خیلی خیلی مهم این است که:
«برای مقیم ایالت بودن (این استیت)، اینکه فقط یک سال در این ایالت زندگی کرده باشید کافی نیست و شرایط دیگری هم لازم است»
شرط اول این است که حتما حداقل یک سال در آن محدوده مقیم باشید اما این شرط کافی نیست و حتما باید موارد دیگری هم موجود باشد تا آن فرد را مقیم تلقی کنند. بنابراین لازم است از سایر شرایط هم مطلع باشیم تا بتوانیم درست برنامه ریزی کنیم .
برای اینکه ثابت کنید مقیم یک جایی هستید (مثلا مقیم ایالت یا مقیم شهرستان) باید برای آن ایالت یا آن شهرستان بتوانید مدارک کافی داشته باشید و ارائه کنید.
وقتی که در کالج ثبت نام میکنید وضعیت مهاجرت را اعلام میکنید و حتی بعضی وقتها ممکن است مثل من از شما هم بخواهند که سندی در مورد تاریخ ورودتان به آمریکا ارائه کنید. در این حالت ویزای مهاجرتی و تاریخ ورود ثبت شده در آن را می توانید اسکن کرده و ارائه کنید. اگر از تاریخ ورود شما به آمریکا بیش از یک سال هم گذشته باشد هیچ دلیلی نمی شود که شما را مقیم ایالت فرض کنند. معمولا پیش فرض این است که شما مقیم ایالت نیستید و شما باید خودتان با مراجعه و ارائه مدارک مستند ثابت کنید که مقیم ایالت یا شهرستان هستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، kianoush ، lilac ، ali234 ، pr.kia ، mrhj50 ، HRSH ، majorsoly
شرایط محسوب شدن به عنوان مقیم ایالت «این استیت» یا مقیم شهرستان «این کانتی»

من از کالین کالج (در شمال دالاس- محدوده پلینو) شرایط کامل را پرسیدم و فکر میکنم در سایر کالج ها هم به همین صورت باشد یا حداقل به اینها نزدیک باشد. برای احراز شرایط رزیدنسی «اقامت» باید شرایط شما با یکی از دو مجموعه زیر منطبق باشد:

*مجموعه اول (ست اول)
الف- اثبات اشتغال
ارائه نامه از کارفرما با تاریخ روز که در آن دوازده ماه اشتغال را تا آن تاریخ گواهی کرده باشد و در آن مشخصات فرد شامل اسم، آدرس و تاریخ تولد، ذکر تاریخ دوازده ماهه اشتغال اخیر و با امضای مقام مجاز کارفرما درج شده باشد (برای دوازده ماه احتمالا بیش از یک نامه صادر خواهند کرد یعنی یک نامه برای هر سال میلادی و دو نامه برای کل دوازده ماه).
در صورتی که تهیه نامه ممکن نباشد، ارائه فیش حقوق دوازده ماه گذشته (pay stubs) و یا ارائه مستندات واریز حقوق به حساب بانکی (Auto payroll deposit) برای مدت دوازده ماه اخیر به حساب بانکی به نام شخص هم قابل قبول خواهد بود.
ب- اثبات دریافت کمک های عمومی دولتی در مدت دوازده ماه اخیر
مطمئن هستم این بند شامل هیچکدام از بچه های مهاجرسرا نمی شود. امیدوارم هیچوقت هم شامل نشود
ج- سایر
انواع دیگری از اشتغال هم برای اثبات اقامت مورد قبول هست که چون برای مهاجرین رایج نیستند فقط اسم آنها را ذکر میکنم (افراد خویش فرما با ارائه مدارک مالیاتی از آی آر اس، بازنشسته با ارائه مدرک و ذکر درآمد، نظامی با ارائه مدرک).

*مجموعه دوم (ست دوم)
باید حتما حداقل یکی از سه حالت زیر احراز شود (یعنی اگر فقط یکی را داشته باشد هم کافی است):
1- یا سند خرید خانه که دوازده ماه از تاریخ ثبت آن گذشته باشد
2- یا اسناد مالکیت یک بیزنس (با ذکر درآمد و سود و ...) که دوازده ماه از تاریخ ثبت آن گذشته باشد و فعال باشد
3- یا لایسنس (مجوز) انجام راهنمایی و مشاوره برای بیزنس ؟
در صورتی که فرد حداقل یکی از سه مورد بالا را احراز کند، لازم است که علاوه بر اینها مدرک دیگری هم ارائه کند که نشان بدهد یک سال اقامت هم داشته است. این مدرک می تواند یکی از موارد یازده گانه تکمیلی زیر باشد یعنی فقط یک مدرک از این یازده مورد برای تکمیل یکی از سه شرط بالا کافی است:
(بیل های ماهانه «یو تی لیتی بیل»، گواهی دبیرستان برای یک سال کامل، نامه از یک موسسه در تگزاس که نشاندهنده حضور دوازده ماهه باشد، گواهینامه رانندگی تگزاس که دوازده ماه اخیر باطل نشده باشد با ذکر آدرس ها و گزارش مربوطه، چک های کنسل شده که فرد پیگیر آنها بوده باشد!، کردیت ریپورت، کارت ثبت نام در انتخابات تگزاس که دوازده ماه قبل ثبت شده باشد، فیش های پرداختی دوازده ماهه، گزارش بانک مبنی بر فعالیت دوازده ماه (با ذکر دقیق آدرس ها طی دوازده ماه گذشته)، نامه کتبی از ادارات خدمات اجتماعی، قرارداد اجاره ملک به نام فرد به مدت دوازده ماه گذشته)
البته در صورت احراز یکی از سه حالت فوق ارائه یکی از موارد یازده گانه تکمیلی کار سختی نیست.

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، behzadb57 ، mml ، kavoshgarnet ، kianoush ، mahakk ، lilac ، ali234 ، pr.kia ، majorsoly ، ranebr ، nasam
سلام:
با وب گردیهائی که داشتم ایالت تنسی تنها ایالتی هستش که شما نیازی به یکسال زندگی و یا به عبارتی in-state شدن ندارین. یعنی هیچ پیش شرط زمانی در این رابطه وجود نداره.( فایل ضمیمه)
حالا میخواستم بدونم آیا از دوستان کسی اطلاعاتی در رابطه با زندگی در اونجا داره؟
یه سئوال دیگه هم دارم:
آیا تحصیل در هر مقطعی ( کالج یا دانشگاه ) در آمریکا محدودیت سنی نداره؟
منظورم از محدودیت اینه که ممکنه بخاطر سن زیاد ( برای من 41 سال) یکسری امتیازات از قبیل کمک هزینه و .... تعلق نگیره؟
پیشاپیش از دوستانی که برای پاسخگوئی وقت میزان متشکرم.

فایل‌های پیوست
.pdf   sr_TN01.pdf (اندازه 125.88 KB / تعداد دانلود: 323)
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، behzadb57
(2012-04-12 ساعت 15:11)M_star1316 نوشته:  سلام:
بنا به وب گردیهائی که داشتم ایالت تنسی تنها ایالتی هستش که شما نیازی به یکسال زندگی و یا به عبارتی in-state شدن ندارین. یعنی هیچ پیش شرط زمانی در این رابطه وجود نداره.( فایل ضمیمه)
حالا میخواستم بدونم آیا از دوستان کسی اطلاعاتی در رابطه با زندگی در اونجا داره؟
یه سئوال دیگه هم دارم:
آیا تحصیل در هر مقطعی ( کالج یا دانشگاه ) در آمریکا محدودیت سنی نداره؟
منظورم از محدودیت اینه که ممکنه بخاطر سن زیاد ( برای من 41 سال) یکسری امتیازات از قبیل کمک هزینه و .... تعلق نگیره؟
پیشاپیش از دوستانی که برای پاسخگوئی وقت میزان متشکرم.

این موقعیت بسیار خوبی هستش که ایالت تنسی نیاز به دوره In-State شدن نداره.
درباره سن گمان نکنم در هیچ کالج یا دانشگاهی در آمریکا محدودیت سنی وجود داشته باشه. محدودیت اصلی کمک هزینه عدم نیاز هستش که اگر درآمد خانواده کافی باشه ممکنه که کمک هزینه تعلق نگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، M_star1316 ، ali234
(2012-01-28 ساعت 23:43)parviz نوشته:  شرایط محسوب شدن به عنوان مقیم ایالت «این استیت» یا مقیم شهرستان «این کانتی»

من از کالین کالج (در شمال دالاس- محدوده پلینو) شرایط کامل را پرسیدم و فکر میکنم در سایر کالج ها هم به همین صورت باشد یا حداقل به اینها نزدیک باشد. برای احراز شرایط رزیدنسی «اقامت» باید شرایط شما با یکی از دو مجموعه زیر منطبق باشد:
.
.
.

من گمان نکنم برای همه کالج ها شرایط یکسان باشه برای ایالت خود کالج های دولتی را پیدا کنید و ببینید آیا شرط دوره یکساله را دارند یا نه. برای شهر شیکاگو "سیتی-کالج های هفتگانه" این شرایط را ندارند و با داشتن دو نامه به آدرس شما یا داشتن آی دی کارت یا اجاره نامه یا اثبات اشتغال در شیکاگو شما مقیم شیکاگو محسوب شده و هزینه واحدها حداقل محاسبه می شود (هر کدام از شرایط بالا به تنهایی کافی است). در ضمن این کالج های دولتی از اعتبار خوبی برخوردارند که پذیرش برای دانشگاههای خیلی سطح بالای شیکاگو به راحتی از این کالج ها انجام می شود. برای شهر خود با یک جستجوی چند دقیقه ای می توانید شرایط رزیدنسی یا مقیم بودن را پیدا کنید.

در ضمن برای دوستانی که علاقه مند به تحصیل هستند همانطوری که دوست گرامی در بالا اشاره کرده و فایل آنرا هم قرار داده اند ایالت تنسی نیاز به دوره مقیم شدن نداره و به نظر می رسه این مورد برای همه کالج ها و دانشگاههای ایالت تنسی مصداق داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، اليزا ، behzadb57 ، ابی22 ، parviz ، M_star1316 ، lilac ، pr.kia ، moon_rose
(2012-04-17 ساعت 06:25)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-01-28 ساعت 23:43)parviz نوشته:  

برای هیوستون هم تا جایی که اطلاع دارم کالج هایی وجود دارند که نیاز به دوره یکساله مقیم شدن ندارند.

در ضمن برای دوستانی که علاقه مند به تحصیل هستند همانطوری که دوست گرامی در بالا اشاره کرده و فایل آنرا هم قرار داده اند ایالت تنسی نیاز به دوره مقیم شدن نداره و به نظر می رسه این مورد برای همه کالج ها و دانشگاههای ایالت تنسی مصداق داشته باشه.
در مورد هیوستون اسم کالج ها رو می تونید بگید؟ البته من این یک ساله رو دالاس بودم و امیدوارم هزینه ام بیشتر از دو برابر شرایط این استیت و این کانتی نشه
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
(2012-04-17 ساعت 08:57)aadine نوشته:  
(2012-04-17 ساعت 06:25)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-01-28 ساعت 23:43)parviz نوشته:  

برای هیوستون هم تا جایی که اطلاع دارم کالج هایی وجود دارند که نیاز به دوره یکساله مقیم شدن ندارند.

در مورد هیوستون اسم کالج ها رو می تونید بگید؟ البته من این یک ساله رو دالاس بودم و امیدوارم هزینه ام بیشتر از دو برابر شرایط این استیت و این کانتی نشه

متاسفانه اطلاعات من در مورد ایالت های دیگر خوب نیست و اطلاعات من بر اساس گفته ها و نوشته های غیر رسمی سایر دوستان بوده است. ولی برای پاسخ شما از سایت های رسمی جستجو کردم. متاسفانه برای ایالت تکزاس برای تمام مراکز تحصیلی دانشگاهی بالاتر از دیپلم شرایط یکساله مقیم بودن وجود دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ابی22 ، aadine ، parviz ، M_star1316
سلام کاوشگر عزیز.
قبل از هر چیز میخواستم ازتون برای اطلاعات مفیدی که اینجا گذاشتین مخصوصا تاپیک ففسا تشکر کنم. من به همراه همسرم شیکاگو زندگی میکنیم و در مورد کلاسهای English 101,02, 103 در city college of Chicago چند تا سوال ازتون داشتم. ممنون میشم اگر بتوانم باهاتون حرف بزنم. آدرس ایمیل من kamyaro@yahoo.com متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet
دوستان من یک خراب کاری کردم!!
موقع ثبت نام در کالج محله مون تو فرم قید کردم که ایران یکی دو سال دانشگاه سراسری درس خوندم و بعد انصراف دادم!
با این حساب با اینکه مدرکی هم از اونجا نگرفتم در مورد وامهایی که در بالا ذکر کردین دیگه بعضی ها به من تعلق نمیگیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 18:40)yami نوشته:  دوستان من یک خراب کاری کردم!!
موقع ثبت نام در کالج محله مون تو فرم قید کردم که ایران یکی دو سال دانشگاه سراسری درس خوندم و بعد انصراف دادم!
با این حساب با اینکه مدرکی هم از اونجا نگرفتم در مورد وامهایی که در بالا ذکر کردین دیگه بعضی ها به من تعلق نمیگیره؟

دوست عزیز.برو دفتر فایننشال اید کالج و شرایط رو بگو که درس خوندی و مدرک نداری.بپرس میتونی از فایننشال اید استفاده کنی یا نه؟
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، kavoshgarnet ، ali234 ، moon_rose
با سلام دوستان ساکن تگزاس
ممکنه راهنمایی کنید در بدو ورود برای تقویت زبان به چه موسسات زبانی می توانمراجعه کرد و هزینه اونها حدودا چقدر است ؟
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-14 ساعت 23:20)M.Haghighi نوشته:  با سلام دوستان ساکن تگزاس
ممکنه راهنمایی کنید در بدو ورود برای تقویت زبان به چه موسسات زبانی می توانمراجعه کرد و هزینه اونها حدودا چقدر است ؟

دوست عزیز.بستگی داره هدف شما از تقویت زبان چی باشه.اگه قصد ادامه تحصیل دارید موضوش جداست که چه کلاس زبانهایی رو برید.ولی اگه نه فقط قصد شما زبان یاد گرفتن هست همه کالج ها کلاس زبان برگزار میکنن به اسم ESL که هر دورش یک ماه و نیم هست و ۱۵۰$ و ۳۰،۴۰$ هم پول کتابتون هست.کلاس های مجانی هم تو کتابخونه و کلیساها برگزار میشه.که من تا حالا استفاده نکردم ولی هرکی رفته میگه بد نیست بیشتر صحبت میکنن تو کلاس.

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، msi ، pr.kia ، lonelyman
(2012-05-14 ساعت 23:17)sib 24 نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 18:40)yami نوشته:  دوستان من یک خراب کاری کردم!!

دوست عزیز.برو دفتر فایننشال اید کالج و شرایط رو بگو که درس خوندی و مدرک نداری.بپرس میتونی از فایننشال اید استفاده کنی یا نه؟

گمان نکنم مشکلی پیش آمده باشه! فاینشال به زیر لیسانس تعلق می گیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، ParsTrader

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان